Forum Dragon Ball Nao

» Komunistyczne społeczeństwo

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Postanowiłem napisać posta, ale nie do Gonara, bo on nie rozumie swoich, a co dopiero cudzych, więc wiadomo że nie da rady odpowiedzieć z sensem. Napiszę to i owo o ekonomii, by każdy mniej więcej rozumiał, jak to i tamto wygląda.

Gonarowi spodobał się komunizm, gdyż jak czytamy w przytoczonym przez niego cytacie z Marksa, konkurencja nie będzie już zachodzić między ludźmi. Jest to oczywiście atrakcyjne dla takich osobników jak on, niezdolnych do uzyskania umysłowego awansu, jednak zupełnie nierealne, nawet w warunkach gospodarki komunistycznej. Otóż każdy ma otrzymać wg jego potrzeb, więc praca będzie musiała odznaczyć się wydajnością, im wyższą tym lepiej. Poza tym, jak również czytamy u Marksa: "praca stanie się nie tylko źródłem utrzymania, ale najważniejszą potrzebą życiową". Będąca najważniejszą życiową potrzebą, czyli ważniejszą niż relacje z innymi ludźmi, np. rodziną, wykształcenie, zdobywanie wiedzy czy jakkolwiek zdefioniowane szczęście, będzie musiała być wykonywana z najwyższą gorliwością, godną temu statusowi jaki uzyska. W takim razie musi nastąpić coś na kształt konkurencji, co jednak nazwane zostanie inaczej. Konkrencja, zdaniem komunistów, jest narzędziem kapitalistów kontrolujących środki produkcji, do ograniczenia życia klasy robotniczej do pracy na rzecz pomnażania majątku kapitalisty. Na lewicy nazwano więc to zjawisko socjalistycznym współzawodnictwem i na celu ma pomnażanie dobrobytu klasy robotniczej. Efekt był taki, że wręczono tysiące medali i dyplomów robotnikom, oraz podniesiono normy pracy dzięsiątkom milionów w ZSRR i obozie państw demokracji ludowej.

Jaki Gonar jest, każdy widzi. Jeżeli zastosuje się komunistyczny taryfikator redystrybucji dóbr, to Gonar będzie uchodził w komunistycznym społeczeństwie za kułaka, gdyż tak rozchodzą się proporcje między zdolnościami a potrzebami. I oczywiście na cały ten dobrobyt zapracuje oczywiście on sam, wraz z klasą robotniczą, gdzie oczywiście do konkurencji żadnej nie dojdzie. Swoją drogą, mam do was zagadkę. Co sprawiło, że Robert Kiesz, idol Gonara i mistrz Polski w kulturystyce owo mistrzostwo zdobył? Ja stawiam, że konkurował z innymi kulturystami, lecz reki uciąc sobie nie dam, bo całkiem możliwie, że uprawiał socjalistyczne współzawodnictwo.

Teraz jeszcze raz o pracy jako najwyższej wartości. Praca dla człowieka zdaniem komunistów powinna stanowić o jego człowieczeństwie, zaś wszelkie wartości inne powinny zostać wyrugowane. Tak np. postępuje rewolucja kulturowa w Polsce, tak dokonała swego dzieła w Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii gdzie rozbijanie rodzin nie budzi szerszego sprzeciwu, co więcej, jest aprobowane przez większość społeczeństwa. Polska dzielnie kroczy tą drogą, gdzie obowiązki wobec państwa-protektora są ważniejsze od indywidualnie sformułowanych wartości. Oczywiście, są miejsca, czasy i ludzie, gdzie nie da się pokojowo i bezszelestnie przeprowadzić takiej powiedzmy sobie "reformy mentalnej". Takiej reformy władza radziecka musiała dokonać w latach 32-33 na Ukrainie, gdzie wkład ludności oraz jej ogólny stosunek do rewolucji nie były wystarczająco duże, aby zasłużyły na pewien pułap socjalistycznego dobrodziejstwa. Władza postanowiła więc zmienić proporcje, w wyniku czego lud Ukrainy dostał ograniczenie potrzeb, co zbiegło się w czasie ze zwiększeniem zapotrzebowań komunistycznej centrali zasłużonej w budowie komunizmu. Historycy nazwali to zjawisko Wielkiem Głodem.

Teraz dodam taką ciekawostkę. Jak to się stało, że niewydolne finansowo gospodarki demoludów doprowadziły do ruiny kraje Europy wchodniej? Otóż ogólny bilans kosztów prowadzenia tych państw oraz zobowiązań podjętych na rzecz obywateli był daleko wyższy od możliwych zysków, i to mimo nasilonego współzawodnictwa pracy. Dziś kraje Europy tak wschodniej, jak i zachodniej, przeżywają zgoła podobne problemy. Zadłużenie ich wzrosło tak, że w powietrzu wisi groźba demograficznej i emerytalnej katastrofy. Otóż mechanizm gospodarki jest podobny. Budżety są tak skonstruowane, że w nadziei na profity z inwestycji na przyszłość, państwo podejmuje zbyt szerokie zobowiązania wobec obywateli. W dodatku, obarcza siebie także olbrzymimi kosztami utrzymania. Efekt jest taki, jak każdy widzi, koniec cywilizacji europejskiej w historii jest na wyciągnięcie ręki. "Przecież to jest właśnie wina kapitalizmu!" - zapytałby Gonar. Otóż kapitalizm wprowadzono w Polsce 1 stycznia 1989 roku, czyli jeszcze w PRLu ustawą o działalności gospodarczej, zwaną popularnie ustawą Wilczka. Była to bardzo liberalna ustawa, która z nielicznymi tylko wyjątkami pozwalała na łatwe prowadzenie działalności. Efekt był taki, że Polska była najszybciej rozwijającym się krajem w Europie, a może i na świecie. Krótko niestety, gdyż ustawę regularnie poddawano poprawkom, w wyniku której coraz mniej przypominała gospodarczy liberalizm. W końcu została uchylona 1 stycznia 2001, już od dawna będąc czystą fikcją a nie ustawą liberalną. Oto tekst ujednolicony, jeśli ktoś chce przecztać Dz.U. 1988 nr 41 poz. 324
Powiedzcie Gonarowi, żeby nie otwierał, bo i tak nie zrozumie. Tak czy inaczej, należy przyjąć do wiadomości, że kapitalizmu w Polsce ani teoretycznie, ani praktycznie nie ma. I nie ma się czemu dziwić, gdyż wszystkie ekipy rządzące wywodzą się albo z PZPR, Solidarności, KOR, które nigdy nie próbowały być liberalne. Pewnie Gonarowi ciężko to zrozumieć i się teraz rzuca w fotelu, więc jak macie na podorędziu łopatę to mu walnijcie. Przy okazji przypominam, że przedstawieciele Kościoła byli obecni przy obradach Okrągłego Stołu, gdzie zaakceptowano właśnie zasady funkcjonowania III RP oraz ścieżkę jej powrotu do demokracji socjalistycznej, komunizmu wojennego, socjalizmu demokratycznego czy jaką tam formę obiecano sobie przywrócić. Ceną za to poparcie i względny spokój i brak protestów ze strony Kościoła było utworzenie m. in. Funduszu Kościelnego. Nie wiem, co sobie ludzie Kościoła myśleli, kiedy się na to godzili. Czy sprzedawali Polskę z premedytacją, czy chcieli może przeczekać w niewierze w powodzenie zamysłu gospodarczo-agenturalnej kliki. W każdym razie dziś obudzili się z ręką w nocniku i zobaczyli, że sytuacja gospodarcza i moralna w Polsce jest więcej niż tragiczna. Innymi słowy to Kościoł jest w rękach państwa, a nie odwrotnie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Gonar napisał(a):
1. Polski przemysł w czasie socjalizmu ralnego, też rozwijał się szybko.
2. Każdy miał pracę i zarabiał
3. Niestety wszystko szło, głównie do ruskich wojsk i rosji. Jednak w kapitalizmie występuje zjawisko, takie jak zmowa cenowa. I nie prawdą jest, że dobra z reguły będą tanie, jak ludzie nie będą mieć odpowiedniej ilości pieniędzy i środków, by ten stan rzeczy utrzymywać (Zobacz na przykład Polski) Natomiast my mamy prawie wszystko z importu.
4. To prawda, że rozwój jest w kapitalizmie tak jak i w socjalizmie
1. Ale Rosja nas doiła. Kapitalistyczne kraje ZAWSZE rozwijają się szybciej.
2. W kapitalizmie jest tak samo. Pracy nie maja tylko ci co nie chcą lub są skrajnymi ciapami. Tacy mogą wyginąć bo są zbędnie w państwie.
3. W kapitalizmie każdy może zarabiać dużo a kupować bardzo tanio
4. Socjalizm może tylko upaść - Dobry kapitalizm może tylko zostać mocarstwem

Gonar napisał(a):
I dlatego trzeba robić tak by ten system zrealizować. W Korei Północnej jest republika socjalistyczna, tak na marginesie. Zresztą można mówić o kapitaliźmie, ale on nigdy nie wejdzie, bo jest zły na dłuższą metę i w cale nie taki fajny. Powoduje biedę, niedostatek oraz nędzę i w skrajnych przypadkach prowadzi do zabójstw i samobójstw.
Bieda w kapitalizmie? Człowieku.. W kapitalizmie kraj rozwija się z niesamowitą prędkością. Rozwój technologiczny i społeczny jest bardzo szybko. Nie może spowodować biedy.

Nędzy tym bardziej..


Tylko życiowe ciapy by zginęły w kapitalizmie. A to dobrze bo czyści się kraj z pasożytów i innego plebsu
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Obyś nie okazał się taką ciapą. Człowieku pewnie masz rację, ale przesadzasz chyba nie ?! Zacznij pracować i zobacz jak to jest pracować u prywaciarza, ja tak miałem z 10 lat więc mam odniesienie w tej sprawie dot. własności prywatnej.
speakn3t Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.391
Posty: 25
Masz uraz do prywaciarzy, bo nie dali ci tyle nakraść co np. w państwowym molochu?
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nikogo nie okradłem, jak u kogoś pracowałem. To raczej inna historia. Chodzi o wykorzystywanie i nie sprawiedliwe traktowanie, gdzie inni siedzą cicho. Cały czas sumiennie wykonuję swoje obowiązki, a dla prywaciarza zawsze mało, za wolno, za duże koszty i tym właśnie takim sposobem m.in. molochy prywatne redukują miejsca pracy po przez automatyzacje pracy i konkurencje o etat. To nie humanitarne, ale co się dziwić skoro żyjemy w takim świecie napędzanym przez konsumpcje i utrzymywanie w niedostatku.

Dodano po 2 minutach
Ci co okradali, teraz sobie żyją jak pączki albo mają się dobrze. Nie dla wszystkich PRL był czymś złym i nie mówię tu co byli w partii albo na wyższych szczeblach.

Dodano po 22 minutach
*wulgaryzmy*

Dodano po 26 minutach
Pamiętam czasy jak łatwo było dostać prace, praktycznie po złożeniu CV oraz czas po wielu rozmowach i znajomości. Powiesz mi że dzięki liberalnej gospodarce dostałbym pracę ? Za 2 miski ryżu XD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Całe szczęście, że przed Den Xiao Pingiem w Chinach wszyscy mieli pracę za mieszkanie i samochód miesięcznie, bo dziś tylko za przysłowiową miskę ryżu. Hehe, taki żarcik, którego Gonar nie zrozumie, bo nie wie gdzie są Chiny ani kim jest Deng Xiao Ping.

Pamiętaj też Gonar, że marksistą jest się od początku do końca. Znaczy to, że powinieneś przeczytać całego Marksa, a jego pisma są tak obszerne, że nigdy nie widziałeś tak długiego tekstu na oczy. Jeśli przypomnimy sobie, że najdłuższym tekstem, jaki przeczytałeś było streszczenie Dzieci z Bullerbyn, to wiemy też, że nie przeczytasz Marksa.
Doszło bowiem do zabawnej sytuacji, Gonar wielbiciel Marksa pochwalił sobie fakt, że za komuny tylko firmy płaciły podatek dochodowy. Zabawne jest to tym bardziej, że podatek dochodowy wprowadzono w Polsce dopiero w 1989, ale mniejsza o to. Pewnie chodziło mu o jakąś inną należność, ale głupi nie umie czytać ze zrozumieniem, przeczytał byle co i się oświecił.
Otóż Gonarze drogi, Marks pisał: Jest tylko jeden sposób, by zabić kapitalizm: podatki, podatki i jeszcze raz podatki.
No i teraz w malym móżdżku Gonara odbywa się branfuck, o ile oczywiście zrozumiał przekaz. Pewnie nie, ale wystarczy, że inni zrozumieli.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
gordon, sprobuj otworzyc wlasna dzialalnosc i zatrudnic ludzi, byc moze nawet taki umyslowy geniusz jak ty zrozumie niehumanitarnosc prywaciarzy. najgorzej gdzie mi sie przytrafilo z praca, to fakt, kolejny prywaciarz, ale jedyny, ktory sciagal dotacje... - segregacja odpadow budowlanych

duzo zalezy od tego gdzie pracujesz, jak rozmawialem z kolezkami, ktorzy robia w urzedach, to marudzili, bo sa wykorzystywani przez tych poustawianych na wazniejszych stolkach, sami nic nie robia, a za marne grosze karza takim przyjetym bez ukladu robic za 5 osob, ktore siedza, pija kawusie i !? o glupotach. u prywaciarzy rzadko mi sie zdarzala podobna sytuacja, raczej przelozeni w razie potrzeby zakasywali rekawy i zasuwali.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Gonar napisał(a):
Obyś nie okazał się taką ciapą. Człowieku pewnie masz rację, ale przesadzasz chyba nie ?! Zacznij pracować i zobacz jak to jest pracować u prywaciarza, ja tak miałem z 10 lat więc mam odniesienie w tej sprawie dot. własności prywatnej.
Wyzysk to naturalne prawo rynku..

Ja bede pracował u rodziców bo nie będę nic robił tylko przez 6 godzin siedział na (OCENZUROWAŁEM ) i dostawał tyle pieniedzy ile chce...
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Widzisz, nie każdy ma równy start i o to tu chodzi. Ty widać tego nie rozumiesz.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
i dobrze. widac jego starzy mysleli o tym, zeby jemu bylo latwiej, twoi nie, on zduplikuje swoich rodzicow, a ty swoich powielajac ich bledy, ale u cb to i tak bez roznicy bo nie widze zbyt wielkiej szansy na to bys mial komu ulatwic start

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Gonar napisał(a):
Widzisz, nie każdy ma równy start i o to tu chodzi. Ty widać tego nie rozumiesz.
Bo nie istnieje cos takiego jak równośc. Jedni ludzie są lepsi a drudzy gorsi. Należy sie z tym pogodzić. Jak ktos chce to niech sie wzbogaci ale niech nie wydzie pieniedzy innym.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Son Wojtek napisał(a):
Bo nie istnieje cos takiego jak równośc. Jedni ludzie są lepsi a drudzy gorsi. Należy sie z tym pogodzić.
A jakie kryteria wg Ciebie decyduja o tym czy ktos jest lepszy albo gorszy?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kto jest lepszy Byczusia czy ja? Ty czy Gonar? Madao czy Endzik? Clio czy Franek? Na każde z tych pytań masz odpowiedź, więc zadam ci pytanie: A jakie kryteria wg Ciebie decyduja o tym czy ktos jest lepszy albo gorszy?

Wystarczy, że ludzie nie są tacy sami. Są różni, a co za tym idzie nie są równi. Mogą co najwyżej być przed obliczem prawa, ale jak przyjdzie co do czego to nie są. Nasłuchałeś się za dużo postomodernistycznych filozofów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Wystarczy, że ludzie nie są tacy sami. Są różni, a co za tym idzie nie są równi.
A ja nadal nie wiem jakie to roznice/kryteria decyduja o tym, ze kogos mozemy uznac za lepszego lub gorszego...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Hayato napisał(a):
A ja nadal nie wiem jakie to roznice/kryteria decyduja o tym, ze kogos mozemy uznac za lepszego lub gorszego...
dlaczego jestem gorszy od ciebie?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Cyceron napisał(a):
dlaczego jestem gorszy od ciebie?
Nigdzie nie napisalem,ze jestes gorszy.Nie spamuj.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Umięjętności, wiedza, siła, inteligencja, zaradność. Są ludzie zdolniejsi i mniej zdolni. Są lepsi piłkarze i gorsi. Lepsi japoniści i gorsi, lepsi przedsiębiorcy i gorsi, lepsi robotnicy i gorsi, lepsi rycerze i gorsi. Nadal czegoś nie kumasz?

Ty zaś masz swoje kryteria i jest nim kultura. Ty prezentujesz swoją, którą uznajesz za lepszą, bo gdybyś nie uznawał to byś takiej właśnie sobie nie wybrał. Każdy więc kategoryzuje ludzi, kultury i systemy wartości, a równość po prostu nie istnieje.
Jak to czasem pisujeszm Korwin i korwiniści nie są warci poważnego słuchania, więc musisz ich oceniać gorzej, skoro inni są bardziej tego warci, mam rację?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Nadal czegoś nie kumasz?
Tak. Jak mozna na podstawie posiadanych kwalifikacji oceniac czy ktos jest lepszym lub gorszym czlowiekiem?

Reszty nie skomentuje, gdyz sa to Twoje osobiste odczucia wzgledem mojej osoby, z ktorymi ja nie musze sie zgadzac.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Son Wojtek napisał(a):
Gonar napisał(a):
Widzisz, nie każdy ma równy start i o to tu chodzi. Ty widać tego nie rozumiesz.
Bo nie istnieje cos takiego jak równośc. Jedni ludzie są lepsi a drudzy gorsi. Należy sie z tym pogodzić. Jak ktos chce to niech sie wzbogaci ale niech nie wydzie pieniedzy innym.
Właśnie kapitalista, to robi.

Dodano po 3 minutach
Cyceron napisał(a):
Hayato napisał(a):
A ja nadal nie wiem jakie to roznice/kryteria decyduja o tym, ze kogos mozemy uznac za lepszego lub gorszego...
dlaczego jestem gorszy od ciebie?
Bo nie myślisz normalnie po ludzku i jesteś zwykłym prostakiem i oszustem

Dodano po 6 minutach
Al Ed Upek napisał(a):
Umięjętności, wiedza, siła, inteligencja, zaradność. Są ludzie zdolniejsi i mniej zdolni. Są lepsi piłkarze i gorsi. Lepsi japoniści i gorsi, lepsi przedsiębiorcy i gorsi, lepsi robotnicy i gorsi, lepsi rycerze i gorsi. Nadal czegoś nie kumasz?

Ty zaś masz swoje kryteria i jest nim kultura. Ty prezentujesz swoją, którą uznajesz za lepszą, bo gdybyś nie uznawał to byś takiej właśnie sobie nie wybrał. Każdy więc kategoryzuje ludzi, kultury i systemy wartości, a równość po prostu nie istnieje.
Jak to czasem pisujeszm Korwin i korwiniści nie są warci poważnego słuchania, więc musisz ich oceniać gorzej, skoro inni są bardziej tego warci, mam rację?
Podsumujmy. Inteligencji ci brak, wiedzę jakąś masz, umiejętności brak, siły to coś może masz ;p, nie jesteś zaradny bo masz pępowinę nieodciętą. Jesteś debilem, XXI w. a ty się kierujesz zasadami dżungli i XIX w.

Dodano po 19 minutach
Ludzie są równi pod względami fizycznymi i nie tylko. Każdy odczuwa tak samo, załatwia się tak samo, potrzebuje snu i jedzenia/wody. Inne potrzeby są dodatkiem, a reszta jest zniekształcona przez kapitalistyczny system wartości.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.891
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Gonar napisał(a):
Ludzie są równi pod względami fizycznymi i nie tylko. Każdy odczuwa tak samo, załatwia się tak samo, potrzebuje snu i jedzenia/wody.
nie, jesli chodzi o budowe anatomiczna, to kazdy jest inny, a ogolnikowo to np. czarnuchy maja 36 miesni wiecej od bialych. ale dobrze, potrzeby, ja np. wole sikac na siedzaco, a ty zapewne na stojaco, juz jest roznica, ja potrzebuje mnostwo snu, duzo pokarmu i wody, kazdy ma inne wymogi.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Komunistyczne społeczeństwo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook