Informacje

Dragon Ball

Informacje » Manga » Tankōbon » Tom 1
Tom 1
孫悟空と仲間たち
Son Gokū to Nakamatachi
Son Gokū i jego przyjaciele
 
Odcinki: 1 - 11
 
Pierwsze wydanie: 15.09.1985
Weekly Jump: 1984 #51 - 1985 #11
Autor: Akira Toriyama
Wydawca: Shūeisha (集英社)
 
 
Odcinek 1
ブルマと孫悟空 | Buruma to Son Gokū
Bulma i Son Gokū
Weekly Jump: 1984 #51

"Dawno dawno temu, w górach oddalonych od stolicy o tysiące kilometrów rozpoczyna swój bieg najdziwniejsza z dziwnych historii..."

Mały chłopiec z małpim ogonkiem stał przed swoją chatką. Nagle chwycił w obie dłonie kawałek ściętego drzewa, wyrzucił w powietrze, skoczył i rozbił go na małe kawałki, by nadawało się na opał. Później wszedł do domku, były tam łóżko, miotły, stolik i szafka, na której leżała niewielkich rozmarów kula z gwiazdkami. Główny bohater zwracając się do niej "Dziadku", powiedział, iż idzie po coś do jedzenia, założył na plecy kij, po czym odszedł.

W tym samym czasie, gdzieś niedaleko zatrzymał się samochód prowadzony przez młodą dziewczynę. Popatrzyła ona na urządzenie trzymane w ręce, i stwierdziła, że jest już blisko, po czym pojechała dalej. Chłopiec z ogonkiem szedł przez las, zastanawiając się, co by tu zjeść. Bardzo nisko na dole dostrzegł akurat rzekę - i wpadł na pomysł, by upolować rybę. Zeskoczył szybko w dół, zahaczył o gałąź i odbił się od niej, lądując na kamieniu na wodzie. Rozebrał się, i zanurzył koniec ogonka w rzece. Zobaczyła go ogromna ryba, po czym rzuciła się w jego stronę. W ostatnim momencie malec zabrał ogon, a zwierzęciu zadał mocny cios stopą. Potem wyjął ją z wody, i ubrany wracał wraz ze zdobyczą do swojej chatki.

Szedł przez ulicę, i nagle usłyszał w oddali "wrrrr". Samochód prowadzony przez dziewczynę prawie w niego wpadł. Chłopiec uznał, iż zaatakował go potwór w celu odebrania jego ryby, toteż podniósł pojazd i odrzucił na bok. Następnie wyjął kij i wyzwał bestię na pojedynek. Młoda dziewczyna wzięła do ręki pistolet i wystrzeliła w malca, prosto w głowę, temu jednak nic się nie stało, tylko się dodatkowo zdenerwował. Kiedy miał zamiar "wysłać potwora do sztywnych", ten powiedział, że jest człowiekiem, a nie żadnym potworem. Dziewczyna wyszła z samochodu, a chłopiec obszedł ją dookoła, i powiedział, że jest niezupełnie taka jak on. Wtedy odparła, że jest delikatną w każdym calu dziewczyną. Na to chłopiec bardzo się zdziwił, i rzekł, że pierwszy raz widzi człowieka, po czym dodał, że jego nieżyjący dziadek powiadał "jeśli dane ci będzie kiedyś spotkać dziewczynę - bądź dla niej miły".

Po chwili młoda dziewczyna zauważyła, iż tamten ma ogon, ale uznała, że sobie go przyczepił. Chłopiec zaproponował, by wpadła do niego do domu, bo jest dziewczyną, więc ją ugości. Tak też się stało, i poszli razem z rybą w stronę jego chaty. Malec wszedł do domu, i powiedział do kuli, że przyprowadził dziewczynę. Gdy tamta zobaczyła kulę - Smoczą Kulę - podbiegła do niej i wzięła do rąk, a wtedy chłopiec z ogonkiem obruszył się, że obca osoba dotyka jego jedynej pamiątki po dziadku. Dziewczyna zajrzała do swojej torebki, po czym wyjęła z niej dwie podobne kule. Powiedziała, że mówi się na nie "Smocze Kule", i że jedną z nich znalazła u siebie na strychu, pytała wszystkich naokoło, co to jest, ale nikt nie miał pojęcia. Szukała to tu, to tam i natrafiła na baaardzo starą książkę, z której się wszystkiego dowiedziała - że kula nazywa się "Smoczą", że jest ich siedem, i że każda ma w sobie gwiazdki - od jednej do siedmiu. Kula chłopca miała cztery - Si Xing Qiu (chiń. Kula Czterech Gwiazd). Natomiast Smocze Kule dziewczyny miały dwie i pięć gwiazdek - były to odpowiednio Er Xing Qiu i Wu Xing Qiu.

Potem dziewczyna powiedziała, iż jeśli zbierze się wszystkie kule w jedno miejsce, stanie się coś niesamowitego - pojawi się Shen Long - Boski Smok, który spełni jedno życzenie. Podobno ten, kto je ostatni zebrał został królem. Jednak następnie kule znowu się rozproszyły i ona postanowiła je zebrać. Miała zamiar poprosić o "fajnego chłopaka". Chłopiec z ogonkiem nie chciał jej dać swojej Smoczej Kuli, to ta podwinęła trochę spódniczkę i pokazała mu pośladki, mówiąc iż może nawet dotknąć. On jednak nie wiedział, w jakim celu miałby "dotykać jej brudnego tyłka", i skończyło się na tym, że postanowili razem wyruszyć w podróż po pozostałe kule.

Malec zapytał jej w pewnym momencie, jak mają odnaleźć Smocze Kule, skoro nie wiedzą, gdzie ich szukać. Wtedy dziewczyna wyjęła z torebki Smoczy Radar - skonstruowane przez nią niewielkie urządzenie, które namierzało kule po wysyłanych przez nie delikatnych falach. Później spytała chłopca, jak ma w ogóle na imię. Odparł, że nazywa się Gokū, Son Gokū. A ona podała swoje imię - Bulma. "Bulma? Jak bulwa? Cha cha cha!", śmiał się chłopiec. Później dziewczyna wyjęła kapsułkę Hoi-Poi (pol. Pach-Bach) oznaczoną numerem 9 i rzuciła ją na ziemię. Zamiast niej pojawił się motor, którym po chwili oboje odjechali. Po niedługiej przejażdżce zatrzymali się, bo Bulma musiała załatwić potrzebę. Nagle do Gokū dobiegł krzyk, a więc pobiegł sprawdzić co tam się dzieje. Na miejscu zastał wielkiego pterodaktyla i Bulmę trzymaną w jego łapie. Zwierz przywiązał chłopca z ogonkiem do drzewa, po czym odleciał z dziewczyną. Son Gokū nie wiedział, co się dzieje, i dopiero, kiedy Bulma krzyknęła do niego, by ją uratował, tak postanowił. Bez problemu się odwiązał, a zaraz potem wsiadł na motor i ruszył. W pewnym momencie tak przyspieszył, iż poleciał wysoko do góry. Jednak pojazd do pterodaktyla nie zdołał dolecieć, więc chłopiec z niego wyskoczył, po czym chwycił za kij zwany Nyoibō (pol. Długokrótek), zawołał by się wydłużył, a kiedy to zrobił, malec uderzył nim lecącego zwierza. Pterodaktyl wyzionął ducha i spadł na ziemię, a Gokū zręcznie rzucił kijem, który przeszedł przez rękawy Bulmy i wbił się w skałę, ratując dziewczynę, która ostatecznie popuściła.

 
Odcinek 2
球がない!! | Bōru ga nai!!
Gdzie masz kule?!
Weekly Jump: 1985 #1/2

Gokū i Bulma udali się w podróż, w celu odnalezienia siedmiu Smoczych Kul. Przejechali przez niewielki most, po czym zatrzymali się, gdyż zrobiło się już ciemno, a chłopiec z ogonkiem powiedział, że zgłodniał. Później stwierdził, że lubi spać pod gołym niebem, ale dziewczyna nie miała takich zamiarów. Wyjęła jedną z kapsułek Hoi-Poi i kiedy Gokū się odsunął, rzuciła ją na ziemię. Wtedy pojawił się tam dosyć duży dom. Chłopiec pogroził dziewczynie kijem i zapytał, czy na pewno nie jest jakąś czarownicą, ale w końcu zdecydował się wejść do mieszkania. Zdziwił się bardzo, że było w nim jasno, że "był w nim dzień". Bulma włączyła mu telewizję, Gokū nie wiedział o co w tym chodzi. Po chwili dziewczyna kazała mu wykąpać się przed kolacją, bo okropnie śmierdział. Wtedy chłopiec zapytał, co to znaczy "wykąpywać się".

Wkrótce Gokū rozebrał się i wszedł do wanny, a Bulma umyła mu szamponem włosy. Kiedy chciała wyszorować plecy, zauważyła jego ogon. Sądziła, że jest sztuczny, więc chciała mu go odczepić, wtedy chłopiec chwycił nim szczotkę i sam zaczął się myć. Nastąpił wielki krzyk, a Gokū powiedział, że "faceci mają ogony". Dziewczyna zaczęła się zastanawiać, czy to prawda, w końcu nigdy nie widziała męskiego gołego tyłka. Chłopiec się ubrał, a dziewczyna sama wzięła kąpiel. Gdy leżała w wannie i rozmyślała, obok zobaczyła stojącego Gokū, który zaraz stwierdził, że dziewczyny są dziwne, bo mają "tyłki na klatach". Ona odparła, że to nie jest tyłek, tylko biust, po czym zapytała go o wiek. Odpowiedział, że ma 14 lat, wtedy Bulma wygoniła go z łazienki rzucając wszystkim, co było pod ręką i wykrzyczała, że jest od niej młodszy tylko o dwa lata.

Dziewczyna wysuszyła włosy, po czym oboje usiedli do stołu z jedzeniem. Chłopcu z ogonkiem nie smakowało, bo chleb był za miękki, a kawa (uznana przez niego za zupę) za gorzka, toteż ubrał buty, na plecy założył kijek, i wyszedł coś upolować - "coś co daje krzepę". Szybko wrócił, a miał ze sobą stonogę i wilka, które zjadł po upieczeniu na ognisku. Bulmie też proponował, ale ona odparła, że ludzie takich rzeczy nie jedzą.

Kiedy przyszła noc, Son Gokū zaczął skakać na łóżku, ale Bulma powiedziała mu, że będą spali osobno, ona tam, a on na kocu na podłodze. Stwierdził wtedy, że przyjemnie było położyć głowę na dziadkowym podbrzuszu. Kiedy dziewczyna myła zęby, zapytała chłopca o jego rodziców. Tamten odpowiedział, że jak był niemowlakiem porzucili go w górach, natknął się na niego dziadek i go przygarnął. Bulma pomyślała, że pewnie dlatego go zostawili, bo urodził się z ogonkiem. Później malec zapytał, czy ją porzucili, bo ma tyłek na klacie, a ona na to, że to nie tyłek i że wcale nie została porzucona, normalnie chodzi do szkoły, tylko akurat ma wakacje, i do ich końca zostało tylko 30 dni. Ale Gokū już nie słuchał, bo zasnął w międzyczasie.

Nastał ranek, Gokū podniósł się, przeciągnął i ziewnął. Obok, na łózku, zauważył śpiącą Bulmę. Popatrzył na jej majtki, i od razu przypomniały mu się "miękkie dziadkowe kule". Położył się na jej łonie, jednak czegoś mu tam brakowało. Popacał ją tam, ściągnął majtki, i wrzasnął tak głośno, że z pewnością obudziła się cała okolica. Dziewczyna się podniosła, a kiedy chłopiec stwierdził, że nie ma "kul i kijka", pomyślała, że może zniknęły Smocze Kule, po czym pobiegła sprawdzić. Jednak były na miejscu. Tymczasem w stronę domu naszych bohaterów coś się zbliżało.

 
Odcinek 3
悟空・海へ走る | Gokū ・ Umi e Hashiru
A może nad morze?
Weekly Jump: 1985 #3

 
Odcinek 4
亀仙人の筋斗雲 | Kame sen'nin no Kinto-Un
Zółwi Pustelnik i Obłok Kinto
Weekly Jump: 1985 #4

 
Odcinek 5
ウーロンあらわる! | Ūron Arawaru!
Nadchodzi Ulong!
Weekly Jump: 1985 #5

 
Odcinek 6
ウーロン対決孫悟空 | Ūron Taiketsu Son Gokū
Ulong kontra Son Gokū
Weekly Jump: 1985 #6

 
Odcinek 7
ヤムチャとプーアル | Yamucha to Pūaru
Yamucha i Purr
Weekly Jump: 1985 #7

 
Odcinek 8
ヤムチャおそるべし!! | Yamucha Osorubeshi!!
Oto Yamcha - bój się!
Weekly Jump: 1985 #8

 
Odcinek 9
ドラゴンボール危うし!! | Doragon Bōru Ayaushi!!
Smocze Kule są niebezpieczne!
Weekly Jump: 1985 #9

 
Odcinek 10
強盗大策戦 | Gōtō Daisakusen
Wielki skok zaplanowany
Weekly Jump: 1985 #10

 
Odcinek 11
フライパン山の牛魔王 | Furaipan Yama no Gyūmaō
Byczy Lucyfer z Góry Patelniowej
Weekly Jump: 1985 #11

 
autor: *Shounen

<- powrót
Informacje ►
Księżycowe blizny
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker