Forum Dragon Ball Nao

» Jaka karta graficzna?

Strony: 1, 2  
driopitek
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.979
Posty: 20
Siemka, chce sobie kupic karte graficzna w cenie mniejwiecej 150 zl max 170,180...Wiem, ze za tyle porzadnego nic nie kupie ;p ale zeby jakbym chcial sie zdecydowac na cos lepszego musialbym zmienic plyte glown i w ogóle [ ort! ], a nie mam tyle kasy xD . Wiec jaka byscie mi poradzili karte w takiej mniejwiecej cenie ?? Mysle nad Radeonem 9600 pro, lecz nie wiem czy sie oplaca wiec jaka byscie mi doradzili aby byla w przyzwoitej cenie i dobra ;p Aha i jeszcze jedno, nie znam sie zabardzo na kompach i zeby nie bylo jakis niejasnoscie to moze wypisze jakie dane posiada moja plyta glowna xD


Właściwości płyty głównej
ID płyty głównej 05/06/2004-KT266A-8233-MS8137CC-00
Nazwa płyty głównej Matsonic MS8137C(+)

Właściwości magistrali FSB
Typ magistrali DEC Alpha EV6
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz
Przepustowość 2132 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 107 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 213 MHz
Przepustowość 1706 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej
Typ magistrali VIA V-Link
Szerokość magistrali 8-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz
Przepustowość 267 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej
Liczba gniazd procesora 1
Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR
Liczba gniazd pamięci 4 DIMM
Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio
Współczynnik postaci ATX
Mikroukład płyty głównej KT266(A)

Producent płyty głównej
Nazwa firmy Matsonic Computer Co.
Informacje o produkcie http://www.matsonic.com/products.htm
Uaktualnienie BIOS'u http://www.matsonic.com/update.htm


To tyle skopiowalem to z programu AIDA...;p z gory dzieki za pomoc xP
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Być może Radeon 9550, starczy Ci z pewnością na niego, a dzięki pewnym przekrętom opisanym w internecie, można zwiększyć jego wydajność do poziomu 9800 pro.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
driopitek
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.979
Posty: 20
Wlasnie cos czytalem na innym forum o podkrecaniu tejze walsnie karty i szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia...Jest to dla mnie czarna magia, i nie wiem chyba lepiej by bylo sie nie brac za podkrecanie w moim przypadku CZy ta karta ma naprawda az takie osiagi ? czy lepiej dolozyc np. te 30 zl i nie bawic sie w jakies podkrecania
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Szukam Mianowicie Karty graficznej w cenie 1000-1500. Mam jedną na oku (GeForce GTX 285). I tu nastają moje pytania:
-Jaka jest jakość tej karty? Słyszałem, że jest świetna, ale czy pójdzie np. GTA IV na maksymalnych wymaganiach i rozdzielczości, czy trzeba inwestować w 295?
-Jaki proces muszę mieć, żeby wykorzystać potencjał tej karty. Mam Intel Core 2 Duo CPU, i chcę wiedzieć czy muszę wymienić procka, jeżeli tak to na jaki aby dobrze mi chodziła i w jakiej cenie jest ten procek.

Z góry dzięki za pomoc.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Produkt Gigabyte, bardzo dobry choć nie wykorzystasz jego całego potencjału przy dwurdzeniowym procesorze. Ale wracając do karty, to klienci sobie chwalą, bo prawie w ogóle się nie grzeje. Temperatura może się wahać w granicach do 40 stopni C.
Jeżeli chcesz kupować najwyższej jakości kartę graficzną, to wypadałoby zadbać o szybszy procesor i zasilacz z 650W. Proponowałbym Intel Core 2 Quad Q8300 2,5 GHz 4MB cache s. 775 (~700zł) oczywiście w boxie, a zasilacz LC Power LC8650 Metatron Series SS V.2 650W (~300zł).
Oczywiście nie zapominajmy, że działanie na Windowsie XP wykluczamy i bierzemy pod uwagę Vistę lub w późniejszym czasie Windows 7.

Nowsze typy gier z pewnością na maksymalnych ustawieniach powinny płynnie śmigać przy takim sprzęcie : )
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Avensus napisał(a):
Ale wracając do karty, to klienci sobie chwalą, bo prawie w ogóle się nie grzeje.
Na tym mi zależy, poprzednia karta (Geforce 8600) przy wysokiej rozdzielczości się nagrzewała. To mnie wnerwiało
Avensus napisał(a):
Proponowałbym Intel Core 2 Quad Q8300 2,5 GHz 4MB cache s. 775 (~700zł) oczywiście w boxie, a zasilacz LC Power LC8650 Metatron Series SS V.2 650W (~300zł).
Myślę, że kupię najpierw kartę, a z czasem, przy przybyciu gotówki zainwestuję w ten procesor który chwalisz
Avensus napisał(a):
Oczywiście nie zapominajmy, że działanie na Windowsie XP wykluczamy i bierzemy pod uwagę Vistę lub w późniejszym czasie Windows 7.
Na Vistę się nie skuszę, poczekam na wyjście 7.
Avensus napisał(a):
Nowsze typy gier z pewnością na maksymalnych ustawieniach powinny płynnie śmigać przy takim sprzęcie : )
Wielkie dzięki Z Przyjemnością stawiam plusa za pomoc. Informacje bardzo przydatne
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Wszystko zależy od tego, jaki masz procesor. Bo jeżeli jest to coś z rodziny E21xx, to pełni potencjału karty nie wykorzystasz. C2D idące "na równi" z GeForce'ami z rodziny 200 to E6x50 (w miejscu x wstawić cyfrę), oraz wyższe, z rodziny 7k i 8k. Najlepiej napisz, jaki model procesora posiadasz, oraz czy zmieniałeś jego taktowanie z domyślnego. Wtedy będzie można szerzej się wypowiedzieć na ten temat.
Co do GTA IV: ta gra ma blokadę w kodzie, która pozwala ustawić poziom detali w zależności od ilości pamięci na karcie graficznej. Żeby ustawić wysokie detale, potrzeba 1GB na grafie.
Avensus napisał(a):
Produkt Gigabyte, bardzo dobry choć nie wykorzystasz jego całego potencjału przy dwurdzeniowym procesorze.
Nie wykorzysta? Nie ma dziś gier, które wykorzystują cztery rdzenie, ba, bardzo mało tytułów wykorzystuje dwa rdzenie. Cztery rdzenie na dziś dzisiejszy wykorzystują jedynie potężne aplikacje typu 3dsmax, blender, visual studio, aplikacje służące obróbce filmów, et cetera. Kupowanie quada do gier mija się z celem, gdyż nie ma wykorzystywana jest maksymalnie połowa jego możliwości.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Endzik napisał(a):
Nie wykorzysta? Nie ma dziś gier, które wykorzystują cztery rdzenie, ba, bardzo mało tytułów wykorzystuje dwa rdzenie. Cztery rdzenie na dziś dzisiejszy wykorzystują jedynie potężne aplikacje typu 3dsmax, blender, visual studio, aplikacje służące obróbce filmów, et cetera. Kupowanie quada do gier mija się z celem, gdyż nie ma wykorzystywana jest maksymalnie połowa jego możliwości.
Czyli mam kupować lepszą kartę niż Intel Core 2 Duo CPU ? Czy ona wystarczy?
Endzik napisał(a):
Cztery rdzenie na dziś dzisiejszy wykorzystują jedynie potężne aplikacje typu 3dsmax, blender, visual studio, aplikacje służące obróbce filmów, et cetera.
Używam Blendera, ale z tym co mam teraz wszystko chodzi ładnie (pewnie dlatego, że używam mało vertexów, etc.)
Endzik napisał(a):
Najlepiej napisz, jaki model procesora posiadasz, oraz czy zmieniałeś jego taktowanie z domyślnego. Wtedy będzie można szerzej się wypowiedzieć na ten temat.
Wiem tylko, że Intel Core 2 Duo CPU Da się jakoś sprawdzić to o czym ty mówisz? ( nie rozkładając komputera) ?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
^Kath napisał(a):
Wiem tylko, że Intel Core 2 Duo CPU Da się jakoś sprawdzić to o czym ty mówisz? ( nie rozkładając komputera) ?
Klikasz prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, wybierasz właściwości. Tam od razu jest ilość RAM i procesor.
Obraz
^Kath napisał(a):
Czyli mam kupować lepszą kartę niż Intel Core 2 Duo CPU ? Czy ona wystarczy?
To nie karta, tylko procesor ;p A to, czy wystarczy, zależy od konkretnego modelu.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Endzik napisał(a):
Klikasz prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, wybierasz właściwości. Tam od razu jest ilość RAM i procesor.
ok:
Obraz
Endzik napisał(a):
To nie karta, tylko procesor ;p A to, czy wystarczy, zależy od konkretnego modelu.
Przejęzyczenie
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bardzo dobry procesor, nie musisz wymieniać. Pozostaje kwestia zasilania i możesz śmiało kupować tę kartę.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Endzik napisał(a):
Bardzo dobry procesor, nie musisz wymieniać. Pozostaje kwestia zasilania i możesz śmiało kupować tę kartę.
Heh Cieszy mnie to A zasilanie takie jak mówił Avensus?
Avensus napisał(a):
zasilacz LC Power LC8650 Metatron Series SS V.2 650W (~300zł).
?

Z chęcią stawiam plusa bo ty i Avensus bardzo mi pomogliście oby więcej takich osób.

Jak tylko wrócę z wakacji (tj. 27 czerwca) zakupię te karty
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na zasilaczu nie warto oszczędzać, więc jeśli dysponujesz środkami wystarczającymi na zakup tego, co proponuje Avensus, nie widzę przeciwwskazań.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jeśli nie masz zamiaru kupować wskazanego przeze mnie procesora, to powiem Ci, że ten sam model a jedynie 550W wystarczy - kosztuje podajże o ~60zł mniej, a z pewnością Ci wystarczy.

Co do wypowiedzi Enda, to może i masz racje, ale wszystko idzie do przodu, a kupując kartę, którą w pełni nie wykorzysta minie się troszkę z celem, dlatego zaproponowałem kupno (oczywiście, jeśli będą na to środki, wiadomo, nie każdy ma pieniądze) nowego procesora, który za dwa lata wraz z kartą będą bardzo dobrym sprzętem na programy użytkowe.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dobra, wracam do tematu
Mam pytanie, czy ten procesor dźwignie GTX 295?
Obraz
Jak nie to jaki musiałbym kupić aby dźwignął? Postanowiłem że chyba kupię 295 bo podobno jest dużo lepszy od 285 który planowałem zakupić.

A jak tak, to dzięki

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Uciągnie.
Ostatnio nadrobiłem trochę zaległości i dowiedziałem się że na Windows Se7en przy DirectX 11 będzie wprowadzona obsługa 4 rdzeni w grach. Tak więc myśląc przyszłościowo można powiedzieć, że warto kupić 4 rdzenie.
Tu uwaga do ciebie, Kathlar: możesz kupić nowy procek, ale ja naprawdę bym się wstrzymał. Poczekać rok, core i7 potanieją, wtedy zmienić. Dziś szkoda pieniędzy na core 2.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dobra, nie chcę zakładać nowego tematu więc spytam tutaj. Moja ciocia chce sobie kupić nowego notebooka. Planowała kupić HP Mini 2140 (NN355EA) bo likwidują sklep i jest po 700 złotych. I moje pytanie czy to się opłaca? Czy jest wbudowany modem? Czy ten laptop jest dobry?

Z góry dziękuję!

Ps. Endzik - czyli mam kupic GTX 295, zasilacz o którym mówił Ave i Windowsa 7 jak wyjdzie? Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Opłaca się jak najbardziej. Pikuś w tym, żeby wykorzystywać go do celów, dla których został stworzony - internet, filmy. Gry odpadają. Za taką cenę sam bym kupił, gdyby nie ten 15 - calowy kloc wiszący na szafie xD
No jeśli GTX 295, to zasilacz Avowy jest koniecznością ;p A jak będzie z systemem to się okaże, gdy wyjdzie
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
^Kath napisał(a):
Planowała kupić HP Mini 2140 (NN355EA) bo likwidują sklep i jest po 700 złotych. I moje pytanie czy to się opłaca? Czy jest wbudowany modem? Czy ten laptop jest dobry?
Za 700zł to niech bierze. Ma wbudowane Wi-Fi, czyli ściąga internet bezprzewodowo. Dużo moich znajomych ma tego netbooka i nie narzekają, jest idealny do internetu, wbudowana kamerka i mikrofon i klawiatura zbliżona do pełnowymiarowej z notebooków.

Ps. A czy wystawiają je gdzieś w internecie, bo dostać HP mini za 700zł to nie lada okazja.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ps. A czy wystawiają je gdzieś w internecie, bo dostać HP mini za 700zł to nie lada okazja.
Chyba tylko jacyś paserzy, bo na aledrogo 1,6k xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Jaka karta graficzna?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook