Forum Dragon Ball Nao

» Mała flota wielka duchem

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Losy ktorego z okretow Polskiej Marynarki Wojennej podczas II wojny swiatowej uwazacie za najbardziej heroiczne i dlaczego?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie znam historii polskiej floty, ale bardzo mi imponują losy załogi okrętu podwodnego ORP Wilk. Uszkodzony i pozbawiony możliwości korzystania z urządzeń nawigacyjnych podjął się udanej próby wydostania się z Bałtyku, gdzie był sam naprzeciw licznej i sprawnej floty niemieckiej. Taka podróż wymagała nie tylko odwagi, ale też umiejętności, inteligencji i sprytu ze strony załogi by nie mając żadnego argumentu w ręku wymknąć się wrogowi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ta sztuka udala sie rowniez duzo slawniejszemu okretowi podwodnemu "Orzel", ktory pozbawiony map i czesciowo rozbrojony uciekl z portu w Tallinie, po bezprawnym internowaniu i rowniez przedarl sie do Wielkiej Brytanii. Dodatkowo w 1940 roku, okret ten poslal na dno niemiecki statek z wojskiem "Rio de Janeiro", demaskujac przy tym niemiecki plan inwazji na Norwegie. Jego historia byla krotsza niz "Wilka", ale zdecydowanie bardziej barwna i zapewnila okretowi status legendy. Niestety, "Orzel" zaginal nie powracajac z patrolu, i po dzis dzien, mimo wysilkow wielu ekip badawczych, jego los nie jest znany.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wstyd mi przyznać, ale nawet nie wiedziałem o takim okręcie. Gdzie mniej więcej zaginął?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Gdzie mniej więcej zaginął?
Na Morzu Polnocnym.

W 1959r. miał premierę polski film wojenny "Orzeł" w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, przedstawiający fabularyzowane losy polskiego okrętu podwodnego ORP "Orzeł" na początku II wojny światowej.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jest jeszcze jeden okręt, który co prawda nie wziął udziału w II wojnie światowej, bo nie był już okrętem marynarki wojennej, ale ma dla mnie osobiście sentymentalne znaczenie. Mam na myśli okręt hydrograficzny ORP Pomorzanin. Wycofany z marynarki trafił do floty handlowej, a następnie został odsrzedany nabywcy prywatnemu i służył jako rzeczny statet wycieczkowy. Podczas wojny przejęty i zatopiony przez Niemców. Wydobyty z dna, ale potem zezłomowany. Nie powiem, ze mam żal do władz PRL o to, że go zezłomowały, bo nie należy mieć wobec rosyjskich sługusów oczekiwań moralnych, jednak statek spotkał niesprawiedliwy los. Nawet jeśli niezdolny do ponownego wodowania mógłby dziś służyć jako muzeum albo jakiś tematyczny klub. Okręt ma dla mnie znaczenie sentymentalne bowiem kupił go za własne pieniądze dla nowotworzonej floty wojennej II RP admirał Józef Unrug - postać nieszablonowa i nieskazitelna. Wielki Polak, choć polski nie był jego pierwszym językiem. Przykład tego, że polskość to wybór a nie krew.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Mała flota wielka duchem
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook