Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Zakon Krańca Świata

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zawarta w dwóch tomach, wizja ludzkości po końcu świata, popełniona przez Maję Lidię Kossakowską. Mieszanka mistycyzmu i naukowej paplaniny, w założeniach trochę podobna do Matriksa, choć mi kojarzyła się z Falloutem. Autorka stworzyła niezły mózgotrzep, do końca nie wiadomo, o co tak naprawdę chodzi. Najbardziej podobali mi się bohaterowie, zwłaszcza główny - Lars Bergerson. Tak po ludzku skonstruowanej postaci nie spotkałem jeszcze nigdy, chylę w tym miejscu czoła, po prostu arcydzieło. Ogólnie rzecz biorąc, książka jest napisana w sposób, jaki ciężko znaleźć gdzie indziej w tego typu powieściach. Nie ma tak charakterystycznego dla fantasy rozdmuchania, patosu, bajkowości. Trochę przypomina to reportaż, doprawiony opisem przeżyć wewnętrznych bohatera. Dla mnie bomba, autorka tutaj przebija samą siebie w porównaniu do Siewcy, więc to Zakon jest najlepszą książką jaką czytałem w tym roku :)
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Zakon Krańca Świata jest przyjemnie napisaną, lekką książką. Wysoko oceniam fragmenty pierwszej połowy pierwszego tomu, później niestety fabuła toczy się mniej interesująco, choć z przebłyskami. Wspomniane przez Enda blowmindingi nie wyszły Kossakowskiej najlepiej - rytuał pod sam koniec drugiego temu był zwyczajnie nudny. Chociaż na przykład wypędzanie choroby wyszło świetnie. Postacie nie były specjalnie wyraziste, poza Larsem i doktorkiem, który pojawia się na chwilkę. Ogółem, książki nierówne, ale mimo to z przyjemnością przeczytałem każdą po dwa-trzy razy.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Te książki to na pewno jedne z ciekawszych pozycji w polskiej fantastyce. Pierwszy tom wydaje mi się trochę lepszy, ponieważ drugi rozłazi się strasznie i faktycznie opisywanie samego rytuały było mało ciekawe. Co więcej w ogóle nie podobał mi się sposób w jaki bohater stał się "innym" człowiekiem. Jednak dla postaci takich jak Lars lub Angelos warto było dotrwać do końca. Najbardziej podobały mi się niebezpieczne misje głównego bohatera i wątek z Miriam, która z początku wydała mi się trochę nijaka, ale to zmieniło się z czasem. Ciekawe też jest śledzenie tego jak zmienił się Lars i jak zakończyła się jego najniebezpieczniejsza i trudna misja.
Szarak napisał(a):
Ogółem, książki nierówne, ale mimo to z przyjemnością przeczytałem każdą po dwa-trzy razy.
Fakt, trudno przeczytać te książki tylko raz.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Zakon Krańca Świata
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook