Forum Dragon Ball Nao

» Saikaku Ihara - Żywot kobiety swawolnej

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Żywot kobiety swawolnej (Koshoku ichidai onna, 1668) to jedna z najbardziej znanych powieści XVII-wiecznego japońskiego powieściopisarza Ihary Saikaku. Składa się z sześciu ksiąg, po sześć opowieści każda, a ilustracje wyszły spod pędzla Yoshidy Hanbeia. Przedstawia historię życia i miłości tytułowej bohaterki - kobiety, której imię nie pada ani razu. Napisana została w formie monologu będącego zarazem spowiedzią kobiety-mniszki, która opowiada o swoim niezwykle bogatym życiu dwóm młodym mężczyznom. Jej spowiedź jest szczera i nie ukrywa żadnych, nawet najbardziej wstydliwych czy godnych potępienia szczegółów. Bohaterka wywodzi się z rodziny arystokratycznej, dorasta na dworze, zdobywa wykształcenie artystyczne, zostaje nałożnicą daimyo, a następnie, sprzedana przez ojca, trafia do domu publicznego, przechodząc przez wszystkie szczeble kariery kurtyzany. Czyniąc ze swojej urody i ciała kapitał, który z powodzeniem wykorzystuje, staje się ofiarą własnych uczuć i pożądania.


Spotkal sie ktos z was z tworczoscia Saikaku Ihary?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
krycha_22 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 702
Ostrzeżenia: 1
Posty: 6
Słyszałem pozytywne opinie. Myślicie, że to dobry pomysł na prezent dla mojej dziewczyny, która uwielbia literaturę japońską?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez krycha_22: 14.06.2022, 12:46
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
krycha_22, hm, nie wydaje mi się. Czytałem na studiach fragmenty i – hm – nie polecam. Pytanie tylko, czy twoja dziewczyna lubi „literaturę japońską”, czy lubi Man’yōshū, czy lubi Genji monogatari, czy lubi Heike monogatari, czy lubi Fūten rōjin nikki, czy lubi Nemureru bijo, czy lubi Murakamiego, czy po prostu lubi lightnowelki. W Japonii jest tyle syfu, co i piękna. Przeczytaj se jakieś opracowanie Żywotu kobiety swawolnej i sam zdecyduj (Koshoku ichidai onna), bo ty najlepiej wiesz, co się jej spodoba.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Saikaku Ihara - Żywot kobiety swawolnej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook