Forum Dragon Ball Nao

» Hokej

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Co myślicie o tym sporcie ? Mnie się bardzo podoba, a jeszce te wspaniałe finały NHL, po prostu cudo ! Poza hokejem lodowym można jeszcze spotkać się z nazwą Hokej na trawie, nie jest to bardzo pasjonujące jak NHL, lecz też można pooglądać.
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK!!! i damy rade ... ogolnie jezeli chodzi o NHL to kiedys gralem w gre... tak to w polsce jest dosc trudno dostempne "oglądanie'

END
WARRIOR20
Wojownik
Wojownik
WARRIOR20
Dni na forum: 7.010
Posty: 36
Skąd: wrocław
NHL jest spoko nieorjętuje sie w klubach ale jeżeli chodzi o barwy narodów to Czechy i Canada są zajebiści

WARRIOR20
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Taaak, nie ma to jak pożądny mecz hokejowy . Oczywiście mówie tu o NHL czy może o rozgrywkach międzynarodowych na najwyższym szczeblu. Polską ligą się nie interesuje, a w NHL kibicuje już od paru lat Detroit Red Wings. Z drużyn narodowych jako patriota cenie sobie Polske , ale jeśli mowa o drużynie grającej naprawde dobrze to stawiam na Kanade.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
taa Krzysiu Oliwa potrafi... dobrze walczyc ... tak w ogóle [ ort! ] ten sport jest pod tym wzgledem piekny, bo np, wpiłce noznej jak ktoś ci wjedzie pod nogi, dostaniesz z dyńki, albo coś to albo lezysz, albo symulujesz bo nic wiecej nie mozesz zrobić, a w hokeju ? ktos cie zachaczy mozesz mu przyp... i po sprawie

END
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Oliwa to był kozak. Stoczył ponad 400 walk jak sam mówi i pewnie wszystkie prawie wygrał. Po stoczonych 140 miał na koncie przegranych 5. No i na razie jest jedynym Polakiem z Pucharem Stanley'a na koncie.
Jako że NHL znowu może anulować sezon to zawodnicy poszukali sobie roboty gdzie indziej i tak się złożyło, że Wojciech Wolski zagra w Sanoku. Liga to dla niego za słaba, ale może IIHF weźmie to pod uwagę i zrezygnuje z tego debilnego przepisu, że zawodnik musi zagrać 2 sezony w lidze macierzystego kraju.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Sezon pewnie i tak nie pójdzie, a co jest jeszcze gorsze niektórzy zawodnicy mogą zostać w Europie. Mowa tutaj szczególnie o niektórych średniej klasy Rosjanach, oczywiście nie o takim Dacjuku, Malkinie czy Ovi'm, którzy będą chcieli wrócić do swoich naprawdę wysokich płac w NHL'u, ale nawet na tyle sławne nazwiska jak Bryzgalov czy Bobrowski, którzy mogą dostać nawet większą kasę w KHL'u niż najlepszej lidze świata. Mówił o tym sam Bryz. NHL ucierpi, KHL zyska.

Wolski w Sanoku będzie gwiazdą, ale szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego uważasz, że to taka wielka różnica poziomów. Wojtek nie jest zawodnikiem na miarę Czerkawskiego, który kilka razy występował nawet w All Star Game. Nie potrafi zatrzymać się na dłużej w jednej drużynie, jest wybierany raczej z transferów, jako słaby materiał na 2 linię, a i tak zazwyczaj trenerzy na niego narzekają (w NY Rangers sprzeczka z trenerem doprowadziła do zawieszenia na 3 mecze, powodem było "lenistwo" i "brak zaanagażowania w grę", zresztą zagrał w ich barwach chyba tylko 50 spotkań, grzał ławę). Aktualnie jest w Waszyngtonie, gdzie mógłby zasilić linię z Brouwer'em, dawniejszym draft pickiem Blackhawksów, który dobrze gra ciałem, ale potrzebuje świetnego playmaker'a, żeby linia mogła zdobywać punkty, i tutaj się GM Stołecznych trochę przejedzie, bo Wolski jest średni pod tym względem, a jego gra defensywna kuleje tak bardzo, że czasami aż smutno się na to patrzy. Nie zdziwi mnie wcale kolejny słaby sezon Wojtka (jeśli NHL powróci, chociaż wątpię) i powrót do rodzimej lub jakiejś okolicznej ligi (może EL, może czeska). Więc taką gwiazdą to on może być, jednak nie sądzę, żeby nadmiernie odstawał, a już szczególnie w drużynie mistrzów. W PLH jest kilka innych gwiazdeczek, w samym Sanoku głównie. Ale fajnie, że zdecydował się na powrót do Polski, pokazać się fanom, bo z tego, co słyszałam dostał też propozycje od szwabów i Szwedów.
Btw, w piątek pierwszy mecz Wolskiego z moimi Pasami, mam nadzieję, że nie okaże się wcale na tyle pomocny, by Cracovia przegrała Ale to już tylko moje życzenia.

Z ważniejszych innych wiadomości z PLH - Nesta Karawela Toruń odpuszcza sezon, jest zadłużona na pół miliona, a kilku ciekawych zawodników zostaje w takim razie na możliwości transferu o ile klub pozwoli.

EDIT
Może jednak się przejadę na tym, że jednak nie wystartuje sezon, bo właśnie zobaczyłam, że NHL udostępniło pełną propozycję dla CBA i jest w miarę sensowna, więc może pójdą po rozum do głowy i się zdecydują na to. Całość tutaj, jakby ktoś chciał się zainteresować - http://www.nhl.com/ice/news.htm?id=643570&cmpid=fb.

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale ja nie powiedziałem, że Wolski jest gwiazdą wielkiego formatu. Na marginesie, to Czerkawski tylko raz zagrał w All Star, ale bez wahania można powiedzieć, że był gwiazdą. Nie najprzedniejszego sortu, jak Selanne czy Lemieux, ale jednak gwiazdą. Ale z tym, że Wolski grywa w tej 2 linii ataku, dostanie trochę czasu w którejś z przewag, 4-3, 5-3 to mu się zbierze trochę czasu i mimo wszystko doświadczenia. Nawet jeżeli nie zachwyca na tle Owieczkina, Gaborika, Iginli, Spezzy i innych gwiazdorów, to w lidze polskiej może kozaczyć. Tym bardziej, że wątpię, by liga polska była miejscem dla 2 linii NHL, skoro są lepsze ligi w Czechach, Szwecji, Finlandii, Niemczech. Taką ci anegdotkę opowiem z NBA. W wieku 18 lat pojechał tam Maciej Lampe, który miał być kozakiem. Okazało się, że zaliczył 3 kluby w 3 lata. Zagrał góra 3 sezony po 10 minut w meczu. Łącznie góra 80 meczów, więc malutko. Pojechał do Europy się odbudować, został gwiazdą i nawet MVP ligi rosyjskiej, a MVP ligi rosyjskiej nie zostaje byle grajek, co potrafi trafić do kosza. Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Ja myślę, że może zrobić sporą różnicę, choć zastrzegam sobie, że moim zdaniem w Polsce się nie rozwinie. Ale jego gra jest w Sanoku jest ważna z uwagi na reprezentację. Wydaje mi się, że jedynym naprawdę udanym epizodem Wolskiego w NHL był ten z Avalanche, potem to taka tułaczka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Al Ed Upek napisał(a):
Na marginesie, to Czerkawski tylko raz zagrał w All Star, ale bez wahania można powiedzieć, że był gwiazdą.
Rzeczywiście, nie wiem czemu wydawało mi się, że 3 razy. Moja pomyłka.

Al Ed Upek napisał(a):
Ale z tym, że Wolski grywa w tej 2 linii ataku, dostanie trochę czasu w którejś z przewag, 4-3, 5-3 to mu się zbierze trochę czasu i mimo wszystko doświadczenia.
Szczerze mówiąc nie wiem, czy był w special teams od gry w Colorado. W NYR przez chwilę w pierwszym sezonie, później na pewno nie, o Kojotach nawet nie wspominając. Może ostatnio we Florydzie go zaangażowali. W Waszyngtonie nie będzie dla niego miejsca w powerplay'u, a na osłabienie na pewno się nie nadaje, głównie przez niekonsekwentną grę w defensywie.

Al Ed Upek napisał(a):
Wydaje mi się, że jedynym naprawdę udanym epizodem Wolskiego w NHL był ten z Avalanche, potem to taka tułaczka.
Mam wrażenie, że z kolejnymi transferami Wojtek gra coraz gorzej, dlatego wnioskuję, że jeszcze góra sezon/dwa na podobnym poziomie i nie będzie dla niego miejsca w NHLu. No, ale może się ogarnie.

Al Ed Upek napisał(a):
Ja myślę, że może zrobić sporą różnicę, choć zastrzegam sobie, że moim zdaniem w Polsce się nie rozwinie.
Według mnie, co pewnie zostanie zweryfikowane w kilku kolejnych meczach, może być dobry w naszej lidze, może nawet nieco odstawać, ale nie będzie człowiekiem, który jest głównym czynnikiem wygranej. Sanok jest naszpikowany kilkoma dobrze zapowiadającymi się hokeistami + kilku niezłych Czechów, no i co prawda bardzo przyzwoitym, jak na PLH bramkarzem (który w tym sezonie miał kilka głupich wpadek, ale i najlepszym się zdarza), dlatego myślę, że nie będzie tak bardzo odstawał. Wiadomo, że na papierze widać, że jest zdecydowanie lepszy, ale poczekamy, pooglądamy i zobaczymy, czy jednak mnie zaskoczy.

Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
4 mecze Wolskiego i tylko jedna asysta. Jednak się średnio myliłam. Widziałam go w dwóch meczach i gra strasznie przeciętnie. Nie chcę już słuchać usprawiedliwień, że przecież może potrzebuje trochę czasu do ogarnięcia się w nowym środowisku, bo lodowisko to lodowisko, bramki też nie są mniejsze niż te w NHLu. Średnio.
Ciekawe tylko ile dostaje aktualnie od Sanoka i czy są w stanie go utrzymać, bo o ile dobrze mi wiadomo w polskiej lidze ci najlepsi zbierają koło 20 tys. na miesiąc (np. Leszek Laszkiewicz).

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No 1 punkt w 4 meczach dla napastnika to mało. No i 4 mecze to też już wystarczająco czasu na okrzepnięcie. Widać miałaś rację i to ja go przeceniłem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Myślisz, że kogoś z polskiej ligi (na myśli mam głównie Polaków), nadałby się do NHL bądź ma zadatki na kogoś, kto by mógł tam zagrzać miejsce?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Kiedyś tak mówiono o Chmielewskim (wychowanek Gdańska, gra teraz w Cracovii, rocznik bodajże 91'), dalej śmią go nazywać nadzieją polskiego hokeja, ale średnio to widzę skoro od roku się nie rozwija, a NHL nie jest nawet nim zainteresowana.

Nasza liga to zlepek resztek po wszystkich ligach wokoło. Mamy kilku przyzwoitych Czechów, którzy może i zagrali w NHL, ale kilka meczy i wrócili z podwiniętym ogonem do Europy (Valcak, Boston Bruins; Bartos, Minnesota). Mamy już ostro starzejących się dobrych polskich zawodników (może powiedziałabym, że średnich, jak na poziom europejski) i jakoś ostatnio nie przybywa nikt niesamowity i młody.
Myślę, że polska liga ma za słabe zaplecze by móc rozwinąć zawodników w takim stopniu, by nadawali się do NHL'a, co tylko potwierdzają kariery naszych polskich hokeistów, którzy zrobili furorę za oceanem (Czerkawski - po wydraftowaniu go przez Boston musiał ograć się w skandynawskich ligach, dopiero po dwóch czy trzech latach zagrał w NHLu, Wolski - wychowany w Kanadzie). Nie możemy równać się nawet ze Słowakami, a co dopiero wspominać Skandynawii/Czechach. Jedynym klubem, który ma rozwinięty system szkolenia młodych jest Sanok, ale i tak dalej wypada słabo przy reszcie Europy. Oni mają pieniądze, których nie mają słabsze polskie kluby, dlatego ta liga nigdy nie będzie mogła jakoś się wznieść. Ostatnio odpadł Toruń, za niedługo zbankrutuje też Sosnowiec, co jeszcze pogorszy sprawę.
Jak zawsze - bardzo możliwe, że gdzieś drzemią w Polsce jakieś talenty, ale chyba nigdy się ich nie pobudzi. Można też tłumaczyć to tym, że tacy Czesi, Rosjanie czy Kanadyjczycy mają to we krwi XD U nas mało kto daje dziecku łyżwy, krążek i kij, a raczej daje się piłkę. No, ale ssiemy w obu sportach, więc co za różnica XD

A w skrócie - myślę, że "nie" jest odpowiedzą na twoje pytanie. Możliwe, że kilku wychowanków polskich drużyn trafi do Czech, Niemiec, Szwajcarii czy nawet Skandynawii, ale raczej nie widzę nikogo w najbliższym czasie (a nawet nikt się nie zapowiada) trafiającego za ocean.

Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Rozpoczął się (w końcu, po mini-lokaucie) sezon NHL'a, jak ktoś chce pooglądać polecam - http://www.streamhunter.eu/hockey-live-streaming-video.html.
Dzisiaj moje Jastrzębie ostro rozgromiły mistrzów z tamtego sezonu, Philadelphia dała się pokonać na swoim lodowisku, a Ottawa pewnie wygrała z (w dalszym ciągu) słabym Winnipeg. Za pół godziny kolejne mecze

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Hokej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook