Forum Dragon Ball Nao

» Zanieczyszczanie środowiska

Strony: 1, 2  
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
W dzisiajeszych czasach mozemy sie pochwalic niewielkimi polaciami terenu nie skarzonego reka ludzka. Wszedzie tylko zanieczyszczone dwutlenkiem wegla powietrze, nadmiar kwasnych deszczy, morza i oceany pelne ropy z zatopionych tankowcow, wyniszczone lasy deszczowe jak i syberyjskie. Ponad to przy ludzkich poczynaniach zagarniecia jak najwiecej, wzbogacenia sie, modernizacji i wydobywania surowcow cierpia niewinne zwierzeta. Okrutnie torturowane i pozbawione swoich naturalnych siedlisk. Obdzierane zywcem ze skory, zabijane dla glupich ozdob i bezsensownych blyskotek. Duzo gatunkow zwierzat wymarlo bezpowrotnie przez glupote i nie swiadomosc ludzka.

Jak mozna temu zaradzic? Czy jest jeszcze dla nas nadzieja? Co o tym sadzicie?
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Nietstety taka już natura człowieka, wszystko musi zepsuć, ALE ostatnimi czasy sytuacja wydaje się poprawiać. Wielu zdało sobie sprawe ze stanu naszej planety i stara się temu zaradzić (kampanie reklamowe, pomoc słynnych ludzi w "wszczepieniu" tych wartości u ludzi itd). Także rządy wielkich państw i potęg dojżały problem i obecnie ludzkość stara się naprawić błędy z przeszłości, ograniczają wielu z nas niestety kwestie finansowe.
A my wszyscy co możemy w tej sprawie zrobić ?? A choćby np nie wyrzucać gdzie popadnie papierka gdy zjemy batona. Taka drobnostka, ale ja zawsze jej przestrzegam
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
YYyy, jak byłem kilka dni temu, to chciałem wyrzucic butelke po bolsie przed siebie i kolezanka mi nie pozoliła ogolnie to przestrzegam 'nie smiecenia' ....... u siebie w pokoju, nie no ogolnie to w miescie to mi nie robi własciwie, ale jak jestme gdzies w plenerze, w lesie, nad jeziorem i innych pierdołach to staram sie nie smiecic .... nie wiem co jeszcze napisać bo własciwie nie chce mi sie pisać ale napisze do konca to zdanie bo i tak juz nie mam weny ;p
p.s Megane skazone jest Tlenkiem Wegla [CO] nie dwutlenkiem wegla [CO2] to zasadnicza róznica

END
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Lol mnie zawsze nerwy biorą jak widze stosy śmieci walające się gdzie popadnie Mam taki tik nerwowy podnoszenia paskuctwa kiedyś mi sie zakwasy zrobią

TAk poważnie to prędzej by mi ręka odleciała niżbym wywaliła śmiecia gdzie indziej niż do kosza, to primo, a secundo - na zanieczyszczenia typu spaliny itp nic nie poradzimy...
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ja jestem pod tym względem absolutnym i całkowitym maniakiem. NIGDY nie wyrzuciłbym jakiś śmieci gdzie indziej, niż do kosza. Gdy ktoś przy mnie robi coś takiego, zawsze zwracam mu uwagę (w mniej lub bardziej kulturalny sposób ). Często podnoszę walające się po ziemi papierki i wyrzucam je (zaś puszki i butelki oddaję koledze, który je zbiera ).

Zaś co do zanieczyszczeń 'na większą skalę', to oczywiście zgadzam się w 100% z przedmówcami. W kwestii bezsensownego niszczenia naturalnej roślinności i zabijania zwierząt również popieram zdecydowanie Megane. Szlag mnie trafia, gdy widzę olbrzymie przestrzenie będące niegdyś lasami, teraz zaś pozbawione drzew. Serce mi się kraje, gdy patrzę na skutki katastrof tankowców. Wzburzenie i gniew wywołuje u mnie widok obdzieranych dla głupiej rozrywki ze skóry żywych węży czy ryb krojonych, smażonych i zjadanych żywcem (bardzo popularne w Chinach).

PS W powietrzu występuje naturalnie całkowicie nieszkodliwy dla organizmów żywych (a konieczny roślinom do przeprowadzenia fotosyntezy!) dwutlenek węgla, jednak jego nadmiar powoduje tzw. efekt cieplarniany. Tlenek węgla (tzw. czad, stąd wziął się zwrot 'ulec zaczadzeniu') zaś to gaz silnie trujący (bardzo trwale łączy się z hemoglobiną), powstający w sytuacjach, gdy spalanemu węglowi 'brakuje' tlenu. Jest palny, w reakcji z tlenem tworzy właśnie dwutlenek węgla. Gdyby powietrze było wszędzie zanieczyszczone tym związkiem, wszyscy byśmy umarli z braku tlenu.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Frasek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 7.092
Posty: 71
Skąd: Jarzębia Łąka
A najgorsze jest to, że ten czad jest niezauważalny gołym okiem, nie ma smaku, zapachu ani koloru. Ni stąd, ni zowąd zasypiasz, a potem umierasz .
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Pięknie ładnie, ale przecież jako cywilizacja MUSIMY mieć drewno czyli wycinanie lasów jest konieczne. Wszelkie tankowce i tak będą pływały po morzu siłą rzeczy, a że jakiś ulegnie katastrofie to totalnie normalne (niestety).

Spraw typu: przewozenie dzikich zwierzat w kole samochodu, nie bede komentowac. Nie lubię chodzić do Zoo...
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Tak, ale czy konieczne jest wycinanie akurat tych lasów, i to w takim stopniu? Czy konieczne jest wypuszczanie na morza tankowców nadających się w praktyce tylko na złom?

Frasek niedawno napisał(a):
A najgorsze jest to, że ten czad jest niezauważalny gołym okiem, nie ma smaku, zapachu ani koloru. Ni stąd, ni zowąd zasypiasz, a potem umierasz .
Z jednej strony to faktycznie paskudne, bo nie wiesz, że umierasz, ale z drugiej... czy lepsza jest bolesna śmierć, z której zdajesz sobie sprawę? Ja chciałbym umrzeć, wiedząc o tym, do tego konać dosyć długo, by zdążyć wszystko przemyśleć, ale jeżeli towarzyszyłby temu ogromny ból, to wolałbym szybkie, nieświadome odejście po zaczadzeniu.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wkurza mnie pieprzenie o tym jak to człowiek niszczy środowisko, o efekcie cieplarnianym, tankowcach etc.. A wręcz śmieszy mnie coś takiego że jest źle jak nigdy. Tak się składa że obecnie mamy dużo bardziej rozbudowaną ochronę środowiska niż w latach 70, a jeśli chodzi o warstwy pyłów, to daleko nam do tego jak ziemia wyglądała po wojnie. Filtry na kominach są zakładane, samochody wytwarzają dużo mniej zanieczyszczeń co kiedyś, próby atomowe są rzadsze.

Ja ze swojej strony palę szlugi ( które obecnie zawierają niestety dużo mniej substancji szkodliwych niż kiedyś), rzucam śmieci pod siebie, i mam środowisko w dupie, bo ono i tak zawsze się odnowi, a ekozjebów jest na tyle dużo że starczy ich na wielu Franków.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Zanieczyszczanie środowiska- hmm to nie nowość. Niejednokrotnie jest świat zatruwany. To już jest od wieków. Nie jest to taki lekki problem. To już zaczyna być poważna sprawa.Niestety wielu ludzi nie zdaje się tym przejmować. Ziemia nie jest wieczna, to dar, o który trzeba dbać. Ona nie jest taka, że ,,sama się odnowi".
Człowiek, niestety truje ziemię wszelkimi możliwymi sposobami. Od palenia papierosów, niesegregowania śmieci, tym bardziej do zanieczyszczania wody. Poza tym często jeździ samochodami do pracy gdy np. ma do niej 1 km. co jest potworną głupotą. Kolejna sprawa:fabryki i klimatyzacja.Ludzie niestety zużywają ogromne, powtórzę:ogromne ilości materiałów nieodnawialnych. A przecież tego może wkrótce zabraknąć! Jeszcze używanie dezodorantów z freonami i trzymaine tych starych lodówek z nimi.
----------------------------------------------------------------------------------
I te globalne ocieplenie: gwałtowne zmiany temperatury, co widać szczególnie latem lub zimą. Pamiętam, jak byłam mała to były zimniejsze temperatury i np częściej padał śnieg. Przez to wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt.
Sprawa też smogów i innych takich gazów: przez to ludzie mają choroby płuc.
I nadmierne wycinanie lasów - człowiek z drzew czerpie tlen, a przez nadmierne ich wycinanie, może go w bardzo szybkim tempie zabraknąć, więc ludzie prawdopodobnie mogą z tego powodu umrzeć.
I niestety niektórzy mają to wszystko gdzieś. To mnie bardo drażni. Szczególnie się wkurzam gdy np. widzę rzucony papierek byle gdzie(czyt. np. na chodnik), szczególnie rok temu gdy widziałam na plaży w Gdyni wywalone śmieci na piasek. czy gumę przyklejoną pod krzesło czy biurko(fuu!)
Ja staram się dbać o środowisko: nie rzucam śmieci byle gdzie, sortuję je wedle swych możliwości, nie palę. Nie jestem w tym przesadna,ale trzeba dbać o naszą planetę. Bo wkrótce, za 10-20 lat, jej może nie być.
To bardzo przykre, że ludzie często mają złe podejście do środowiska.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.541
Posty: 63
Nie ma co panikować, może środowisko naturalne nie jest może w idealnym stanie, ale też technika idzie do przodu. Warto byłoby też zauważyć, że gdyby ludzie utrzymywali środowisko w takim stanie jakim było to świat nie posuwałby się do przodu, gdyż nie korzystałby z jego dóbr. Swoją drogą coraz więcej terenów jest rekultywowanych, więc bądźmy dobrej myśli.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Podejrzewam, że jednego tylko dnia samochody na świecie wytwarzają więcej zanieczyszczeń, niż wszystkie papierosy w całej historii ludzkości. Może należy ich zakazać?
A ostatni wybuch wulkanu Krakatau doprowadził do tego, że ludzkość musiała przeżyć "Rok bez lata". Działy się dużo, dużo gorsze rzeczy niż dzieją się dziś, a jednak przetrwała wraz z fauną i florą. Skoro mówimy o wymieraniu setek gatunków roślin i zwierząt z powodu zwiększającej się temperatury to weźmy pod uwagę, że mnóstwo innych gatunków zacznie się rozwijać, gdyż zimy będą łagodniejsze.
Poza tym okresy w których temperatura na ziemi jest raz wyższa, raz niższa są normalne. Wygląda na to, że wchodzimy w okres globalnego ocieplenia. Nic na to nie poradzimy, za to takie Greenpeace'y zarobią niezłą kasę.
Lady Byczusia napisał(a):
Pamiętam, jak byłam mała to były zimniejsze temperatury i np częściej padał śnieg. Przez to wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt.
W tym roku w Wielkiej Brytanii spadł śnieg, który trzymał się 3 dni. Czegoś takiego w tym kraju nie było od bardzo dawna. Śnieg wywędrował z Polski na Wyspy?

I nadmierne wycinanie lasów - człowiek z drzew czerpie tlen, a przez nadmierne ich wycinanie, może go w bardzo szybkim tempie zabraknąć, więc ludzie prawdopodobnie mogą z tego powodu umrzeć.
Ziema i jej atmosfera są pewnym zamkniętym systemem, który sam dąży do utrzymania swojej wewnętrzej równowagi. Więcej dwutlenku węgla oznacza więcej niezbędnego składnika dla roślin do przeprowadzenia fotosyntezy, a co za tym idzie wzrost ich populacji. A więcej roślinek oznacza większą ilość pożywienia dla roślinożernych zwierząt, a to z kolei wpływa na populację mięsożerców, bo te mają coś jeść. Potem sobie trochę powymierają, bo się skończy pożywienie i znów zaczną się mnożyć. Wymierań w historii Ziemi już kilka(kilkanaście?) było. I nie były one spowodowane przez człowieka.
Lady Byczusia napisał(a):
To bardzo przykre, że ludzie często mają złe podejście do środowiska.
Niestety czasem mają też dobre. Np. Al Gore.

Skoro mowa o ograniczaniu emisji CO2, to co powiecie drodzy Obrońcy Środowiska na to:
http://www.pardon.pl/artykul/7680/ludzie_szkodza_potrzeba_wiecej_aborcji_szalenstwo ?

Wiem, wiem, pardon.

A teraz coś poważnego, wypowiedź Vaclava Klausa. http://www.youtube.com/watch?v=gxXEdPpF27U

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
W tym roku w Wielkiej Brytanii spadł śnieg, który trzymał się 3 dni. Czegoś takiego w tym kraju nie było od bardzo dawna. Śnieg wywędrował z Polski na Wyspy?
No, ale o jeden z nielicznych przypadków. Częściej dochodzi do takich spraw jak ocieplenie, typu: w tym roku np. lata są bardziej upalne, a zimą łagodniejsze temperatury.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Ziema i jej atmosfera są pewnym zamkniętym systemem, który sam dąży do utrzymania swojej wewnętrzej równowagi. Więcej dwutlenku węgla oznacza więcej niezbędnego składnika dla roślin do przeprowadzenia fotosyntezy, a co za tym idzie wzrost ich populacji. A więcej roślinek oznacza większą ilość pożywienia dla roślinożernych zwierząt, a to z kolei wpływa na populację mięsożerców, bo te mają coś jeść. Potem sobie trochę powymierają, bo się skończy pożywienie i znów zaczną się mnożyć. Wymierań w historii Ziemi już kilka(kilkanaście?) było. I nie były one spowodowane przez człowieka.
OK nie wszystkie ale ,wiele wymierań człowiek na 100% spowodował. Np. przez swoje nadmierne polowania na zwierzęta czy niszczenie środowiska wiele przez niego gatunków wyginęło. Nie jestem całkowią przeciwniczką wycinania lasów, ale jak jest ich nadmierne wycięcie, no to też ine jest zbyt dobrze

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Niestety czasem mają też dobre. Np. Al Gore.
Niestety że niektórzy mają czasem dobre? Nie mówię, że wszyscy mają złe, no ale większość ludzi niestety ma.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Podejrzewam, że jednego tylko dnia samochody na świecie wytwarzają więcej zanieczyszczeń, niż wszystkie papierosy w całej historii ludzkości. Może należy ich zakazać?
Nie, nie. Chodzi mi o to by np. nie używać samochodu by dokądś pojechać, załóżmy do pracy gdy się ma do niej 1 km.

Pozdrawiam serdecznie

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lady Byczusia napisał(a):
OK nie wszystkie ale ,wiele wymierań człowiek na 100% spowodował. Np. przez swoje nadmierne polowania na zwierzęta czy niszczenie środowiska wiele przez niego gatunków wyginęło. Nie jestem całkowią przeciwniczką wycinania lasów, ale jak jest ich nadmierne wycięcie, no to też ine jest zbyt dobrze
Nie miałem na myśli niemalże całkowitego wyginięcia żubra, czy całkowitego wyginięcia tarpanów (takie konie), lecz masowe wymieniania, podczas których ginęły miliony gatunków zwierząt, roślin i innych, prostszych form życia. Człowiek nie przyłożył do tego ręki.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
A teraz coś poważnego, wypowiedź Vaclava Klausa. http://www.youtube.com/watch?v=gxXEdPpF27U
Kocham tego człowieka. A ten "dziennikarz" zachowywał się w tak bezczelny, świński, podły i bezpardonowy sposób że należy nu się zwolnienie, a pewnie dostanie pullitzera.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Skoro mowa o ograniczaniu emisji CO2, to co powiecie drodzy Obrońcy Środowiska na to:
http://www.pardon.pl/artykul/7680/ludzie_szkodza_potrzeba_wiecej_aborcji_szalenstwo ?
Przeczytałam. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota. Brednie jak dla pięciolatka.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
A teraz coś poważnego, wypowiedź Vaclava Klausa. http://www.youtube.com/watch?v=gxXEdPpF27U
Bardzo mądrze się wypowiedział ten polityk. To jeden z nielicznych który umie powiedzieć coś mądrego. Świetna wypowiedź.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lady Byczusia napisał(a):
Bardzo mądrze się wypowiedział ten polityk. To jeden z nielicznych który umie powiedzieć coś mądrego. Świetna wypowiedź.
No to bardzo ciekawe. Albo masz problemy z czytaniem i przetwarzaniem informacji albo jesteś chorągiewką na wietrze, bo ten człowiek wyraźnie krytukuje ekologów, Unię oraz Ala Gore'a, jednego z najgłośniejszych aktywistów oraz stwierdza, że globalne ocieplenie, nie jest spowodowane przez człowieka.

Co do dziennikarza to zgodzę się z Frankiem. Świnia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Lady Byczusia napisał(a):
Pamiętam, jak byłam mała to były zimniejsze temperatury i np częściej padał śnieg. Przez to wymiera wiele gatunków roślin i zwierząt.
Łał... Klimat cały czas zmienia się... Może jak będziesz stara to znowu będzie częściej padał śnieg i będzie zimniej.

Pomiary temperatury wykonywane w różnych miejscach na całej Ziemi wskazują na to, że w ciągu ostatnich stu lat średnia temperatura Ziemi wzrosła o 0,6°C.
A co do zanieczyszczanie środowiska to średnio mnie to interesuje. Nie segreguję śmieci, jak mam jakiś papierek i jest kosz w okolicy to owszem wrzucę do niego śmieć, a jak nie ma jakiegoś w pobliżu to ten śmieć ląduje na ziemi.

A co do globalnego ocieplenia klimatu - to ludzie trochę za dużą tragedię z tego zrobili...
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
No to bardzo ciekawe. Albo masz problemy z czytaniem i przetwarzaniem informacji albo jesteś chorągiewką na wietrze, bo ten człowiek wyraźnie krytukuje ekologów, Unię oraz Ala Gore'a, jednego z najgłośniejszych aktywistów oraz stwierdza, że globalne ocieplenie, nie jest spowodowane przez człowieka.

Co do dziennikarza to zgodzę się z Frankiem. Świnia.
Nie powiem, że wszystko co powiedział jest dobre, ale w większości miał rację. Powiedział wiele rzeczy, które mogą otworzyć ludziom oczy. No fakt ten dziennikarz często go przerywał i nie rozumiał. Mówił swoje, no ale miał rację. W tym co powiedział jest dużo prawdy, no ale czasem głupoty gadał.

Kudłaczek napisał(a):
Łał... Klimat cały czas zmienia się... Może jak będziesz stara to znowu będzie częściej padał śnieg i będzie zimniej.

i...
Ok ok, bez przesady. Przykład? Jak miałam 4-5 lat to często jeździłam z moimi rodzicami w różne miejsca. Zima to była prawdziwa zima, a nie taka że za przeproszeniem kilka stopni Celsjusza na +. A lato owszem było gorące, ale od kilku lat jest takie że za przeproszeniem ,,pływam" w krótkich spodenkach i T-shircie( tylko przykład)
Albo lepszy przykład: w tzw ,,biegunie zimna" jakim są Suwałki to od paru lat śnieg dosyć słabo pada. I jak już to za długo się trzyma, albo najwyżej 3 dni.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Niech żyje archeologia!!
(wszystkie dane z wikipedii, żeby odświeżyć sobie pamięć)
Człowiek zamieszkuje powierzchnię Ziemi w zasadzie tylko na lądzie, gdzie grubość skorupy ziemskiej wynosi ok. 40 km i składa się ze znacznie lżejszych skał, niż skorupa na dnie oceanów (ok. 7km). Najgłębszy odwiert w historii człowieka miał głębokość 12 262m i został wykonany w latach 1970-1989 na półwyspie kolskim- głęboko żeśmy się w naszą kruchą i delikatną planetkę nie wwiercili.
Dalej- nie ma takiej ilości materiałów wybuchowych na Ziemi, żeby udało się wysadzić całą planetę w powietrze, bo obecna technologia nie pozwala nam wkopać się w nią dość głęboko, żeby wybuch coś dał.

Wyobraźcie sobie naszą planetę, jako wielki, gorący pączek z hojną polewą na wierzchu, który ze starości zdążył już zapleśnieć na powierzchni. A teraz zgadnijcie co mam na myśli, mówiąc o pleśni.
Człowiek jest w stanie zniszczyć wszelkie życie na Ziemi, ale to naszego błękitnego pączka nawet nie ruszy- będzie sobie dalej krążył po obecnej orbicie.

Ochrona środowiska służy tylko człowiekowi i jego mniemaniu, jaki to on nie jest wspaniały i dobroduszny, że łaskawie pozwala i pomaga żyć innym stworzeniom. Zupełnie jak USA, które znalazło sobie misję, aby zostać policjantem świata i strasznie się wpienia, dlaczego inne graje jej jeszcze nie dziękują.

Segregacja odpadów ma na celu odzyskanie surowców dla ludzkich celów konsumpcyjnych. Utylizacja silnie szkodliwych odpadów przeciwko ryzyku zatrucia ludzkich zasobów wody i pożywienia. Poszukiwania alternatywnych źródeł energii, bo wybuchnie wojna o ostatnie obecnie znane jej zasoby. Ograniczenie wyrębu lasów- człowiek przestanie tracić naturalne źródło tlenu.
Nic z naszych działań nie ma na celu ratowania planety, tylko nas samych.
"Przecież ratujemy ginące gatunki zwierząt i roślin" powiecie? Ratujemy je po to, żeby nie czuć się źle z tym, że przez nas wyginęły.

Ja sam wyrzucam śmiecie do oznaczonych pojemników i używam ekologicznych toreb na zakupy, ale nie wierzę, że dzięki temu populacja biedronek skrzydłówek powiększy swoją liczebność. Robię to, bo nie chcę żyć w chlewie, gdzie Franek rzuca śmiecie i pluje na chodnik. A przynajmniej nie chcę przykładać do tego ręki. Kieruję się względami czysto estetycznymi. Lubię porządek i piękny widok za oknem, czyste niebo i wodę i zieloną trawkę pod stopami. Chyba jestem romantykiem, bo zawsze poruszały mnie sielskie widoki i każde w miarę efektowne post- apo. Gdybym miał możliwość, to ocaliłbym to wszystko jedynie dlatego, że mi się podoba, nie wymyślam w związku z tym jakichś wzniosłych, świętych celów, bo i po co? Żeby mnie ludzie chwalili i beatyfikowali? A kto powiedział, że ja im pozwolę deptać moją trawkę?!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Zanieczyszczanie środowiska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook