Księżycowe blizny
Informacje

Dragon Ball

Informacje » Manga » Tankōbon » Tom 14
Tom 14
さらなる飛躍
Sara Naru Hiyaku
I jeszcze wyżej
 
Odcinki: 157 - 168
 
Pierwsze wydanie: 15.08.1988
Weekly Jump: 1988 #07 - 1988 #18
Autor: Akira Toriyama
Wydawca: Shūeisha (集英社)
 
 
Odcinek 157
不死身の決戦!! | Fujimi no Kessen!!
Bezkompromisowa walka!
Weekly Jump: 1988 #07 (25.01.1988)

Pewny siebie Piccolo jest wyraźnie zadowolony. Gokū chwali swego przeciwnika mówiąc o jego niezwykłej sile. Obaj wypowiadają słowa, w których ostrzegają, że użyją maksymalnej siły. Szatan skupia siłę i wybija się od ziemi w stronę naszego bohatera. Jego pierwszy atak chybi, jednak następny potężnie trafia Gokū i wbija go z ogromną siłą w ziemię. Szatan jest pewny, że walka się zakończyła. Tenshinhan także nie wierzy już w zwycięstwo. Nagle z dziury słyszymy słowa wypowiadane przez Gokū.

Nasz bohater wyskakuje i w stronę Piccolo wystrzeliwuje Kamehemehę. Nadal pewny siebie demon mówi, że nie działa na niego technika zastosowana przez przeciwnika. Wyciąga ręce i wtedy Son skręca falą energii i trafia wroga w szyję. Tenshinhan jest podekscytowany tym, co przed chwilą zobaczył. Gokū podejmuje chwilową rozmowę z rywalem, po chwili wybija się i atakuje.

Piccolo pierwszy atak blokuje i zadaje cios z kolana w twarz. Gokū szybko oddaje cios nogą w tę samą cześć ciała wroga. Otrzymuje kolejny i odskakuje na niewielką odległość. Lecąc nad ziemią zatrzymuje się i atakuje Piccolo ciosem z nóg w klatkę piersiową. Pojedynek jest coraz ciekawszy, co potwierdza zaskoczenie Tenshinhana, który mówi, że nie miałby żadnych szans.

 
Odcinek 158
孫悟空最大の危機!! | Son Gokū Saidai no Kiki!!
Gokū w strasznych opałach!
Weekly Jump: 1988 #08 (01.02.1988)

Piccolo atakuje przeciwnika lewą nogą w brzuch. Gokū stara się i trafia wroga w klatkę piersiową, ten oddaje cios w głowę. Nasz bohater szybko przejmuje inicjatywę i atakuje nogą w twarz, po raz kolejny w to samo miejsce, kilka uderzeń w brzuch i na koniec nogą odrzuca przeciwnika na sporą odległość. Gokū obejmuje minimalną przewagę, co potwierdza jego przyjaciel stojący obok.

Tymczasem w pałacu ochroniarz woła króla i przekazuje mu informacje na temat walczących w dole wojowników. Znajdująca się w wieży trójka ludzi jest zdziwiona faktem, że Piccolo wciąż jest w okolicy. Wspomniany przed chwilą diabeł strzela pociskami z oczu w stronę naszego bohatera. Son Gokū zostaje raniony jednym z nich w kolano. Zadowolony Szatan atakuje chłopca, który wtem za pomocą kija Długokrótka leci w stronę wroga i atakuje go z kolanka. W tym samym czasie Król Świata, za namową swojej załogi, postanawia uciec z miejsca aktualnego pobytu.

Akcja przenosi się do statku, którym leci Bulma, Yamcha i Lunch. Z telewizji dowiadują się o tym, że Piccolo pozostaje w dzielnicy i o walce dwóch młodych ludzi z potworem. Cała trójka przypomina sobie, co mówiła kiedyś Wróżka Jaga i uradowani, mają pewność, że Gokū uratuje świat od terroru. Zdenerwowany Szatan Piccolo zbiera w sobie ogromną energię, atakuje naszego bohatera promieniem z palca, chłopiec robi unik, ale drugi pocisk pozbawia go kija i wtedy wróg wystrzeliwuje w jego stronę potężny atak ki.

 
Odcinek 159
荒野の大格闘!! | Kōya no Dai-Kakutō!!
Zacięta walka na pustkowiu
Weekly Jump: 1988 #09 (08.02.1988)

W miejscu ataku Piccolo następuje ogromna eksplozja. Miasto zamienia się w pustynię, odbiór telewizora w samolocie, którym pilotuje Yamcha, zostaje nagle zakłócony. Królowi Świata i jego ochroniarzom udaje się uciec w ostatniej chwili. Szatan jest pewny swego i zaczyna się głośno śmiać na znak tryumfu. Wtedy wyczuwa energię naszego bohatera. Okazuje się, że ten nadal żyje.

Piccolo rozgląda się i zawołany widzi na niebie wiszącego Tenshinhana trzymającego Gokū. Lądują na ziemi, po czym trójoki upada ze zmęczenia. Piccolo dochodzi do wniosku, że Tenshinhan zużył na ochronę chłopca resztkę sił i nie będzie w stanie ponownie tego dokonać. Szatan jest teraz znacznie słabszy, ale mimo to próbuje po raz kolejny użyć potężnego ataku. Zaczyna kumulować energię. Wtem Gokū zauważa, że jego przeciwnik nie zasłania się, więc atakuje go. Ten jednak jest w stanie ponownie się skupić i wystrzeliwuje w naszego bohatera atak!

Piccolo odetchnął z ulgą, myśli, że to już koniec. Chwali swego przeciwnika i wtedy słyszy głos wołający chmurkę Kinto. Z dziury, która powstała w wyniku ataku, wylatuje Son Gokū. Jego wróg nie może uwierzyć w to, co widzi. Przyparty do muru, widząc pewną siebie twarz chłopca biegnie w stronę Tenshinhana i chwyta go za głowę. Grozi Gokū, że gdy się poruszy zmiażdży głowę jego przyjaciela.

 
Odcinek 160
孫悟空最後の賭け!! | Son Gokū Saigo no Kake!!
Ostatnia szansa Gokū!
Weekly Jump: 1988 #10 (15.02.1988)

Son Gokū jest wyraźnie wkurzony. Po raz kolejny słyszy groźby ze strony przeciwnika. Tenshinhan mówi jednak swemu przyjacielowi, aby ten nie przejmował się nim i wykończył diabła. Ściśnięty przez Piccolo zaczyna jęczeć. Gokū, widząc to, każe przestać Szatanowi i godzi się na jego warunki. Piccolo odetchnął. Bierze w dłoń kamyk i zakazując naszemu bohaterowi poruszania się, strzela mu nim w lewą rękę.

Piccolo wyśmiewa się z chłopca, mówiąc o łagodnych sercach ludzi, które ich zawsze gubią. Son Gokū postanawia jednak zaatakować przeciwnika, przeprasza swego przyjaciela mówiąc, że ożywi go Smoczymi Kulami. Wtedy rozbawiony Piccolo opowiada historię Shen Longa z ostatniego czasu (że go zlikwidował), czym załamał swego przeciwnika. Po raz kolejny bierze kamień i tym razem strzela w nogę, czym powoduje brak możliwości wstania u Gokū.

Puszcza Tenshinhana i pewny wygranej wznosi się w powietrze, aby dobić swego wytrwałego przeciwnika. Zaczyna lecieć w kierunku naszego bohatera i słyszy słowa Gokū, w których ten wyjaśnia o błędzie, którym było zostawienie jednej sprawnej ręki. Son zbiera siłę w ręce i wystrzeliwuje pocisk ki w kierunku ziemi, dzięki czemu wzbija się następnie w powietrze i leci w kierunku wroga, z nadzieją, że przebije go i uratuje świat.

 
Odcinek 161
孫悟空勝つ!! | Son Gokū Katsu!!
Gokū zwycięża!
Weekly Jump: 1988 #11 (22.02.1988)

Gokū rozpędzony leci w kierunku swego przeciwnika. Piccolo ustawia się tak, aby obronić się przed atakiem. Nasz bohater skupia całą siłę w prawej ręce, wysuwa ją i ostatecznie atakuje. Następuje wielki błysk. Gokū udaje się przebić przez ciało Szatana i pokonać go w tej zaciętej walce. Piccolo nie może uwierzyć w przegraną. Chwali swego przeciwnika, jednak pod koniec mowy mówi o potomku, który zniszczy zabójcę ojca. Wypluwa z siebie jajo, wyrzuca daleko, po czym, wciąż wisząc w powietrzu, eksploduje.

Gokū zostaje odrzucony od miejsca wybuchu i leci w kierunku ziemi. W ostatniej chwili łapie go Żarłomir. Yamcha, Bulma i Lunch są już na miejscu. Szukają Piccolo, aby pomóc przyjaciołom w walce. Wtedy Tenshinhan, Gokū i Żarłomir przeprowadzają krótką rozmowę. Trójoki chwali pojedynek, który przed chwilą się zakończył. Nasz główny bohater dowiaduje się tragicznej prawdy o Shen Longu. Tenshinhan oświadcza swemu przyjacielowi o zamiarze pokonania go w następnym turnieju. Ma zamiar włożyć więcej siły w treningi i stać się silniejszym.

Gokū odjeżdża razem z Żarłomirem jego samochodem. Zasnął. W tym momencie Tenshinhan znajduje Długokrótka i spotyka się z przyjaciółmi z Kame House. Opowiada o całym pojedynku, po czym Bulma przekazuje telewizji nowinę o śmierci Szatana Piccolo. Ludzie są uszczęśliwieni.

Tymczasem widzimy wyklutego z jaja syna Szatana, który narodził się, aby zabić morderców ojca.

 
Odcinek 162
如意棒の秘密 | Nyoibō no Himitsu
Tajemnica kija Długokrótka
Weekly Jump: 1988 #12 (29.02.1988)

Akcja rozpoczyna się na wieży Karin. Gokū odzyskał siły dzięki mocy fasolki Senzu. Kocur wyjawia, że nie wierzył w zwycięstwo naszego bohatera. Dowiaduje się także tragicznej prawdy o Shen Longu. Son Gokū mówi, że musi zrobić coś, aby wskrzesić swoich zabitych przyjaciół. Wtedy Karin wpada na jakiś pomysł mówiąc, że jest szansa, aby Boski Smok wrócił do życia. Wyjaśnia, że trzeba o to poprosić tego, kto stworzył Smocze Kule. Tą osobą jest Wszechmogący. Żarłomir od początku nie wierzy w to co powiedział kot. Kocur mówi, że pałac Boga znajduje się nad wieżą i aby tam się dostać potrzeba kija Długokrótka.

Gokū zorientował się, że nie ma przy sobie kijka. Poleciał jak najszybciej w miejsce walki z Piccolo, ale tam także nie znalazł swojej magicznej broni. Zdruzgotany, przypomina sobie o Wróżce Jadze. W krótkiej rozmowie informuje ją o swoich planach i Jaga w kuli pokazuje miejsce lokalizacji kija. Gokū popędził we wskazane miejsce – do Żółwiej Chaty. Wziął cenny przedmiot, wykrzyknął, że leci do Wszechmogącego, aby wskrzesić Kuririna, Chaoza i Keme Sennina. Na górze Wieży Karin nasz bohater wsadza kij do małego otworu na czubku. Dostaje od Karina dzwonek jako dowód, że przysyła go kocur.

 
Odcinek 163
神殿 | Shinden
Boski Pałac
Weekly Jump: 1988 #13 (07.03.1988)

Son Gokū tuż przed ruszeniem zamienia krótką rozmowę z Karinem. Ten opowiada o jakimś teście, w którym nasz bohater mógłby porwać sobie ubranie. Pod koniec daje radę młodemu bohaterowi, aby nie stracił serca. Gokū w końcu daje znak kijowi i wzbija się w górę. Po dłuższej chwili lotu zauważa przed sobą ogromny pałac. Kij umacnia się u podnóża wielkiej półkuli. Gokū po drabinie wchodzi na jej powierzchnię i zauważa przed sobą osobę o czarnym kolorze skóry. Okazuje się, że ów człowiek to Mister Popo – sługa Wszechmogącego. Nasz bohater wyjaśnia co jest jego celem, pokazuje dowód od Karina i zostaje poinformowany, że jeśli chce poznać Boga, musi najpierw go pokonać.

Son Gokū jest pewny, że pokona Popo. Zaraz znika, jednak zostaje trafiony przez rywala. Nie może uwierzyć w to co się stało, więc twierdzi, że to fart. Atakuje po raz kolejny i znowu zostaje powalony. Zdenerwowany, zadaje kolejną porcję ciosów, która jednak nie przynosi żadnego efektu. Jest zrozpaczony takim obrotem spraw. Wtedy jego przeciwnik mówi o tym, że nasz bohater ma duża siłę, ale nie potrafi jej wykorzystać. Dodaje, że musi wracać bo taka walka nie ma sensu.

 
Odcinek 164
神様登場 | Kami-sama Tōjō
Pojawia się Wszechmogący
Weekly Jump: 1988 #14 (14.03.1988)

Mister Popo przekazuje naszemu bohaterowi, że nie może się spotkać z Wszechmogącym, ponieważ jest zbyt słaby. Proponuje mu powrót do domu, jednak Gokū nie może się na to zgodzić i postanawia zostać tu i potrenować. Zaczyna biec i przebiegł na około cały pałac. Gdy wrócił do miejsca startu, był wyczerpany, i dowiaduje się, że to przez tutejsze powietrze. Popo po raz kolejny zaskakuje młodego bohatera swoimi umiejętnościami, w których pokazuje szybkość błyskawicy. Dowiaduje się także, że Pan Bóg jest znacznie silniejszy od swojego pomocnika.

Ostatecznie postanawia jednak zostać i trenować. Wtedy słyszy nagle głos, z którego dowiaduje się, że Wszechmogący chce się z nim spotkać. Son Gokū jest uradowany. Razem z jego nowym przyjacielem czekają, aż pojawi się Kami-sama. Wtedy w przejściu ukazuje się postać o identycznym wyglądzie jak Piccolo. Nasz bohater jest przekonany, że widzi potwora, który według niego jakoś przeżył. Atakuje go, ale zostaje odepchnięty jednym ciosem. Wtedy Wszechmogący postanawia powiedzieć prawdę o podobieństwu między nim a Szatanem Piccolo.

Gokū dowiaduje się, że kiedyś obydwoje byli jednym stworzeniem, które chciało zostać następcą poprzedniego Boga, którego śmierć była blisko. Po bardzo trudnych ćwiczeniach, udało mu się wyrzucić z siebie odrobinę zła, którą odkrył w nim wcześniejszy wszechmogący. Z tego odłamku siły powstał właśnie demon Piccolo, który siał strach na Ziemi. Przekazuje naszemu bohaterowi fakt, że spełni jego życzenia, jako nagrodę za pokonanie Szatana, ale dodaje, że Gokū musi zostać u niego i trenować. Chłopiec zgadza się. Po chwili postanawiają przywrócić do życia Shen Longa.

 
Odcinek 165
神龍復活!! | Shenron Fukkatsu!!
Odżywa Shenlong!
Weekly Jump: 1988 #15 (21.03.1988)

Mister Popo poproszony o przyniesienie Smoka, po chwili go przynosi. Wszechmogący, w czasie, gdy jego sługa skleja Shen Longa, opowiada Gokū po co stworzył Smocze Kule. Kiedy figurka była już gotowa, Kami-sama strzelił w nią energią. Smok nagle gdzieś wyleciał, a dokładnie to powrócił do siedmiu kul. Son Gokū dowiaduje się o tym, że za chwilę ożyją jego przyjaciele, ale Wszechmogący dodaje od razu, że ten spotka się z nimi dopiero za 3 lata, w czasie Tenkaichi Budōkai. Mówi także o tym, że w tych zawodach udział weźmie Piccolo!

Nasz bohater nie może uwierzyć w to co przed chwilą usłyszał. Jednak Wszechmogący szybko wyjaśnia, czemu tak się stało, i dlatego chce wytrenować Gokū, by ten ponownie pokonał Szatana. Gdy młody chłopak wychodzi do toalety, dowiadujemy się, że Kami-sama i Piccolo są jedną osobą i śmierć jednego z nich powoduje także zgon drugiego. Jednak obydwoje wierzą w młodego bohatera, który ma za zadanie ponownie uratować swoją planetę.

Akcja przenosi się do Kame House, gdzie bohaterowie są zdziwieni pojawieniem się Shen Longa gotowego do spełnienia życzeń. Wyjaśnia też co w tej chwili robi ich przyjaciel, Son Gokū. Po chwili do życia wracają wszyscy zabici przez Piccolo i jego sługusów. Yamcha przekazuje Boskiemu Miszczowi, w oparciu o to co słyszał, u kogo szkoli się teraz Gokū. Cała ekipa postanawia udowodnić, że jednak ich treningi są lepsze, i że staną się jeszcze silniejsi.

 
Odcinek 166
それぞれの再会 | Sorezore no Saikai
Ponowne spotkanie
Weekly Jump: 1988 #16 (28.03.1988)

Początek odcinka rozgrywa się przy wejściu na widownie turnieju o mistrza sztuk walki. Pierwszymi bohaterami, którzy dotarli na miejsce są Lunch i Boski Miszcz. Następnie dołączają do nich Bulma, Ulong i Puar. Po krótkiej gadce wszyscy nagle słyszą przywitanie. Odwracają się i widzą jakiegoś człowieka, który dużo o nich wie. Po chwili w końcu zorientowali się, że to Son Gokū. Cała ekipa jest bardzo zdziwiona wyglądem przyjaciela, który jest zdecydowanie najwyższym spośród zgromadzonych.

Wtedy witani są przez kolejnych przyjaciół. Yamcha, Tenshinhan, Chaozu i Kuririn właśnie dotarli na miejsce. Nie minęła minuta, a Kuririn witany przez Gokū, po chwili wahania rzuca się na swojego przyjaciela, aby podziękować mu za zwrócenie życia trzy lata temu. Spiker zawodów zaprasza uczestników do wzięcia udziału w eliminacjach. W międzyczasie dowiadujemy się także, że w tegorocznym turnieju zabraknie Jackie Chuna.

Nasi bohaterowie dotarli do sali, gdzie rozegrane zostaną walki eliminacyjne. Przebrani w stroje do pojedynków, są gotowi do rozpoczęcia udziału. Po krótkiej rozmowie Yamchy, Kuririna i Son Gokū o ogonie ostatniego, nagle nasz główny bohater poczuł energię i po chwili stanął oko w oko z Szatanem Piccolo, ubranym w płaszcz i z turbanem na głowie. Niewiele czasu mija, a także Tenshinhan zauważa, że widział wcześniej osobę o podobnym wyglądzie.

 
Odcinek 167
波乱の天下一武道会 | Haran no Tenkaichi Budōkai
Turniej pełen niespodzianek
Weekly Jump: 1988 #17 (04.04.1988)

Szatan odwraca się i odchodzi. Tenshinhan dowiaduje się od Gokū, że to potomek Piccolo. Nasz bohater prosi o to, aby trójoki nie mówił nikomu o tym, co przed chwilą zobaczył. Wtedy Gokū zostaje przywitany przez piękna kobietę, ale jej nie kojarzy i zostaje przez nią nazwany dupkiem. Yamcha i Kuririn wypytują przyjaciela o to kim była ta dziewczyna. Ich rozmowę przerywa głos organizatorów, którzy wygłaszają dłuższą mowę. Uczestnicy turnieju dowiadują się o szczegółach potrzebnych do rozpoczęcia zawodów.

Po chwili rozpoczyna się losowanie. Oczywiście miesza w tym Chaozu, który ustawia kulki z losami tak, aby żaden z przyjaciół nie trafił od razu na drugiego. Jako pierwszy do walki staje Son Gokū, którego rywalem jest Król Brąz. Nasz bohater bez problemu pokonuje rywala jednym uderzeniem. Widzimy myśli Szatana Piccolo, który jest pewny po tym co zobaczył, że pokona swego głównego wroga – zabójcę ojca.

Bez problemu awans do kolejnych faz eliminacji zapewniają sobie Yamcha, Kuririn i Tenshinhan. Do pojedynku przystępuje Chaozu, który zostaje jednak tuż przed wykonaniem ataku zaskoczony i powalony na ziemię. Głowni bohaterowie zjawiają się na miejscu tragedii i wtedy widzą, że tym, który pokonał ich kumpla jest dobrze im znany Tao Pai Pai. Nie mogą uwierzyć w to, co widzą.

 
Odcinek 168
8勝者決定!! | Hasshōsha Kettei!!
8 zawodników zakfalifikowanych
Weekly Jump: 1988 #18 (11.04.1988)

Tenshinhan nie może uwierzyć w to, że Tao Pai Pai żyje. Ten zaczyna opowiadać historię o tym, jak przeżył. Przy okazji Yamcha i Kuririn dowiadują się kim jest ten zawodowy morderca. Otóż brat Żurawiego Pustelnika wydał całe swoje oszczędności, aby móc się zcyborgizować. Przez to jego siła wzrosła kilkukrotnie. Jest pewny wygranej w pojedynku z Son Gokū i Tenshinhanem. Turniej jednak trwa dalej. Piccolo bez problemu pokonuje swego przeciwnika.

Pierwszym zawodnikiem z paczki, który przeszedł eliminacje jest Son Gokū. Kolejnymi na liście zakwalifikowanych są Tenshinhan, Kuririn, Yamcha, Piccolo i tajemnicza znajoma naszego głównego bohatera. Ostatnim szczęśliwcem, który uzyskał awans do turnieju jest Shen, który po kuriozalnym pojedynku pokonał Żarłomira. Wszyscy zwycięzcy walk eliminacyjnych podchodzą do spikera, aby wylosować numery.

Tak więc jest już wszystko jasne. W pierwszej walce zmierzy się Tao Pai Pai z Tenshinhanem. W drugim pojedynku Son Gokū wylosował tajemniczą dziewczynę o pseudonimie Anonim. W następnej walce Szatan Piccolo (występujący jako Junior) zmierzy się z Kuririnem. Czwartą walką jest potyczka Shena i Yamchy.

 
20.07.2010
autor: "Marimo

<- powrót
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker