Księżycowe blizny
Informacje

Dragon Ball

Informacje » Manga » Tankōbon » Tom 13
Tom 13
孫悟空の逆襲!?
Son Gokū no Gyakushū!?
Kontratak Gokū?
 
Odcinki: 145 - 156
 
Pierwsze wydanie: 15.06.1988
Weekly Jump: 1987 #45 - 1988 #06
Autor: Akira Toriyama
Wydawca: Shūeisha (集英社)
 
 
Odcinek 145
武天老師の決心 | Muten Rōshi no Kesshin
Postanowienie Boskiego
Weekly Jump: 1987 #45

W ogromnym samolocie, Pilaf składa raport Piccolo Daimaō. Demon jest pewny swego, że uda mu się uzbierać komplet Smoczych Kul. Tymczasem Boski Miszcz dzieli się swoim planem z Chaozu i z Tenshinhanem. Jego kompani godzą się na obmyśloną taktykę, której celem jest wypowiedzenie życzenia przed usłyszeniem przez Shen Longa zachcianki Szatana.

Żarłomir wiezie swoim samochodem Gokū w kierunku wieży Karin. Zapoznaje naszego bohatera o legendach związanych z Piccolo, oraz radzi mu, aby więcej się z nim nie mierzył. Gokū opowiada swemu nowemu przyjacielowi o mocy Smoczych Kul.

Tymczasem Piccolo wyjawia swoje marzenie, którym jest odzyskanie młodości. W tej samej chwili Tenshinhan, Kame Sen'nin i Chaozu lądują na ziemi. Nasi bohaterowie zakopują kule w dołku i chowają się za pobliską skałę.

Na miejscu zjawia się Piccolo Daimaō. Połyka zdobyte przez siebie Smocze Kule, czym praktycznie przekreśla szanse ekipy Boskiego Miszcza na wykonanie planu. Do walki postanawia stanąć Żółwi Pustelnik. Usypia Tenshinhana jakimś gazem i woła swego wroga. Ten za pomocą lewitacji zjawia się na dole, naprzeciw przeciwnika. Bohater jednak ma prawdopodobnie jakiś plan, wyjawia przeciwnikowi gdzie ukrył kule.

 
Odcinek 146
亀仙人 最後の魔封波!! | Kame Sen'nin Saigo no Mafūba!!
Ostatnia Mafūba Żółwiego Pustelnika!
Weekly Jump: 1987 #46

Szatan jest pewny swego. Pilaf i jego ludzie oraz pomocnik Piccolo są także dobrej myśli. Boski Miszcz jednak zamienia pogawędkę z przeciwnikiem, w której opowiada, że nie spotykają się po raz pierwszy. Demon uważa to za bajkę. Pustelnik wyjaśnia także z kim dawno temu walczył Piccolo Daimaō. Był to jego mistrz – Mutaito.

Wypowiedziane przez niego słowa strasznie wystraszyły Piccolo. Boski Miszcz rzuca na ziemię kapsułkę, z której powstaje szybkowar. Szatan jest straszliwie oszołomiony. Chaozu i Tenshinhan domyślają się, że Kame Sen'nin chce użyć techniki, która dawno temu uratowała świat od diabelskiej grozy. Piccolo próbuje uciekać, ale bezskutecznie. Żółwi Pustelnik rozpoczyna Mafūbę! Za pomocą tej techniki przetrzymuje ciało szatana w wirze i celuje w szybkowar.

Niestety, ale Kame Sen'nin nie trafia do szybkowaru. Tym samym Szatan przeżywa niebezpieczny atak. Boski Miszcz tuż przed śmiercią, którą spowodował wykonaniem Mafūby, mówi, że wierzy, że ktoś uratuje świat od drania, jakim jest Piccolo. Upada na ziemię. Radość demona jest ogromna. Gdzieś daleko Son Gokū nagle poczuł dziwne uczucie. Jednak sam nie wie o co w nim chodzi. Piccolo wyciąga kule z ukrycia, a następnie wypluwa dwie swoje, dzięki czemu ma ich komplet.

 
Odcinek 147
若がえるか!? ピッコロ大魔王 | Waka Gaeru ka!? Pikkoro Daimaō
Czy Szatan Piccolo odzyska młodość?!
Weekly Jump: 1987 #47

Szatan Piccolo posiada już wszystkie siedem Smoczych Kul. Wywołuje Shen Longa. Zauważa, że niebo zmienia swój kolor. Wygląda jakby zapadła noc. Kule zaczynają się świecić. Nagle wydostaje się z nich smok, uważany przez demona za pięknego. Ogromny szok panuje u Chaozu.

Nagle za pomocą telepatii kontaktuje się ze swoim małym przyjacielem Tenshinhan. Wyjaśnia mu, że jest unieruchomiony i nie może się ruszać. Chce, aby to on wypowiedział życzenie, zanim zrobi to Piccolo. W tym samym czasie Boski Smok jest gotowy na spełnienie zachcianki Szatana. Nagle zza skał wylatuje Chaozu i zaczyna głośno wykrzykiwać słowa, którymi chce, aby demon zniknął z tego świata. Szatan jednak w ostatniej chwili, niespodziewanie zabija naszego bohatera. Tenshinhan jest załamany.

Piccolo Daimaō prosi Smoka o odzyskanie młodości. Ten przechodzi do działania. Ciało Szatana bardzo się zmienia. Masa się zwiększa, mięśnie rosną, z twarzy znikają zmarszczki. Szatan w pełni odzyskuje utraconą młodość! Gokū, widząc ciemne niebo, domyśla się, że drań wywołał Shen Longa. Po chwili razem z Żarłomirem zauważają wieżę Karin.

 
Odcinek 148
カリン塔に会え!! | Karin Tō ni Ae!!
Ku świętej wieży Karin
Weekly Jump: 1987 #48

Radość Piccolo jest ogromna. Shen Long żegna się ze szczęśliwcem, który jednak nie ma zamiaru tak skończyć sprawy i pociskiem energii bezproblemowo trafia wielkiego Smoka. Następuje wielki wybuch. Niebo odzyskuje naturalny kolor. Smocze Kule zamieniają się w siedem kamieni. Szatan nie musi się już niczego obawiać. Załamany Tenshinhan traci przytomność.

Tymczasem Son Gokū zastanawia się co mógł chcieć od Shen Longa ktoś tak silny. Przyjaciele dolatują na miejsce. Pod wieżą zostają przywitani przez Upę i jego ojca. Po chwili rozmowy akcja przenosi się na statek Pilafa. Piccolo chce dostać się do zamku króla Ziemi. Chce zostać nowym panem Ziemi, a następnie zamienić planetę w szatańskie bagno. Pilaf próbuje wyprosić dla siebie jakąś część świata. Jednak dowiaduje się, że nie jest już potrzebny. On i jego kompani zostają wyrzuceni ze statku.

Chwilę później ojciec Upy oraz jego syn dowiadują się o Szatanie Piccolo. Gokū wyjaśnia, że chce dostać się na wieżę Karin. Chce, aby pomógł mu w tym Żarłomir. Ten początkowo odmawia, ale kiedy dowiaduje się o jedzeniu, które na niego czeka na górze, bierze naszego bohatera na plecy. Bora zamierza im trochę pomóc.

 
Odcinek 149
世界征服 | Sekai Seifuku
Świat zostaje podbity!
Weekly Jump: 1987 #49

Upa wierzy w Żarłomira i Son Gokū. Bora wyrzuca ich wysoko w górę. Dolatują dzięki temu bardzo daleko, a dźwigający naszego bohatera jest zdziwiony, że nawet nie widać czubka. Natychmiast rusza, ile ma sił, w górę. Tymczasem Piccolo i Piano docierają do King Castle. Zaatakowany przez ochronę Szatan bez problemu daje sobie radę.

Żarłomir jest zdenerwowany całodniową wędrówką. Jednak za namową Gokū idzie dalej. Tymczasem Piccolo dostaje się do środka pałacu. Zostaje tam przywitany przez umięśnionego ochroniarza. Ten atakuje Szatana, wskutek czego zostaje zabity. Demon dowiaduje się od innych pracowników, gdzie znajduje się teraz król. Piano przekazuje swemu panu o tym, że król próbuje uciec. Piccolo Daimaō rusza ku startującemu samolotowi.

Żarłomir nareszcie zauważa koniec wspinaczki. Dzieli się tą wiadomością z Gokū, który jednak śpi. Budzi naszego bohatera. W tym samym czasie Szatan Piccolo staje na lecącym samolocie, po czym wita się z królem i jego pilotami.

 
Odcinek 150
カリン様もなやむ | Karin-sama mo Nayamu
Zmartwienie wielkiego Karina
Weekly Jump: 1987 #50

Król Świata i jego kompani są przestraszeni. Piccolo zapytany kim jest, odpowiada, że następcą tronu. Podwładny króla strzela do wroga, ale pociski z pistoletu nie robią na nim żadnego wrażenia. Szatan wyrzuca go z samolotu. Władca nie chce zgodzić się na prośbę Szatana, której celem jest ogłoszenie go nowym królem. Piccolo słysząc odmowę, pokazuje pokaz swojej siły. Jednym machnięciem ręki, za pomocą pocisku Ki, doszczętnie niszczy pół miasta.

Grozi także zamienieniem gór w równiny, a całej planety w wielką pustynie. Ochroniarz władcy jest oszołomiony. Król słysząc kolejne groźby, jest zmuszony do tego, aby wypowiedzieć publicznie zachciankę Szatana. Piccolo Daimaō triumfuje i zaczyna się śmiać. Chwilę potem Żarłomir w końcu dociera na szczyt wieży. Gokū jest mu bardzo wdzięczny. Rozmawia z Karinem i wyjaśnia mu, co jest celem tej wizyty – chłopiec zamiar pokonać Piccolo. Najpierw jednak zjada fasolkę Senzu i jego siły wracają do normy.

Żarłomir jest zaskoczony widząc jak wygląda jego nagroda. Zjada dużą ilość fasolek, wskutek czego straszliwie się rozszerza. Tymczasem Son Gokū prosi kocura o kolejny trening, po którym mógłby stać się silniejszy. Dowiaduje się jednak, że niczego się już od Karina nie nauczy. Kocur mówi także o tym, że Piccolo zabił Żółwiego Pustelnika. Gokū zrywa się i chce ruszyć na wroga, jednak Karin szczęśliwie go zatrzymuje. Wpada na pomysł, że jednak jest pewna możliwość, która może spowodować spory wzrost siły naszego bohatera.

 
Odcinek 151
超神水!!! | Chōshinsui!!!
Woda przeboska!
Weekly Jump: 1988 #51

Karin mówi Gokū, że jedyną nadzieją jest wypicie przez niego wody przeboskiej. Woda ta potrafi wyzwolić siły drzemiące w wojowniku. Chłopiec myśli, że nie ma już w swym ciele więcej siły, ale decyduje się na skosztowanie magicznego płynu. Jednak zaraz kocur wyjaśnia, że napój ten to straszliwa trucizna. Wyjawia także, że z 14 śmiałków, którzy jej próbowali, żaden nie przeżył. Son Gokū po chwili namysłu decyduje się jednak na skosztowanie przeboskiej wody, gdyż nie ma innego wyjścia.

Żarłomir próbuje zniechęcić do tego naszego bohatera. Nie chce, aby jego kolega teraz zginał. Ostatecznie decyzja pozostaje taka sama. Karin przynosi dzbanek wody. Daje kubek Gokū. Yajirobē moczy palec w wodzie i próbuje jej, w tym samym momencie ogarnia go potworny ból. Przestrasza naszego bohatera. Ten jednak zaczyna pić. Przełyka wodę i go także ogarnia ogromny ból. Zaczyna straszliwie krzyczeć.

Tymczasem Tenshinhan trenuje Mafūbę. Jednak bezskutecznie, ciągle nie może trafić do szybkowaru pociskiem energii. Mimo wszystko kontynuuje trening mówiąc, że śmierć jego przyjaciela Chaozu i Boskiego Miszcza nie może pójść na marne. Na wieży Karina jest już widno. Kocur czuje przepływającą przez ciało Gokū wielką energię. Po sześciu godzinach chłopiec wstaje, mówiąc, że czuje w sobie siłę, którą wyzwoliła w nim woda przeboska. Tenshinhan trafia do szybkowaru i ma zamiar stanąć do walki z Szatanem Piccolo.

 
Odcinek 152
孫悟空 ついに発進!!!! | Son Gokū Tsui ni Hasshin!!!!
W końcu Gokū wyrusza!
Weekly Jump: 1988 #52

Tenshinhan rusza w kierunku King Castle. Kontaktuje się z Kame House. Przekazuje wszystkie informacje na temat ostatniego ataku, którego celem było zdobycie Smoczych Kul Piccolo. Mówi także, że demon poprosił Shen Longa o odmłodzenie. Przekazuje także złą informację, jaką jest śmierć Żółwiego Pustelnika i Chaozu. Wyjawia także co jest celem jego obecnej podróży. Yamcha i Bulma próbują go zatrzymać, jednak bezskutecznie.

Wtedy w telewizji pojawia się Król Ziemi. Przekazuje światu straszną wiadomość, którą jest przekazanie tronu Szatanowi. Krzyczy do mikrofonu z nadzieją, że ktoś zdoła pokonać demona. Piccolo Daimaō przejmuje rozmowę i wyjaśnia co jest jego celem. Mówi o tym, że policja przestanie istnieć, że przestępcy wyjdą z więzień. Dodaje, że świat będzie wypełniony powietrzem strachu.

Tymczasem Son Gokū na wieży mówi, że czuje w sobie nową siłę. Karin myśli to samo i mówi, że chłopiec go przerósł. Gokū podchodzi do bariery i mówi, że czuje złą energię Piccolo. Postanawia natychmiast wyruszyć, aby go załatwić. Kocur postanawia podarować malcowi nową chmurkę Kinto. Nagle pojawia się olbrzymi obłok, ale nasz bohater urywa sobie malutki kawałek, żegna się i rusza w kierunku Szatana. Żarłomir pyta czy także taką dostanie, ale mistrz wieży odpowiada, że nic z tego. Piccolo grozi ludziom podarowaniem im atrakcji w postaci strachu przed śmiercią.

 
Odcinek 153
天津飯の決意!! | Tenshinhan no Ketsui!!
Determinacja Tenshinhana
Weekly Jump: 1988 #01/02

Piccolo kontynuuje swoją mowę. Mówi o tym, że świat jest podzielony na 43 prowincję. Dostaje od swego podwładnego pudełko z losami od numeru jeden do czterdzieści trzy. Wyjaśnia, że każdego roku w dniu 9 maja będzie ciągnął jeden los. Wylosowana kartka będzie oznaczała, którą prowincję zniszczy swoją potężną techniką. Ludzie są zrozpaczeni. Prowokuje także słowami, że można go atakować strzałami z rakiet.

Tenshinhan goni ile ma sił, aby zapobiec planowi Szatana. Tymczasem Piccolo wylosował numer 29, czyli akurat tam gdzie mieszkają rodzice Bulmy. Ta zrywa się i dzwoni do Tenshinhana, aby użył Mafūby. Dodaje, że wskrzesi trójokiego. Ten jednak opowiada jej, że Shen Long został zabity przez Diabła. Cała Żółwia Chata jest zaskoczona. Tenshinhan przelatuje obok King Castle. Zatrzymuje się naprzeciwko swego przeciwnika i wyzywa go na pojedynek. Pewny siebie Piccolo kpi z naszego bohatera.

Son Gokū jest coraz bliżej swego celu. Szatan ląduje na powierzchni. Tenshinhan zauważa nagle, że jego szybkowar jest pęknięty. Dochodzi do wniosku, że uszkodził go treningami. Jednak postanawia stanąć do walki bez Mafūby. Piccolo chwali przeciwnika widząc, że ten potrafi lewitować. Nie chce jednak, jak sam powiedział, brudzić rąk i wypluwa z siebie jajo, z którego wychodzi potwór, nowy przeciwnik trójokiego.

 
Odcinek 154
天津飯の誤算 | Tenshinhan no Gosan
Tenshinhan przelicza się
Weekly Jump: 1988 #03/04

Bęben (Drum), bo tak nazywa się sługa Piccolo dostaje rozkaz szybkiego rozprawienia się z przeciwnikiem. Nasz bohater jednak jest pewny swego i atakuje. Nieprzyjaciel robi uniki i zadaje ciosy przed którymi Tenshinhan nie jest w stanie się obronić. Po jednym z ataków trójoki odbija się szybko od ziemi i trafia głową Bębna. Wie, że nie ma szans i dostaje kolejny bardzo silny cios w plecy. Upada na ziemię, przeciwnik chce wyrwać mu serce i wtedy...

Diabeł zostaje odrzucony. Okazuje się, że sprawcą ataku na niego jest Son Gokū, który stoi z miną bardzo poważną. Zamienia pogawędkę z Tenshinhanem. Piccolo jest zdziwiony, że nasz bohater przeżył ich poprzednie starcie. Chłopiec zauważa zmianę na twarzy Szatana i dowiaduje się jakie są tego skutki. Jego przyjaciel namawia go do ucieczki.

Na to nie chce pozwolić Szatan Piccolo i jego sługa. Ten drugi przechodzi do kontrataku i chce zaatakować Gokū tym samym atakiem co powalił na ziemię Tenshinhana. Zamiast tego jednak, dostaje bardzo mocnego kopniaka w twarz i zostaje zlikwidowany. Zarówno Tenshihan, jak i Piccolo, są straszliwie zdziwieni tym co przed chwilą zobaczyli.

 
Odcinek 155
孫悟空の逆襲 | Son Gokū no Gyakushū
Kontratak Gokū?
Weekly Jump: 1988 #05

Zaskoczenie na twarzach obserwatorów jest widoczne gołym okiem. Gokū kieruje wzrok ku Szatanowi. Tenshinhan jest zdziwiony, że poziom mocy jego przyjaciela tak straszliwie wzrósł. Piccolo także zmienił wyraz twarzy. Dowiaduje się od chłopca, co jest jego celem – chce go pozbawić życia. Yamcha, Bulma i Lunch ruszają na pomoc w kierunku King Castle. Tymczasem Ūron leci po ciała Boskiego Miszcza i Chaozu.

Szatan Piccolo atakuje Son Gokū, który jedną ręką blokuje atak. Kolejna próba znowu zablokowana przez naszego bohatera, który chwyta wroga za rękę i wyrzuca przed siebie. Ten rozwala się o pobliski budynek, niszcząc go zupełnie. Pewny siebie chłopiec prowokuje Szatana. Powoduje tym ogromną złość u Diabła, który wyzywa go od gnoi.

Ten po raz kolejny atakuje. Tym razem rozpędza się i leci w stronę naszego bohatera. Wystrzeliwuje pocisk Ki. Gokū odskakuje do góry. Piccolo zaczyna się śmiać i wystrzeliwuje kolejny pocisk w jego stronę. Chłopiec jednak przyjmuje ten atak na siebie. Łapie się za pobliski kij, robi salta i skacze na ziemię. Szatan nie może uwierzyć w to co zobaczył.

 
Odcinek 156
怒る!! | Ikaru!!
Złość!
Weekly Jump: 1988 #06

Tenshinhan jest zafascynowany nową siłą jego przyjaciela. Szatan nie wierzy w to co widzi i myśli, że wszystko mu się śni. Son Gokū przekazuje wrogowi, że tym razem on zaatakuje. Piccolo Daimaō jednak wykrzykuje różne bzdury w kierunku naszego bohatera, który mówi, że nie daruje mu tego, że zabrał mu wiele cennych dla niego rzeczy. Następuje chwila absolutnej ciszy.

Gokū znika i zadaje potężny atak w twarz przeciwnika! Ten został odrzucony i leci w kierunku swego najlepszego sługi. Wpada na niego z wielką prędkością, co go zabija. Tenshinhan mówi, że mimo posiadania dodatkowego oka, nie widział ataku przyjaciela. Nie wiadomo dlaczego, trzęsie się. Szatan Piccolo jest coraz bardziej zdenerwowany. Kolejny raz atakuje naszego bohatera. Ten unika jego ciosów i sam przechodzi do ataku. Daje przeciwnikowi kilka solidnych ataków w brzuch i w twarz.

Piccolo wstaje i po chwili zaczyna się śmiać. Przekazuje wiadomość, że do tej pory nie walczył na serio. Powodem tego jest fakt, że gdy używa siły maksymalnej skraca sobie życie. Kumuluje w sobie ogromną siłę. Son Gokū mówi, że w takim razie także zacznie walczyć na całego. Prowokuje wroga. Ten machnięciem ręki tworzy bardzo silny atak. Tenshinhan i Gokū są przerażeni!

 
24.08.2008
autor: "Marimo

<- powrót
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker