Forum Dragon Ball Nao

» [J-pop] Yuna Ito

Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.901
Posty: 88
Itō Yuna- ur. 20 września 1983 w Los Angeles w stanie Kalifornia, USA - japońska piosenkarka i aktorka. Pochodzi z rodziny japońsko-koreańsko-amerykańskiej. Popularność zdobyła dzięki debiucie w filmie NANA oraz wykonaniu utworu Endless Story wchodzącego w skład ścieżki dźwiękowej do tego filmu.

Życiorys:

Yuna Ito urodziła się w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych, jako córka Japończyka i Koreanki. Trzy miesiące później jej rodzina przeniosła się na Hawaje, gdzie Yuna mieszkała do momentu rozpoczęcia kariery muzycznej w Japonii. Już we wczesnym dzieciństwie marzyła o karierze wokalistki słuchając i śpiewając piosenki Mariah Carey i Janet Jackson. W 2001 r. ukończyła McKinley High School w Honolulu. Na początku 2005 r. wzięła udział w przesłuchaniach do filmu NANA, starając się o rolę charyzmatycznej wokalistki zespołu Trapnest imieniem Reira, którą ostatecznie otrzymała. Wiązało się z tym nagranie singla Endless Story, który zajął drugie miejsce w rankingu Oricon, tuż za Glamorous Sky (wykonanie Mika Nakashima) - drugim przebojem z filmu NANA.

Po premierze filmu Japończycy oszaleli na punkcie głosu Ito, a jej singel już pierwszym dniu sprzedaży osiągnął drugie miejsce na listach sprzedaży Oriconu, by później znacznie prześcignąć singel Glamorous Sky - ponad 450 tys. sprzedanych egzemplarzy. Yuna zaczęła pojawiać się na okładkach magazynów, platach i wkrótce wystąpiła po raz pierwszy w japońskiej telewizji MUSIC STATION.

W marcu 2006 wydany został drugi singel, zatytułowany Faith/Pureyes. Piosenka Faith pochodzi z filmu UNFAIR (jaki jest oryginalny tytuł? - przyp. red.), a Pureyes została skomponowana do reklamy Bioclean Zero. Singel został wyprzedany w ilości 50 tys. egzemplarzy, co było sporym rozczarowaniem w porównaniu z komercyjnym sukcesem poprzedniego.

Trzeci singel Precious z tytułowym utworem ze ścieżki dźwiękowej do filmu LIMIT OF LOVE 海猿 (LIMIT OF LOVE Umizaru") okazał się drugim co do wielkości sukcesem Ito. Został wyprzedany w ilości ponad 200 tys. egzamplarzy, a ponadto utwór tytułowy był najczęściej pobieranym w Japonii w pierwszej połowie 2006 r. Dwa kolejne utwóry z tego singla I'm free oraz Secrects są współautorstwa Yuny.

Kolejne dwa single, to Stuck on you, zawierający kower utworu These Boots Are Made for Walkin, nagrany na potrzeby reklamy dla firmy Daihatsu, oraz Losin', będący motywem końcowym dla japońskiej wersji popularnego serialu telewizyjnego Lost (pol. Zagubieni).

4 sierpnia 2006 r. japońskie studio filmowe Toho ogłosiło, że w sequelu NANY rolę Reiry Serizawy również zagra Yuna Ito, a ponadto rola ta będzie bardziej znacząca niż w pierwszej części. Premiera singla Truth, związanego z filmem, odbyła się 6 grudnia, a premiera filmu NANA2 9 grudnia 2006.

4 grudnia 2006 r. firma Sony Music przekazała informację, że 24 stycznia 2007 będzie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Yuny - Heart..., którego wydanie specjalne będzie zawierało także płytę DVD z teledyskami do sześciu utworów.

Oto oficjalna strona: http://www.yunaweb.net/

link do "Urban Mermaid": http://pl.youtube.com/watch?v=7_qiHjAA6E4
oraz ''I'm here'' : http://pl.youtube.com/watch?v=vEpISVfUfQw

Obraz

Obraz

Napiszcie co sądzicie o Yunie i jej twórczości...

^___^

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Madlen: 04.10.2008, 18:29
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Napiszcie co sądzicie o Yunie i jej twórczości...
Madlen napisał(a):
Popularność zdobyła dzięki debiucie w filmie NANA oraz wykonaniu utworu Endless Story wchodzącego w skład ścieżki dźwiękowej do tego filmu.
No właśnie. Film oglądałam i uważam, że Reirę (lub jak kto woli Laylę) zagrała genialnie. Pasowała do tej roli.

Właściwie znam tylko "Endless Story". Muszę przyznać, że jest to najpiękniejsza ballada w wykonaniu Japonki (chociaż w sumie... Azjatki!) jaką słyszałam. Jest przepiękna, smutna i do tego leci w takim momencie filmu. Gdy jedna z Nan (Nana Osaki) patrzy na swojego chłopaka Rena (który rozstał się z nią, gdy wyjechał do Tokio grać z zespołem Reiry)... normalnie łzy ciekną strumieniami. W ogóle to polecam i anime (tam ścieżka należy do Anny Tsuchiyi i Olivii Lufkin) i film aktorski.

Koniec offtopu

Wiadomo mi też, że wykonała piosenkę w duecie z Celiną Dion. No cóż, nie przepadam za Celiną, ale głos i rangę na świecie to ona ma i skoro zaprosiła do współpracy Yunę, to chyba coś znaczy. Yuna ma prześliczny głos, w sam raz do popowych, ale ambitnych kawałków. Jednak nie słucham jej często z tego względu, że gatunek jakim jest rock nie pasuje do jej osoby. Jednak polecam każdemu, kto lubi piękne kobiece brzmienia. I nie tylko brzmienia, to sama pani Ito (hahaha... po jap. "Nitka") jest wyjątkowo urodziwa.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.901
Posty: 88
Ja słyszalam kilka a może kilkanaście jej piosenek... niektóre są fajne jak np. 'Urban mermaid' itp. chociaż nie ma to jak rock i jrock !!


No właśnie. Film oglądałam i uważam, że Reirę (lub jak kto woli Laylę) zagrała genialnie. Pasowała do tej roli.
Przyznam się, że filmu jeszcze nie oglądalam (ale czytałam troszkę o nim...) Jak będę miala wolny czas to ściągnę i obejrzę go

^___^
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ee, takie sobie, nie porywa ;p
Ściągnąłem Wish i na tym się opieram.

Co do Celine Dion, to Yuna zagrała/zaśpiewała na albumie tribute utwór My Heart Will Go On.
I to się rzeczywiście udało, ale reszta... dla mnie nuda

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Maree
Ziemianin
Ziemianin
Maree
Wiek: 30
Dni na forum: 5.688
Posty: 17
Skąd: Łuków
Znam jej aż całe dwie piosenki xD


Naoista napisał(a):
Wish
Yuna Ito ma taką piosenkę? W pierwszej chwili skojarzyłam sobie z Olivią Lufkin


Laru-chan napisał(a):
No właśnie. Film oglądałam i uważam, że Reirę (lub jak kto woli Laylę) zagrała genialnie. Pasowała do tej roli.
Czy ja wiem? Reira z Nany wygądała trochę inaczej i była słodziutka aczkolwiek głupiutka
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-pop] Yuna Ito
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook