Informacje

Dragon Ball

Informacje » Manga » Tankōbon » Tom 12
Tom 12
ピッコロ大魔王の恐怖!
Pikkoro Daimaō no Kyōfu!
Przerażający Piccolo
 
Odcinki: 133 - 144
 
Pierwsze wydanie: 15.04.1988
Weekly Jump: 1987 #33 - 1987 #44
Autor: Akira Toriyama
Wydawca: Shūeisha (集英社)
 
 
Odcinek 133
両者最後の戦術!! | Ryōsha Saigo no Senjutsu!!
Ostatnie techniki finalistów!
Weekly Jump: 1987 #33

Tenshinhan wisiał w powietrzu. Ciągle mówił przeciwnikowi, że ten musi uciec, gdyż w innym przypadku zginie na miejscu. Kame Sen'nin bardzo się zdenerwował, Chaozu także. Cała widownia patrzyła w górę. Wreszcie były uczeń Żurawiego Pustelnika złożył dłonie i skumulował w nich energię Ki z całego ciała. Trójoki powiedział, że celem będzie turniejowy ring, i wkrótce potem krzyknął "Kikōhō", wyzwalając z dłoni ogromną energię. Żółwi Pustelnik kazał Gokū uciekać, zaœ Chaozu zaczął się modlić.

W końcu, gdy się uspokoiło, wszyscy zauważyli, że z ringu nie zostało nic, a w jego miejscu znajduje się ogromny kwadratowy dół. Kame Sen'nin stwierdził, że Kamehameha przy tym ataku to jak "strzał z procy". Gokū tymczasem żył, i znajdował się nad wiszącym ciągle w jednym miejscu Tenshinhanem.

Trójoki, jak tylko go wyczuł, zaraz znalazł się obok. Powiedział, że już wygrał pojedynek, gdyż on potrafi lewitować, a Gokū nie, i dlatego prędzej czy póŸniej musi spaœć na ziemię, bo ring przestał istnieć.

Malec postanowił postawić wszystko na jedną kartę i wykorzystać ostatnią technikę. Była to Kamehameha, lecz skierowana w stronę przeciwną od Tenshinhana, i dzięki temu chłopiec w mgnieniu oka znalazł się tuż przy nim.

 
Odcinek 134
武道大会終了! そして... | Budō Taikai Shūryō! Soshite...
Turniej zakończony! A potem...
Weekly Jump: 1987 #34

Son Gokū, dzięki wielkiemu odrzutowi spowodowanemu przez Kamehamehę rzuconą do tyłu, leciał wprost na zszokowanego Tenshinhana. Momentalnie przywalił mu z głowy, prosto w klatę. Atak ten spowodował tyle, że obaj finaliœci zaczęli spadać. A wygra ten, który spadnie, jako drugi.

Komentator szybko rzucił kapsułkę z samolotem, wsiadł do pojazdu, i szybko poleciał sprawdzić, który z zawodników wczeœniej dotknie ziemi. Gokū udało się jeszcze wydobyć z siebie maleńką Kamehamehę, którą wyhamował nieco lot. Niestety na swojej drodze napotkał ciężarówkę, z którą się zderzył i opadł na ziemię zanim zrobił to trójoki. Komentator zaraz ogłosił, iż zwycięzcą Turnieju, czyli Najlepszym pod Słońcem, zostaje zawodnik Tenshinhan.

Po pojedynku wszyscy znajomi się spotkali, łącznie z Yamchą chodzącym o kulach. Tenshinhan proponował malcowi odstąpienie połowy swojej nagrody, ale ten nie chciał, bo nawet nie wiedział, jak używać pieniędzy. Kame Sen'nin zasugerował, żeby wybrać się coœ zjeœć, a trójoki powiedział, że rachunek zapłaci z własnej wygranej, bo wygrał ją tylko dzięki szczęœciu.

Nagle Son Gokū zauważył, że nie ma przy sobie kuli po dziadku, i kija Nyoibō. Więc Kuririn po nie pobiegł, gdyż ten pewnie był zmęczony po walce. Kame Sen'nin zaproponował adeptom Tsuru Sen'nina, by z nimi wrócili, gdyż już pewnie nie mają dokąd. Ale Tenshinhan odpowiedział, że im chyba nie wypada, bo nadal są adeptami Żurawiego Pustelnika, i zamieszkają gdzieœ z Chaozu. Tymczasem Lunch rzekła, że "zakochała się w tej dzikoœci" (na myœli miała Tenshinhana).

W pewnym momencie dał się słyszeć jakiœ krzyk - głos Kuririna. Gokū i reszta zaraz tam pobiegli. W sali leżał martwy Kuririn, a kawałek obok komentator Tenkaichi Budōkai. Ten drugi powiedział, że był tam jakiœ potwór, który wziął kulę z torby, zabrał listy uczestników Turnieju, po czym odleciał.

 
autor: *Shounen

<- Tom 11

<- powrót
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker