Katz
2 lutego 2015 (20:56)
W ostatnim numerze japońskiego magazynu o grach komputerowych Famitsu (wydanie #1365) zrecenzowano najnowszą grę z uniwersum Smoczych Kul – Dragon Ball Xenoverse, której premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni na konsolach PS4, PS3, XONE i Xbox 360 odbędzie się już w ten czwartek, 5 lutego 2015. Gra otrzymała od recenzentów noty: 7, 8, 8, 7, co łącznie dało wynik 30/40.

Tsutsumi Deluxe (7/10):

Zawartość dragonballowego świata, którą każdy dobrze zna, została zmieniona. Ty jesteś obecny w znanych scenach w celu naprowadzenia historii na właściwe tory i jest to fajna nowość. Walcząc ramię w ramię z Goku i spółką jako własna postać, masz poczucie bycia częścią tego świata, co również jest miłe. Mimo że sterowanie jest proste, można wykonać kilka naprawdę zaawansowanych kombinacji, co pozwala na cieszenie się nimi nawet wtedy, gdy się nie jest się obeznanym w bijatykach.

Jigoro☆Ashida (8/10):

Zamiast kalki oryginału, którą widzieliśmy wiele razy w poprzednich grach, dostaliśmy coś, co się od tego oryginału różni. Koncepcja interwencji w walkach w celu przywrócenia zmienionej historii jest interesująca. Dostosowywanie utworzonej postaci poprzez zwiększenie jej umiejętności i zmiany wyposażenia także także zadowala. Pod względem akcji możesz poczuć emocjonujący świat DB, duża w tym zasługa sterowania, które nie jest skomplikowane. Chciałbym więcej różnorodności w misjach, ale sposób, w jaki zostały zaprojektowane – że nawet ta sama misja potoczy się inaczej – jest w porządku.

Honma Urara (8/10):

Poprawianie znanych wydarzeń, które zostały zmienione, jest świeżym powiewem. Zabawne jest bycie uczniem znanych postaci z serii, uczyć się ich technik oraz dostosowywać naszą postać. Na konsolach poprzedniej generacji są niewielkie spadki płynności w scenach z większą liczbą postaci (np. walki 3 vs 3), ale graficznie idzie w parze z tym, co uświadczymy na aktualnych konsolach, więc możemy w pełni się cieszyć światem tego anime. Ogólnie rzecz biorąc, więcej zawartości skierowane jest dla trybu wieloosobowego, ale fajnie, że parę pomysłów otrzymał także single-player.

Rolling Uchisawa (7/10):

Zaprojektowanie gry w takim kierunku, że to gracz staje się jedną z postaci i uczestniczy w tzw. "co jeśli" w świecie DB, jest powiewem świeżości. Walki 3D, w których odczuwalna jest szybkość, są emocjonujące, zwłaszcza jeśli obierzemy sobie jakąś taktykę. Z drugiej strony sterowanie jest lekko kłopotliwe, ponadto mimo rozbudowania są w grze momenty, gdzie w zależności od misji fabuła ma tendencje do liniowości. Jest sporo pozytywów, jak zbieranie przedmiotów czy współpraca ze znajomymi, ale byłoby jeszcze lepiej, gdyby prowadzono gracza bardziej łagodnie.

Pojawił się ponadto oficjalny artwork Demigry.


Na koniec zapraszamy do obejrzenia najnowszego i dosyć długiego, bo trwającego blisko 7 minut, wideo z gry.


Gra Dragon Ball Xenoverse ukaże się w Europie, w tym w Polsce, na konsolach starej i nowej generacji 27 lutego 2015. W ten sam dzień gra zostanie wydana na PC za pośrednictwem platformy Steam.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker