Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 369 wyników

[Polska] Rok rządu PiS

Kenji Harima

Odp.: 84
Wyś.: 18.401
Hayato napisał(a):
bo za PO zylo mi sie znacznie lepiej
Ech? Za czasów gdy stawki wynosiły 7-9 zł/h na umowie-zlecenie i to nierzadko dla kwalifikowanych pracowników w miastach wojewódzkich, siła nabywcza pieniądza była o wiele mniejsza, a władza jedyne co potrafiła robić by zwiększyć zasobność portfeli lub zwyczajnie ulżyć obywatelom to wzrost ucisku fiskalnego??? Zresztą to jest uniwersalny sposób rządzenia w wykonaniu PO -> jest źle = wzrost fiskalizmu, jest dobrze = również wzrost fiskalizmu. Rzeczywiście, super okres.

Jesteśmy o wiele bogatsi jako społeczeństwo i również możliwości są znacznie większe. W tamtym czasie jako etatowiec (a większość ludzi w Polsce preferuje ten typ zatrudnienia. Taki etos pracy) problem stanowiło wygospodarowanie środków pieniężnych na samochód średniej półki z salonu (nawet w leasingu nie było to opłacalne jeśli prowadziłeś działalność inną niż kurierska), a co dopiero mówić o nieruchomościach. Życie na kredyt PONAD stan.

Nie jest to oczywiście zasługa działań PiSdy, ale też i PO nie dało żadnych warunków pod korzystną koniunkturę gospodarczą (często można spotkać się tym dennym argumentem) jaka rozpoczęła się w roku 2015.

To jest efekt działania społeczeństwa MIMO władzy, a nie z jej pomocą. Zadziwiające jest, że ludzie nadal dyskutują, czy gospodarczo lepszy jest PiS, było PO, a może jednak to SLD albo AWS. Może cofnijmy się jeszcze do Gierka albo Gomułki, który unikał pożyczek jak ognia.

PiS oczywiście wzmacnia złotówkę poprzez podbijanie rezerw walutowych i skuteczną dywersyfikację kapitału, ale to również jest pod potrzebę rządzenia, a nie wynika z pobudek proobywatelskich.

Shounen napisał(a):
(przed oddaniem na nich głosu warto prześledzić ich działania, gdy rządzili osiem lat).
A kogo to obchodzi, mimo że dostępnych materiałów ogrom? Przecież to inna partia jest, "świeża", "odmieniona". Tak mówią.
Ludzi urodzonych po dwutysięcznym jeszcze można zrozumieć, gdyż byli wtedy dziećmi, a jedyną stroną polityczną, która w pełni traktuje poważnie pokolenie Z (przy okazji dobrze nimi manipulując) jest Lewica Razem. Problemem są barany 40+ i to w skali europejskiej, które zadziwiająco bardzo chcą obniżyć jakość nie tylko własnego życia, ale tez innych. Czysto po złości, byle dokopać oponentowi światopoglądowemu, bo ich stać na ten koszt.

Dodać do tego europejską potrzebę "ratowania świata", przepychana traktatami Briandowska Federacja Europejska i voila, kontynent zapłonie, bo wycieranie mordy pięknymi altruistycznymi hasełkami skończy się w momencie gdy przyjdzie mieszkać w hippisowskiej komunie a'la 10 osób na 50m2

Do tego w Polsce doczekaliśmy się klasy politycznej, która jest tak leniwa, że nawet ciężko doprosić się o program. Dawniej przynajmniej wysilali się by punkt po punkcie, myślnik po myślniku przedstawić kierunek w jakim ma iść kraj. Z realizacją było gorzej, ale przynajmniej udawano, że wyborca jest traktowany poważnie.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Kenji Harima

Odp.: 64
Wyś.: 5.202
Shounen napisał(a):
Stary Cell to raczej nigdy nie wróci, ale może jakaś ulepszona wersja?
Panie, nie strasz nawet jeśli to ironia, chociaż technologia Doktora Żirasa swój udział ma, bo ta odrestaurowana RR posiada własne dwa androidy (albo to są właśnie te pierwotne) plus komorę żeby tworzyć kolejne. Niemniej fakt żeby po raz enty przemielać tą samą postać albo ją wywalać w nowym opakowaniu... Wątek Red Ribbon był dopiero co w FighterZ.

Ja cały czas po cichu liczę, że film nie będzie koncentrował się stricte na walce, ale bardziej batalii ideologicznej/emocjonalnej tzn. tłuc się będą, ale w bazowych formach. Jak pomyślę, że "ziemski produkt" miałby wytrzeć Goku w SSB o podłogę to mi się słabo robi.

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 701
Wyś.: 195.650
Shounen napisał(a):
Byle Ziemianin nie opanowałby boskich technik.
Alkis napisał(a):
Żeby dobić takiego poziomu musieli przejść przez wszystkie poprzednie, każdy udany trening prowadzi do następnego. Wątpię by taki Kuririn wytrzymał poziom trudności treningu jaki przechodzą nasi saiyanie.
Hmm? A pamiętacie ostatni wątek z Future Trunksem? Może to nie jest typowy obszczymur, ale przez to, że wszedł na wyższy poziom "wtajemniczenia" (zaczął wyczuwać God Ki) osiągnął ten pseudo SSB, czy co to tam było (tak tak. Wiem, że "oficjalnie" dorobiono do tego Super Saiyan Rage i całe wytłumaczenie, ale ciąg przyczynowo-skutkowy w serii co innego pokazał).

Zmierzam do tego, że chyba ta "inicjacja" jest ważniejsza, ponieważ taki Freeza, Hit, czy Jiren, którzy niby z god ki nie korzystają, a są wymiataczami. Goku też dostał power upa przez rytuał, później dopiero przyszedł trening. W teorii niby trzeba mieć jakiś tam bazowy power level, ale jeśli twórcy sobie zażyczą to jest furtka żeby z Ultra Instynktem łatał sobie Yamcha, choć wciąż byłby słabszy od wielu postaci.

Ostatnie rozdziały bardzo fajne, choć z niepokojem obserwuje to zmiękczanie/"rozgrzeszanie" Bardocka.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Kenji Harima

Odp.: 64
Wyś.: 5.202
Pomyśleć, że żartowałem z tym C(w)ellem, a w jakiś sposób trafiłem, bo znowu lata Czerwona Wstęga

Shounen napisał(a):
Ciekawe, czy Piccolo naprawdę odegra jakąś poważniejszą rolę
Tak jak pisałem wcześniej -> zapewne chrzest bojowy dla Pan w ramach Gohan 2.0, gdyż jaką inną rolę mógłby mieć? Bardzo bym chciał żeby była odmiana, ale patrząc, że w kółko te same motywy są klepane to cóż.

Alkis napisał(a):
GO BROLY GO GO
Go BROLY GO GO lata w scenie z Goku, bo chyba trenują(?) na planecie Beerusa. Do tego jedna z postaci w trailerze wygląda niemal identycznie jak ta, która zbudowała ten ogromny bunkier niedaleko domu Goku i zatrudniła Tao Pie Pie jak ochroniarza. Jeden z tych dobrych fillerowych wątków.

Mam nadzieję, że nie tego "niespodziewanego" osobnika Toriyama miał na myśli:

Obraz


W HD ta animacja wygląda nieco lepiej, ale jak to będzie ostatecznie wyglądało zależy od klatek, bo to już ten moment, że niedaleko temu od gry:

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 571
Wyś.: 178.943
Nikt się nie podjął, więc wklejam odpowiedź:
Obraz

"Ludzki" wilk z którym walczył Yamcha na pierwszym Tenka-ichi Budokai.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Kenji Harima

Odp.: 64
Wyś.: 5.202
Chodziło mi o to, że nie będzie tyle młócki tyle co np. w Brolim i RoF. W tym drugim to tłukli się ponad połowę filmu. Na Comic-Conie padło po raz kolejny stwierdzenie, ze historia zaskoczy widzów, więc w teorii szykuje się projekt ambitny.

Na ten moment najbardziej cieszy przeskok czasowy i jedyne, czego chciałbym więcej to żeby Piccolo nie został po raz enty wykorzystany jako ten, który udziela chrztu bojowego. Tutaj mam na myśli Pan, bo zdecydowanie wolałbym by w jej przypadku tę rolę przejął Goku.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Kenji Harima

Odp.: 7
Wyś.: 832
Shounen napisał(a):
A dzisiejsze złoto w chodzie się kwalifikuje?
Jak najbardziej Ubiegłeś mnie Szefie przed edycją posta. W końcu niespodzianka. Do tego wspomniana w pierwszej mojej wiadomości Andrejczyk zdobyła srebro, co równie mocno cieszy, bo ta dziewczyna po wielu przejściach po poprzednich igrzyskach zasługiwała jak mało kto na to podium. Jest jakaś sprawiedliwość na tym świecie.

W sumie to udany ten tydzień: sporo medali w lekkiej, a do tego Duda po raz kolejny wygrywa z Carlsenem.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Kenji Harima

Odp.: 64
Wyś.: 5.202
Katz napisał(a):
Ale z tytułem się nie popisali :0
Ja sobie tak luźno interpretuję ten tytuł, że głównym postaciom przyjdzie się zmierzyć, a zarazem rozliczyć z szeroko rozumianym bohaterstwem. Każda z nich na swój sposób natchniona oczywiście przez nowego osobnika, który w filmie się pojawi. Stąd może tyle szumnych zapowiedzi o fabule, bo więcej będzie gadania i dramatu niż walki.

Neon Genesis Evangelion

Kenji Harima

Odp.: 36
Wyś.: 16.042
Ktoś może miał okazję obejrzeć najnowszą część?

Wkrótce "premiera" na Amazon Prime, ale jako że nie mogłem się doczekać to zdążyłem przeczytać wszystkie możliwe spoilery. Nie ukrywam, że treść w nich zawarta jeszcze bardziej mnie zachęciła do seansu.

W sumie można śmiało powiedzieć, że
dwie największe teorie odnośnie Rebuildów w pewnym sensie potwierdzają się

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Kenji Harima

Odp.: 7
Wyś.: 832
Shounen napisał(a):
M.in. z Chrono Trigger i Dragon Questa Toriyamy.

Z kolei podczas samych konkurencji grają różne utwory z anime, głównie openingi. Kto na to wpadł, nie wiem, ale pomysł świetny.
Polakom akurat przyszło wychodzić pod kawałek z PES

Cornelius (Keigo Oyamada), który był odpowiedzialny za kompozycję ostatecznie zrezygnował z autoryzowania swojej muzyki ze względu na smród jaki się za nim ciągnie od lat dziewięćdziesiątych. W ten sposób, zamiast zmodernizowanego obecnie pod kluby Shibuya-kei mamy nowy romantyzm. Może to i lepiej, gdyż było jakoś tak bardziej dostojnie.

Co do igrzysk... Jeśli uda się utrzymać w tej pierwszej dwudziestce to będzie i tak mega wynik. Są jeszcze dwie i to naprawdę spore szanse na medal. Najbardziej brakuje mi niespodzianki... Jakiegoś zaskoczenia, które ma miejsce innych reprezentacjach tj. pojawia się ktoś, kto może i jest dobry w danej konkurencji, ale nie na tyle by liczyć się w stawce medalowej. Tymczasem przez okres kilku miesięcy zbudował kozacką formę połączoną z wybitną dyspozycją na czas "Olimpiady" i voila, wpada złoto. Nasi za to mają kontuzje, problemy ze sprzętem, czasami ciężką współpracę z danym związkiem, a do tego pikujący coraz bardziej w dół i to w skali krajowej "mental".

Druga kwestia, która mi średnio pasuje to czasami chore decyzje sędziów. W dwuboju tzw. jury wręcz nadgorliwie zwracało uwagę na technikę. Jest to dziwne, bo większość tam zasiadających również uprawiało ten sport jako czynni zawodnicy. Z drugiej strony może wychodzi małostkowość (ze mnie przy okazji też) -> kiepski zawodnik idzie w trenerkę/związki sportowe/sędziowanie (odpowiednie skreślić) i mając władzę pokazuje młodym kto tutaj naprawdę rządzi Naprawdę źle to się ogląda jak ktoś idzie po rekord, podnosi ciężar dwukrotnie większy od własnej wagi, ale nie dostaje zaliczenia, ponieważ stopę przekręcił o dwa stopnie za bardzo w lewo, nóżka odbiega 3cm od linii barków albo dopchnął łokciem sztangę.

Shounen napisał(a):
Paweł Fajdek zdobył dziś brązowy medal w rzucie młotem, a przed igrzyskami wytatuował sobie na nodze postacie z Dragon Balla:
https://www.gettyimages.com/detail/news-phot ... 1331858388
Zdobyć zdobył, co się chwali, choć i tak stękał, narzekał oraz wszystkich przepraszał. Aż Nowicki zapytał żartobliwie, czy widzi w ogóle plus tego konkursu :DDD Z tym, że jest fanem DB to się uzewnętrznia dobre kilka lat, ale to wiecie.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 571
Wyś.: 178.943
Siup

Obraz

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 571
Wyś.: 178.943
Shounen napisał(a):
Obraz
Zdziwiony Yamcha przed siedzibą Capsule Corporation aka dom Bulmy.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Kenji Harima

Odp.: 64
Wyś.: 5.202
Wszystko wskazuje na to (a przynajmniej można mieć malutką nadzieję), że szykuje się jakiś większy przeskok czasowy -> starsza Pan, "żółtawy" Piccolo w butach etc. Nareszcie!!!

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Kenji Harima

Odp.: 7
Wyś.: 832
Shounen napisał(a):
Będziecie śledzić? Jakieś oczekiwania?
Jak najbardziej. Oczekiwań brak, ale super jeśli medal wywalczą:

-Siatkarze. Nieistotne jakiego koloru krążek.
-Aleksandra Mirosław. Zapisanie się na kartach historii w nowej konkurencji byłoby czymś niesamowitym.
-Iga Świątek. Nie jestem wielkim fanem tenisa, ale zważając na to, że na tego typu imprezach mają miejsce niespodzianki to jest możliwość coś wyrwać.
-Aleksandra Kowalczuk. Pierwsza dla Polski i to naprawdę realna szansa zrobić wynik, a nawet zdobyć medal w Taekwondo.
-Maria Andrejczyk. Liczę, że zawistny los wynagrodzi jej medalem olimpijskim fatalne kontuzje barku i inne nieprzyjemne doświadczenia, które ciągnęły się po Rio. Jeśli będzie sukces to nie zaszkodzi drugi order dla profesora Blecharza za pomoc, a wręcz ratunek dla wielu sportowców.

Jestem również ciekawy jak wypadną "weterani" tj. Klepacka, Włodarczyk, Włoszczowska, czy Małachowski. Na nic nie liczę, ale intryguje forma całej czwórki. No i zostają faworyci... Fajdek spokojny cały sezon, a teraz klasycznie: "jadę po złoto!", "mentalność zwycięzcy!" itd., itd. Żeby nie skończyło się jak zawsze, choć możliwe, że Ziółkowski mentalnie go ogarnął.

Obawy? Jedynie takie, że któremuś Nippońcowi ze względu na pandemiczną otoczkę przepalą się styki w głowie i spowoduje terror. Istnieje takie ryzyko zważając na fakt, że część japońskiego społeczeństwa była/jest mocno przeciwna igrzyskom.

Oczarowała mnie ceremonia otwarcia. Głównie ze względu na ścieżkę dźwiękową, ponieważ sportowcom towarzyszyły utwory w większości z j-rpg.Oczywiście muzyka Uematsu już dawno wyszła poza FF, ale na takiej imprezie jednak jeszcze mocniej rozczula.

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 701
Wyś.: 195.650
Granulat tymi swoimi gadkami zaczyna przypominać Zamasu. Ta saga ma takie tempo, że nie jestem pewien, czy pojawi się w niej Frizer Powtórzę się, ale IMO ten rozdział jak i poprzedni są najlepsze jeśli chodzi o choreografię walk i rysunek.

Vegeta dostał spodziewany power-up, ale mam nadzieję, że zarówno on jak i Goku przez baaaaaaaaaardzo długi czas nie otrzymają kolejnego. Spokojnie opanowywać posiadane transformacje, ale bez przeplatania ich z SSJ/SSG/Oozaru, czy inne cuda.

Hidden napisał(a):
Ogółem jest cieeeenikutki cień szansy, że pierwszy raz od zawsze Goku nie uratuje świata.
Ale pewnie uratuje. W końcu to Goku.
bardyt napisał(a):
Ciekawe ciekawe, pewnym było, że bohaterowie dostaną powerup, myślę, że Goku uratuje świat
Przydałoby się i już nieważne, czy byłby to jeden albo drugi, bo w tej serii jedyną postacią, która w kółko ratuje świat albo coś/kogoś jest Whis. Pierwsza saga z Beerusem faktycznie należy do Goku, gdyż "wypracował" ratunek dla Ziemi, ale poza tym ciągły łomot. Vegeta jest przynajmniej rozwijany jako postać i posiada zdecydowanie lepszy bilans walk gdzie Son ma na koncie Kefle, Bergamo i miśka Botamo

Euro 2020 (Europa)

Kenji Harima

Odp.: 28
Wyś.: 2.348
Lada moment odbędzie się długo oczekiwane la grande finale.

Shounen napisał(a):
To już od postawy Włochów zależy, którym też kibicuję.
Niby tak, ale Anglicy grają szalenie stabilnie. Jeśli piłkarze Italii nie wklepią przynajmniej dwóch bramek w I połowie to przeciwnicy ich po prostu zabiegają. Włosi do zatrzymywania ofensywy mają duet Chiellini i Bonucci, a z kolei Anglicy to Maguire, Shaw, Stones, Walker... Jeszcze James do zmiany. W tym jednym aspekcie spora dyspropocja. Do tego niezmordowany i biegający wszędzie Sterling. Niech jeszcze od początku meczu zagra Fonden i już będzie problem na środku pola.

Do tego Opatrzność zdaje się sprzyjać ludowi Albionu, bo cały turniej układa się praktycznie pod nich.

Euro 2020 (Europa)

Kenji Harima

Odp.: 28
Wyś.: 2.348
Forza Italia!!!

No to drużyna, której kibicowałem jest już w finale. Niestety, intuicja podpowiada mi, że dziś jak i cały turniej wygrają Angole...

Euro 2020 (Europa)

Kenji Harima

Odp.: 28
Wyś.: 2.348
Shounen napisał(a):
Najpierw odpadła Holandia, później Portugalia
Holandia z tą wymianą pokoleniową, dziurawą obroną w środku oraz trenerem-klątwą (De Boer) i tak bardzo ładnie grała. Portugalia z napakowaną Belgią w której są gwiazdy również w rezerwie, a reprezentacja zgrana jak mało która w Europie nie miała żadnych szans od początku.

Pozostaje kibicować Słonecznej Italii, Niemcom i Czechom. Mam nadzieję, że Fryce rozjadą dzisiaj tych albiońskich szczurów swoją ofensywą, ale będzie to ciężki mecz, bo Rüdiger jest praktycznie osamotniony w obronie. Sąsiedzi zza Odry strasznie niestabilni od czasu wymiany niemal całej reprezentacji. Smutne trochę.

Dragon Ball Super (manga)

Kenji Harima

Odp.: 701
Wyś.: 195.650
Mega walka, chyba jedna z lepszych w całej tej mandze. W tym aspekcie jak chodzi o rysunek wolałbym Dragon Garowa Lee, ale trzeba przyznać, że Toyotaro naprawdę się napracował.

Fabuła oczywiście przewidywalna, choć nie spodziewałem się, że Granulat będzie ponad tier na którym jest Frizer. Jak sam tyran, czy pseudo gang Bojacka mieliby przeskoczyć ten powercreep to kompletnie nie mam pomysłu. Znowu z tyłka treningi w zaciszu, sterydy albo maszyny?

Euro 2020 (Europa)

Kenji Harima

Odp.: 28
Wyś.: 2.348
Hidden napisał(a):
O jakiej koncepcji mówisz Sousy? Tzn, on wcześniej chciał grać 3 napadziorami, ale to padło jak się Milik i Piątek skontuzjonowali, nie?
W sensie ofensywny futbol którym docelowo reprezentacja w wizji Sousy (i przy okazji Bońka) ma grać. Wiadomo, plan na trzech napastników niestety padł o czym już pisaliśmy w tym temacie, ale była opcja na dwóch w którym Lewandowskiego odciążyłby i partnerował Świderski albo Świerczok. Pytanie czemu Sousa porzucił ten wariant. Zaważył mecz z Islandią, czy może niedocenienie przeciwnika?
Strony: 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook