Shounen
25 marca 2015 (11:50)
W ubiegły weekend w Tokio odbyła się impreza AnimeJapan 2015, na której i tym razem nie zabrakło Dragon Balla. W związku ze zbliżającą się premierą Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F" w sobotę miało miejsce spotkanie "Tenkaichi Fan Meeting".


Na scenie obecnych było pięcioro aktorów głosowych: Masako Nozawa (Goku), Ryūsei Nakao (Freeza), Ryō Horikawa (Vegeta), Masaharu Satō (Kame Sennin) oraz Toshio Furukawa (Piccolo). Na wydarzenie przybyło 1000 fanów.

Dyskutowano na temat filmu i scenariusza, odegrano także po raz pierwszy poza studiem kilka kwestii dialogowych, m.in. scenę walki pomiędzy Goku a Golden Freezą.


Komentarze aktorów:

Masako Nozawa (Son Goku i Son Gohan)
Kiedy pierwszy raz czytałam scenariusz, to z każdą stroną byłam coraz bardziej podekscytowana. Od wielu lat gram Goku, praktycznie się nim stałam, więc często potrafię przewidzieć, co się wydarzy. "Na następnej stronie pewnie zrobię coś takiego!". Tym razem było jednak inaczej. "Czyli to będzie tak?! Tego można się było spodziewać po mistrzu Toriyamie!".

Ryūsei Nakao (Freeza)
Kiedy dowiedziałem się o filmie, wykrzyczałem "Tak jest!". Wierzę, że "F" w tytule nie odnosi się tylko do Freezy, ale również do fanów, którzy to wszystko wspierają. Minęło już sporo czasu, odkąd po raz pierwszy dostąpiłem zaszczytu zagrania Freezy, ale tym razem pracowałem jeszcze ciężej, by być znienawidzonym przez panią Mako (Masako Nozawę) i otrzymać słowa pochwały: "Tak bardzo cię nienawidzę!".

Ryō Horikawa (Vegeta)
Vegeta jest przepełniony dumą, jednak po porażce z Freezą płakał i prosił: "Pomścij mnie, Kakarotto", czego w normalnej sytuacji nigdy by nie zrobił. Ten moment był dla mnie bardzo emocjonujący, ponieważ było to dla mnie coś nowego. A teraz Freeza powraca do życia, co oznacza dla mnie "zemstę", więc nieźle się przy tym bawiłem.

Masaharu Satō (Kame Sennin)
Żółwi Pustelnik zazwyczaj pojawia się tylko na "ścisk-pysk", jednak tym razem będzie inaczej! Musicie to sami zobaczyć.

Toshio Furukawa (Piccolo)
Film został od podstaw napisany przez mistrza Toriyamę, więc pełen jest nowych zwrotów i kwestii. Tytułowe "F" odnosi się do "Freezy", do "fanów", ale też do "Furukawy". (śmiech) Piccolo również się pojawi, więc nie przegapcie tego!

Spotkanie zakończyło się wspólną Kamehamehą.


Oficjalna japońska premiera Fukkatsu no "F" odbędzie się 18 kwietnia 2015. Na trzy tygodnie wcześniej zapowiedziano pokazy przedpremierowe.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker