Forum Dragon Ball Nao

» Dubbingujemy odcinek Dragon Balla

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Różowy, w takim razie po jaki gwint robić dodatkowy ala klan?
DUD3K Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 3.214
Posty: 4
Odkopuje temat;)

Ktoś jeszcze w tym siedzi i coś z tym robi?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez DUD3K: 10.06.2015, 18:18
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
DUD3K Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 3.214
Posty: 4
No cały temat już przeczytałem, i też wyniki pracy widziałem;) myślałem że zabieracie się za jakąś kinówkę teraz.

Sam jestem w stanie zaoferować swój głos pod warunkiem, że cokolwiek zrobicie;).
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
To mój głos, wątpię XD
DUD3K Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 3.214
Posty: 4
CzlowiekFinn

To weź nagraj cokolwiek i wrzuć najlepiej związane z dragon ball'em.

Rób tak jak mówił Gangez, chłop ma głowę na karku. Jestem TOTALNYM amatorem jeśli o to chodzi, ale możę parę moich rad się przyda:
- ważne żeby był w miarę przyzwoity mikrofon (pierwszy dubbing nagrałem na badziewnym, przez co słyszeć można syczenie i trochę niedoskonałości - Strit Fajter - link do jutuba poniżej)
- jeśli chodzi o nagrywanie to MOŻNA nagrywać rejestratorem z windowsa i być wykastrowanym z różnych prostych ustawień które ułatwiają życie (regulacja odbioru mikrofonu lub kontrola tego, co nagrywamy) Można też (tak jak mówił kolega Gangez) pobrać program Audacity.
- aby uniknąć "pikowania" (peak'owania) przy nagrywaniu, wystarczy mówić lekko obok mikrofonu (przy niektórych słowach często wydychamy powietrze w środku zdania/słowa, co zagłusza kwestie lub wali po uszach - przykład: przyłóżcie dłoń do ust i powiedzcie "Pe" i poczujecie ile powietrza wylatuje;) )
- mówić śmiało i z przekonaniem! Oddawać odpowiednie emocje i wczuć się w daną postać!
- Nie wstydzić się głosu i korzystać z tego co matka natura dała. Przy krzykach krzyczeć śmiało na całe gardło! Przy agresywniejszych kwestiach mówić głośniej itp. itd.
- W miarę odpowiednie warunki - nagrywać w ciszy, żeby nie łapać w tle pobocznych dźwięków (np. jak ktoś Ci wchodzi do pokoju i mówi że masz obiad, jak ktoś odkurza, jak ptaki śpiewają na zewnątrz itp)
- Nagrywać swoje kwestię wielokrotnie, na różne sposoby (bawienie się głosem), poprawa swoich kwestii i wybranie tej najlepszej.

To jest w sumie tyle jeśli chodzi o rady co do dubbingu które mogą się przydać. Sam zrobiłem jeden kompletny dubbing postaci (Street fighter) bez żadnego wcześniejszego doświadczenia. Być może to się może przydać niektórym;). Na zachętę parę linków poniżej.

Kanał gdzie są filmiki z moim dubbem do Street Fighter'a:
* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Link do paru kwestii z dubbingu do dragon ball'a (1 odcinek, oparty na amerykańskim dubie, postać Raditz), które robimy z kumplem czysto dla zabawy. Wiele kwestii i tak wymaga poprawy:P :
* zaloguj się, aby zobaczyć link *

Enjoy;)
Cieć
Gekokujō
Gekokujō
Cieć
Dni na forum: 3.415
Ostrzeżenia: 4
Posty: 98
DZ tego co pamiętam dałem próbki głosu dla Goku, a nagrywałem głos z pomocą dyktafonu na telefonie komórkowym.

Dodano po 2 minutach
Jednak zrezygnowali z mojego głosu.
DUD3K Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 3.214
Posty: 4
Nie no... Dyktafon na telefonie to wyższa szkoła jazdy:D Mikrofon to konieczność według mnie, najważniejsze tylko to, by pogłosu w tle nie łapał (szumu). Reszta zależy wtedy od chęci i umiejętności;)
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Dobry temat, może też sie zapiszę?

Grając Gohanka (Future Gohana), Goku będę mówił wysokim głosem
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Forum DB Nao » » » Dubbingujemy odcinek Dragon Balla
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook