Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6 wyników

Radzenie sobie ze stresem

Malszek

Odp.: 9
Wyś.: 9.002
Napisać mogę tylko jedno co do stresy jako człowiek co ma już połowę życia za sobą. Może temat nie z dziś, ale bardzo ważny temat w tych czasach. Wszedłem aby poczytać o Japonii a zacząłem się miotać w wielu ciekawych tematach.

1. Zacznij uprawiać jakiś sport. To nie tylko redukuje stres ale daje większe poczcie wartości.
2. Spróbuj zaczynać medytować - nie myśleć o niczym i się wyciszać. Nie trzeba siedzieć po turecku. Można medytować jadąc polną drogą rowerem, idąc piesze itp. Chodzi o oczyszczenie umysłu. Wiele osób zapisuje się na tańce, sztuki walki, jakieś inne sporty aby redukować stres.
3. Zlokalizuj co faktycznie cię stresuje. I to poziomuj względem czegoś innego - czy stres jest warty kłótni z szefem - gdy jutra może nie być. Lub być a szefa nie być.

4. Dobrze mieć znajomych z jakimi się można spotykać. Ale jak masz znajomych jakiś toksycznych to całkowicie trzeba wykluczyć ich ze znajomych. Po spotkaniu z ludźmi powinnyśmy czuć się świeży i zadowoleni a nie dobici.

5. Inwestuj w siebie a nie żarcie. Nauka, lepszy wygląd wpływają na poczucie wartości i pewność siebie. A to ma silne powiązanie też ze stresem.

A rada dla wszystkich - wszystkie problemy jakie nas spotykają dobrze powiedzieć sobie - szczać na to. Zupełnie o nich nie myśleć. Najwięcej ludzi stresuje to, jak tworzą sobie scenariusze w głowach. Sami się napędzają myśleniem. Najlepiej żyją ci co nie myślą za dużo, nie przejmują się za wiele - bo mają wszystko w dupie. Nie chodzi o ludzi co osiągają NIC, tylko o takich co po nich spływa takie coś - kto co o nich pomyśli.

Chrzest Polski

Malszek

Odp.: 16
Wyś.: 13.615
Tego tematy nie spodziewałem się na takim forum. Polecam wam bardzo dobre książki co prawda Powieści ale bardzo silnie zakorzenione w faktach a mianowicie Serię Powieści Piastowskie. Bunsh mówi na końcu fakty na bazie badań naukowych.

Chrzest był, aby Polska była bezpieczna od napadów wiele miłujących boga morderców i złodziejów z zachodu. Bo ich pretekstem było krzewienie wiary przez zażynanie i grabieże stale na wschód.

Problem w tym, że ta przymusowa chrystianizacja weszła tak Polakom głęboko, że stali się w Europie do dziś są bardzo gorliwi w głoszeniu narzuconej mieczem wiary. Gdzie inne kraje już dawno się zaczęły całkowicie laicyzować. To polska jako kraje typowo biedniejsze mocno trzymają krucyfiks, modląc się o deszcz, gdy inni potrafią lecieć w kosmos.

Całość przyjęcia wiary była decyzją polityczną w celu ochrony kraju. Miłość chrześcijańska inaczej by wymordowała innych skutecznie. Dlatego Europa jaka jest chrześcijańska. Natomiast jednego nie można ujmować. Kraje chrześcijańskie obecnie są najbardziej cywilizowane na świecie (po za kilkoma wyjątkami oczywiście ). Jednak zasad wartości chrześcijańskich nie można dziś mylić z wiarą chrześcijańską, bo to bardzo dawno nastąpiło zupełne rozwarstwienie. Ale pozytywne coś zostało - te zasady życia społecznego jakimi ogólnie kierują się narody europejskie, które obecnie chorują na lewicowe uszkodzenia myślenia - w wyciąganiu wniosków co do decyzji i ich konsekwencji.

[Polska] Wybory 2023

Malszek

Odp.: 6
Wyś.: 7.419
W Polsce od ponad 70 lat w rządzie nie ma faktycznie partii polskiej jaka jest u władzy moim zdaniem. PIS to przestępcy jacy powinni zgnić w więzieniach (defraudacje na niespotykaną skalę i korupcja - co mogę powiedzieć o tym wiele z racji na pracę w kontroli wydatków). Ludzie nawet nie wyobrażają sobie skali korupcji i defraudacji oraz nepotyzmu za PIS. PO i ich przybudówki to moim prywatnym zdaniem jest agentura niemiecka, jaka skutecznie zrobi to co wygodnie będzie dla Niemiec. Mógłbym to uzasadniać encyklopedią tekstu, ale kto sądzi inaczej to i tak będzie sądził swoje. Warto cofnąć się do faktów sprzed 10 lat co się działo i jakie fikołki robili pod Niemcy. Lewica to agentura chyba rosyjska z domieszką niemickiej a najprawdopodobniej choroba umysłowa.
Konfederacja trudno ocenić ale na pewno walnięci religijnie zamordyści, pewnie zawór bezpieczeństwa obecnego układu z okrągłego stołu - w rządzie stale te same osoby przecież, nie ważne na kogo głosujecie.

Najgorszy okres w historii Polski

Malszek

Odp.: 7
Wyś.: 7.286
Czy rozbiory czy wojny światowe to przecież Polska zawsze robiła te same błędy. Oraz wiele innych wojen choć granice nie dawały nam często wyborów. Polacy walczyli za inne kraje i cudze sprawy własną krwią. Właśnie rozbiory też były tego rezultatem. Polak z Polakiem zawsze każdy ciągnął w swoją stronę i każdy uważał magnat siebie jako tego co powinien rządzić. To samo widać do dziś w polityce.

Najgorszy okres bo najgroźniejszy był w 2 wojnie. Rozbiory nie niszczyły etniczności a mordowanie przez rusków i niemców Polskiej inteligencji było największą zbrodnią z jakiej nie podnieśliśmy się do dziś socjologicznie.

Chrześcijaństwo w Japonii

Malszek

Odp.: 20
Wyś.: 78.244
Japończycy względem chrześcijaństwa są tak samo jak Polacy względem Halloween. Myślę że to sensowne porównanie jak wygalają tam obchody świąteczne znane z chrześcijaństwa z tego co przeczytałem na temat kraju i kultury na czasy dzisiejsze.

Inna sprawa że Europejczyk nie zrozumie się w wielu miejscach z Azjatą bo to zupełnie inne podejście niemal do wszystkiego. Z Japończykami czasami spotykam się w naszym kraju i oni są już bardziej zeuropeizowani ale jest widoczna przepaść w postrzeganiu tych samych sprawa na co dzień. To wynika z zupełnie różnych kultur.

Był ktoś z Was w Japonii?

Malszek

Odp.: 54
Wyś.: 115.340
Byłem tam z rodzicami w wieku 11 lat. Praktycznie nic nie pamiętam tylko jakieś fragmenty. To były lata 80, teraz to jest już inny kraj niż dawniej i tak samo nasz względem tego co teraz. Pamiętam za to dobrze, że było na ulicach tam bardzo tłocznie, masa ludzi. I wtedy też wiele nawet w miastach było transportu w wózkach. Niestety nawet nie wiem w jakiś mieście byłem i nie mam już kogo o to zapytać.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook