Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 19 wyników

[English] Would you like to work in England?

Hiryu

Odp.: 19
Wyś.: 13.063
We have a grammar section. No hard feelings please, but visit it...

Postal 2

Hiryu

Odp.: 20
Wyś.: 12.163
Ani myślę negować faktu, że Postal 2 jest grą na krótką metę. Bardzo go lubię, z sentymentu zainstalowałem go jakieś 2 tygodnie temu i przyznaję, że już nieczęsto go włączam. To jest gra w którą się pogra właśnie takie 30 minut i zacznie robić coś innego, moim jednak zdaniem po 30 minutach z Postalem 2 przejdzie się do innych czynności w zdecydowanie lepszym humorze.
No i to jedyna gra, którą przeszedłem od początku do końca na kodach i ani krzty się tego nei wstydzę

Postal 2

Hiryu

Odp.: 20
Wyś.: 12.163
Użył słów mających określone znaczenie. a Postal 2 jest wystarczająco unikatowy, żeby go nie szufladkować (można go nie lubić, owszem, ale jednak tej odrębności nie można mu odmówić) Wystarczy spojrzeć no choćby na tego D3 i na P2. Różnica wręcz rażąca.

Jakby nie patrzeć "biją się" i w Naruto i w DB i w Hajime No Ippo. o ile płaszczyzna porównawcza między Naruto a DB jest całkiem widoczna o tyle stawianie tamtych dwóch jako anime z "tego typu" co HNI jest nieco odbiegające od faktów zgodzisz się? i właśnie na coś takiego zwracam uwagę.

Quiz M&A

Hiryu

Odp.: 98
Wyś.: 70.696
Odpowiedź na 100% jest w anime, choć to dosyć ulotna scena to jednak wyraźnie zaakcentowana, jeśli będziesz chciał podać swoją odpowiedź nie krępuj się. W mandze trudno mi mówić, bo nie czytałem ;P

Aikido

Hiryu

Odp.: 13
Wyś.: 7.256
Ale wiecie, Aikido to jednak nie jest do końca sztuka walki, raczej "walki" byłoby na miejscu. Aikido uczy harmonii ze sobą, i naprawdę daje dużą siłę wewnętrzną. Poza tym sporo było wypowiedzi o dźwigniach i chwytach a nie zapominajmy, że stosowane są też rzuty. Co do opinii, że Aikido nie jest skuteczne, bo wymaga "przewidywania" cisów to nieprawda, w wielu realnych walkach przy dobrej koordynacji można spokojnie zauważyć w jaki punk naszego ciała uderzyć chce przeciwnik a wtedy no cóż, uda się obrona lub nie, anyway Aikido jest cudowne POLECAM gorąco ^^

A odnośnie tej teorii, że najlepszą obroną jest atak odpowiadam zgodnie z zasadami Aikido -> możesz mnie zabić choćby jednym ciosem, ale najpierw musisz mnie trafić ]

[Fikcja] Dan Brown

Hiryu

Odp.: 3
Wyś.: 2.458
Książki same z siebie są fajne na nudny wieczór i nawet potrafią wciągnąć, ale bolą naprawdę ludzie, którzy po przeczytaniu ich wyznają je jako absolutne źródło prawdy.

[Fantasy] Wiedźmin

Hiryu

Odp.: 28
Wyś.: 43.650
pomimo, że staram się zawsze brać pod uwagę opinie innych i, o ile są kulturalnie wygłaszane - szanować je, to jedno muszę powiedzieć koniecznie tak, jak zaraz powiem:
Nie istnieje książka pochodząca z nurtu polskiej fantastyki, która byłaby lepsza, a chociaż równała się z Sagą Wiedźmińską.
Sapkowski stworzył coś, co udało się tlyko niewielu a mianowicie żywy świat z żywymi ludźmi (i innymi rasami)czytając sagę czuje się gniew, namiętności, pragnienia, wszystko, co przeżywają bohaterowie. Ponadto, choć niektóre elementy nie wydają się tak wspaniałe (i.e. liczne zapożyczenia) to nie można odmówić Sadze również cudownego klimatu oraz niewysłowionej wręcz... polskości. naszą, swojską Polskę czuć tu na każdym niemal kroku.

[Pop rock] Tokio Hotel

Hiryu

Odp.: 93
Wyś.: 55.403
TH => żal.pl
Ale co poradzić? Ludzie poniżej 12 roku życia muszą czegoś słuchać, ja też jak byłem w podstawówce to dziwne i nieraz żałosne rzeczy miałem w wieży, no ale taka już kolej rzeczy, show(biznes) must go on.

no a poza tym wokalistka jest bardzo seksowna (a przynajmniej była, bo słyszałem, że zmieniła fryzurę)

Włatcy móch

Hiryu

Odp.: 24
Wyś.: 11.296
Moim zdaniem nie jest to złe, natomiast mało jest odcinków w których nie wieje nudą po dłuższym czasie, przynajmniej imo. South Park to to nie jest i daleeeeeko im jeszcze do tego poziomu.

Quiz M&A

Hiryu

Odp.: 98
Wyś.: 70.696
Pytanie było o imię I nazwisko, więc już warto się tego trzymać prawda?
Zresztą odpowiedź jest błędna.

Jak ktoś ominął połowę czy więcej to zwyczajnie nie odpowie, ale skoro zadaję pytanie z dziedziny konkretnego anime, to siłą rzeczy jest ono kierowane do ludzi, którzy owo anime obejrzeli ;P

Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Wiem, że to głupie, ale dziwnie się poczułem, jak to przeczytałem. Lepiej było jednak zostać przy Jezusie, choć też wywoływał nieporozumienia.
Być może jeszcze za mało znam forum, albo może też to kwestia późnej godziny, ale jakbym sie wytężał umysłu i tak ni w ząb nie rozumiem o co Ci tutaj chodzi.

[Domysły] Jak się skończy Naruto

Hiryu

Odp.: 59
Wyś.: 41.629
Happy end. Naruto jako Hokage, Hinata jako jego sekretarka, Sasuke z Sakurą, bad guys dead itd.

Zresztą, nie ma innej możliwości

[Domysły] Kto zabije Itachiego?

Hiryu

Odp.: 28
Wyś.: 15.595
Oczywiście Naruto. a czemu? żebu było ***jowo albo dlatego, że autorzy tego anime/mangi niewiele potrafią zrobić dobrze i uparcie dążą do psucia czego tylko się da

Guilty Gear

Hiryu

Odp.: 3
Wyś.: 2.655
Serii nie muszę przedstawiać, bo każdy chyba szanujący się gracz przynajmniej słyszał o najlepszej na świecie serii bijatyk 2d prawda? Czekam na opinie

Quiz M&A

Hiryu

Odp.: 98
Wyś.: 70.696
Filippo napisał(a):
Jak się nazywa [ imię i nazwisko] główna bohateraka anime Hellsing

Edit: Tak , to Victoria , zadajesz

kupa prawda i zacznijmy od tego, że Seras Victoria

AC 147 Zasłaniając się potrzebą zachowania pokoju i prawa Sojusz uzyskuje poparcie swoich członków dla rozszerzenia kontroli nad koloniami.

Q: (wiem, weim, że proste, ale co mi tam) Jaki element konstrukcyjny zegarków Krajowych Alchemików sprawiał, że zwiększały one moc posiadacza? (FMA)

Postal 2

Hiryu

Odp.: 20
Wyś.: 12.163
Legolas napisał(a):
Gra przerościęta hamstwem brutalnością i wulgarnością.. Z gier tego typu polecam klasyczne shootery (np
Doom 3 , Half Life 2)

Pozdrawiam Legolas
Erm, może i Doom 3 jest brutalny, ale wulgarny? HL wulgarny? troszkę Ci się tytuły pomyliły

Ja grę lubię, nie jest cudem świata, ale pozwala się odstresować i to zdecydowanie.

[English] Grammar

Hiryu

Odp.: 9
Wyś.: 6.288
seji_san napisał(a):
Our sentences here are almost literal translated from polish .
Or Literally translated from polish

[English] Would you like to work in England?

Hiryu

Odp.: 19
Wyś.: 13.063
Okay, but then again I'd like to point out that even though our ruling coalition is ridiculous we mustn't forget that situation in Poland is an effect of many factors. First things first. The fall of our nation has begun in 1370 when Louis D'Anjou came to power in our beautiful country. Of course, we cannot say that it's because of him that we are paid badly now, but he gave rise to a very important "custom", for it was during his reign that nobility got its first General Privilage.
After that, our fine noblemen felt the greed that was to consume them by little for next four hundret years. Since the 1374 each king ruling Poland had to proclame at least one General Privilage to the Nobility, which leads us straight to year 1505 to proclamation of Constitution Nihil Novi. This was the downfall of Poland, though we were able to maintain quite a strong country for next one hundret years, but let us not forget the extremely important loss During The Northern Seven Years War when Russia finally got a big harbour city. This lead to opening of European market for Russia's crops, which made Polish trade less efective, thus forcing us to leave our Noblemen with nothing else to do than to change their crops into alcohol (thus leading to increasing drunkness).
Generally, after Nihil Novi poland fell to treachery and greed, but the worst was yet to come. In 1652 the most vile and dangerous rule was established -> the one of Liberum Veto (allowing one politician taking part in the debate of parliament to completely stop the process and cancel every decision this parliament has made so far)
Shortly, this lead to even more treachery and corruption. After some hard wars which devastated our country it wasn't strange that in 1772 that the Polish territory was taken by our neighboring countries, which soon after lead to complete eradication of our country, when our territory was completely divided between neighbours. This separation of our land lead to differences in their development and also to conflicts between Poles about how to retake their freedom.
Then when after World War I we finally retook our country we were in bad shape, the rolling stock was different in lands of the three annexations so we had to rebuild them to allow transportation, moreover Polish society was multicultural (Jews, Ukrainians, germans, Byelorussians etc.) and thus very divided. After that we have World War II, which left us in ruin and because of our new political connections we couldn't make use of the Marshall Plan, but had to rebuild our country by ourselves. After the Stalin era We developed slowly, but surely. There was one thing this new Poland didn't have: "freedom"... Oh really? Nope, we had everything needed to live happily, unfortunately we also had demagouges, who had to stand up for "peoples rights" This of course lead to Solidarity and the fall of Communism. Now here we are, in "new", "better" "free" Poland. What do we have? Since 1989 not a single Parliament did its job properly. Some of decisions were good, I cannot deny it, but mostly it's just trashtalk, corruption, thievery, hypocrisy and turning POland into a theocratic country. Sad history ain't it?

Oceń osobę powyżej

Hiryu

Odp.: 924
Wyś.: 282.861
Podpis to cytat z anime/mangi Hellsing. Swego rodzaju "modlitwa" odmawiana tam przez członków pewnej organizacji brytyjskiej polujących na wampiry.

Naruto - następca DB?

Hiryu

Odp.: 74
Wyś.: 47.890
Naruto nie ma szans z db i nigdy nie zostanie jego następcą, bo zwyczajnie jest gorszy.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook