Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione książki

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Chciałbym uzupełnić o dwie pozycje mój wcześniejszy spis:)
Zatem Książe autorstwa Machiavellego.
Naprawde rewolucyjny w swojej wymowie traktat polityczny. Niesamowite... Dzieło doprawdy ponadczasowe i kanoniczne. Ale dośc wymagające i trudne w odbiorze.
I druga książka- Wieża.
Wstrzasająca i wzruszająca zarazem krótka pozycja literacka. Moim zdaniem lektura obowiązkowa.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Ja kocham wszystkjie ksiazki Stephena Kinga i Harlana Cobena, kiedys czytalam cale noce i dnie prawie nie spiac, ale teraz juz czasu nie mam na dlugie lektury i zostaje przy mandze i anime, krotko trwa i daje mi tyle przyjemnosci co czytanie ksiazek

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Kilka ulubionych pozycji:

1 - Dumas Alexandre - Hrabia Monte Cristo
2 - Stephen King - Pet Cemetery
3 - J.R.R. Tolkien - Władca Pierścieni
i wiele innych plus ostatnio: Harry Potter za lekkosc w czytaniu i niesamowcie opisany świat magii
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.650
Posty: 127
Skąd: Limanowa
J.R.R. Tolkien
J. K. Rowling

ObrazNAKARMObrazNAKARM
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Graham Masterton-on pisze naprawde swietne horrory, tak poza tym [ ort! ] to lubie sobie poczytac hmm... ? Nie, chyba nie poza tym [ ort! ]
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Fanatyczka, "Kłamczuchę" i wiele innych książek, które uwielbiam czytać, tzn "Jeżycjadę" napisała Małgorzata Musierowicz
Dzięki niej w ogóle czytać zaczęłam
Dość niedawno (no w Listopadzie) przeczytałam "Ring"- Książka jest fantastyczna Tyle, że pożyczyłam koledze jeszcze w zimie i do dzisiaj jej nie odzyskałam... A on ma w zwyczaju nie oddawać pożyczonych rzeczy...- tak jak i z resztą ja, ale mieszka niedaleko powiem braciszkowi, żeby w końcu od niego ją wziął, przeczytam sobie jeszcze raz...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Zest Greekart Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Zest Greekart
Wiek: 34
Dni na forum: 6.512
Posty: 9
Skąd: USA from LA
Nie mam ulubionych tytułów, ale ostatnio czytałem "Pies Baskervill'ów" i książka mi się bardzo spodobała.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Nie mam zbyt wielu ulubionych, ale :

-Władca Pierścieni
-Hobbit
-Wiedźmin
-Harry Potter
-Vademecum Mechanika
-Sztuka podstępu
-Kod Leonarda Da Vinci
-Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych - Kompendium
-Silniki Spalinowe
-Budowa pojazdów samochodowych
-Kodeks Pościgowy

Wszystkie wyzej wymienione są chyba jedynymi które w zyciu przeczytałem.

Pozdro
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
Ja lubie:

J.R.R Tolkien Wladca i hobbit (powrót króla byl moim zdaniem najlepszy)

J.K.Rowling Harry Potter przyjemnie sie czyta

Chrisopher Paolini Eragon wymiata jest super
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio czytałam dwie książki, które mi się bardzo spodobały:
1. "My dzieci z dworca ZOO" historia 15-letniej narkomanki. Wstrząsająca i miejscami bulwersująca. Polecam wszystkim! Od razu odechciewa się prób z dragami.
2. "Dziewczyna Ameryki 2"- druga część jakby... pamiętnika dziewczyny, która przez przypadek uratowała życie prezydentowi. Dla dziewczyn.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Ostatnio kupiłem dobrą ksiązke którą polecam każdemu kto interesuje sie sztukami walki ale takze innym bo uniwersalizm myśli Musashiego sprawił,że ksiązka przeszła pomyślnie próbe czasu i okazuje sie ze mysl w niej zawarta znajduje zastosowanie w naszych czasach książka została napisana 350 lat temu a jest to......
Gorin-no sho(Ksiega pięciu kręgów). Autor-Musashi Miyamoto

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Monique Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Monique
Dni na forum: 6.406
Posty: 52
ja osobiscie uwielbiam ksiazki Paulo Coelho przeczytalam wszystkie....moze i sa banalne ale napisane w piekny sposob.....kazdy znajdzie cos dla siebie....My dzieci z dworca Zoo czytalam kilkanascie razy...ksiazka po prostu fantastyczna....uwielbiam ksiazki J.Kellermana...thillery psychologiczne bardzo dobre.....oraz ksiazki Waris Dirie...
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Graham Masterton-on pisze naprawde swietne horrory, tak poza tym [ ort! ] to lubie sobie poczytac hmm... ? Nie, chyba nie poza tym [ ort! ]
zgadzam sie swiety autor powinnam go wczesniej dopisac, ale jakos mi z pamieci wypadl:) az strach sie bac, ale za to w swiatach z ksiazek Kinga mozna zyc

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Szalkie Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Szalkie
Dni na forum: 6.682
Posty: 54
Skąd: ::Gdańsk::
Dużo tego...
1. Cały Świat Dysku Terry'ego Pratchett'a,
2. Saga wiedźminowska,
3. Książki Andrzeja Pilipiuka :
- Kroniki Jakuba Wędrowycza,
- Operacja Dzień Wskrzeszenia,
- Czarownik Iwanow,
4. Książki Kinga,
5. Powieści Piers'a Anthony'ego,
6. Książki Dariusza Spychalskiego,
7. Baśnie słowiańskie,
8. Mitologia Celtycka,
9. Książki historyczne, szczególnie opisujące lata 1900 - 1918,
10. Legendy Litewskie,
11. Opowieści braci Grimm,
12. Kilka powieści z serii Greyhawk,
I wiele więcej.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
I kolejne uzupełnienie.
Bo nie moge nie wspomniec o Trylogii w pięciu częściach Douglasa Adamsa- Autostoperm pzrez galaktykę.
Przezxabawna, pełna inteligentnego humoru a niekiedy groteski powieść gwarantująca długie godziny doskonałej rozrywki(tak... książki można czytac dla rozrywki[!])
Gorąco polecam. Każdemu.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
"Chirurg" Tess Gerritsen
"Skalpel" rowniez Tess (to 2 czesc)

Chirurg i Skalpel to kryminały medyczne.

Otoż Pan Warren Hoyt, nazwany przez media "Chirurgiem" zabija młode samotne kobiety. Omine szczegół, w jaki sposób. Podobna seria morderstw miała miejsce 2 lata wcześniej, a morderca został zastrzelony przez Panią Doktor Catherine Cordell, lekarkę z Bostońskiego Centrum Medycznego. Tylko jej udało się wtedy wyjść z tego cało . Catherine czuje, ze jest zagrożona. Jej jedynym sprzymierzeńcem wydaje się być Thomas Moore, detektyw prowadzący śledztwo. Pomaga mu m.in. Jane Rizzoli.
No i dalej jak to dalej.. Przeczytajcie sami

Skalpel, czyli 2 część Chirurga jest równie ciekawa:
Kolejna seria morderstw. Niestety Hoyt nie jest podejrzanym, odbywa karę dozywocia. Tymczasem Jane przypuszcza, iz nie chodzi o zwykłe naśladownictwo. Chirurg ucieka z więzienia. Boston jest znów sparaliżowany. Tym razem to Jane Rizzoli, która przejęła schedę po Thomasie (z Catherine zadomowil się w Londynie) staje się głównym obiektem Warrena i 2 tajemniczego mordercy. FBI wplątuje się w sprawę. Agent Gabriel Dean wydaje się wiedzieć coś więcej niż bostońska policja. Koniec opowiadania, teraz przeczytajcie sami

Moim zdanie świetne ksiązki. Przczytałem obydwie w 4 dni, choc inne zazwyczaj czytam ok. miesiaca

Poza tymi 2 wspaniałymi krymianałami polecam rowniez ksiązki Harlana Cobena oraz Stephena Kinga.

Pozdro

Obraz
PALATIAL REGALIA
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.249
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Przeczytałem sporo książek. Wiele z nich naprawdę polubiłem. Jednak tym razem wspomnę tylko o jednej. Nigdy wcześniej żadna szkolna lektura tak bardzo mnie nie wciągnęła i nie skłoniła do równie wnikliwej analizy. Szkoda, że tylko jedna osoba wspomniała tutaj o Camusie - jego Dżuma to powieść naprawdę warta uwagi. Polecam wszystkim, choć równie łatwo ją pokochać, jak znienawidzić.

Jihaaaaaaaaa!!!!
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Od kilku już lat, jestem zagorzałym fanem książek Stephena Kinga. Bardzo mi się podoba styl pisania mistrza Kinga, jest tajemniczo, ponuro, a jednocześnie daje nam możliwość ciągłego interpretowania (przemyśleń) na temat metafor ludzkiego bytu, jakie są zawarte w książce. Wiele ciekawych filmów, które zapewne lubicie,, lub o których chodź by słyszeliście jest ekranizacją powieści S.Kinga. Do takich najbardziej znanych należą m.i.n :

- Zielona mila

- Skazani na Shawnhank

- Ostatni bastion

- Lśnienie

Polecam jego książki każdemu, kto pragnie od nich coś więcej niż tylko dobrej rozrywki, kto pragnie przysiąść nad książką i jednocześnie zastanowić się chwilę nad ludzkim losem. Pozdrawiam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.249
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Skoro mowa o Stephenie Kingu - moja koleżanka, będąca absolutną maniaczką jego twórczości, bardzo poleca "Małych ludzi w żółtych płaszczach", nowelę tegoż autora. Kolejny dowód, że King świetnie sprawdza się także w krótkich formach.

Liberales!
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Przez moje życie przewinęło się już wiele książek. Do Gustu przypadły mi:

Twórczość "ojca fantastyki" Tolkiena. Przeczytałem prawie wszystkie jego książki (mówię tu mianowicie o "Śródziemiu").

"Wiedźmin", Sapkowskiego. Według mnie świetna książka, czyta się ją dość szybko i bardzo przyjemnie.

"Trylogia Husycka", według mnie, nie tak dobra jak "Wiedźmin", ale ...

Harry Potter, bardzo dobra książka, jednak skierowana wydaje mi się dla młodszych ode mnie, jednak to nie przeszkadza mi w czytaniu jej, szczególnie, że co kolejna część jest mroczniejsza.

Twórczość Karola Maya, książki z mojego dzieciństwa, chodź często lubię do nich wracać.

"Kod Leonarda Da Vinci", nie jest tak dobra jak inne wymienione przezemnie książki, ale trafiła mi do Gustu .

Eragorn, prosta i dość często wykorzystywana fabuła (nie chodzi tu tylko o smoki), ale jednak książka potrafi cieszyć .

może i dziwne, ale podobają mi się mity greckie , no i takie dzieła jak "Iliada i Odyseja"

No i nie ma to jak książka pt. "Robinson Kruzoe", sądze, że zapoznaliście się z tą ciekawą książką .

ostatnio zabrałem się za Marca Oldena, jednak nie przeczytałem jeszcze ksiażki więc opisać jego książek jeszcze nie mogę...

Hmmm, chyba wszystkie książki jakie wryły mi się w pamięć .
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Ulubione książki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook