Forum Dragon Ball Nao

» Aborcja ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Obecnie polskie prawo dopuszcza wykonanie aborcji w trzech sytuacjach: uszkodzenia płodu, gwałtu i zagrożenia życia (i zdrowia) matki.

Osobiście nie godzę się na aborcję w dwóch pierwszych przypadkach. Gwałt na kobiecie jest rzeczą straszną, odciska na niej mocne i trwałe piętno, ale dziecko nie może ponosić odpowiedzialności za tę tragedię. Ono nie nosi znamienia winy. Kobieta ma prawo decydować o sobie, lecz w chwili zapłodnienia nie odpowiada już tylko za siebie - także za osobę, która ma przyjść na świat. Przyszła matka dźwiga na sobie ogromne brzemię, jednak absolutnie nie powinna starać się zrzucić jarzma cierpień kosztem ludzkiego życia.

Jakkolwiek kontrowersyjnie zabrzmi to, co pragnę wyartykułować, nie boję się już teraz ferować niniejszych wyroków. Aby mocniej naświetlić swój pogląd, posłużę się przykładem, jaki może się każdemu z nas przytrafić w przyszłości. Wyobraźmy sobie, że pojąłem już wybrankę swego serca za żonę, układa nam się znakomicie (uczuciowo, kwestie materialne tu pomijam). Pewnego dnia pada ona ofiarą gwałtu. Zachodzi w ciążę, zamierza ją usunąć. Targają mną sprzeczne emocje, rodzą się moralne rozterki. Decydować się na aborcję? Kocham ją, chcę jej szczęścia, lecz ona pragnie zabić niewinną istotę. Powtarza ponadto, abym wreszcie się zadeklarował, przedsięwziął jakieś kroki. Nie zaaprobowałbym tej decyzji. Poczęłaby dziecko, zaś później prawdopodobnie spakowała manatki, mówiąc, iż zmarnowałem życie jej i swoje. Co zrobiłbym z maleństwem? Tu już trudno zawyrokować, nie jestem w stanie na to odpowiedzieć.

Tak, to tylko słowa. Ale one płyną z głębi serca.

Nikt nie może uzurpować sobie prawa do decydowania o losie niewinnego człowieka – nieważne, czy przyjdzie on na świat chory. Niepełnosprawni wielokrotnie okazują się ludźmi znacznie wartościowszymi, o czym miałem niewątpliwą przyjemność przekonać się sam; wiele możemy się od nich nauczyć. Padają również pytania: „Chcesz widzieć, jak twoje dziecko się męczy, dzień w dzień upada, bo nie jest w stanie poruszyć się o własnych siłach, ma problemy z mówieniem, itp.”. Wypowiedź, która na pozór emanuje troską o tę osobę i o potencjalnego rodzica, zawiera ziarenko egoizmu. Nie rodzic odgrywa tu pryncypialną rolę, tylko chora latorośl. Niejedna osoba dzięki temu, że rodzic obdarzył je szczerą miłością, potrafi, pomimo swoich fizycznych (i nie tylko) ułomności, płynąć pod prąd, zwalczając przeciwności losu. Chwyta rękawicę rzuconą przez życie - ono, które znajduje się w jeszcze trudniejszym położeniu niż rodzic. Ma pełne prawo poznać smak egzystencji. Skreślanie z definicji zawsze będzie czymś niepomniernie przykrym.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ostatnio słyszałam, że LPR chce w ogóle zabronić aborcji. Już sobie wyobrażam te pochody feministek. Osobiście uważam, że tak jak jest tak powinno zostać. Jestem katoliczką i w sumie powinnam uważać, że aborcja to zło niewyobrażalne, ale te dwa pierwsze powody są dla mnie zrozumiałe. Szczególnie przypadki, gdzie jest zagrożone życie matki i gdy płód jest uszkodzony. W pierwszym przypadku nie można przecież skazywać matki na śmierć. W drugim przypadku, gdyby takie dziecko się narodziło, to miałoby niezbyt szczęsliwe życie i to w dodatku pełne cierpień. Co do trzeciego przypadku to uważam, że Xell ma rację. Nie można karać tej istotki za to, że nie narodziło się z miłości.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Moi rodzice mają 11 dzieci , więc logiczne jest że przy każdym następnym porodzie ryzyko jest większe , i powiem szczerze [ ort! ] ,że ani razu nie zastanawiali się nad aborcją , ale jeżeli by coś takiego zrobili , straciłbym do nich szacunek. Wg. mnie nic nie tłumaczy zabójstwa.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.868
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Ja zgadzam się w 100% z Videl. Ma ona rację. Aborcja po gwałcie powinna być dozwolona, gdyż taka 11-latka zgwałcona, która zajdzie w ciąży może mieć zrójnowane życie przez dziecko.

A uszkodzony płód. Usunięcie go może przynieść mniej cierpienia dziecku. takie nic nie winne dziecko wraca do Stwórcy, a tak może (ale nie musi) mieć koszmar, zamiast życia.


franqey napisał(a):
... ale jeżeli by coś takiego zrobili , straciłbym do nich szacunek.
Tu postąpiłbym tak samo. Ale gdyby matka mogła stracić życie, czy rodzeństwo by przez to cierpiało to nie zrobiłbym tego, gdyż to nie ich wina. Co do gwałtu. W końcu to mój brat, więc miałbym prawo być zły za podjęcie decyzji o śmierci brata/siostry.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wakacje ledwo zdążyły sie skończyć, i na forum pojawiaja się zadziwiająco poważne tematy.
Bo takim, bez wątpienia, jest kwestia aborcji.
Przede wszystkim gratukuje odwagi autorowi, bo wysuwa trudny problem pod rozważania młodych ludzi.
Jeżeli chodzi o moje zdanie...
Zabójstwo pozostaje zabójstwem. Nikt mnie nie uczynił sędzią bym mówił, czy lepiej jest pozwolić choremu dziecku żyć, czy tez zabić je przed narodzeniem, aby oszczędzić mu trudów w przyszłości. W tej kwestii ufam wykładni moralnej, którą niesie ze sobą chrześcijaństwo.
Dziecko, które poczęło sie w skutek gwałtu, nie jest niczemu winne i ma prawo do zycia. Jest to fundamentalne prawo każdego człowieka. Także nienarodzonego. Jeśli jest niechciane, można oddać je do adopcji.
Jeśli natomiast chodzi o ciąże, która zagraża zdrowiu lub zyciu matki, to decyzje musi podjąć sama matka. Dar życia, nawet kosztem życia własnego, byłby największym wyrazem jej miłości.
Aborcja to zabójstwo. I nie można interpretowac jej inaczej, bo byłby to zwyczajny relatywizm moralny. A on dość rzadko niesie ze sobą cokolwiek dobrego.
Takie jest moje zdanie.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.627
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Xell ale spojrz na to ze strony kobiety, która została zgwałcona... Ona tego nie planowala co oznacza ze jak zajdzie w ciaze mimo, że urodzi dziecko to będzie trzymała urazę w sobie! i to wcale nie wina kobiety ze faceci myślą ku... a nie głową! Nie umiem powiedzieć co bym zrobiła będąc zgwałconą... Ale dopuszczam do siebie myśl, że może i bym usunęła ciążę

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
A jeśli nie urodzi dziecka będzie czuła obrzydzenie w sobie do końca życia , które z wiekiem będzie rosło , o ile zachowała w sobie choćby resztki moralności. Rodżąc dziecko może nie być w stanie go pokochać , ale oddając je do adopcji nie ma takiego obowiązku.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.025
Posty: 518
Uważam, że decydować o ustawie aborcji powinny kobiety nie mezczyzni, to one tak naprawde wiedza jak to jest zniszczyc zycie wewnatrz siebie, krew z krwi swojej. Ale takze wie jakie to cierpienie byc skrzywdzona przez mezczyzne. Wy - faceci mozecie sie wypowiadac, miec wlasne zdanie i wyglaszac je lecz nigdy nie zrozumiecie co tak naprawde czuje kobieta w sytuacji podjecia tej trudnej decyzji.
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.487
Posty: 37
Wybacz, Megane, ale zupełnie nie masz racji. Odmawiasz mi, jako facetowi, prawa do odczuwania prawdziwego bólu, cierpienia i smutku z powodu morderstwa dokonanego na dziecku. To kobieta jest "fizycznie" bliżej maleństwa, lecz to nie zwalnia mnie z obowiązku dźwigania brzemienia odpowiedzialności za życie i stawania w jego obronie jako wartości największej. Do tego obliguje mnie człowieczeństwo. Deprecjonowanie roli mężczyzny, w których także, nie przeczę, trzeba wymierzać ostrze krytyki za skrajną nieodpowiedzialność i zło wyrządzane kobietom, wiedzie do uczynienia z niego w dyskursie na temat aborcji postaci drugoplanowej, pozbawionej możliwości zabierania głosu. Tymczasem w nim również rodzą się uczucia i nawet jako osoba postronna, jeśli stanowczo sprzeniewierza się aborcji, ma moralną powinność wyrazić stanowczo swą dezaprobatę. Decydowanie o ludzkim życiu w żadnym wypadku nie może być domeną tylko jednej strony.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W sytuacji gdy są małżeństwem wszystkie ważne decyzje powinni podejmować razem. Taki szczegół. Poza tym:
to one tak naprawde wiedza jak to jest zniszczyc zycie wewnatrz siebie, krew z krwi swojej
Nie wiedzą dopóki [ ort! ] tego nie zrobią , a jeśli facet ma jaja , to jest w sanie ją powstrzymać. Poza tym prawo ma tylko dziecko , któremu się jednak je odbiera.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Meg...
Stajesz po stronie kobiet, i jest to jak najbardziej zrozumiełe. Ale odebranie stronie męskiej prawa głosu w tej dyskusji jest krokiem tak niebezpiecznym, jak nesprawiedliwym.
Opinia, którą wygłosił we właściwym sobie stylu Xell, powinna wystarczyć za wyjaśnienie dlaczego tak właśnie jest. Ja w pełni się z nią zgadzam.
I jeszcze jeden ważny aspekt.
Poruszone zostały prawa kobiety i mężczyzny, a ja po raz kolejny(podobnie jak franqey) domagam sie uznania praw nienarodzonego jeszcze człowieka. Cóż uczyniło ono, dziecko, żeby skazywać je na śmierć? Co takiego zrobiło, aby odbierać mu prawo do życia?

Na koniec dość mocne słowo. To co powiem, ma charater przypuszczenia. Tylko, i wyłącznie.
Wyobrażacie sobie, że wasza matka dokonuje aborcji. Czy bylibyście w stanie ją zrozumieć? To dotykałoby was bezpośrednio. Dotykałoby waszego nienarodzonego brata lub siostry. A jeśli dokonałaby aborcji x lat temu, i was poporostu by nie było?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Uważam, że decydować o ustawie aborcji powinny kobiety nie mezczyzni,
tak moga myslec ci co nie mysla;-). o odbieraniu komus zycia maja decydowac tylko kobiety?hmm. ciekawa teza.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.868
Posty: 259
Skąd: Główczyce
eMate napisał(a):
Uważam, że decydować o ustawie aborcji powinny kobiety nie mezczyzni,
tak moga myslec ci co nie mysla;-). o odbieraniu komus zycia maja decydowac tylko kobiety?hmm. ciekawa teza.
Tu Megan ma racje. Chciał nie chciał to kobieta nosi dziecko i je rodzi. Ech do bra lece.

Przeprasam, że post jest krótki ale czas nagli. Uzupełni go pojutrze .

Pozdrawiam. D.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Chciał nie chciał to kobieta nosi dziecko i je rodzi
Dobra , ale ja * chcę swoją połowę. Jak se podzieli to resztę może zatrzymać.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.868
Posty: 259
Skąd: Główczyce
franqey napisał(a):
Chciał nie chciał to kobieta nosi dziecko i je rodzi
Dobra , ale ja * chcę swoją połowę. Jak se podzieli to resztę może zatrzymać.
Może troche kultury. I jak twoją połowę. To co powiedziałeś jest wybitnie debilne. Czasami są takie sytuacje, żę aborcja musi być wykonana dla dobra matki. W końcu śmierć kobiety może również przynieść śmierć dziecka, a tak to tylko dziecko umrze. Fakt, że jest to niemoralne ale takie jest życie. Mnie też to nie jest na ręke, ale śmierć dwu ukochanych ludzi na raz to ból na całe życie.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
I jak twoją połowę. To co powiedziałeś jest wybitnie debilne
Jak do tej pory do zrobienia dziecka trzeba było tatusia i mamusi , ale nie wiem może coś się zmieniło. A skoro razem zrobili je , to razem ponoszą za nie odpowiedzialność.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.868
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Franqey napisał(a):
A skoro razem zrobili je , to razem ponoszą za nie odpowiedzialność.
Tak, ale nie ma moja część, twoja część jak byś chciał wiedzieć. Dziecko jest wspólne, a jeśli mają umrzeć obydwoje to lepiej aby zmarło jedno. To tyle nie mam więcej do powiedzenia na ten temat.

Pozdrawiam. D.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Widzę że nie zrozumiałeś ironii , więc tłumaczę - skoro oboje decydują o dziecku , to nie jest tak że tylko matka decyduje o aborciji

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.868
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Dobra. Nie zrozumiałem. Przyznaje sie bez bicia . W końcu masz racje, ale jeśli ojciec jest w roztargnieniu i potrzbna jest nagła decyzja, lub jeśli chodzi o życie kobiety a mąż jest & to lepiej aby ta aborcja zostałą dokonana.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.718
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam!

Aborcja - w znaczeniu encyklopedycznym jest to, cytuję : "to celowe, przedwczesne zakończenie ciąży, skutkujące śmiercią zarodka lub płodu."

Jak da się wyraźnie zauwazyć w przytłoczonym z wikipedii cytacie, aborcja skutkuje ŚMIERCIĄ płodu lub zarodka.

Czym jest więc zarodek lub płód? To nic innego jak karma ziemi, człowiek, żywa istota. Mimo gwałtu aborcji nie powinno sie dokonywać. Jak wiemy :

Gwałt na kobiecie jest rzeczą straszną, odciska na niej mocne i trwałe piętno, ale dziecko nie może ponosić odpowiedzialności za tę tragedię. Ono nie nosi znamienia winy
Zgadzam sie z tym. Dziecko NIE ponosi za to winy. Właśnie, nawet podczas tych dyskusji używami określenia DZIECKO, poniewać już w chwili zapłodnienia jest to żywa istota. Fakt, to niespawiedliwe że zapłodnione przez gwałt kiebiety tracą na zawsze szanse na normalne życie. Ale spójrzcie na to z innej strony. Takie dziecko może nieśc ze sobą odkupienie tych strasznych wydarzeń, to symbol zycia, nadzieji i ponownego odrodzenia. Wiem że czytając tą wypowiedż kobieta która mogłabyc kiedyś zgwałcona, ma mnie za kretyna lub kogoś z innej planety. Może i ma racje, ale trzeba tutaj wyraźnie zauwazyć że mnie ta sytuacja nie dotyczy, ponieważ jestem mężczyzną, i może dlatego mam tak chłodne podejście do tego tematu.

Co do sytuacji zagrożenia życia nie wypowiem się poniewaz to czysto indywidualna sprawa, w końcu nie my ludzie powinnismy decydowac o czyimś życiu lub smierci . . .

Pozdro
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » » Aborcja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook