Shounen
17 grudnia 2016 (14:57)
Podczas trwającej imprezy Jump Festa ogłoszono oraz potwierdzono na stronie internetowej serii, że w Dragon Ball Super pojawi się długo oczekiwany nowy opening. Utwór zatytułowany będzie Genkai Toppa x Survivor (突破限界xサバイバー, Genkai Toppa x Sabaibā) i wykona go aktywny na scenie od 2000 roku piosenkarz Kiyoshi Hikawa, który zyskał sobie przydomek "księcia enki" (Prince of Enka).


Słowami zajmie się ponownie weteran w tej dziedzinie Yukinojō Mori, a muzyką Takafumi Iwasaki, który pracował przy piosenkach do Dragon Ball Kai.

Opublikowano również komentarz wykonawcy:

Tym razem zaśpiewam piosenkę do openingu w Dragon Ball Super – Saga przetrwania wszechświata, a jej tytuł to Genkai Toppa x Survivor! Nigdy wcześniej nie nagrywałem piosenek do anime, więc to dla mnie prawdziwe wyzwanie! Za tekst odpowiada podziwiany przeze mnie pan Yukinojō Mori. Już w dzieciństwie słuchałem kompozycji z jego tekstami, więc przejąłem się, ale i ucieszyłem, gdy powiedziano mi, że będę miał okazję zaśpiewać jego tekst. Będzie to rockowy utwór i zachęcam wszystkich, począwszy od fanów Dragon Balla, do posłuchania mojej nowej piosenki!

Premierowa emisja nowego openingu ma nastąpić wraz ze startem sagi przetrwania wszechświata, czyli 5 lutego 2017 roku. Zastąpi on emitowany od początku trwania serii Chōzetsu☆Dynamic! wykonywany przez Kazuyę Yoshiiego.
komentarze (1)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker