Forum Dragon Ball Nao

» Skąd się bierze energia ki?

DB=The Best (czyt.DeBe(st Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.480
Posty: 3
hmm...
ja myśle że bierze się z wytrwałego treningu. jak to mówi son goku jak się go pytają skąd się bierze jego siła a on mówi że z wytrwałego treningu.
mam nadzieje że ktoś odpowie
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Nikt w tym pytaniu nie mowił skąd masz taka energie KI, wiec twój przytoczony dialog jest nie na miejscu. Energia KI jest jak myśle powstawała ze niewyobrażalnego skupienia i wytrwałego "bawienia" (czyt. treningu)sie tą energią, Przypomina ( o ile dobrze soebie przypominam) mi sie scena jak goku poraz pierwszy wypuścił swą fale uderzeniawą, chyba kamehameha.
mysle że energia KI bierze sie ze skupienia,siły wewnętrznej i jak również ogromnej siły fizycznej żeby utrzymać ja i wypuścić. Goku był w seri dragon ball niezwykle silny jak na chłopca i to wszystko tłumaczy.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Oti Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Oti
Wiek: 32
Dni na forum: 6.480
Posty: 13
Skąd: Częstochowa
widze ze kolega przede mna wyrazil wszystko co sam mialem napisac wiec kocnze
PS: koncentracja i nieustanne treningi...
Shenron Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.470
Ostrzeżenia: 1
Posty: 6
Skąd: Słopnice
Sądze że energia Ki bierze sie z Koncentracji i np. Goku skupia całą energie np do KA ME HA ME HA!!!! i cala energie skupia dą tego pocisku
szaman
Wojownik
Wojownik
szaman
Dni na forum: 6.471
Posty: 31
No co wy przeciez KI nie istnieje A teraz do tematu. Na pewno chodzi o koncentracje! Musimy zebrać siły w jednym punkcie i... booom!
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ja chciałbym zauważyć, że poruszamy tu sprawe DB, więc nie mówimy tutaj o "prawdziwym życiu", lecz o kultowym Anime.

Skoro już zdałem się, aby tu coś napisać, więc wypada wyrazić własną opinię.
Jak już pare osób powiedziało, wszystko zależy od koncetracji, tak to prawda, lecz trzeba się bardzo mocno skupić, by móc coś zdziałać(pamiętacie odcinek w DBZ z Gohanem i Videl?). Jeżeli opanuje się tą technikę, z pewnością łatwiej będzie wypuszczać pociski KI.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
kovussj2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kovussj2
Wiek: 35
Dni na forum: 6.469
Posty: 18
konnichiwa co wy ludzie energia ki istnieje jednak nie w takiej formie jaką ukazał nam mistrz. energia ki (czy qi) jest to energia życiowa dzięki której człowiek staje się niewiarygodnie wytrzymały i naprawdę silny czy słyszeliście o qi-kung . mistrzowie qi-kungu są wstanie przeżyć po ciosie włucznią w krtań oraz (co jest "symbolem rozpoznawczym" kung-fu) są wstanie kruszyć cegły gołą ręką. to po pierwsze. po drugie energia ki bierze się z punktu dan-tien który jest głównym źródłem energii ki. po trzecie nasza energia ki rośnie razem z naszym gniewem (czy np. zdarzyło wam się w ataku złości przerzucić 60kg kolesia mając 10 lat (mój przypadek) lub coś w tym stylu, na pewno [ ort! ] zdarzyło wam kiedyś się zrobić coś z czego sami byliście pełni podziwu. albo jeszcze inaczej czy pamiętacie to uczucie kiedy jesteście wściekli, jest to uczucie rozpierającej energii (wtedy nam lepiej w drogę nie wchodzić ) ta energia to jest właśnie energia ki. tak więc gniew) ale także podczas treningów siłowych i ""bawienia" (czyt. treningów) się tą energią" . dobra już się trochę rozpisałem a więc kończę. podsumowując enerigia bierze się z nas a dokładnie z punktu dan-tien, gniew i trening ją kształtują i wzmacniają (db=the best (czyt.debe(st majin gogeta ma rację oni tu go pytają o siłę fizyczną ) . tak więc arigato i sayonara

Nie pisz całych postów dużymi literami, bo skończy się ostrzeżeniem.
Gotenks
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.538
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Sądze że energia Ki bierze sie z Koncentracji i np. Goku skupia całą energie np do KA ME HA ME HA!!!! i cala energie skupia dą tego pocisku
Ludzie o czym wy muwicie! Czy tak wam zawróciło Dragon Ball'owe szaleństwo w głowach że próbujecie puszczać jakeiś fale z rąk? Przecież to tylko anime ( bajka) A co do tematu. Każdy człowiek posiada odpowiednią dla siebie energie. Inni posiadają jej więcej inni mniej. Przez trening można ją powiekszać Energia KI jest to siła z jaką Ludzka energia zostaje uwolniona! Co w rzeczywistości jest mało realne! Choć cuda się zdarzają Ale to byłby już fenomen

P.S. Shenron radze zamówić Ci wizyte w poradni dysortograficznej, lub zastanawianie się co piszesz i jak piszesz ( nie pisz jednym tchem na klawiaturze)!
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
KI (inaczej Chi) to energia zyciowa, ktora daje energie do zycia i radosci, gdy jest jej wiele.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chi_%28energia_%C5%BCyciowa%29

Odpowiednio uzyta moze stac sie bronia wojownika ( nie mowie tak jak niektorzy o kamehameha dodonpie i innych takich tylko o energi ducha, odpowiedniej koncentracji i sily wewnetrznej).

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.130
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Jest to energia życiowa, która może przybrać różne formy u wojowników formę ataku np. Kame hame ha itd., lub być używana do leczenia - Dende i inne!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Tak jak u większości teoria jest taka sama. W skutek logicznego myslenia, można wydedukować, że Ki jest enrgią życiodajną pochodząca z wnetrza ciała i ducha. Jej brak prowadzi potornego zmeczenia a nawet i śmierci. W Db jest wystarczajaco wiele wskazówek na ten temat.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
kovussj2 napisał(a):
konnichiwa co wy ludzie energia ki istnieje jednak nie w takiej formie jaką ukazał nam mistrz. energia ki (czy qi) jest to energia życiowa dzięki której człowiek staje się niewiarygodnie wytrzymały i naprawdę silny czy słyszeliście o qi-kung . mistrzowie qi-kungu są wstanie przeżyć po ciosie włucznią w krtań oraz (co jest "symbolem rozpoznawczym" kung-fu) są wstanie kruszyć cegły gołą ręką. to po pierwsze. po drugie energia ki bierze się z punktu dan-tien który jest głównym źródłem energii ki. po trzecie nasza energia ki rośnie razem z naszym gniewem (czy np. zdarzyło wam się w ataku złości przerzucić 60kg kolesia mając 10 lat (mój przypadek) lub coś w tym stylu, na pewno [ ort! ] zdarzyło wam kiedyś się zrobić coś z czego sami byliście pełni podziwu. albo jeszcze inaczej czy pamiętacie to uczucie kiedy jesteście wściekli, jest to uczucie rozpierającej energii (wtedy nam lepiej w drogę nie wchodzić ) ta energia to jest właśnie energia ki. tak więc gniew) ale także podczas treningów siłowych i ""bawienia" (czyt. treningów) się tą energią" . dobra już się trochę rozpisałem a więc kończę. podsumowując enerigia bierze się z nas a dokładnie z punktu dan-tien, gniew i trening ją kształtują i wzmacniają (db=the best (czyt.debe(st majin gogeta ma rację oni tu go pytają o siłę fizyczną ) . tak więc arigato i sayonara
Aha o... ciekawe ciekawe. Kolejna motywacja do trenowania XD szkoda tylko, że tej aury nie widać, cieszyłbym się jakby była chociaż ta przezroczysta
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zamontuj sobie kamerkę na podczerwień i trenuj w nocy z hantlami. Może się aura wokół ciebie pokaże i wrzucisz kolejny film na jutuba.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Zamontuj sobie kamerkę na podczerwień i trenuj w nocy z hantlami. Może się aura wokół ciebie pokaże i wrzucisz kolejny film na jutuba.
Chodzi ci o te Krilanowskie coś ?!? Hmmm opisz mi dokładnie czemu kamerkę na podczerwień (Co to powoduje ? ) Nie pisz sobie ot tak tylko wyjaśnij Al. Jeśli tepmperatura ciała rośnie to taka kamerka by wychwiciła aurę ?!?.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Skąd się bierze energia ki?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook