Forum Dragon Ball Nao

» [Seria] DBGT czy DB Super?

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Jedyna słuszna seria?

Jedyna słuszna seria?
Dragon Ball GT 33,33% 10 33,33%
Dragon Ball Super 46,67% 14 46,67%
Obie są w porządku 20,00% 6 20,00%
Wszystkich głosów: 30
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Diamante napisał(a):
A te czepianie się siostry Bulmy podchodzi już troche pod komedie.

Już się odnosiłem w tej kwestii w tym wątku, ale ona najzwyczajniej ignoruje to co się do niej mówi i w zaparte twierdzi, ze jest to nielogiczne. Poprosiłem o JEDEN argument dlaczego ta cała siostra jest "nielogiczna". Odpowiedzi jak nie było, tak nie ma. Jest tylko ignorowanie i ciągłe pisanie o tym samym.

Ja bym sobie już odpuścił bo to już nie komedia tylko tragedia.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Diamante napisał(a):
Citrel
Twoje wytlumaczenia, co do serii GT, są według mnie naciągane na siłe. Tak jakbyś za wszelką cene chciała wybronić tą serie z nielogiczności. A te czepianie się siostry Bulmy podchodzi już troche pod komedie.


Citrel ma syndrom Tights

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
Citrel ma syndrom Tights
Asia jest miła, więc pewnie jest (cenzura żeby feministki tego nie czytały) i temu zazdrości Tights

Citrel napisał(a):
@Bartek dziękuję Nie zazdroszczę fikcyjnym postacią. Ktoś taki nie istnieje, nie podoba mi się ten wątek jak wiele innych (zachowanie Vegety, jego pamięć, Freezer itd.)
To był sarkazm koleżanko?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 13.02.2016, 20:08
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Diamante, postać Tihts jest komedią, a raczej surrealizmem, GT jest logiczny lubię tę serię, podoba mi się, pamiętajmy, że to fantastyka i czary, przemiany, UFO, wszelkie niewyjasnione zjawiska są tam możliwe, natomiast motywy realistyczne jak rodzina, charaktery, pamięć powinny takie pozostać. Po co wprowadzać nowe wspomnienia czy czlonków rodziny? Po co zmieniać czyjs charakter, w GT Vegeta jest sobą, co z tego, że idzie z córką na zakupy?
@Pitek599 co to syndrom Tights?
@Bartek dziękuję Nie zazdroszczę fikcyjnym postacią. Ktoś taki nie istnieje, nie podoba mi się ten wątek jak wiele innych (zachowanie Vegety, jego pamięć, Freezer itd.)

Czepiacie się koloru skóry Goku, Vegeta w Saiyan i Freeza Sadze miał jasna skórę, gdy przybył Future Trunks był ciemny, w Sadze Cella biały, w Sadze buu ciemny. Goku przynajmniej opalił sie na Pd. Wyspach, a Vegeta miał na przemian tanoreksję i heliofobię

Dodano po 17 minutach

Jak sarkazm to OK
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Pitek599 co to syndrom Tights?
Syndrom Tights czyli to że masz obsesję na punkcie tej postaci , wymyślasz jakieś dziwne teorie na to że to nie jest siostra Bulmy obrażasz mistrza Akirę autora Dragon Ball, że się pomylił że to nie logiczne bezsensowne i ze w ogóle tylko seria GT jest cacy (według ciebie). Najgorsze jest to że chcesz przekonać społeczność fanów Dragon Ball w Polsce do tego że ty wiesz lepiej co jest sensowne. a co nie w Dragon Ball/

Jeszcze dodam jedno jeśli ci Dragon Ball Super nie pasuje, to przestań oglądać i zatrzymaj się na etapie GT.

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez pitek599: 13.02.2016, 23:03
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel

Rozumiem, że seria Super, Ci nie podeszła. Każdy ma inny gust, ale niestety GT logiczne nie jest.
Każdy to powie kto oglądał tą serie.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Diamante napisał(a):
Citrel

Rozumiem, że seria Super, Ci nie podeszła. Każdy ma inny gust, ale niestety GT logiczne nie jest.
Każdy to powie kto oglądał tą serie.
Podpisuje się pod tym co napisał przedmówca

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Żadna z tych serii nie jest idealna i każdy na pewno zdaje sobie z tego sprawę, więc proponuję skończyć się przekrzykiwać, bo i tak nikt nie przekona drugiej strony do swojej racji, i zamiast tego skupić się na ich pozytywnych stronach.

W końcu zadane przeze mnie pytanie brzmiało, która jest lepsza i którą preferujecie, a nie która jest gorsza. No chyba że obie uznajecie za zło i wybieracie to mniejsze, ale takiej odpowiedzi nie przewidziałem w ankiecie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
pitek599 napisał(a):
Pitek599 co to syndrom Tights?
Syndrom Tights czyli to że masz obsesję na punkcie tej postaci
Myślałem że Syndrom to jakaś choroba psychiczna

Jak sarkazm to OK
na pewno [ ort! ] nie jesteś spokrewiona z Goku? Sarkazm to coś złego
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Tak Citel z taka nienawiścią i intensywnością atakuje te postać że bardzo dobrze to nazwałaś Bartku

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599, Atakuję postać bo przeczy całej fabule serialu. Nie nienawidzę postaci fikcyjnych. Obsesji tez nie mam, skoro ludzie chcą przekonać mnie do tej postaci, to piszę czemu jej nie uznaję. Tez moge powiedzieć, że zwolennicy się zakochali, skoro tak jej bronią , a nawet oskarżyć o fanatyzm Toriyamy, który też się myli. Już pisałam, że dla mnie autor się nie liczy, jeśli tworzy bzdury to mówię, że tworzy bzdury. Jeśli ktos lub coś nie pasuje mi do reszty mówię wprost. Nie bronię tylko GT, także Z i pierwsza część tez mi się podobały. Kai również
@Diamante, mam na ten temat inne zdanie, a oglądałam ją jeszcze w grudniu 2015. Moim zdaniem jest spójna z resztą serialu, a wydarzenia stamtąd to kontynuacja poprzednich serii. Zmianę wieku Goku czy opaleniznę (która istnieje też w prawdziwym świecie) akceptuję, tak jak latanie na chmurce, wydłużający się kij, zwierzoludzi, dinozaury, zamykanie domów w kapsułkach, fasolki leczące najcięższe rany i inne nierealne wątki serialu, ale koligacje powinny być logiczne.
@Bartek, sarkazm nie jest zły, tylko najpierw nie wiedziałam o co chodziło. Wytłumaczyłeś, że chodzi o sarkazm, a ja przyjęłam to do wiadomości Tak to odebrałam, a co miałeś na mysli?
@Shounen lubię DBGT za ciekawą fabułę, dopracowane szczegóły życia i problemów na innych planetach, różnorodność wątkow, ciekawych przeciwników, postać Pan, ciekawy pomysł na serię, wartka akcję, emocje towarzyszące oglądaniu oraz radosne, mile postacie.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Citrel na szczęście ty nie jesteś cenzorem Dragon Ball i twoje wypowiedzi nie spowodują że Torijama zaprzesta tworzeniu dalszych wątków Db, chcesz czy nie Dragon Ball S ma taki a nie inny kształt , w świecie mangi i anime Dragon Ball S jest bezpośrednia kontynuacją serii Z i jako.jedyna uznana przez samego Torijame , jest kanoniczna , pozostaje ci się z tym pogodzić a jeśli ci przeszkadza seria S i jej nie uznajesz to po prostu przestań oglądać Dragon Ball S.

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 A Ty dalej upierasz sie przy swoim, S podlega krytyce, jak wszystkie filmy, książki, piosenki itd. Nie każdy musi przyklaskiwać temu serialowi, komuś się on może nie podobać, ktoś może widzieć błędy, dla kogoś to może być farsą. Trzeba się pogodzić z tym, że nie każdemu musi podobać sie to samo, nie każdy musi uznawać to samo, nie dla każdego kanon ma znaczenie. Dla innych ważniejszy jest sens.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Dobrze ,wyraziłas swoją opinię i powinnaś na tym poprzestać a nie na siłę próbować udowadniać swoje teorie , jesteś śmieszna , z uporem maniaka próbujesz przekonać wszystkich do swoich racji , w końcu będzie tak że forumowicze przestaną ci odpisywać i i będą ignorować cię

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Pitek599 ja jestem logiczna, Ty też cały czas udowadniasz, że Super ma sens. To się tyczy w obie strony, na tym polega dyskusja, widać w historii komentarzy jak to ona wygląda. to nie są teorie tylko prosty fakt, są dwie różne wersje tego samego i każdy może wybrać, uzasadniam swój wybór. Śmieszne to jest, że dorośli ludzie kłócą się o bajkę dla dzieci.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Citrel napisał(a):
Śmieszne to jest, że dorośli ludzie kłócą się o bajkę dla dzieci.
Z ust mi to wyjęłaś.

Ja odpuszczam dyskusję na temat siostry Bulmy, bo ani nie usłyszę arugumentów za tym, że jest ona "nielogiczna" ani nie zamierzam na siłę komuś czegoś uświadamiać. Tak, to tylko bajka.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Też tak zrobię, a kto chce, niech się kłóci.

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
Citrel napisał(a):
Czemu się Kaioshin rozdzielił z Kibito, przecież później w GT znów będą połączeni?
Zadając takie pytanie jesteś świadoma, że dostaniesz tylko jedną odpowiedź?

Post przeniesiony z tematu DB Super odcinek 032, 21.02.2016.
Shounen
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


@Dyskus tylko, że ja właśnie GT uznaje jako kontynuację, a wszystkie rozbiezności z tryptykiem DB, DBZ, DBGT jako błąd

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 21.02.2016, 20:29
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.005
Posty: 33
Jest tylko jedna oficjalna seria anime pokazująca wydarzenia po DBZ i jest nią właśnie DBGT. Co do błędów to każda seria je zawiera. W DBZ tez były nieścisłości, a filmy DBZ były robione równocześnie z serialem, są tam większe błędy niż rozdzielenie Kaioshini i "siostra Bulmy".
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » [Seria] DBGT czy DB Super?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook