Forum Dragon Ball Nao

» Le Parkour

Strony:   1, 2, 3, 4  
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Jakos ja tez na swoich metodach cwiczylem i nic mi ni jest, a duzo tez potrafie.

Variu skoro uwazasz ze akrobacje na 1 miejscu to chyba niezbyt zrozumiałeś do czego i na czym polega PK. Wytłumacze Ci:

Le Parkour - inaczej sztuka biegania (jak sama nazwa wskazuje głowne przeslanie tyczy sie biegu)
PK polega na pokonywniu przeszkod w jak najszybszy, najwygodniejszy i najefestowniejszy sposob. Głowne tricki, czyli Vaulty, sa potzebne, by nauczyc sie kolejnych, takich jak wlasnie akrobacje, czy samo wyrobienie kondycji. sam parkour nie polega na robieniu trickow, lecz na bieganiu. najlepiej znalezc miejsce gdzie jest duzo murkow, barierek itp. ale tez duzo wolnej przestrzeni. biegac az do zmeczenia i pokonywac te przeszkody bez postojow, wahan i przede wszystkim nie robic trickow oddzielnie, tylko od razu na raz ;]. sama akrobatyka nie uczyni cie traucerem, ani tez nie nauczy vaultow, nawet nie pomoze w ich osiagnieciu. scislej mowiac nie jest potrzebna do podstaw. dlatego od razu mozna postawic ją na 2 miejscu, choc nie wiem czy nie szybszy i nie wygodniejszy bylby skok z rollem niz robienie front flipa. chyba nie musze tłumaczyc ze kondycja bardziej przyda sie do PK niz akrobatyka. miedzy innym dlatego ze bez dobrej kondycji nie osiagnie sie duzo w akrobatyce, datego wiec jest ona na 2 miejscu, przed akrobacjami. czyli : vaulty, potem kondycja, a dopiero teraz akro.

to ze cwiczysz jakies XMA, praktycznie nic do podstaw, treningu poczatkowego, czy kondycji, nie wnosi, wiec smialo mozna swierdzic ze nie cwiczysz PK, lecz same akrobacje.

Chyba dobrze wytłumaczyłem OCB w Parkourze, wiec powinienes zrozumiec. Pozdrawiam.

Obraz
PALATIAL REGALIA
szaman
Wojownik
Wojownik
szaman
Dni na forum: 6.470
Posty: 31
Taka prawda Son-Goten. Ja ćwicze monkeye, one-handy, two-handy, king-konga, dashe, triale itd Jakoś nie ciągnie mnie do salt itp.
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.463
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Oczywiscie ze slyszalem Ostatnio nawet kuzyn dzwonil i sie pytal czy nie bede z nim trenowal co bardzo mnie zdziwilo Mysle ze sport ten jest dla ludzi bardzo wygimnastykowanych i o mocnym charakterze a do tego jak wiadomo nie wolno sie bac

Train Hard To Win Easy !!
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
Le parkour co o tym sporcie sądzciei ? a moze ktoś z was trenuje to... Wypowiedzcie sie tutaj

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez K2: 04.11.2006, 17:18
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ja się nie wypowiem, gdyż taki temat istnieje - proszę zajrzeć tu. Topic do śmieci.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
No był ale niestety o tym nie wiedziałem

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
Le Parkour to jedna wielka ściema korygowana przez pajaców mających problemy z przedwczesnymi wzwodami., takie moje zdanie.
a morze ktoś z Was trenuje
No wiesz, nie potępiając Twojego gramatycznego talentu pragnę oświadczyć iż nie trenuje "morza", a jeśli już, to na morzu, czego równiez nie czynię. . .
parkour jest dla niektórych odskocznia od problemów młodzieńczego życia (wypadające zęby, przedwczesny wzwód, zarost na plecach) . . . . .
Ja to rozumiem, ale mimo wszystko neguje zachowanie GÓWNIARZY z pierwszych klas gmnazjum, którzy k***a wyłamali mi płotek na ogrodzie !!!
Koniec z Wami łachmaniarze w adidaskach abidasa! Jeszcze raz którego złapie, to omae o korosu kawaiiso inu !!!

PS: Bardzo proszę o admina oraz modów o zamknięcie tego tematu, gdyz takowy juz istnieje, ponadto proszę o nie negowanie mojej wypowiedzi gdyz pochodziła ona z głębi mego serca, tzn. jest jak najbardziej szczera mimo znacznego nacisku na tych pajaców.

PS2: K2 nie bierz tego do siebie, po prostu zmień abidasy na trampki, bluze z kapturem na sweterek w paski, pomaluj rzęsy, a świat stanie sie kolorowy
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
od razu widać ze ten post pisał Navaro... Pewnie dostał wpie**rdol od ojca i nie moze grać na kompie... ah to cieć....

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
widać ze ten post pisał Navaro
Gościu z choinki się urwałeś?

Przepraszam . . .

No cóz, nie wiem o co Ci chodzi. To jakaś plaga, najpierw dr slums teraz ..... K2 . . . to się porobiło w wtych gimnazjach. Szczęście że mamy Giertycha, niech zrobi porządek z tymi pajacami, 13 letnie łby z fajami stoją oparci o barierki cmentarza . . . szkoda że nikogo nie rusza jak jeden z drugim ksztusi się "mocnym" . . .

Wracając do sedna sprawy. Nie wiem skąd Ci przyszło takie cos do głowy. Nic do Ciebie nie mam, poza tym, ż ty masz cos do mnie . . .

Pozdrawiam mimo wszystko
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Primo, k2, ty cieciu, napisał to Yogi, nie Jacek Marek Na..., znaczy się Jack Marcus Navaro.
Secundo, do cholery, to nie jest temat do wypowiadania się!
Hat-trick, Zielone Nicki - zróbcie tu porządek! Grr...

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Proszę Cię K2 odwiedź stronkę i spytaj kolegów czy nie mają co robić z czasem.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ok przeniosłem i przyłączyłem temat o Le Parkour stworzony przez K2 do tego co już istniał. Możecie swobodnie wypowiadać się już.

Chciałbym jeszcze jedno powiedzieć, K2 i Yogi dostajecie upomnienie, za słownictwo.
Chciałbym również powiedzieć tobie K2, że każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, nie wszystkich musi kręcić Le Parkour, więc bądź chociaż troche tolerancyjny.

Ja Le Parkour nie lubię, dla mnie to dziwne jest, nie mogę nazwać tego sportem, bo nim nie jest, co najwyżej pewnego rodzaju rozrywką i sposobem na spędzanie czasu wolnego. Dochodzi do tego całkiem duży wysiłek fizyczny i ciężka praca w osiąganiu sukcesu.

Jeżeli ktoś chce się bawić w to, niech to robi, ja mu tego nie zabraniam. W końcu każdy robi to co lubi nie?

Kakarotto ty też ją odwiedź i zastanów się nad sobą. Łatwo jest wytykać błędy innych, trudniej spojrzeć na własną osobę...
Szarak ty też wyluzuj troche, dobrze, że stajesz w obronie kolegi, ale na mój gust on chyba sam też potrafi się bronić.

Teraz coś do K2, Yogiego zważajcie na słownictwo, mimo, że jest cenzurowane.
Co do szaraka, nie baw się w cytowanie wulgarnych słów

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
szarak po pierwsze ja nie pisałem ty Cieciu tylko inaczej to sformułowałem i nie wrzyłem tego słowa to tyle.
K2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
K2
Wiek: 30
Dni na forum: 6.354
Posty: 20
Skąd: Chełmno
Shiro sorki za moje słownictwo ale tak się składa ze ja i Yogi jesteśmy Qzynami i mieszkamy razem I akurat w tym momencie jak dostałem odp na mojego posta u niego był Jacek marek Navaro i widziałem jak on to pisze a po za tym znam dobrze Yogiego i wiem ze tego by nie napisał To tyle...


Pozdro

"Nigdy nie nauczysz się chodzić, dopóki nie upadniesz "
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
parkour jest dla niektórych odskocznia od problemów młodzieńczego życia (wypadające zęby, przedwczesny wzwód, zarost na plecach) . . . . .
Ja to rozumiem, ale mimo wszystko neguje zachowanie GÓWNIARZY z pierwszych klas gmnazjum, którzy k***a wyłamali mi płotek na ogrodzie !!!
Koniec z Wami łachmaniarze w adidaskach abidasa!
Chłopie chyba sam masz problemy... za jakichś debili z twojej okolicy wyzywasz sie na calym sporcie w ogole go nie znając. Wypisujesz kompletne bzdury typu "problemow ze wzwodem" (pewnie sam je masz i by wzbudzic w sobie emocje robisz to na forum), sam masz 15 lat, czyli nie bardzo odstajesz wiekiem od kotów, wymądrzasz sie, nie wiadomo [ ort! ] w ogóle po co... jakieś GÓWNIARZE płotek ci rozwaliły, a ty robisz wiekla aferę. Jezeli twoje problemy z wyższością wiekową są aż tak poważne to zgłoś się do terapeuty, bo twoje słowa były co najmniej [ ort! ] bez sensu

Obraz
PALATIAL REGALIA
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
parkor jest zaje***** moje koledzy probuja w nim silach niezle iom idzie

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Ja ciwcze juz parkour jakies blisko 2 lata...mam w tym nawet "doswiadczenie" i chcialbym wam powiedziec ze parkour nie polega na bezmyslnym pprzeskakiwaniu murkow, poreczy itp i robieniu salt...nie w tym rzecz. Parkour to bieg z punktu A do B w prostej linii przy uzyciu roznych jak najbardziej EFEKTYWNYCH (nie efektownych) trickow, technik. Ma to polegac na jak najszybszym przemieszczaniu sie. Natomiast jest cos takiego jak free run jest to cos podobnego do parkour z ta roznica ze robi sie wszystko na EFEKTOWNOSC czyli owszem moga byc salta tricki z parkour itp.itd. Jest jeszcze cos takiego jak Street stunts sa tam tylko i wylacznie salta na na "ulicy" jak sama nazwa wskazuje...mam nadzieje ze przynajmniej troche przyblizylem Wam wiedze na temat PK (parkour)

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
S1mon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
S1mon
Wiek: 32
Dni na forum: 6.293
Posty: 62
Skąd: Wałbrzych
Ja ćwiczyłem parkour ale takiego efektownego .
ćwiczyłem 5 miesięcy i jeszcze kiedyś z 1 rok , ale miałem jeden cel nauczyć sie 'salta' kiedy to osiągnąłem przestałem ćwiczyć z powodu kontuzji i lenistwa
Po prostu jak czegoś chce się nauczyć to sie uczę.
tu jestem ja i moje salto
http://www.fotka.pl/profil/S1mon23/

[img50.imageshack.us/img50/5836/gok51copyykv3.jpg]
Podziękowania dla moich małpeczek Avensusa i Ematiego Dziubasy !!!

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez S1mon: 17.07.2007, 22:33
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Jak cos to nie "parkur" tylko parkour a tak po za tym to umiem tez kilka salt m.in w przod, araba (salto w bok), aeriala (gwiazda bez rak) i troche w tyl tzn nie zabardzo mi wychodzi ale nie mieszam ich w PK...parkour osobno salta osobno swoja draga zadko chodze "salcic" ale od czasu do czasu poskaczem sobie dla przyjemnosci

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.078
Posty: 92
Ja uwielbiam PK ^^. Wiem że nigby sammemu Belle`owi nie dorównam ale staram się być dobry. Co umiem... Wallflipa, frontflipa, back flipa. Cały szereg Vaultów, Folhe, fiflaka, aeriala etc.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » Le Parkour
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook