Forum Dragon Ball Nao

» Lepsza manga czy anime?

Strony:   1, 2, 3  
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Lubię mangę wydaną w J.P.F. za brak cenzury i świetne tłumaczenie, ale mił jest zobaczyć jak bohatrowie się ruszają, a muzyka leci.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Manga DB to tak jakby Biblia Dragona... (najbardziej szanuję)
Anime- cudowne dopełnienie (rozszeżenie mangi)
Kinówki-dopełnienie całości

Wszystkie THE BEST

DRAGON Żądzi!

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Moim zdaniem zdecydowane manga lepsza XD Ja po prostu uwielbiam słowo pisane (tu co prawda bardziej rysowane, ale nie czepiajmy się szczegółów XD)

Manga bardziej mnie smieszy, postacie są całkiem inaczej zarysowane... no i mange mam na co dzień, a anime nie bardzo XD

Więc zdecydowanie stawiam na mange *^^*

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
W ogóle manga bije we wszystkim anime. I ten chumor mangi to mnie powala.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Dokładnei tak jak piszecie.

Anime wymięka, gdyż jest rysowane całkowicie inaczej, i nie ma tego humoru, co w tomikach.
Autorzy wiedzieli, że nie mogą sobie pozwolić na tyle co w tomikach, gdyż wiedzieli że będzie ono emitowane także po za japonią.
No i w anime te błędy czasem po prostu aż wkurzają...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Łuka$h Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Łuka$h
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Hmmm,ja myślę że manga.Ponieważ wciąga bardziej niż anime.po prostu [ ort! ] ma w sobie to coś,które przyciąga czytelników.Niektóre odcinki anime możesz przegapić,a każdt odcineg mangi możesz kupić(jeżeli masz pieniądze).Kolejny głos oddany na mangę.

-Naruto-wie czego chce i wie o co walczy...tak,to bardzo waleczny młodzieniec...
[mycgiserver.com/~SeiyaDokuga/ljpics/naruto.gif]
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Wolę Anime, no bo tam mamy muzyczkę, klimacik i w ogóle [ ort! ], chociaż nie may wszystkiego przez cholernych żabojadów którzy powycinali najlepsze sceny No właśnie, ale za to te wszystkie sceny są w mandze, no i tłumaczenie jest tam lepsze

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.565
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
Zależy...gdybyśmy mieli japońską wersje anime(chodzi o cenzure w francuskiej wersji) i tekst niebyłby okaleczony(chodzi mi tu o"songo" albo "komórczak" ) to wszystko byłoby piękne.Jednak manga jest lepsza pod tym względem że tam na początku są postacie przedstawine spis treści czy Galeria stron tytułowych.W anime nie raz przedłużali coś np. jak ktoś coś wspominał przez cały odcinek.Oczywiście nie mam nic przeciwko temu bo nie raz fajnie razem z bohaterem se powspominać .Ale jednak to sie z czasem nudzi.

Więc moim zdaniem manga lecz tylko z porównaniem do polskiej wersji anime bo japońska jest chyba lepsza od mangi
PZDR

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
kovussj2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kovussj2
Wiek: 35
Dni na forum: 6.468
Posty: 18
Anime, anime i jeszce raz anime ścieżka dźwiękowa w anime jest baaardzo ważna ona dodaje nastrój, manga jest spoko jak ktoś chce niech czyta i słucha muzy i niech zmienia ją sobie wraz ze zmienaijącą się akcją nie, tak serio manga niestety nie ma szans z anime w anime są efekty o których w mandze nie można nawet pomarzyć + dzwięk + muza
ale jest też plus dla mangi za wersję UNCUT no i za o niebo lepsze tłumaczenie
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Wolę Anime, no bo tam mamy muzyczkę, klimacik i w ogóle [ ort! ], chociaż nie may wszystkiego przez cholernych żabojadów którzy powycinali najlepsze sceny Crying or Very sad No właśnie, ale za to te wszystkie sceny są w mandze, no i tłumaczenie jest tam lepsze
Anime moim zdaniem jest lepsze od mangi. Dlaczego? Może dla tego że jest ten klimat, a ja nie lubię czytać.. No cóż jednak jak kolega napisał w anime denerwują mnie poucinane fragmenty, i nie które Dubbingi.. Wersja francuska wcale nie przypadła mi do gustu, jest paskudna, czasami też lektorzy mówią w jednym odcinku co innego a w drugim coś innego.. no cóż ale klimat mangi nie dorasta anime do pięt!
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Ja tam wole Anime oglądać ale manga także jest zarbista wiadomo pierwowzór.
bobercik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 6.408
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Zdecydowanie MANGA. Jest wspaniała: śmieszna, ciekawa, wspaniała kreska. No i jak kupisz mangę to masz ją na całe życie a anime raz na jakiś czas w TV.
I manga to orginalny, pierwszy twór związany ze Smoczymi Kulami. Anime ma swój klimat, ale ja wolę czytać niż oglądać.

bobercik
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
jednogłośnie(wszystkie głosy we mnie;))MANGA!Tak jak napisał Mistrzu, Manga to BIBLIA Dragon Balla, wiadomo, mistrz Toriyama wykazał sie geniuszem tworząc ją. Anime dodaje niektóre wątki, czasami odbiega od głównego wątku ale jest świetne. Kinówki to bonus, isealny dodatek jako deser;).

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Kinówki to dodatkowe historie, dla fanów DBZ...
Manga osobiście nie czytałem całej (chyba tylko jeden tom).
Hmmmm mógłbym postawić na Anime, ponieważ uwielbiam oglądać sceny walki, niż patrzeć na obrazki nie następujące idealnie jeden po drugim (chodzi tu o ruchy podczas walki ). Jednak piękno anime, obniżają dodane wątki, takie jak choćby saga Pilafa...
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Old Shatterhand napisał(a):
Kinówki to dodatkowe historie, dla fanów DBZ...
Manga osobiście nie czytałem całej (chyba tylko jeden tom).
Hmmmm mógłbym postawić na Anime, ponieważ uwielbiam oglądać sceny walki, niż patrzeć na obrazki nie następujące idealnie jeden po drugim (chodzi tu o ruchy podczas walki ). Jednak piękno anime, obniżają dodane wątki, takie jak choćby saga Pilafa...
Ja mam wszystkie tomy i powiem , że Ci ją polecam, nie dla każdego będzie najważniejszym punktem odniesienia, niemniej jest świetna(dla mnie najlepsza). W anime drażnia mnie:niedopracowanie momentami, francuski dubbing i polski lektor...a nie mam skąd wziąć oryginałów.

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Nuruva napisał(a):
Old Shatterhand napisał(a):
Kinówki to dodatkowe historie, dla fanów DBZ...
Manga osobiście nie czytałem całej (chyba tylko jeden tom).
Hmmmm mógłbym postawić na Anime, ponieważ uwielbiam oglądać sceny walki, niż patrzeć na obrazki nie następujące idealnie jeden po drugim (chodzi tu o ruchy podczas walki ). Jednak piękno anime, obniżają dodane wątki, takie jak choćby saga Pilafa...
Ja mam wszystkie tomy i powiem , że Ci ją polecam, nie dla każdego będzie najważniejszym punktem odniesienia, niemniej jest świetna(dla mnie najlepsza). W anime drażnia mnie:niedopracowanie momentami, francuski dubbing i polski lektor...a nie mam skąd wziąć oryginałów.
Oryginały, na pewno znajdziesz, wątpię jednak czy coś zrozumiesz . Polecam Ci jednak wersję Angielską, mi przypadła do gustu .
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Old Shatterhand napisał(a):
Oryginały, na pewno znajdziesz, wątpię jednak czy coś zrozumiesz . Polecam Ci jednak wersję Angielską, mi przypadła do gustu .
Tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Najbardziej cieszyłabym sie z oryginałów z napisami po angilsku. A Ty gdzie znalazłeś wersje angielską?

I was buried alive...
I was born dead...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szukałem bardzo dużo... W końcu trafiłem....
Były to przede wszystkim torennty oraz pojedyncze downloady .
http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=1132
[jap.]
Może ten temat ci trochę pomoże ...

Jeżeli znajdę jakiś ciekawy download poinformuję cię o tym
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Mrrr...dziekuję, ratujesz moje uszu bo naprawdę francuski mnie dobija...zwłaszcza okrzyki bohaterów w Buu Sadze.

Dai Kaiosama: No i koniec tego offtopowania.
I prośba Moderatora: Prywatne sprawy i rozmowy należałoby prowadzić za pomocą PW lub komunikatorów internetowych, a nie na publicznym Forum.
pozdrawiam

I was buried alive...
I was born dead...
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
hmm, jedyne co moge ocenić, czy manga czy anime jest lepsze to tylko na podstawie Naruto, więc wg mnie manga jest lepsza z kilku przyczyn:
a) lepszy humor
b) lepsze rysunki (albo inaczej to ujmę, znacznie lepsze rysunki)
c) praktyczność (bo gdy załóżmy jedziemy na wakacje, to mangi moge wziąć ze sobą, bez korzystania z jakichkolwiek sprzętów, a w przypadku anime to raczej nie jest możliwe)
d) no i w moim przypadku anime zajmują na dysku dużo miejsca, a że przegrywarki nie mam, musze kożystać z pewnej strony (coś w stylu youtube), ale zanim to anime się załaduje, to trzeba długo czekać

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Lepsza manga czy anime?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook