Forum Dragon Ball Nao

» Dlaczego lubisz Dragon Ball? ocena: 7,00 (głosy: 6)110

Strony:   1, 2

Dlaczego lubisz Dragon Ball?

Dlaczego lubisz Dragon Ball?
Bo to fajne anime, w którym dużo się dzieje! 32,26% 10 32,26%
Bo każde anime Akiry Toriyamy jest cool! 6,45% 2 6,45%
Dlatego, że dzięki temu anime można oderwać się od szarej rzeczywistości! 61,29% 19 61,29%
Wszystkich głosów: 31
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.397
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Dragon Ball to przede wszystkim moje dzieciństwo. Zawsze po przedszkolu goniłam do babci i oglądałam DB . Gdy niedawno skończyłam 2 raz całą serię miałam jeszcze ochotę na więcej. W ogóle wszyscy bohaterowie są genialnie zrobieni, są tam pokazane ich uczucia i przeżycia. DB ma w sobie i akcję i humor, a takie anime lubię najbardziej

Anime na zawsze !!!
florion Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 38
Dni na forum: 5.811
Ostrzeżenia: 5
Posty: 49
nie wiem kto i pożal sie boże dla niego ale usunął mój post, no i jak tu sie nie !?
Bulma90 Kobieta
Cargo
Cargo
Bulma90
Wiek: 33
Dni na forum: 5.242
Posty: 29
Skąd: Kraków
Hmm ..pamiętam jak moi bracia oglądali Dragon Balla na RTL7 i ja zaczełam razem z nimi a dlaczego? Lubiałam jak sie leją xD haha a poza tym.. spodobał mi sie Vegeta ;D haha byłam gówniarą wtedy takze I w ogóle [ ort! ] chciałam latac tak jak oni itd walczyć i w ogóle [ ort! ] uwilebiałam ta bajke.. zawsze nie mogłam sie doczekac nastepnego dnia..kiedy bedzie Dragon Ball pamietam jak szedł Dragon Ball to nie było nikogo na osiedlu..pustka..wszyscy do domu bo Goku walczy z Frezerem albo z Bubu...ech to były czasy
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Lubie Dragon Ball dlatego ze po prostu jest fajne i lubilem patrzec tak samo jak nasza nowa "forumowiczka" jak sie leja i tak jakos przypadlo mi do gustu .I w ogóle [ ort! ] sie natym wychowalem ogladajac to z bratem

Obraz
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.212
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Kika napisał(a):
Do DB mam wielki sentyment, być może dlatego, że było to pierwsze anime jakie widziałam. Lubię DB, bo jest jedyne w swoim rodzaju, występują tam świetne postaci, każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Nie ukazuje tylko samej walki dobra ze złem, ale także relacje między ludźmi: przyjaźń, miłość, rywalizację; pokazuje, że każdy człowiek może się zmienić. Duży plus za sporą dawkę humoru i świetnie dopasowaną muzykę.

Ja również dlatego lubię DB, ale Uwielbiam też DB (a szczególnie DB GT na które z nie wyjaśnionych przyczyn wiele osób najeżdża ) bo stale coś się dzieje, że główny bohater jest świetny i dlatego, bo to ogólne bajka, która najbardziej pobudziła moja wyobraźnię ze wszystkiego, co kiedykolwiek oglądałam.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hm...w sumie zacząłem oglądać to anime przez przypadek i niekoniecznie z własnej woli.Gdy puszczali tą serię u nas w TV,ja miałem bodajże jakie 17 lat.Zawsze gdy wpadałem do kumpla leciał DB.Nie bardzo to wtedy rozumiałem.Pytałem kumpla co on za gówno ogląda,a on mi mówił,bym nie przeszkadzał i oglądał razem z nim.Chcąc nie chcąc oglądałem to anime,i zanim zauważyłem,mimowolnie wciągnełem się w DB.Samemu w to nie wierząc zacząłem oglądać kolejne odcinki,a potem powtórki serii (całość emitowana była 3 razy).No i tak jakoś polubiłem DB i anime,chociaż na dobre wciągnełem się w oglądanie anime dopiero wówczas,gdy zacząłem uczyć się japońskiego i potrzebne mi były japońskojęzyczne materiały.Co do samych walorów DB,rozpisywać się nie będę.Cóż...dobra kreska,fabuła,kreacja charakterów poszczególnych postaci,humor,świetna muzyka,ciekawe sceny walk...można by jeszcze długo wymieniać.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Cal Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Cal
Wiek: 26
Dni na forum: 5.321
Posty: 31
Skąd: Kraków
Ogólnie lubię oglądać anime, więc za DB się wziąłem. Trzyma w napięciu, jest interesujące, ładna kreska i ciekawe wykonanie postaci

[img][imghttp://img.userbars.pl/135/26913.gif[/img]
Obraz

Xoni Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 24
Dni na forum: 5.190
Posty: 5
Skąd: Rutka-Tartak
To anime to pop prostu tradycja u mnie w rodzinie Moja mama i tata oglądali, mója siostra i brat ogłądali, i teraz ja zaczynam oglądac z siostra i bratem od początku Jestem już na 264 odc. DBZ, nie zapomnę tych walk z Cellem, Frieza itp. Teraz Gohan taki trochę brzydki się zrobił, nie zapomnę tych poświęceń Goku Vegety w 249 odc. chyba jak z Buu Bu walczył.
To jest po prostu super anime, ale szkoda że AF nie będzie bo to plotka, ( OMG SSJ22 O.O) Niedługo już skończę. Ale to po prostu jest super super anime

PozdrO
Avenger Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Avenger
Wiek: 28
Dni na forum: 5.187
Ostrzeżenia: 2
Posty: 24
Skąd: się biorą dzieci?
Dragon Ball już ma swoje lata przyczym traci fanów. Ewentualnie mogliby zrobić tą nową serie "AF" ,ale to podbno tylko "legenda". To by zdecydowanie przywróciło fanów. Jedyne co to możemy czekać... Ile tego czekania? Nie wiadomo.
Smutno mi to mówiąć ,ale według mnie za 3-4 lata DB będzię już kompletnie opuszczone.
Tyle z mojej strony i przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoją opinią etc.
Pozdrawiam.

Obraz
Tu znajdowała się nieregulaminowa sygnatura.
Brayla Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Brayla
Wiek: 29
Dni na forum: 5.160
Posty: 127
Skąd: Warszawa
Gdyby się dało zaznaczyłabym wszystkie odpowiedzi

True Saiyans fight alone
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nie znalazłam innego tematu, a muszę się wypisać. Moja historia z DB jest długa - tak samo jak Wasza. Kiedy DB po raz pierwszy weszło na ekrany polskiej telewizji, byłam dziewoją na granicy dorosłości (nawet nie pamiętam dokładnie, ale obstawiam początek studiów), zdecydowanie negatywnie nastawioną do wszelkich bijatyk. Preferując wysublimowane treści, ponadczasowe wartości, walkę dobra ze złem, historie pełne emocji i poświęcenia, wrażliwe dziewczyny i idealnych facetów, nie byłam w stanie nawet patrzeć na tych mięśniaków, którzy ciągle się bili, zaś ogólnoświatową popularność DB pojmowałam w kategorii masowości popkulturowej. Dopiero później odkryłam, że w DB jest dokładnie wszystko to, co wyżej wymieniłam - i jeszcze więcej.

Półtora roku zajęło mi przekonanie się do DB - a to za słyszanymi stąd i zowąd wzmiankami na temat Vegety i zwłaszcza jego przemiany - a jak się przekonałam, tak wpadłam po uszy. Jak to mam w zwyczaju. Ale to była już wiosna 2001 i końcówka trzeciego roku studiów. Tym, co mnie wtedy zachwycało w pierwszym rzędzie, była właśnie postać Vegety oraz ogólny poziom epickości serii. Emocje przeżywane przy oglądaniu serii pozwoliły mi zaliczyć DB do serii, które zdecydowanie stały mi się bliskie.

Jednak dopiero teraz, jesienią 2010, kiedy postanowiłam sobie obejrzeć DB i DBZ jeszcze raz, dotarło do mnie, że ta historia jest piekielnie dobrą opowieścią. Może potrzeba mi było tych dziesięciu lat i o tyle większego doświadczenia z anime, może tego spokojniejszego, nie tak wariackiego jak wtedy, tempa oglądania. Teraz byłam w stanie zachwycić się historią Akiry Toriyamy i zaliczyć do dzieł m&a z najwyższej półki.

DB ma świetną fabułę. Ciekawą, oryginalną, interesująco poprowadzoną - a nade wszystko konsekwentną i logiczną. Po rozczarowaniu Bleachem przywiązuję do tego dziesięciokrotnie większą uwagę. Toriyama nie gubi się w wątkach, ale rozwija je systematycznie i dokładnie, nie pozostawia uczucia niedosytu, niczego nie gubi, o niczym nie zapomina, ale splata w zgrabną całość.

Humor DB zabija. Jest absurdalny, jest groteskowy, jest komiczny, jest zróżnicowany. Wynika z postaci, z sytuacji, z okoliczności, a czasem po prostu z kosmosu. Toriyama niezwykle umiejętnie przeplata humor z powagą, groteskę z epickością, i nie pozostawia wrażenia, że jednego bądź drugiego jest za mało bądź za dużo. Co za tym idzie, klimat serii jest wyborny i doskonale nakreślony - udziela się odbiorcy. Smutne sceny są naprawdę smutne; wzruszające są poruszające; radosne promienieją ciepłem. Toriyama tworzy nie tylko humor albo epickość, ale wspaniale odnajduje się w całym spektrum sytuacji.

Bohaterowie... Cóż, są świetni. Są charakterni, są żywi i namacalni. Są potrzebni. Nikt nie robi za ozdobę, każdy ma swoją rolę i każdy jest ważny. Odbiorca przywiązuje się do wszystkich i nawet jeśli kogoś nie lubi (ja na przykład nie znoszę Chichi), nie może powiedzieć, że tego kogoś w ogóle nie powinno tam być. I to, co bardzo mi się podoba w przypadku protagonistów: są grupą, polegają na sobie, są sobie bliscy - to się po prostu czuje. Razem się smucą, razem cieszą. Przez całą serię zawsze gdzieś tam będą się spotykać, ich drogi nigdy się nie rozejdą. Także w kwestii postaci podoba mi się wspomniana wcześniej konsekwencja: pewne relacje, zasygnalizowane w którymś momencie, już zawsze pozostaną istotne, autor ich nie porzuci ani nie zapomni: przyjaźń Trunksa i Gotena przetrwa całe lata, tak samo oddanie Gohana wobec Piccolo i vice versa.

Natomiast emocje... Można powiedzieć, że w porównaniu z innymi seriami m&a tutaj jest dość oszczędnie - może się tak wydawać na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę tych emocji jest w sam raz, nie do przesady, i robią wcale nie mniejsze wrażenie - od samego początku do samego końca.

Dragon Ball jest serią, której poziom jest bardzo wysoki. Pół tysiąca odcinków można oglądać jednym ciągiem i człowiek w żadnej chwili się nie nudzi! A kiedy skończy odcinek 291 DBZ, czuje, że chciałby oglądać dalej, choćby drugie tyle, bo ten świat i ci ludzie, i ta historia, są pokazane w taki sposób, że pragnie się jeszcze więcej i wie się, że dalej byłoby równie dobrze.

Chylę czoła przed Akirą Toriyamą oraz twórcami anime, ponieważ stworzyli prawdziwe dzieło, którego poznawanie jest wielką przyjemnością.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Nighit
Wojownik
Wojownik
Nighit
Wiek: 25
Dni na forum: 4.856
Posty: 30
Skąd: Okolice Suwałk
DB te słowa to moje życie to anime mojej młodości przeżywałem to wszystko razem z nimi . Nie wiem jak nie można lubić DB

Moje życie to Dragon Ball.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nighit napisał(a):
to anime mojej młodości
Hahaha...młodości powiadasz? Zabawne słowa w ustach 12-sto latka...

Temat brzmi jednak;"Dlaczego lubisz Dragon Ball?",a z Twojej wypowiedzi nic nie wynika.A zatem,mógłbyś odpowiedzieć na pytanie i napisać dlaczego?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Czy ja wiem, czy nie wynika? Moim zdaniem w prostych słowach przekazał to, o co chodziło Zafascynowało go do głębi i stało się esencją życia - to chyba wystarczający powód

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dlaczego lubisz Dragon Ball?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook