Forum Dragon Ball Nao

» [Rysunek] rysunki

Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.178
Posty: 403
Skąd: NS
miałam trochu popracować nad cieniem otoż efekty mojej pracy :

Kame-senin okładka tomu 28
Tu
Gohan z Cell Game (Pierwszy rysunek cieniowany)
Tu
Kuririn
Tu

Prosze o ocene i komentarze co moge jeszcze poprawić, co robie zle, a co dobrze (:

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Roza: 13.06.2010, 10:55
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Szczerze mówiąc, jestem bardzo zadowolony. Podobają mi się, widać, że umiesz zachować odpowiednie proporcje, czy też nadać odpowiednią mimikę twarzy. Niezłe odzwierciedlenie tekstury istniejącego materiału (np fałdy mat. na spodniach Gohana). Jedna rzecz też, która mi się podoba: W odróżnieniu od wielu ludzi, na tym forum, cieniujesz prawidłowo. Co znaczy prawidłowo, otóż cień powinien być nałożeniem kilku lini obok siebie, w różnym stopniu nasycenie, bez widocznych przestrzeni między tymi liniami. To wyszło ekstra. Nie gubisz się jezeli chodzi o odwzorowanie samych postaci (Choć z tym Goku rzeczywiście troszkę się pogubiłaś). Ładne cieniowanie oczu, chyba tylko Megane miała równie ładne. Rada ? Spróbuj stawiać trochę pewniejsze kreski, by nie było takiego momentu, że kreska jest urywana, czy chwiejna. Kontury rysujesz dobrze, a pewność w ich stawianiu, z pewnością doda jeszcze im pazura ... a i nie rysuj w basenie, bo nie wiadomo potem od czego te plamy . Ogólna ocena 9/10 .

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.307
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
bardzo ładnie rysujesz widać, że masz talent .Bardzo podoba mi się rysunek genialnego żółwia i gohana. Zachowałaś odpowiednie proporcje, bardzo ładnie cieniujesz.Ślicznie wyszedł Ci mały trunk's
ocena: 9,5/10

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.176
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
ee...czy ten genialny żółw był przerysowany z tomu DB [ 28 dokładnie ]?? Bo właśnie tak jest taki rysunek A tak wracając do tematu to sądze że pierwsze 3 tak srednio Ci wyszły , ale następne trzy to istne arcydzieła ogólnie wszystkie oceniam na 8/10

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
No!
Teraz widać, jednak potrafisz narysować coś sensownego. Poprzednie rysunki rzeczywiście były klapą, ale te tutaj reprezentują zgoła inny poziom, który jest zdecydowanie lepszy, aczkolwiek jeszcze nie zachwyca.
Widać już, że cień wychodzi całkiem nieźle, jak można od razu zauważyć rysunki nabierają dynamizmu. Miejscami jeszcze mało swobodna kreska i mazanie cienia ołówkiem we wszystkie możliwe strony. Czasami cień ten też za bardzo się rozmywa i mimo że takowe rozmycie powinno się stosować (choć to jeszcze zalezy od indywidualnego stylu i rodzaju wykonywanej pracy) u Ciebie nie wyglada to najefektowniej. Ciekawy fakt to to, że postacie Akiry wyszły o wiele lepiej niż twoje własne. Dziwi mnie to gdyż z doświadczenia gorzej jest rysować dzieła kogoś innego. I o ile proporcje są zachowane, wyjąw wtedy gdy siedziszy może Son Goku z pierwszej pracy o tyle w każdym praktycznie rysunku niektore elementy są krzywe. Tę kwestię można zlikwidować tylko za pomocą częstych i regularnych ćwiczeń. Nawet osoby z talentem muszą dużo pracować nad podobnymi sprawami i wieloma innymi.


A teraz poszczególne prace:

Son Goku, Trunks i Bulma - ocena 6/10. Paskudne zachwianie postaci z DB, wyglądają jakby kije połknęli. Tak samo koślawe rozłożenie postaci na rysunku. Jakieś takie... nie wiem jakie.

Rózne pozy tzw. "Twojej postaci" - ocena 6,5/10. Najbardziej podobające mi sie ujęcie to wtedy gdy siedzi. Postać stojąca ma dziwne uda a ręce są nieproporcjonalne. Gdybyśmy rozprostowali tej dziewczynie rękę jej nadgarstek powinien znajdować się na wysokości pachwiny podczas gdy u Ciebie będzie on zdecydowanie niżej. Reszta trochę krzywa ale ujdzie. Chibisek jest nawet fajny, a reszta rysunków wygląda jako tako. Musisz ćwiczyć nad wiernym odwzorowaniem tej samej postaci, jak na razie kulawo.

Rysunek z basenu ( - ocena 6,5/10. Głownie tutaj chodziło mi o te rozmycie. Na włosach wygląda to nieładnie, należy podkreślić włosy z osobna. Oczy całkiem sensowne. Krzywa szczęka.

Kame - sennin - ocena 8/10. Gdyby nie te krzywe koła i miejscami dziwnie wyglądający motor toby było lepiej... Ale rzeczywiście pic jest bardzo dobry.

Son Gohan - ocena 9/10. Cieniowanie rzuca na kolana. No, w moim przypadku raczej szczęka wypadła . Jak dotąd Twój najlepszy obrazek. Jedyny minus to jakaś taka rozlazła krecha i z deczka krzywa buźka.

Kuririn - ocena 7/10. Mało wycieniowany, za szeroki i pokrzywiony. Lecz pomimo tych wad nie prezentuje się źle.


P. S.
Lepszy aparat .

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak mam być szczery , to nie bardzo wierzę że są to prace tej samej osoby. Pierwsze trzy są przeciętne , następne - bardzo fajne. Jeśli nie kalkowałaś tych pozostałych ( i wszystkie są twoje) , to jestem pod wrażeniem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.178
Posty: 403
Skąd: NS
franqey - nic nie kalkowałam ogólnie rysunki są b. małe więc nie bardzo nawet mam jak (a te pierwsze trzy jak mowisz, byly rysowane troche przed tymi pozostalymi - jeszcze sie nie podszkolilam wtedy )

Będe jeszcze dużo ćwiczyć, rzeczywiście proporcje w moich postaciach sa paskudne Dziękuje za wysokie oceny

PS. s_s - tym razem robiłam bez lampy
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.151
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Dodaj więcej rysunkóe Roza!
Pierwszych 3 rysunków nie będę oceniał gdyż jak widać nie pracowałaś nad nimi zbyt długo.
Co do pozostałych , zwiększył bym w nich walor, są one za mdłe, za jednolite.
Najlepiej wyszedł ci genialny żółw - ocena 7/10
Son Gohan - 6,5/10
Popracuj nad proporcjami 6/10
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.410
Posty: 1.031
Aż się wypowiem, bo bardzo mi się podobają twoje arty
Szczególnie Gohan SSJ i Kame Sennin. Z resztą najlepsze prace z przedstawionych przez ciebie. Pozostałe wydają mi się takimi jakby próbami przed czymś większym, toteż nie bardzo mam co komentować- sam trochę rysuję i pierwszy skan z Goku, Bulmą i Trunksem przypomina mi moje własne rysunki

Ale do rzeczy: W Gohanie przyczepiam się jedynie do nosa, bo to on- moim zdaniem- psuje wygląd twarzy Reszta bez zastrzeżeń, choć- wiadomo- zawsze mogło być lepiej. Proporcje zachowałaś niemal perfekcyjnie, no i jego prawa ręka wyszła ci bardzo dobrze. Z doświadczenia wiem, jak trudno jest ją narysować Moja ocena: 8,5/ 10.

Kame sennin: Tego się już chyba nie da lepiej narysować! Kontury i proporcje idealne! Mogłaś jednak lepiej odtworzyć cienie na Żółwim dziadku Moja ocena: 9,5/10.

OBY TAK DALEJ!!!
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.178
Posty: 403
Skąd: NS
Dziękuje bardzo....dalej pracuje, bo trening czyni mistrza, choć do owego 'mistrzostwa' bardzo daleka droga. Staram się rysować codziennie, przeważnie twarze, nad postaciami muszę jeszcze popracować.

[linki już nie działają]

Dość dużo się tego nazbierało przez ten czas.... co państwo o tym sądzą? (:

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Roza: 13.06.2010, 10:57
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.176
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Hehe...na Bleachu sie ni znam bo nie ogladałem , ale naprawde jestem pod wrażeniem , szeczególnie jesli chodzi o twarz Ichigo [ głównego bohateraz przynajmniej kojarze ]
te z DB równiez piękne , nie mam zażutów

Shikamaru również Ci pięknie wyszedł i jeszcze ten rysunek z Naruto , Sasuke Sakura i z Kakashim

Ogólnie oceniam na ..hmm....9,9/ 10

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
VaRDOcK Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
VaRDOcK
Wiek: 29
Dni na forum: 6.011
Ostrzeżenia: 1
Posty: 12
Skąd: Łomża
Całkiem nieżle całkiem nieżle oby tak dalej!
Gratuluje

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez VaRDOcK: 05.11.2007, 20:16
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.041
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
VaRDOcK napisał(a):
całkiem nieżle koleś całkiem nieżle gratuluje
Ekhm to dziewczyna jest jakby nie patrzeć, więc coś ci się pomyliło

Moją opinię Roza znasz, umiesz bardzo dobrze rysować twarze, gorzej ci wychodzi cała postura, a głównie ręce i nogi. Jak to mówią praktyka czyni mistrza, więc do boju "nudziaro" xD

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Ojojoj. W Bleach jeszcze nad ciałem musisz popracować, twarze wychodzą dobrze.
Jeżeli zaś chodzi o Naruto i DB... to... no cóż... Nie mogę się poskarżyć... Już niedługo będę się chwalił, że ta znana Mangaczka [?] Roza to była ze mną w Shimazu .
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Rysunek] rysunki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook