Kącik fana

Dragon Ball

Klub Fana » FanFicki » The Warriors of Universe! » Saga I » Rozdział IV
The Warriors of Universe! (Wojownicy Wszechświata!)
Saga I: Dark Prince! (Ciemny Książę!)
Rozdział IV
 

Poniedziałek rano. W domu Goku.

– Goku! Gohan! Goten! Śniadanie na stole! – zawołała Chichi i natychmiast cała trójka pojawiła się w kuchni. Po śniadaniu Gohan poleciał do szkoły. Goku z Gotenem chcieli trochę potrenować, ale gdy już mieli wychodzić, Chichi im zagrodziła drogę.

– Dokąd to? Dzisiaj wybieram się do miasta na zakupy, a wy mi w tym towarzyszycie, jasne! – powiedziała Chichi obdarzając Goku i Gotena zdecydowanym spojrzeniem. Goku i Goten nie próbowali nawet się sprzeciwiać. Zakupy te były dla Goku i Goneta katorgą. Po kilku godzinach jednak wrócili do domu.

Tymczasem na planecie Yies. Demon Santer niecierpliwi się. Kiedy wreszcie odzyska własne ciało? Dopóki go nie odzyska nie będzie mógł zrealizować własnego planu. Irytuje go konieczność czekania. Chcę już być wolny, ale nie jest.

Statek pełny niewolników Santera leci w kierunku Ziemi jeszcze pięć dni będzie tak leciał. Dysponują technologią dużo bardziej skomplikowaną niż Ziemska. Miotacze plazmy, pistolety laserowe, ubrania ochronne i inne wyposażenie. Mają też paralizatory, granaty gazowe z różnymi gazami. Urządzenie otwierające bramę "Axis". Brama "Axis" jest to strumień energii przenoszący cel w określone miejsce. Te urządzenie jest szczególnym rodzajem broni. Mają znaleźć potężne osoby i przy pomocy tego urządzenia ich uwięzić.

Pięć dni później. Statek sług Santera wylądował na Ziemi w pobliżu West Capital. Zaatakowali miasto. Zaczęli atakować CC. Ich nowoczesne bronie nic nie były wstanie zrobić Vegecie i Trunksowi. Ginęli szybko. W pewnym momencie jeden zdołał trafić Vegetę promieniem "Axis". Vegetę otoczył dziwny strumień energii. Saiyan nie mógł się ruszyć. Trunks zabił resztę żołnierzy, ale strumień energii nadal otaczał Vegetę i co gorsza znikał razem z nim. Trunks podbiegł do tego strumienia energii i dotknął go, ledwie to zrobił i strumień zniknął razem z Vegetą i Trunksem. Bulma, która oglądała całe zdarzenie z ukrycia, widząc, że Vegeta i Trunks zniknęli, zalała się łzami. Podbiegła do urządzenia, którego użyli wrogowie do wytworzenia tego strumienia energii. Podniosła je i zaniosła do laboratorium gdzie zaczęła je badać. Odkryła, że to urządzenie po trafieniu przenosi gdzieś wszystko co znajdzie się w polu jego działania. Nie odkryła jednak gdzie. Jest zrozpaczona. Bulma była pewna, że musi coś zrobić nie wiedziała tylko co. Musi być jakiś sposób aby ich znaleźć. Oby tylko żyli.

Strumień przeniósł Vegetę do zamkniętego pomieszczenia w twierdzy Santera, gdzie demon zaczął intensywnie próbować opanować jego umysł. Vegeta swoją silną wolą mógł tylko osłabić moc demona, gdyż demon lepiej umiał opanować umysł niż Babimi. Trunks zaś w wyniku zakłóceń pojawił się na planecie Artlanteris. Obaj podczas przenoszenia stracili przytomność, co ułatwiło trochę zadanie Santerowi w przypadku Vegety, ale i tak zauważył, że nawet częściowe opanowanie umysłu Saiyana będzie bardzo trudne.

Vegeta ma coś w rodzaju snu, taką wizję, tego co wydarzyło się w przeszłości.

"Nie czuje ciała. Słyszy słowa, które go jakby wołały.

– Książę! – to słowo, które słyszy. Z trudem otworzył oczy i ujrzał, że leży na szpitalnym łóżku. Chyba przesadził z treningiem, już nie pierwszy raz. Do łóżka, na którym leży podchodzi stary mentor, Saiyański mędrzec.

– Książę! Znowu przesadziłeś z treningiem! Kiedy się nauczysz, że nie wysadza się podczas treningu Sali treningowej?! W końcu masz już pół roku! – powiedział mędrzec.

– Nie wiem! – odpowiedział chłopczyk słabym głosem.

– To już czwarty raz w tym tygodniu, a mamy dopiero czwartek! Mógłbyś się chociaż postarać nie robić tego codziennie! Następnym razem uważaj bardziej! – powiedział mędrzec.

– Tak, postaram się! – szepnął malec.

– Teraz odpocznij, książę! – powiedział mędrzec i wyszedł z Sali na której leżał chłopak. Chłopak leży półprzytomny."

Vegeta otworzył oczy. Znajdował się w nieznanym mu pomieszczeniu do tego głowa wprost mu pękała. Ten sen, który miał, tak pamiętał to, jak i mędrca, który był jego nauczycielem i uczył go historii i rzeczy związanych z tym co powinien umieć następca tronu Saiyan. Książę Saiyan wstał, jednak ból w jego umyśle się spotęgował tak, że upadł na podłogę tracąc przytomność. Santer powoli opanowuje jego umysł. Kolejny sen.

"Sala tronowa w zamku na planecie Vegeta. Na tronie siedzi król, a obok stoi trzymiesięczny książę. Książę jest jakby »miniaturą« króla, jest tak łudząco podobny do swojego ojca. Przed królem klęczy jakiś Saiyan.

– Jak to jeszcze nie podbiliście Taresu?! – powiedział król.

– Za trzy dni operacje na pewno zakończymy, Wasza Wysokość! – powiedział klęczący Saiyan.

– Idź do diabła! – powiedział król i spopielił Saiyanina ki-blastem. Młody książę stojący u boku ojca doskonale widział całą sytuację.

Kilka minut później młody książę, który przebywa teraz sam w jednej z komnat zamku. Wpadł na pomysł aby samemu spróbować wypuścić ki-blasta. Wyciągnął rękę przed siebie, tak jak zrobił to kilka minut wcześniej jego ojciec. W dłoni uformował niewielką niebieską kulkę energii i wypuścił ją. Ki-blast w trafił w ścianę wysadzając ją. Hałas sprowadził do komnaty strażników, którzy znajdowali się w okolicy. Strażnicy wbiegli do tej komnaty, aby sprawdzić co się stało. Szybko po wejściu zrozumieli, że pewnie książę spróbował użyć swojej mocy.

– Książę?! – zareagowali takim zdziwieniem zaraz po wejściu do komnaty. Książę odwrócił się i wyszedł z komnaty z rękoma skrzyżowanymi na piersi. Książę Vegeta wypuścił pierwszego ki-blasta w wieku trzech miesięcy. Co nawet dla Saiyan było w bardzo wczesnym wieku."

Saiyan nadal leży nieprzytomny.

Tymczasem na planecie Artlanteris Trunks ocknął się. Półsaiyan nie miał pojęcia gdzie się znajduje, ani jak tu się dostał. Postanowił, że rozejrzy się trochę po okolicy. Trunks poszedł przed siebie raźnym krokiem, jednak uważnie rozglądał się wokół.

 
autor: Ania

<- Rozdział III

<- powrót
Kącik fana ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker