Forum Dragon Ball Nao

» [Program] MKVToolNix - problem z muxowaniem (Blu-ray -> mkv)

Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Mam Blu-raya, z którego chcę wymuksować jeden tytuł. Wszystko idzie dobrze, poza jedną rzeczą: dźwiękiem. Są dwie ścieżki dźwiękowe: Dwukanałowy PCM 48/24 i Sześciokanałowy DTS-MA 48/24 (ze stratnym jądrem w celu kompatybilności ze starym szrotem). Po przemuksowaniu do mkv, dzieją się następujące cuda:

1. Kiedy pierwszą odtwarzaną ścieżką jest PCM, po przełączeniu na DTS mam skrajne spowolnienie odtwarzania dźwięku i obrazu.
2. Kiedy pierwszą odtwarzaną ścieżką jest DTS, po przełączeniu na PCM mam znaczne przyśpieszenie odtwarzania.

Ścieżka, której dam flagę „domyślna”, odtwarzana jest poprawnie. Po przełączeniu robi się kaszanka. Moja diagnoza tego jest taka: podczas inicjowania odtwarzania, ustalana jest przepływność bitów ścieżki dźwiękowej. Kiedy domyślną ścieżką jest PCM, jest to 2304 kb/s - w przypadku DTS, jest to coś w okolicach 5000 kb/s (zmienna przepływność).

1. Po zainicjowaniu 2304 kb/s, przełączenie na DTS powoduje odtwarzanie 5000 kilobitowego DTSa z prędkością 2000 kb - stąd spowolnienie.
2. Po zainicjowaniu 5000 kb/s, przełączenie na PCM powoduje odtwarzanie 2304 kilobitowego PCMa z prędkością 5000 kb - stąd przyśpieszenie.

Parametry oryginalnego pliku m2ts wyglądają następująco:
Video: 1920x1080 (16:9), 29,970 (przeplot), AVC ([email protected]) (CABAC / 2 Ref Frames), zmienna przepływność bitów.
Audio:
1. PCM 2 kanały, 48 kHz / 24 bity, przepływność: 2304 kb/s (stała)
2. DTS HD-MA 6 kanałów, 48 kHz / 24 bity, przepływność: jądro: 1509 kb/s (stała), MA: nieznana (zmienna)

Do tego w tagach są informacje, których nie ma po przemuksowaniu:
1. Ustawienia formatu: bez endiana: Big, znak: Signed, Tryb multipleksowania: Blu-ray
2. Ustawienia formatu: bez endiana: Big, Tryb multipleksowania: Stream extension

O co tu się rozchodzi? Jak zachęcić odtwarzacz do ustawienia odpowiedniej przepływności? Jakieś tagi trzeba do tych ścieżek dodać? Muxer chyba powinien je kopiować z oryginalnego pliku...

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A MakeMKV nie używałeś? On zwykle sobie radzi z takimi problemami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
A MakeMKV nie używałeś? On zwykle sobie radzi z takimi problemami.
MakeMKV pierwszy poległ

Tak czy siak, muszę sobie opisać rozdziały, dodać tagi i nazwać poszczególne ścieżki, na co MakeMKV nie pozwala.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A program nie wskazuje po muksowaniu, że mogą występować jakieś niezgodności? Jeśli nie, to raczej kiepsko. Może błąd jest po stronie odtwarzacza. MPC obsługuje też ścieżki audio z zewnętrznych plików, może to jakieś rozwiązanie, ale przypuszczam, że to nic nie da. Ewentualnie zgłoś problem na forum MakeMKV.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
A program nie wskazuje po muksowaniu, że mogą występować jakieś niezgodności? Jeśli nie, to raczej kiepsko. Może błąd jest po stronie odtwarzacza. MPC obsługuje też ścieżki audio z zewnętrznych plików, może to jakieś rozwiązanie, ale przypuszczam, że to nic nie da. Ewentualnie zgłoś problem na forum MakeMKV.
Przysiedziałem trochę i większość problemów rozwiązałem. Początkowo męczyłem MPC, a finalnie okazało się, że przyczyną był niepełnosprytny AC3Filter. Problemem okazał się nie bitrate, a częstotliwość próbkowania. Po ręcznej jej zmianie, prędkość odtwarzania wraca do normy. Szkoda, bo AC3Filter był bardzo przydatnym narzędziem. Niestety, raczej nie da rady go ogarnąć - Александр Виговский nie rozwija już tego projektu. Znacie jakiś podobny filtr? Głównie interesuje mnie matryca mikserska i obserwacja spektrum częstotliwości:
Obraz
Obraz

Odbuzowałem się i na spokojnie ogarnąłem też problem z odtwarzaniem filmów na nowej grafice. Tu też męczyłem MPC, a okazało się, że wszystkie problemy generował stary, zewnętrzny render, o którym całkiem zapomniałem. Zainstalowałem najnowszą wersję madVRa i wszystko śmiga jak trzeba.

Pierdzący dźwięk ze ścieżek dts naprawiłem powrotem do poprzedniej wersji MPC-HC. Niestety, okazało się, że problem ten nadal występuje w przypadku ścieżek Dolby Digital (AC3). Winowajcą okazał się wbudowany filtr LAV Audio Decoder. Format 16-to bitowy wykrywa jako 32bit Float. Wyłączyłem obsługę tego formatu. Teraz używa 24 bitów i działa.
Obraz

Skalowania obrazu jeszcze nie ogarnąłem. Zaraz walnę temat - może ktoś z naszych zna się na nowych sterownikach nvidii.

Oskarżały MKVToolNixa, GeForce'a, sterowniki, MPC i kodeki bezpodstawnie, po latach uniewinniały

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Program] MKVToolNix - problem z muxowaniem (Blu-ray -> mkv)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook