Forum Dragon Ball Nao

» Filmy Dragon Ball w HD

Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Nie wiem, czy słyszeliście, ale Amerykanie jakiś czas temu zrobili nowe transfery czterech pierwszych filmów Dragon Ball w HD. Póki co udostępniają je jedynie na swoim streamingu. Prawdopodobnie są to jedyne istniejące transfery HD tych filmów.
Obraz
Obraz
(źródło skrinszotów: http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.php?t=37564)

Logika FUNimation: Serial, który miał być w 4:3, zróbmy w 16:9, a filmy, które (podobno) miały być* w 16:9, zróbmy w 4:3
Wszystko z grubsza OK, tylko szkoda, że skopali masakrycznie kontrast: ciemne fragmenty obrazu stały się całkowicie czarne. Kolory też w sumie mogłyby być lepsze. Z racji, że oryginalne źródło to film 35 mm, a nie 16 mm jak w przypadku serii - nie ma większych problemów z filtrowaniem ziarna czy innymi kretyńskimi modyfikacjami. Obraz po zeskanowaniu jest na tyle dobry, że nie bawią się w idiotyczne majstrowanie przy oryginalnej jakości.

* - ja tam w to nie wierzę, więc mi pasuje pełna klatka.

Strona FUNimation mi nie działa, więc dokładnych linków nie zapodam. Tak czy siak, streaming jest chyba tylko na Kanadę i USA. Jedyne istniejące wydania tych filmów w HD to meksykańskie Blu-ray'e:
http://www.ebay.com/itm/Dragon-Ball-Mystical-Adventure-Blu-Ray-en-ESPANOL-LATINO-Region-Free-Multiregi-/291813951969
Źródło materiału wideo to na 99,9% FUNimation. W opisie podają 1080p w proporcjach 4:3 (1.33:1), Katzie Dźwięk tylko hiszpański.

Niepokojące jest to, że FUNimation robi ostatnio za głównego dystrybutora. Słyszałem nawet, że jakaś stacja telewizyjna z Meksyku lub któregoś kraju w Ameryce Południowej emitowała jakiś czas temu Dragon Ball Z z FUNimationowego, pociętego i spieprzonego remastera. Licencję rzekomo dostali od Toei Animation. Jeżeli Toei zacznie rozpowszechniać ten szit jako oficjalną wersję po całym świecie, to będzie pozamiatane... Musimy się uwijać

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Musashi Miyamoto: 17.03.2017, 22:43
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A od kiedy one wiszą na tym streamingu? Ciekawe, bo przecież te latynoskie Blu-raye wyszły już dość dawno.

Z wieszaniem psów na FUNimation ja bym się wstrzymał, bo może być tak, że jeśli nie oni, to nikt.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
A od kiedy one wiszą na tym streamingu? Ciekawe, bo przecież te latynoskie Blu-raye wyszły już dość dawno.
Nie mam pojęcia Pamiętam, że dość dawno czytałem o nich na Kanzenshuu.
Shounen napisał(a):
Z wieszaniem psów na FUNimation ja bym się wstrzymał, bo może być tak, że jeśli nie oni, to nikt.
Zgadzam się i się nie zgadzam.

Jeśli chodzi o filmy DB: Tu masz raczej rację. Tego mógłby nikt nie tknąć. Transfery są 4:3 bez przesadnego filtrowania. Powiedzmy, że ujdzie.

Co do DBZ: Wolałbym, żeby nic nie robili Stary Dragon Box lepszy jak te wymysły FUNimation.
W sumie to nie sprecyzowałem myśli: Chodziło mi właśnie o rozpowszechnianie skopanego remastera DBZ. Jeszcze jak stare DB zrobią, to już będzie kaplica...

Co do disowania FUNimation - ja i tak jestem delikatny. Poczytaj sobie, co amerykańscy i brytyjscy fani piszą. Tamci to by najchętniej spalili siedzibę firmy.

Właśnie znalazłem taki temat z 2014 roku: http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.php?t=28802
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Filmy Dragon Ball w HD
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook