Forum Dragon Ball Nao

» 2014 - RPG wracające do źródeł

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W nadchodzącym roku szykuje się kilka prawdziwych perełek dla miłośników staroszkolnych rpg w stylu pierwszych falloutów, baldurs gatów, icewind daleów, planescape: tormenta czy arcanum.Twórcy części z tych tytułów postanowili zebrać pieniędzory od fanów za pośrednictwem platformy dla żebraków Kickstarter, i stworzyć giery, takie jak się kiedyś robiło. Po koleii

Wasteland 2
Przed Falloutem był jeszcze jeden postapokaliptyczny rpg. jako że wieśniaki od morrowinda mają prawa do nazwy Fallout, spryciarze postanowiły zrobić drugą część dziadka wasteland. Jako że jest już beta, to filmik:
http://www.gram.pl/news/2013/12/19/gramtv-be ... nd-2.shtml


Pillars of Eternity
Tym razem bardziej Baldur. Etap trochę wcześniejszy, system i świat całkiem nowe. Jest teaster.
http://www.youtube.com/watch?v=HKoDTzea79Y

Torment Tides of Numenera
Czyli taki Torment bez planescape'a. Na razie na najwześniejszym etapie prac. Takie gówienko:
http://www.youtube.com/watch?v=Q9CiS5L8zVM

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Baldur's Gate II: Enhanced Edition to jest przykład powrotu. Z tego co wiem jest tak jak napisałeś iż twórcy odkopują stare gry i wcielają w nowe realia co mnie bardzo cieszy.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pierwszy i trzeci tytuł wymieniony przez Franka sfinansowałem na Kickstarterze, Wasteland 2 teoretycznie na dniach ma wyjść, nie mogę się doczekać.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W Wastelanda już gram. Jak na grę taktyczną na siłę przerobioną na rpg wyszło naprawdę zgrabnie, choć momentami widać że pewne opcje zostały wepchnięte na siłę. System dialogów oparty na słowach-kluczach ma swoje plusy, i po przyzwyczajeniu się nie razi, zwłaszcza że dialogi są dobrze napisane, lecz ja osobiście wolę klasyczne podejście gdzie miało się kilka pełnych wypowiedzi do wyboru. Dostępne miejsca są wg. mnie czymś dokładnie pośrodku między Falloutem Tactics, a jedynką. Z jednej strony widać że miasta zrobione są tak, by układały się w system taktycznych starć, lecz jest sporo gadania, łażenia, a czasem można zobaczyć że spotykane postacie mogłyby żyć w takim miejscu, i nie są tylko pretekstem do zlecenia misji. W zasadzie poza wyżej opisanymi wadami, to klasyczny Fallout.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Bloodmorgh
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.319
Posty: 6
Grałem w Wasteland 2, ale potknąłem się na jakimś buggu i nie miałem siły już energii loadować poprzednich saveów. Gra jest niezła, ale tyle ile spotkałem w niej błędów...Odłożyłem ją i chciałem poczekać aż wgrają kilka łatek i w ogóle ją olałem. Cóż. Życie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » 2014 - RPG wracające do źródeł
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook