Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Władcy wszechświata: Objawienie (2021)

Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Opis serialu z filmweb: Wojna o Eternię wybucha na nowo. Tym razem zanosi się na ostateczne starcie między He-Manem a Szkieletorem.

Po powyższym krótkim opisie nowego serialu można by spodziewać się kolejnych przygód He-mana. A takiego wała!
Nigdy nie byłem fanem He-mana, ani tegoż uniwersum, ale kojarzę troszkę stare odcinki.
Teraz obejrzałem cały sezon odnowionych 'Władców wszechświata' i mimo żadnych oczekiwań czuję się zawiedziony.
Jak ktoś nie zamierza tego oglądać, a chce poznać 'fabułę' to w skrócie wygląda ona tak:
Szkieletorowi podstępem udaje się wedrzeć do siedziby Posępnego Czerepu i jest o krok od zdobycia mocy Eterni, która zasila cały wszechświat. Oczywiście na ratunek przychodzi He-man wraz z towarzyszami. Żeby uchronić wszechświat przed zagładą, He-man pieczetuję moc Eterni w swoim mieczu. W wyniku tego He-man i Szkieletor giną, a miecz rozpada się na dwa oddzielne miecze, które trafiają do innych wymiarów (nieba/piekła). Wtedy też Teela, wieloletnia przyjaciółka He-mana, dowiaduje się, że to Adam był cały czas He-manem. Postanawia puścić focha na wszystkich i opuścić królestwo, bo nikt jej przez tyle lat tego nie powiedział, a z He-mana robi szowinistyczną świnię, bo jak on śmiał mieć przed nią sekret, przecież innym powiedział (no swojemu ojcu, królowi, też nie powiedział, ale on się nie liczy, tylko ona). Generalnie wszystkie przygody jakie mieli do tej pory nie mają najmniejszego znaczenia w obliczu takiego newsa. Koniec 1 odcinka. Pozostałe odcinki to przygody silnej, niezależnej już kobiety, która całe życie była w cieniu samolubnego He-mana, ale znalazła sobie nową koleżankę do przygód. Po latach okazuje się, że wraz z zapieczętowaniem mocy w mieczach, cała magia we wszechświecie znika, co doprowadzi do końca świata, więc trzeba je odnaleźć i ponownie połączyć. Czarodziejka Posępnego Czerepu, która zachowała w sobie resztki mocy Eterni prosi o pomoc Teelę. Teela łaskawie podejmuje się tego zadania, po rozmowie z dawnymi przyjaciółmi którzy 'wiedzieli, ale nie powiedzieli'. Łączy też siły z byłą przyboczną Szkieletora, która po latach zrozumiała swoje błędy i jest jedyną osobą, która może przechować w swojej lasce ostatni strzępek mocy Eterni. Oczywiście za te błędy odpowiada nikt inny jak egoistyczny Szkieletor, którego się wyrzeka. Gdyby nie on to ona zostałaby Władcą wszechświata! Niestety wszystkiemu winny ten wstrętny patriarchat... Nie przedłużając ostatecznie udaje im się odzyskać oba miecze, przy czym magiczny stworek Orko ginie w Morii, znaczy się w piekle, ale spotykają He-mana w niebie, który wraca z nimi do krainy żywych. Udaje mu się przywrócić moc Eterni, gdy... z laski przybocznej Szklieletora wyłazi sam Szkieletor, który szok i niedowierzanie, nie zginął tylko skitrał się w lasce. Ponownie zabija He-mana, sam stając się Władcą Wszechświata. Jego przyboczna znowu zmienia zdanie o 180 stopni i ponownie się do niego przyłącza. Koniec sezonu
Ogólnie mówiąc kolejny serial został 'znetflixowany'. Faceci są be i wszystko ich wina, kobiety wiedzą lepiej. Serial, który wystawia środkowy palec wszystkim fanom starej serii, gdzie superbohater był superbohaterem, a nie kłamliwym egoistą.

Grupa Mirai
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.007
Offtop, ale mi się przypomniało.
.

Yasiek, ze stajni N polecam ci Mitchellów kontra maszyny i Wyprawę na Księżyc, niby nie seriale, ale spoczi

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
vegeta391 napisał(a):
Yasiek, ze stajni N polecam ci Mitchellów kontra maszyny i Wyprawę na Księżyc, niby nie seriale, ale spoczi
Widziałem oba i szczerze to nie na mój gust. Jak dla mnie to szajs owinięty w ładny, kolorowy papierek, który ma imitować cukierka.
Jestem w stanie zrozumieć, czemu niektórym się one podobają, ale zbyt wiele rzeczy irytowało mnie w tych filmach.
Klaus za to był spoko.

Grupa Mirai
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Władcy wszechświata: Objawienie (2021)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook