Rok 1992 :: Premiera gry "Dragon Ball Z: Super Saiya Densetsu" (29 lat temu)
» Szukaj » Znaleziono 312 wyników

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
Shounen napisał(a):
Demonica Mela z pierwszej serii
Koneserów serii trudno zaskoczyć Zgadza się.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
Musashi Miyamoto napisał(a):
No to teraz liczę na coś trudnego
To może coś bardziej wyszukanego

Obraz

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
Musashi Miyamoto napisał(a):

To Anina -> opiekunka paleniska, które znajduje się pod Ognistą Górą.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
Indiger napisał(a):
Koleżanka Gohana z liceum?
Zgadza się. Dokładnie to Erasa. Zadajesz.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
Pushea napisał(a):
Mama Bulmy?
Niestety nie, choć stylówka podobna.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 433
Wyś.: 147.684
vegeta391 napisał(a):
Coś trudniejszego, to większy kawałek.
To Mamba w ludzkiej formie. Postać z filmu kinowego o Goku Juniorze. Pozwolę sobie jutro coś wrzucić.

EDIT

Obraz

Może coś łatwiejszego (tak sądzę) dla odmiany.

Cyberpunk 2077

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 2.734
Shounen napisał(a):
Ale skoro nie wyszedł przed, to musi wyjść po. Możliwe, że od początku tak zakładali, a teraz piszesz, jakby to było nie na miejscu. Czy najpierw powinni wydać "Cyberpunka 2077 2", a dopiero później W4, żeby było zadowalająco i obyło się bez krytyki typu "wyjdzie klon"?
Nie wiem, bo nie odpowiadam za model biznesowy CD Projektu, ale w ramach rekompensaty wypadałoby przedstawić graczom nieco szerszą ofertę jeśli powtarzało się w co drugim materiale promocyjnym o kamieniu milowym w świecie "gamingu".

Shounen napisał(a):
To była pełnoprawna fuzja, nie przejęcie.
Jeśli "takeover" to fuzja to ja nie mam pytań. Nawet na bardziej korzystnych zasadach. Na tej samej zasadzie Enix zrobił "fuzję" z Square.

Cyberpunk 2077

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 2.734
Shounen napisał(a):
Ale już dawno były zapowiedzi, że powstanie kolejna gra z tego uniwersum.
Zapowiedź gry, a zapowiedź pracy nad ta grą to różnica, ale może wyraziłem się nieprecyzyjnie. Square Enix zapowiadało remake Final Fantasy VII już w 2007. Temat wracał jak bumerang i został przesunięty na nową generację konsol. Prace ostatecznie ruszyły (przynajmniej oficjalnie) w 2015, a tytuł pojawił się na rynku w kwietniu ubiegłego roku.

Głównie chodziło mi o okoliczności -> Wiesiek 4 powstawałby w cieniu Cyberpunka, więc gra miałaby podwójne zadanie: zatrzeć niesmak po ostatnim tytule CD Projektu i czymś zaskoczyć. Wątpię, że tęsknota za Wieśkiem jest na tyle wysoka, że gracze przyjmą wszystko. Gra obiektywnie to szmelcem nie jest. Co najwyżej półka średnia w zderzeniu z tym, co miało być (dla graficznych purystów to może i nawet dobra) ale negatywny PR jeszcze długo będzie odbijał się czkawką.

Katz napisał(a):
Jak coś się sprawdza to czemu nie? Patrz R* i GTA, w ciągu 10 lat wydali kilka serii (GTA, MP i RDR a i jakiś tenis stołowy) i każda dostała wysokie noty, a tam także różowo nie jest, bo był ponoć crunch a i z ojców założycieli serii GTA już nikogo nie ma, bo Houser też już odszedł a RDR2 to wg mnie gra poprzedniej generacji.
Rockstar miał tylko jedną, znaczącą wtopę przy GTA IV jak chodzi o Pecety, ale nie był to błąd, który nie dało się naprawić i rzutował na grywalność. Co więcej jest to marka budowana już ponad 20 lat, więc nieco inna sytuacja. To dla odmiany Namco klepiące Tekkeny, Soul Calibury i Pac Mana -> ostatecznie skończyło przejęciem przez Bandai.

Podobnie jak i Ty obstawiam przejęcie, ale już po udanym lub nieudanym W4.

Cyberpunk 2077

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 2.734
Shounen napisał(a):
Jedna wpadka i od razu od januszy...
Według mnie odpowiedzialność rozkłada się też na Sony i Microsoft jeśli mowa o konsolach, bo nie chce mi się wierzyć, że ów korporacje nie miały pojęcia jak gra prezentuje się na ich platformach tzn. na krótko przed premierą nie było kontroli przez ich testerów. W hipotezy typu "zaufanie" do devsa by potem ewentualnie wyciągnąć konsekwencje nie uwierzę, gdyż wizerunkowo cierpi cała branża. CD Projekt miał już problemy z konwersją przy premierze W3 także z konsolami ogólnie się nie lubią.

Jakkolwiek nie jest to na tyle potężna firma by pozwalać sobie na tego typu "wpadki". To nie Ubisoft, EA, Rockstar, Valve, Nintendo, BioWare, czy chociażby Square Enix, że mają możliwości wypuścić kiepski tytuł, ponieważ nadrobią czterema innymi.

Zrobiono z CD Projektu jakiegoś bożka gamingu, bo wypaliły raptem dwa tytuły plus jeden przypadkiem: Wiedźmin 2, Wiedźmin 3 i Gwint. Wszystkie w tym samym uniwersum. Spoglądając na to jak wyglądała polityka kadrowa tj. wyrzucanie sprawdzonych programistów, brak stabilizacji dla pracowników etc. plus przeogromne ambicje związane z Cyberpunkiem to najwidoczniej zarządzający sami w to uwierzyli.

Pamiętam jeszcze słodko pierdzące i niby "obiektywne" słowa Iwińskiego z oświadczenia w 2017 roku gdy pisał, że "rotacja w gamingu to rzecz normalna", czy "trzeba być odważnym by opierać wysokobudżetowy projekt na kilku osobach". Jak widać po efektach pewnych ludzi nie dało się zastąpić. No, ale to jest właśnie "globalne" myślenie -> jak "duży" gracz stosuje tego typu praktyki to "mały" też może, a nawet powinien.

Jeśli ogłoszą pracę nad Wieśkiem 4 żeby odbudować reputację, podbudować wynik finansowy i morale to będzie koniec. Wyjdzie klon dwóch poprzednich gier tylko z większa zawartością.

[Problem] DBZ 289 - Czyli jak Akira zaprzepaścił potencjał DB

Kenji Harima

Odp.: 5
Wyś.: 324
florion12 napisał(a):
Ale Akira wolał zakopać ją pod ziemie.
No i zakopał. Dragon Ball skończył się na 291 odcinku, nigdy więcej nie był kontynuowany, a spokojnie mógł!
Moim zdaniem właśnie to świadczy o wielkości twórcy, że potrafi zakończyć dane dzieło i zająć się innymi projektami, a nie płodzi tasiemca, który z czasem traci na jakości i zwyczajnie męczy. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że to shonen i postawimy obok takiego Naruto, czy Grappler Baki -> każda z tych historii była na swój sposób zamknięta, ale po krótkim czasie autor z jakichś przyczyn (może tych najbardziej przyziemnych) wznawiał serie.

Jest kilka przesłanek sugerujących, że przygody Goku mogły się skończyć na etapie Freezera. Dragon Ball byłby wtedy dziełem kompletnym i może jeszcze więcej zyskał na ogólnej jakości, ale sam wydźwięk szalenie gorzki.

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 633
Wyś.: 155.815
Jeszcze co do poprzedniej sagi -> Całkiem dobry finał. Ten "Divine Goku" był czymś zaskakującym i świeżym, choć wróg pokonany na styk. W pewnym momencie było to tak męczące, że aż chciałem przewinąć cały rozdział by zobaczyć, czy Moro padł, czy nie.

Jak chodzi o nowy rozdział -> japońskie scany latają już prawie od tygodnia i najbardziej przeżywaną informacją jest to, że jeden z Oozaru ma bliznę na policzku (w teorii Bardock brał udział w niszczeniu planety biednego Granulata). Historia zapowiada się nawet ciekawie, choć drażni fakt, że akcja ZNOWU rozgrywa się w U7. Po Granulacie oczekuję miłego epilogu i przeskoku czasowego do zakończenia Zetki i jej kontynuacji. Wygląda na to, że Vegeta opanuje "energię destrukcji" żeby przybrać formę boga zniszczenia jak Toppo. Może i dobrze, że idzie to w tę stronę.

Jakiego radia słuchasz?

Kenji Harima

Odp.: 44
Wyś.: 15.698
Shounen napisał(a):
Najchętniej bym widział stary j-pop, ale domyślam się, że nie puszczają, bo nikt tego obecnie nie słucha
Zależy jak bardzo stary ma być ten j-pop Dla przykładu podgatunek "city pop", który mimo wszystko pod j-pop podpada to od dobrych kilku lat przeżywa renesans (do tego liczne remiksy, future funk itd.). Na YT do tej pory trwa spam "Plastic Love" w różnych coverach i przekładach.

Koronawirus

Kenji Harima

Odp.: 139
Wyś.: 17.109
To koniec.

Nie będzie miała miejsca (przynajmniej w Polsce) i tak całkiem optymistyczna wizja doktora Grzesiowskiego, który już w kwietniu sugerował z uśmiechem na ustach, że właściwie to cała populacja musi przejść wirusa tyle, że w warunkach "kontrolowanych" (czyt. pod płaszczem ochronnym służby zdrowia). Niestety, ostatecznie zapanował chaos i tzw. "Pierwszy Świat" leży i kwiczy, a dobór naturalny o którym pisałem na początku tego tematu JUŻ zbiera swoje żniwo. Z drugiej ludzie zdają się być na to wszystko mentalnie gotowi, bo i obecnie nie brakuje osób którym śpieszno opuścić ten padół łez i rozpaczy, a przy okazji chętnie popatrzą jak wszystko płonie.

Sam wirus ostatecznie okazuje się dużo bardziej szkodliwy, bo układ oddechowy to jedno, ale jak wynika z opisów daje szereg objawów neurologicznych. Z osobistych doświadczeń zdecydowanie bardziej obawiałbym się konsekwencji tego drugiego.

Działań PiSdy nie ma sensu komentować -> partyjka, która w ostatecznym rachunku zachowuje się tak samo jak PO w czasie II kadencji. Na szczęście dłużej rządzić nie będą.

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 633
Wyś.: 155.815
gregor94 napisał(a):
Nowa technika Vegety?
Też jest taka możliwość, bo zdaje się, że Koziołek dokonał fuzji aczkolwiek byłby to pstryczek w nos Vegety, bo straci technikę na którą ma w tej chwili monopol

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 633
Wyś.: 155.815
Hidden napisał(a):
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy to ja dorosłem czy ta seria po prostu jest słaba.
Od jakiegoś czasu sam zacząłem się nad tym zastanawiać. Anime miało swoje momenty, a do tego akcja rozgrywała się w zróżnicowanych sceneriach plus kapitalny pomysł jakim był powrót do turniejów. Warsztatowo nie można się do czegoś przyczepić, bo rysunki są super, ale historia...

Męczą tego Moro i męczą do tego stopnia, że czytając ten rozdział naszła mnie myśl "Czy ten kozioł ZDECHNIE w końcu, czy też nie?". Do tego standardowe lamenty Goku typu "Bla bla bla... ale jesteś silny. Ble ble... Jak mi smutno, że nie trenujesz...". Wszystko tylko po to żeby przeciwniki miał czas zrobić, a nasz dobroduszny wojownik nie skończył go kulką Ki puszczoną prosto w głowę.

Cóż teraz się wydarzy? Son wyciągnie jego "esencję" z planety (w myśl tego, że potrafi kopiować techniki swoich przeciwników), czy po raz kolejny Whis będzie musiał interweniować.

Indiger napisał(a):
Myślami jestem w kolejnym arcu. Nie mam pojęcia jak absurdalnie silny będzie musiał być kolejny rywal by miało to ręce i nogi.
Byle nie był z U7 i po raz enty "odmętów przeszłości". Jestem ciekawy, czy sprawdzi się mój schemat tj. zły -> kolejny zły -> turniej i powtórka, czy raczej seria pójdzie w inną stronę jeśli w ogóle. Przydałby się też kolejny time skip żeby doczekać w akcji nastoletniego Gotena i Trunska.

[Polska] Rok rządu PiS

Kenji Harima

Odp.: 55
Wyś.: 12.993
Hidden napisał(a):
Wina PiS-u. Swoje za uszami ma, ale nie dajmy się zwariować. Świat nie jest prosty - jest za to okrutny.
Obecnie jeśli gdzieś w sieci przytoczysz tego typu informacje tj.stricte gospodarcze, a i czasami w rozmowach na żywo to i tak zostaniesz nazwany "symetrystą", a to nawet gorzej niż PiS-owiec, czy PiS-owski prowokator. Nie wolno wypominać grzechów poprzedników. Nawet tych w pełni udowodnionych i popełnionych świadomie -> cała krytyka musi być ukierunkowana tylko i wyłącznie na "wszechpotężny" PiS.

Nie ma pola do jakiejkolwiek dyskusji stąd też obecnie nikogo nie interesuje służba zdrowia, system emerytalny, energetyka itd., itd. Czasami ktoś tam coś przebąknie w kontekście pisowskiej nieudolności i tyle.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

Kenji Harima

Odp.: 35
Wyś.: 3.385
Proszę nie obrażać Konfederacji, którą współtworzy Wielki Janusz Korwin-Mikke

Smuci informacja, że głosy nieważnie nie przekroczyły nawet jednego procenta... Zatem można wnioskować, że niemal każda osoba, która poszła na wybory to pomijając osobiste sympatie polityczne kierowała się szeroko rozumianym "kompromisem". Czyżby świadomość wyborców jednak z roku na rok rosła?

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 633
Wyś.: 155.815
Harry napisał(a):
Znowu po cichu liczę, że złączą się z Piccolo. A na koniec jak pokonają Moro to Vegeta ich rozdzieli
Niestety, ale wątpię w takie rozwiązanie. Skoro na ToP Nameczanie z szóstego Wszechświata szału nie zrobili, choć skorzystali z tej metody to i małe szanse, że Piccolo łącząc się ze swoimi pobratymcami osiągnie podobny efekt. Pewnie nie dobiłby nawet do poziomu God Ki. Z drugiej strony jakiś logiczny power scaling trafił na śmietnik historii w tym uniwersum, więc można spodziewać się różnych rzeczy.

Frisky napisał(a):
Ja *... Wszystko było ok oprócz tempa wyciskania energii. Zbyt szybko to poszło przez co * się w schematy dbz. Cella tak samo * nasz księciunio i co było potem? Mam nadzieję, że Goku będzie co najwyżej jako wsparcie, a pokona tego * Vegeta, albo ktoś inny, byle nie marchewka.
Dlatego bardzo się cieszyłem, że w "Super" pojawiły się turnieje, bo w końcu było tak jak w takim One Piece albo innym Yu Yu Hakusho tzn. każdy walczył z odpowiednikiem swojego tieru. Sporadycznie pojawiały się walki "grupowe".

Saga może nie jest taka zła, ale mnie co innego boli... Jak długo zamierzają eksploatować U7??? Ile jeszcze ma być tych przeciwników z odmętów przeszłości, czy innych wymiarów/wskrzeszonych/odrodzonych/wzmocnionych/przeobrażonych itd., itd.? Jest tyle możliwości to wciąż jeden schemat=> U7 -> gdzieś tam Smocze Kule w tle -> Finał na Ziemi.

Shingeki no Kyojin / Attack on Titan

Kenji Harima

Odp.: 80
Wyś.: 29.199
Katz napisał(a):
To manga juz tez sie faktycznie kończy? Czy po prostu seria traci na zainteresowaniu i podjęli decyzje by ją skończyć?
Isayama wprowadził nowe wątki plus nie rozwiązał jeszcze kilku "starych", więc zanim manga się skończy to spokojnie minie rok. Podejrzewam, że ostatni sezon zostanie rozciągnięty na kilkanaście miesięcy tak jak było w przypadku trzeciego, a na grande finale jakiś film kinowy pokroju "The End of Eldiangelion", bo skala dramatu powiedzmy zbliżona.

Jeszcze taki mały SPOILER
Osobiście lubię Erena i uważam, że jego działania, zachowanie i emocje są dobrze umotywowane, ALE mając na uwadze fakt, że jest to postać z jakichś przyczyn przez część widzów/czytelników AoT hm znienawidzona to przestrzegam, że dojdzie Eren "w spódnicy". Nie będę pisał, która to postać z trailera, ale jest to Erenek pomnożony x100 i to w znacznie gorszym wydaniu (mocno nieprzekonujący origin). Strasznie irytująca istota, która ma niebotycznego fuksa w każdym swoim działaniu. Będzie zgrzytanie zębami.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

Kenji Harima

Odp.: 35
Wyś.: 3.385
Głos pójdzie na Bosaka, ale bez jakiegoś większego przekonania Jeśli w ewentualnej II turze czeka nas pojedynek Duda vs. Trzaskowski to bez wahania oddam głos nieważny. Dla zasady podbiję frekwencję.

Generalnie to główne siły polityczne wystawiły kandydatów dość nijakich, żeby nie powiedzieć bezpłciowych. Rozpoznawalnych? Z pewnością. Z jakąś realną wizją na Polskę? Na pewno nie.

Brak osoby charyzmatycznej, która autentycznie ma idee w jakim kierunku pociągnąć kraj plus działa "kojąco" na większość grup społecznych. Jak chodzi o program to chyba tylko Hołownia i Żółtek coś przygotowali w porównaniu z całą resztą, która reprezentuje szablon partyjny lub/i swoje środowisko. Zważając na to, że Prezydent RP posiada inicjatywę ustawodawczą jest to trochę słabe. Mam poczucie, że te wybory są kompletnie na "odwal się".
Strony: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook