Forum Dragon Ball Nao

» [Film] Dragon Ball Movie 1: Shen Long no densetsu (1986)

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Pierwszy film kinowy DB. Przedstawia alternatywną historię pierwszych odcinków, czyli spotkania Goku, Bulmy, Ulonga i Yamchy, na których drodze staje obrzydliwy król Gurumes. W klimatach wczesnych odcinków pierwszej serii. Jak ktoś nie oglądał, to zachęcam, a napisy polecam od Grupy Mirai. Przy okazji link do recenzji: Dragon Ball: Shen Long no densetsu.

Wg mnie dobry. Dupy nie urywa, ale wszystko jest jak należy. Plus za alternatywną historię, czyli abstrakcję, a nie poboczną, bo wtedy fani by musieli umiejscawiać ją sobie w odpowiednim punkcie historii znanej z mangi, co zawsze rodzi nielogiczności.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.050
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
A gdzie polski tytuł ? Przydała by się też jakaś "ocena prezentacji" - jakość dźwięku/obrazu pod kątem wierności oryginałowi. Ale w sumie niedługo pojawi się konkretny opis techniczny najpopularniejszych obecnych wydań Dragon Ball'a u Grupy Mirai (kończę zbieranie materiałów, została obróbka).

Dragon Ball: Shen Long no densetsu napisał(a):
Ogólnie ścieżka dźwiękowa pochodzi z anime (...)
Muzyka została skomponowana specjalnie do każdego z filmów (w tym przypadku jest to seria utworów o oznaczeniach M2xx)

BTW, zapoznali się Szanowni Panowie Admini z próbkami audio/video ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Szkopuł w tym, że ten film nie ma polskiego tytułu A nie czuję się upoważnionym do wymyślania własnego i operowania nim, mogę jedynie dostarczyć tłumaczenie.

Kojiro Sasaki napisał(a):
BTW, zapoznali się Szanowni Panowie Admini z próbkami audio/video ?
Znam te próbki, ale to chyba nie na temat. Zapraszam do wypowiedzi o filmie Recenzja nie jest moja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.385
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Niedawno obejrzałam, całkiem ciekawie przedstawione te alternatywne spotkania Goku i pozostałych. No i nie zabrakło też tego starego humoru tylko Gokuś wydawał mi się bardziej rozgarnięty niż w serii.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Film] Dragon Ball Movie 1: Shen Long no densetsu (1986)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook