Forum Dragon Ball Nao

» [J-pop] Utada Hikaru

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Utada Hikaru (znana fanom jako Hikki) choć ma dopiero dwadzieścia kilka lat, ale jest już jedną z najlepiej rozpoznawalnych japońskich artystek pop. Utada zdobywa szczyty list przebojów łagodnym głosem, który najbardziej pasuje do chwytliwych utworów w stylu R&B oraz pop. Wraz z wydanymi w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Europie płytami pozostaje ona jedną z najbardziej wszechstronnych i zarazem popularnych artystek na dzisiejszej scenie muzycznej.

Jest temat o Ayumi Hamasaki,więc postanowiłem założyć temat o Utadzie,która jest uważana za rywalką Ayumi. Zapraszam do dyskusji na temat jej muzyki i wyrażania opinii.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 15.04.2009, 0:33
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.532
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Utada... Moje wspomnienia z lat kiedy jeszcze j-rock był dla mnie czarną magią, a do Ayumi jakos tak nie mogłam się przekonać.
Przede wszytskim mam sentyment do piosenek Wait and See, Addicted to You, Be my Last i Passion ^^

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.802
Plusy: 2
Posty: 70
A właśnie Passion nie zostało wykorzystane w jakiejś reklamie? Bo za każdym razem kiedy ją słyszę to mam takie dziwne wrażenie, że w jakiejś reklamie ją słyszałam......

Muzyka Hikki, jest co prawda przyjemna, ale żeby od razu rywalka Ayumi? Bez przesady....
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.532
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
kmwss4 napisał(a):
A właśnie Passion nie zostało wykorzystane w jakiejś reklamie? Bo za każdym razem kiedy ją słyszę to mam takie dziwne wrażenie, że w jakiejś reklamie ją słyszałam......
Wydaje mi się, że to było w reklamie jakiegoś telefonu komórkowego...

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Mafefka Kobieta
Wojownik
Wojownik
Mafefka
Wiek: 32
Dni na forum: 5.511
Posty: 39
Skąd: Theatre of Kissu
Hikki..mój pierwszy odpał w dziedzinie J-music ^^
ulubione piosenki, to "Colors", "Exodus04", "Simple & Clean" , "Time will tell", "Movin'on without You" "Shiawase ni Narou" i jeden z ostatnich singli "Prisoner of Love"..
W ogóle to zawsze byłam pod wrażeniem jej głosu.ma w sobie cóś takiego wyjątkowego ^^

Obraz
wiem, że nie będę się martwić gdy zabraknie powietrza...
muzyką też się świetnie oddycha...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Delikatny głos? Potrafi nieźle pojechać nieco niżej. Tak jest w moim ulubionym utworze jej autorstwa, czyli "Flavor of Live". Przepiękna ballada, której słucham w chwilach melancholii, która dość często mnie dopada.

Oprócz tego bardzo lubię "Exodus '04". Ciekawostka. Poznałam ten utwór dzięki dziewczynie, która nie znosi japońskiej muzyki

Kiedyś znałam wiele jej utworów, ale na dzień dzisiejszy mam dziurę w mózgu i nie wiele jestem w stanie powiedzieć.

Głos ma fajniejszy od Ayu i jest od niej naturalniejsza. Jednak w tym pojedynku wygrywa Ayu, bo lepiej ją znam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.599
Posty: 308
Głos Utady wyróżnia się wśród głosów innych japońskich artystek. Utworów Hikaru słucham rzadko. W ogóle jest to jedyna jak na razie wokalistka, której słucham. Moje ulubione utwory to : "Colors", "Prisoner of love" oraz "Flavor of live".

kmwss4 napisał(a):
A właśnie Passion nie zostało wykorzystane w jakiejś reklamie? Bo za każdym razem kiedy ją słyszę to mam takie dziwne wrażenie, że w jakiejś reklamie ją słyszałam......
Gdy słyszę początek "Beautiful world", to przypomina mi się reklama algidy. XD
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.407
Posty: 74
Skąd: Poznań
Znam ją ale mam tylko jedną piosenkę First Love. I też przyznam że głos ma ładny a ona jest śliczna:)

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Utada Hikaru ogłosiła na swoim blogu, że od przyszłego roku robi przerwę w swojej karierze na czas nieokreślony. Hikaru, która zaczęła występować w wieku 15 lat, twierdzi, że musi odpocząć i skupić się na życiu osobistym. Nie określiła, kiedy planuje wrócić na scenę.
Jednak zanim to nastąpi, Utada Hikaru wyda jesienią tego roku album best-of zatytułowany Utada Hikaru Single Collection Vol. 2. Będzie on zawierał poprzednie single, jak i nowe materiały.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Widac ciagnie wilka do lasu.Hikki momo,ze w zeszlym roku oglosila zawieszenie dzialalnosci na czas nieokreslony,powraca z nowym singlem.Jak pisze JaME:

"Popularna piosenkarka i autorka tekstów, Utada Hikaru, wyda 26 grudnia swój pierwszy singiel na DVD.

Będzie on nosił tytuł Sakura Nagashi. Piosenka ta wykorzystana zostanie jako ending w filmie animowanym c. Do wydania first press dołączony zostanie plakat w formacie B2."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Generalnie nie słucham innej japońskiej muzyki niż ta w anime, ale "Beautiful World" Utady kocham. Świetna piosenka z fajnym tekstem i muzyką, bardzo przyjemnie wykonana. Strasznie podoba mi się klimat tego utworu. Od ponad roku mam na mp3 i wciąż mnie zachwyca.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Wszedlem dzis na JaME i przeczytalem bardzo smutna wiadomosc:

"Zmarła Keiko Fuji, była bardzo znana piosenkarka enka, aktorka oraz matka Hikaru Utady. Została znaleziona w czwartek około 7 rano czasu japońskiego w tokijskim Shinjuku i przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon. Policja podejrzewa, iż sześćdziesięciodwuletnia kobieta popełniła samobójstwo, skacząc z balkonu apartamentu znajdującego się na trzynastym piętrze.

Keiko Fuji zadebiutowała jako piosenkarka w 1969 roku, a jej pierwszy album, Shinjuku no Onna, ukazał się rok później i spędził dwadzieścia tygodni na liście przebojów Oriconu. W 1979 roku artystka zrezygnowała ze śpiewania i na kilka lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Do jej najbardziej znanych utworów należą Keiko no Yume wa Yoru Hiraku i Onna no Blues."

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Utada Hikaru powraca z nowym albumem!!! Jak podaje JaME:

"Utada Hikaru zapowiedziała na 28 września premierę swojego pierwszego od ośmiu lat albumu. Będzie to szósty krążek piosenkarki (poprzednim był wydany w 2008 roku Heart Station).

Nowa płyta artystki nie ma jeszcze tytułu. Wiadomo już, że znajdą się na niej następujące utwory: Hanataba wo kimi ni (temat przewodni serialu NHK “Toto Nee-Chan: Fatherly Sister”), Manatsu no tooriame (motyw programu “NEWS ZERO” stacji Nippon Television) oraz Sakura nagashi (cyfrowy singiel, który miał swoją premierę w listopadzie 2012 roku i został wykorzystany w filmie “Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo”). Wszystkie wspomniane kawałki po raz pierwszy ukażą się w standardowej formie. Pozostałe piosenki na albumie będą premierowymi kompozycjami."

Pozostaje miec oczy szeroko otwarte i czekac na premiere tego wydawnictwa.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Utada Hikaru wyda nowy album studyjny. Jak podaje JaME:

"Utada Hikaru 27 czerwca wyda siódmy oryginalny album studyjny, HATSUKOI.

Album zawierać będzie 12 piosenek, w tym wszystkie hity z 2017 roku, jak Ohzora de dakishimete, Forevermore, Anata i Chikai, oraz najnowsze utwory z 2018, Hatsukoi i Play A Love Song.

Według informacji prasowej, HATSUKOI "opowiada historie o uczuciach. Jest napisana w prostych i precyzyjnych słowach, by wyrazić wszystkie niewypowiedziane uczucia i emocje, do których wszyscy mogą się odnieść, wraz z pięknie napisanymi melodiami, pomagającymi wszystkim poczuć w środku ciepło.".

Jako bonus i prezent, do pierwszego wydania płyty dołączony będzie kupon na loterię biletów na zbliżającą się trasę Utady Hikaru po Japonii. Trasa rozpocznie się 6 listopada w Jokohamie, a jej ostatni dzień, 9 grudnia, będzie dwudziestą rocznicą wydania debiutanckiego albumu artystki."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Po czterech latach Hikaru Utada wyda nowy album studyjny. Krazek ukaze sie 23 lutego 2022 roku i zatytuowany bedzie "Bad Mode". Przewidziane sa wersje limitowana i regularna.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-pop] Utada Hikaru
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook