Forum Dragon Ball Nao

» Naruto - następca DB?

Strony: 1, 2, 3, 4  
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jak w temacie.
Czy Naruto zasługuje na miano tytułu, ktory zajął miejsce niewątpliwie kultowego Dragon Balla?
Czekam na wasze opinie:)

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Wiesz ja widze w Naruto db cały czas...
Ale moim zdaniem w tej chwili Naruto jest lebsze niż db. Dlatego bo cały czas powstaje Naruto, cały czas wszysczy czekają na odpowiedzi i dreczące pytania.
Można spekulować i zastanawiać się co będzie dalej. To niewątpliwy plus.
Naruto w moim przekonaniu to Godny następca DB.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Zacznijmy od tego, że jak przyznał sam Kabura, DB jest nie do pobicia popularnością w samej Japonii, gdzie najwyraźniej "manię" zyskuje się z biegiem czasu. Naruto będzie musiało jeszcze długo poczekać, by zostać okrzykniętym pełnoprawnym następcą serii mistrza Akiry.

Dobra, do konkretów - czasem mam niezbite wrażenie, że Kishimoto wzoruje się na Smoczych Kulach, gdy kreuje postaci, czy projektuje pewne sceny. Miejscami pewne deja vu jest niezwykle mocne, a jednak zdaje się, że ta seria ma w ogóle inny klimat niż DB. Podobnie jak wielki poprzednik, to także jest prosty Shonen, lecz czy komuś to przeszkadza? Pod względem "zasysania" czytelnika Naruto z pewnością jest godnym następcą Dragon Balla, ba!, śmiem mówić, że nawet go przebija (zawsze jakaś nowość, nie?).

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
W sumie jestem skłonny powiedzieć, że Naruto może być, albo jest godnym następcą Dragon Ball. W sumie treść przewodnia opiera się na tym samym, główny bohater chce być najlepszy i najsilniejsze, aczkolwiek osadzono te dwa Anime w zupełnie innych realiach.

Nie mniej jednak Naruto jest taki Anime, które jak dawniej DB potrafi zauroczyć i zachęcić do oglądania.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Moim zdaniem Naruto nie oddaje tej akcji, walki, ktora jest w DB.
Jest smiech, jest tam jakis sens i w ogole, ale to na pewno nie jest warte klimatu Dragon Balla.

ogladalem 3 odciki Naruto, mam zamiar obejrzec kolejne, moze wtedy zmienie zdanie, ale tymczasowo DB jest niezastapione i raczej bedzie zawsze.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Moim zdaniem takie zdanie "Naruto - następca DB" jest mocno krzywdzące. Dlaczego? Bo Naruto jest dużo lepsze od DB,które poza środowiskiem fanów jest traktowane jako bezsensowny tasiemiec. (to nie moje zdanie, więc wara z odpowiedziami!).

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Moim zdaniem takie zdanie "Naruto - następca DB" jest mocno krzywdzące. Dlaczego? Bo Naruto jest dużo lepsze od DB,które poza środowiskiem fanów jest traktowane jako bezsensowny tasiemiec.
I...

to nie moje zdanie, więc wara z odpowiedziami
Czyzby mały problem z samoidentyfikacją?
A moze Szaraków jest dwóch... ?

Czy Naruto jest nastepcą Smoczych Kul?
Myślę, ze istnieje dośc spora szansa na to, aby poziomem popularności dorównał DB.
W końcu to ten sam gatunek skierowany do tej samej puliczności.
Poza tym sztuki walki, ciekawi bohaterowie i humor wyraźnie wskazują na droge, ktora podąża Naruto. Drogę, która wczesniej przeszli bohaterowie DB.
Poza tym w Naruto nie ejst trudno odnaleźc watki przywołujące na myśl epizody DB- jak wspomnieli poprzednicy: kreacja bohateró, technik czy scenm wlak.

Jednak, na co zwrócił juz uwagę Hidden Lord, popularnośc Db nie maleje. A wręcz wzrasta...

Nie mniej jednak jelsi nawet Naruto nie osiągnie tego poziomu popularności i kultowości co Db,. to myśle, z eokfeslenie go mianem nastepcy DB jest całkeim słuszne.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
które poza środowiskiem fanów jest traktowane jako bezsensowny tasiemiec.
Chodziło mi o to zdanie, Michale

Dai Kaiosama: Domyśliłem się To był żart

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
To sie chyba przyjelo tylko w Polsce, ze ma byc nastepca DB... Jest to manga inna tematycznie, wiec nastepca nie bedzie. Ale to ze jest to dobre dzielo- nie ulega watpliwosci.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Jest to manga inna tematycznie, wiec nastepca nie bedzie
Czy Naruto az tak bardzo rózni sie od DB?
Wydaje mi się, ze nie...
Gatunkowo i tematycznie oba tytuły az tak bardzo od siebie nie odbiegają.
No ale mówiąc szczerze, tytuł "następcy" nie musi oznaczać, ze Naryto traktujemy jako 4 serią DB.
Chodzi tu raczej o to, czy dzieło Kishimoto będzie w stanie w jakimś stopniu dorównac dziełu Toriyamy.
Szczególnie pod względem popularności i fascynacji, jaka bez watpienia cieszą się oba tytuły.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Moim zdaniem trudno o tym dyskutować jeszcze. Naruto jeszcze nie jest skończony. Możliwe, że Naruto będzie coraz lepszy [ ort! ] a możliwe, że też jego fajni zostaną znudzeni czekaniem na zakończenie.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Wielu by mnie za to zabił o i ja sam kiedyś pewnie też. Naruto to za wysoki poziom dla Dragon Ball,Lepsze sceny walk, lepsz fabuła, lepsi bohaterowie i stylowo praktycznie każdy wojownik z Naruto jest lepszy od każdego z DB. Żeby DB zbliżył się tego poziomu, trzeba by zrestartować serie i opowiedzieć ją od poczatku. Nie bezsensownie kontynłować ale reset. Chociasz nie wiem czy i wtedy dorówna Naruto.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
KaKarot0 napisał(a):
Wielu by mnie za to zabił o i ja sam kiedyś pewnie też. Naruto to za wysoki poziom dla Dragon Ball,Lepsze sceny walk, lepsz fabuła, lepsi bohaterowie i stylowo praktycznie każdy wojownik z Naruto jest lepszy od każdego z DB. Żeby DB zbliżył się tego poziomu, trzeba by zrestartować serie i opowiedzieć ją od poczatku. Nie bezsensownie kontynłować ale reset. Chociasz nie wiem czy i wtedy dorówna Naruto.
hmmmm, po prostu zabrakło mi słów...

Cóż, a więc Naruto nie posiada tak widowiskowych walk jakie występują w DB, jest jednak bardzo interesującą opowieścią. Zgodzę się tu ze słowami Hidden Lorda, widać tu dużo podobieństw (trening u mistrza lub identyczną wytrwałość Naruto i Goku). Cóż, jak na razie nie za wiele widziałem, więc i za wiele powiedzieć nie mogę, ale wiem jedno, DB było jednym z moich pierwszych anime, więc nawet jeśli pojawią się lepsze zachowam je w pamięci jako najlepsze !
Jeżeli chodzi o pytanie zawarte w temacie, to odpowiem:
Tak, Naruto zasługuję na ten tytuł zarówno popularnością jak i fabułą

Ps. Trochę mi się nie podoba kreska postaci, lecz to mały szczegół .
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Powiem coś, czego bym jeszcze nie powiedział jakiś czas temu ... Naruto nie tylko zasługuje na miano następcy Dragon Balla, ale jest dla mnie mangą, do której poziomu DB się nigdy nie zbliży. Akcja DB i Naruto znacznie różni się od siebie, jako dziecko, interesowało mnie to, że ktoś potrafi latać, bić się, silą woli rozbijać skały, jednakże to już nie ten czas. Jako widz doroślejszy, pragnę czegoś ambitniejszego, Naruto mi to dało. Przedstawiło obraz walki, którą powiem szczerze kocham całym sercem, obraz Shinobi, wielkich wojowników, którzy nie mają przecież w większości super mocy. Liczą się ich umiejętności bojowe. Różność stylów, technik, ich większa realność sprawia, że ta seria podoba mi się bardziej, gdyż jest zbliżona dużo bardziej od DB, do kultu sztuki walki.Sprawia, iż w rzeczy, które tam się dzieją, można próbować uwierzyć (oczywiście nie we wszystko). Fabuła, heh, w DB nie było fabuły, bo czy można ją nazwać kilka praktycznie nie zbijających się w całość serii i jeden problem (poszukiwanie kul) ?. Problemy poruszane w Naruto, są bardzo głębokie, mamy obraz straty rodziców (Sasuke,Neji,Naruto), walki i ciężkiego treningu (Lee), zemsty (Sasuke), miłości i przyjaźni wystawionej na próbę (Sakura i Naruto). Widzimy zmiany zachodzące w bohaterach z odcinka na odcinek, z dzieci stają się mężnymi wojownikami i wojowniczkami, które mimo postawionych sobie na początku nierealnych celów i marzeń, dążą do nich. Dodać do tego, wspaniałe, efektowne i zróżnicowane walki oraz duuuuuuuużo lepszą kreskę i mamy obraz anime i mangi, które znacznie biją DB na łeb. Umarł król, niech żyje król.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Powiem coś, czego bym jeszcze nie powiedział jakiś czas temu ... Naruto nie tylko zasługuje na miano następcy Dragon Balla, ale jest dla mnie mangą, do której poziomu DB się nigdy nie zbliży. Akcja DB i Naruto znacznie różni się od siebie, jako dziecko, interesowało mnie to, że ktoś potrafi latać, bić się, silą woli rozbijać skały, jednakże to już nie ten czas. Jako widz doroślejszy, pragnę czegoś ambitniejszego, Naruto mi to dało. Przedstawiło obraz walki, którą powiem szczerze kocham całym sercem, obraz Shinobi, wielkich wojowników, którzy nie mają przecież w większości super mocy. Liczą się ich umiejętności bojowe. Różność stylów, technik, ich większa realność sprawia, że ta seria podoba mi się bardziej, gdyż jest zbliżona dużo bardziej od DB, do kultu sztuki walki.Sprawia, iż w rzeczy, które tam się dzieją, można próbować uwierzyć (oczywiście nie we wszystko). Fabuła, heh, w DB nie było fabuły, bo czy można ją nazwać kilka praktycznie nie zbijających się w całość serii i jeden problem (poszukiwanie kul) ?. Problemy poruszane w Naruto, są bardzo głębokie, mamy obraz straty rodziców (Sasuke,Neji,Naruto), walki i ciężkiego treningu (Lee), zemsty (Sasuke), miłości i przyjaźni wystawionej na próbę (Sakura i Naruto). Widzimy zmiany zachodzące w bohaterach z odcinka na odcinek, z dzieci stają się mężnymi wojownikami i wojowniczkami, które mimo postawionych sobie na początku nierealnych celów i marzeń, dążą do nich. Dodać do tego, wspaniałe, efektowne i zróżnicowane walki oraz duuuuuuuużo lepszą kreskę i mamy obraz anime i mangi, które znacznie biją DB na łeb. Umarł król, niech żyje król.
Focusie:)
W jakims stopniu racja lezy po twojej stronie.
NIe chce wchodzić w zażarte polemiki, bo w kwestii gustu wypada milczeć.
Chciałbym jednak odnieść się do jednego z głównych zarzutów, jakie stawiasz DB- przesłanie płynące z treści, czy jak wolisz poruszane problemy.

W Naaruto wszystko widoczne jest jak na dłoni.
Marzenia Naruto, rządza zemsty, która motywuje Sasuke, ból straty najbliższych czy w końcu obraz przyjaźni i miłości, ktre wystawiaja bohaterów na ciężkie próby. Jest tez wspaniały obraz ciężkiej pracy, jako drogi do osuągnięcia wyznaczonych celów.
To przesłanie jest jak najbardziej dobre i niewatpliwie przydatne czytelnikom, do których Naruto jest adresowany.
Zastanówmy sie jednak, czy Db nie nie niesie ze soba nic poza problemem szukania Smoczych Kul?
DB to obraz ciągłej walki dobra ze złem. Walki, która udowadnia, że dobro może zwyciężyć.
Obraz dumy, pychy, przyjaźni, poświęcenia, poszukiwania szczęścia i realizacji marzeń.
To wszystko odnajdziemy w Drgon Ballu.
Byc moż eto przesłanie nie jest widoczne na pierwszy rzyt oka. Wiele waznych mysli poznaje się dopiero po wgłębieniu się w treść mangi/anime i jej analizie.
NIe oznacza to jednak, ze przesłania nie ma.
Ono jest, choc pokazane zostało inaczej. I w innym, niż w przypadku Naruto, stopniu było eksponowane.

Jeśli chodzi o mnie, to DBchyba już na zawsze pozostanie dziełem wielkim, wręcz kultowym.
Nie oznacza to jednak, ze swoją sympatią ne darzę Naruto, który ma wielkie szanse stać się "Dragon Ballem" nowego pokolenia fanów mangi
Czego mu życzę.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Cóż, a więc Naruto nie posiada tak widowiskowych walk jakie występują w DB
No nie wiem, rozwalanie połowy planety i świetliste kule to nie wszystko, ja nie widze żeby Goku bił sie jakimś konkretnym stylem.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Cóż powiem w prost lubie db, ale powiedzmy sobie prawde db niczym już nie może nas zaskoczyć. Db się już skończyło, już naprawde nie ma o czym mówić o db. Db bywało nudne w wielu momentach, mniej wiecej cała buu saga...
Poza tym db ciągle się ta sama akcja przewijała. Wiem, że wielu fanów się za mną nie zgodzi ale cóż.
Naruto jest natomiast czym swiarzym, czymś bardziej dyskusyjnym. Tak naprawde to jeszcze ponad połowy tajemnic nie znamy.
Poza tym Naruto ciągle powstaje a db umarło. Może i db ma coraz więcej nowych fanów. Ale za to traci coraz bardziej starych fanów.
Naruto jest jak najbardziej godne bycia następcą db. Większość starych fanów db może to powiedzieć.
No bo w końcu ile można wałkować db. A jesli już się czepiać to można powiedziać, że naruto to kontynuacja db.
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
powiedzmy sobie prawde db niczym już nie może nas zaskoczyć
No pozostają jeszcze filmy ale czy te powstaną to wontpie, Naruto zastąpił DB ale po nim pojawi się coś jeszcze, ale niektórych serii się nie zapomina i chociasz uznaje ogromną wyższość Naruto nad DB to spewnością nie zapomnę tej serii i w końcu [ ort! ] gdybym nie poznał DB nie poznałbym Naruto.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dai, akurat zdolność analizy i znajomości sensu metaforycznego DBZ, jak i innych anime, posiadam, do tego stopnia, iż artykuł jaki obecnie piszę na Nao, skupia się właśnie na tym. DBZ zawszę jest w naszych sercach, jest arcydziełem dla mnie, lecz trzeba sobie to powiedzieć wprost, jego czas przeminął. My - fani, powinniśmy być otwarci na nowe pozycje i nie bronić zażarcie DB, w przypadku, gdy dana seria jest naprawdę od niego lepsza. Mówisz o walce dobra ze złem, zgodzę się z tym. DBZ uczy nas, w jaki sposób postępować, często jest był dla nas jednym z wykładników, które sprawiały, że mały brzdąc, czy tez nastolatek, jak Ty i ja, na jego podstawie, potrafił określać dobro i zło. Dawał nam często obraz tego, że nie należy się poddawać i trzeba walczyć o swoje. Ilu z nas pragnęło być takim Goku i Vegetą ? Dlaczego? Otóż nie tylko ze względu na ich budowę ciała (wielkie mięśnie, tak ilu z nas ciężko harowało, by chodź trochę się zbliżyć do nich) ale także na ich charakter, niezłomność walki. W wielu ludziach drzemie dusza wojownika, a DBZ potrafił ją rozbudzić, sprawić, że ktoś, kto w życiu był ofiarą, zdawał sobie sprawę, że dzięki ciężkiej pracy, może stać się tym kimś, o kim zawsze marzył. DBZ jest swego rodzaju nauczycielem życia dla nas, ale na każdego nauczyciela przychodzi pora. Dziś rolę tego nauczyciela, przyjmuje Naruto, który uczy nas walki, niezłomności, wiary we własne siły i marzenia. Dodatkowo porusza wiele tematów, z życia codziennego, których próżno szukać w DB. Jest tutaj nieszczęśliwa miłość, odrzucenie przez własnych rodziców, cierpienie po stracie bliskich, samotność. Owszem, niektóre z tych elementów, były również w DB, jednakże jak już zauważyłeś, są one bardziej zatuszowane. Spójrz okiem dorosłej osoby, okiem, które szuka nawiązań do życiowych problemów, tej metafory, o której rozmawiamy. Ja staram się w taki sposób ocenić te dwa anime i pod tym względem Naruto wypada lepiej, gdyż nie jest on tylko skierowany do dzieci i młodzieży, ale podobnie jak DBZ (chodź w dużo mniejszym tonie), przemawia także do ludzi dorosłych. DBZ zawsze będzie żyło w mym sercu, lecz czas na zmianę, ta zmiana nadeszła, znów czuje to co kilka lat temu przy DBZ, znów czuję, że coś jest godne mego zainteresowania, lecz tym razem ... nie jest to tylko dziecięca fascynacja ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
wspaniałe wzruszyłem się masz całkowita rację pocześci dzieki DB zaczołem trenować sztuki Waki. Ale to ównisz naruto w zbudza we mnie wojownika (i podobno Geny ale nie potwierdzone).
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Naruto - następca DB?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook