Forum Dragon Ball Nao

» Le Parkour

Strony: 1, 2, 3, 4  
zasad Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.818
Posty: 6
Skąd: Kamienna Góra
Nie wiem czy ktoś z was o tym slyszał. Jest to rodzaj sportu, a mianowicei skakanie po dachach. Są różne rodzaje, np. Free Runing, czyli po prostu [ ort! ] jakis koles biegnie i przeskakuje z jednego dachu na drugi, potem sie spuszcza po jakiejs rurze i skacze z 6 m. Można też robić triki, w czym ja nie jestem wyspecjalizowany.
Mogę sie pochwalić tym że mój rekord skoku z wysokości to 4 m .
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja slyszalem: ) Moj koles jest jednym z lepszych w Polsce w tej dziedzinie hm "sportu",on i jego kolesie spokojnie zeskakuja z 3 pietra,w ogóle [ ort! ] podoba mi sie w jakim stylu pokonują kolejne przeszkody; ) doprawdy ciekawe,ale wymage doprawdy wielkiej wprawy i umiejetności (koles jest mistrzem polski w Taekwondo Pokazowym: ) )

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Hmmm... takie pytanie: ogladałam kiedys film pt. "Yamakashi" czy oni uprawiają tam sport, o kórym piszesz? ^^

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Hmmm... takie pytanie: ogladałam kiedys film pt. "Yamakashi" czy oni uprawiają tam sport, o kórym piszesz? ^^
Tak to właśnie to.

Jest to rodzaj sportu, a mianowicei skakanie po dachach.
Heh- jeżeli według Ciebie le parkour to "skakanie" po dachach, to idź i sobie po nich skacz.
Ja zawsze myślałem że sport ten polega na pokonywaniu rzeczy które omijamy na codzeń nie zauważając ich jak przeszkodę. No ale wiedzę że to jest "skakanie po dachach"
Obejrzyj sobie może najpierw np. "Jump Britain" i pote msięwypowiadaj na temat sportu, bo to że skaczesz z 4 metrów, nie oznacza, że ćwiczysz Parkour.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Noon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.805
Posty: 18
Skąd: z krainy normalnych inaczej...
Wydaje mi sie ze Parkour to bardzo fajny sport...tyle ze u mnie w miescie nie ma miejsc do trenowania tego typu sportu, no i trzeba miec dobra kondycje, ja niestety nie mam az na tyle dobrej by wytrzymac dlugi bieg z takimi przeszkodami. Moze sprobuje swych sil w pobliskim miescie to moze miejsca sie znajda.

Najwięcej w świecie który brudzi nam ręce
Ufam w ludzkie dobro i ponosze klęskę...
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
hehe , oglądałam kiedyś w TV program o mistrzach w tej dziedzinie..... super było a nawet bardziej niż super. Fajnie tak sobie przeskakiwać wszystkie przeszkody. Albo przejść sobie kawałek pionowej ściany tak jakby była pozioma

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
zasad Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.818
Posty: 6
Skąd: Kamienna Góra
Variu wiem co to jest, skakanie po dachcach to tylko przyblizenie. Widzialem film Jump Britain. Yamakshi tez oglądałem, ale najwiecej mi dal film pt: 13 Dzielnica, Banliue(czy jakoś tak) 13, jak kto woli, w pierwszych 20 minutach filmu jest tylko Le Parkour i lanie, potem troche mniej, ale fabula jest swietna i polecam obejrzec.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Widziałem wszystkie, i trzeba przyznać że Le parkour na szczęście nie jest sporte mdyskryminowanym. Ostatnio coraz więcej o nim w mediach, i mam nadzieję że ta księ utrzyma Szkoda że o XMA jest już mniej

Co do wypowiedzi NOON- masz rację, Polska jest państwem w którym trudno uprawiać ten sport w pełnym wymiarze. Co prawda dużo tu barierek, ławek, jednak brakuje tego czego pełno w państwach takich jak Francja, Anglia(z których Parkour sięwywodzi)- blizniaczych domów.
To własnie te domy umożliwiają świetny parkour. Wspinaczka, przeskakiwanie z domu na dom, zeskakiwanie z nich, wall flipy, itp. Państwa te słyną jeszcze z ciekawej architektury, która znaleźć możemy na każdej ulicy, i tego też raczej w Polsce nie znajdziemy(co najwyżej w największych miastach Polski)

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Czy to coś co było w reklamie Bluconet z muzą "Free Styler" to też to??
Tak czy inaczej sport prezentuje sie ciekawie, ale ja w życiu bym nie prubował.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Ta kto jest właśnie to A co do ćwiczenia tego, to nei ejst to takie straszne.
Wprost przeciwnie! Jest to po prostu wciągające! Ćwiczę t ood czasu do czasu, i na prawdę prócz dobrej zabawy, to świetnie wpływa to na kondycje

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
A jak to ćwiczysz?? Rzucasz się na bude dla psa i próbujesz przeskoczyć?? J

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Wychodzisz na dwqór. robisz mały truchcik aby rozgrzać organizm. Następnie trochę rozciągania, aby mięśni nie nadwerężyć a następnie... biegniesz

J zazwyczaj najpierw szukam jakiejś fajnej mioejscówki, np. dom kultury który ma fajnąarchtekturę. Następnie zaczynam biec, torując sobi przejście poprzez "przeszkody" aż do samego budynku. Trochę wspinania, i jestesmy nadachu. Następnie skok na dom obok(bliźniaczy), potem na garaż, następnie na prabę i na następny garaż.... itp. itd.
Dobrze jst mieć jakiś chociaż rys tego gdzie chcesz biec, ale reszta to już totalny spontan. Jest to świetna zabawa, iświetne ubaw, gdy ktoś widzi co robisz, i wybałusza oczy

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
A jak np. się przestraszysz, zaczniesz chamować i spadniesz?? Albo sobie źle staniesz, złamiesz nogę, z dachu spadniesz, policja cię zgarnie??

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
No więc przed policją już uciekałem Niestety chłopaki nie umieli wskakiwac na wysokie murki, więc zostali w tyle
A co do złych upadków to cóż... jest to sport jak każdy inny, więc wszystko da się wyćwiczyć. Z czasem opanowujesz zeskok z przewrotem itp. i przestaje to bycdla ciebie ekstremalne.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Podoba mi sie ten sport ponieważ [ ort! ] trzeba sie wykazać wszechstronną sprawnością

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Z kolesiami probowalismy uprawiac ten sport (oczywiscie nie skaczac przez 6metrowe dachy 4 pietrowcow ) i nawet cos tam wychodzilo. W 13 dzielnicy- to taki film- wystepuje gosciu ktory wymyslil Parkour. Sport bardzo extremalny ale ja takie lubie

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
skakanie po dachach
gościu chyba cie pogięło albo kompletnie nie wiesz co to jest Parkour!

mówiąc krótko i ściśle Le Parkour (sztuka biegania) to poruszanie się w jak najłatwiejszy i naj okazalszy sposób.Został on stworzony przez Davida Bella i Sebastiana Foucana.

Obraz
PALATIAL REGALIA

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Malik-al-Mulk Cwel: 18.04.2007, 17:36
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.568
Posty: 188
fajny jest ten "sport", bardzo lubie go oglądać na Discovery kiedyś puścili "dokument" o tym
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
gościu chyba cie pogięło albo kompletnie nie wiesz co to jest Parkour!
Nie praw mi tu moralow ok
Wiem co to jest Parkour i wiem na czym polega. Chodzilo mi o to ze dach jest w rodzaju przeszkody, ktora trzeba wyminac w jak najlepszy sposob. To ze sobie przeczytales kto stworzyl ten sport nie czyni cie lepszym

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
nie do ciebie.. do zasada. z jego postu wynika ze widzial raz goscia ktory skoczyl z dachu na dach i powiedzial ze to PK.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » Le Parkour
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook