Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [Świat] Korea

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wszyscy uważają, że Korea Północna to agresywne i militarystyczne państwo zupełnie zapominając, że do późnych lat 80 Korea Południowa również była dyktaturą, a jej potencjał militarny jest ogromny i daleko przewyższający ten z Północy. Republika Korei to zdaje się 8 siła na świecie. Zapomina się też o tym, że państwo przeciwne państwu komunistycznemu takiemu jak Kuba, Korea Północna czy jakiemukolwiek innemu, uznanemu za groźne, łamiące prawa człowieka jak np. Iran (do niedawna, bo Ameryka się z nim pogodziła, więc olewanie kobiet kwasem już nie ma tam miejsca), Chiny, Turcja (chociaż ta, jak twierdzi Schulz, jedynie broni podstaw państwa prawa) wcale nie musi być cukierkowe pod tym względem i w chwili zagrożenia czy też w ramach poszukiwania bezpieczeństwa i poprawiania swojej pozycji samo pokusi o radykalniejsze metody. Stany Zjednoczone są powszechnie kojarzone z torturami, tamtejsza policja z brutalnością, establishment z wywoływaniem wojen. Wielbione u nas Niemcy właśnie szykują się do fizycznej konfrontacji z niemieckimi Turkami. Mniej więcej tak wyglądają cywilizowane kraje Zachodu.

Chcę zaprezentować filmik, który mój kolega początkowo błędnie odczytał jako zgarnięcie południowokoreańskiego działacza przez Koreańczyków z KRLD. Jednak okazało się, że to zgarnięcie gościa przez Koreańczyków z Południa, a więc z tej "dobrej" Korei. Słowo "dobra" ująłem w cudzysłów nie dlatego że uważam Koreę Południową za złą, ale dlatego że pod takim przydomkiem funkcjonuje ona w powszechnej świadomości. Sam można powiedzieć lubię to państwo, darzę sympatią i szukałbym tam pewnych wzorów dla naszej nieszczęsnej Rzeczypospolitej.

https://www.youtube.com/watch?v=LmuBaVkDb-U Oto ten filmik. Widać jak żegna się po stronie Północnej po czym swobodnie zmierza na Południe. Postawił stopę na betonowej granicy i jeszcze ni się nie stało. Położył drugą już na terytorium Korei Południowej, zdjął pierwszą z betonowej listwy i natychmiast został chwycony przez odpowiednich funkcjonariuszy z Południa. Nie chodzi tu o potępienie faktu, że go złapali, ale o pokazanie, że państwo "dobre" to nie znaczy takie, że nikogo nie chwyta i każdemu wszystko wybacza.
Nie znam szczegółów sprawy, ale wygląda to tak, ze dostał 3 lata odsiadki. Prawo Korei Południowej zabrania obywatelom tego kraju przekraczania granicy Korei Północnej od innej strony niż Korei Południowej oraz bez odpowiedniej zgody na wyjazd wydanej przez władze Południa. Ten pan do KRLD dostał się z Chin, wobec tego złamał przepisy i go uchwycono po powrocie do kraju. W takim przypadku, gdy powraca się z państwa wrogiego, z którym pozostaje się w stanie wojny (bo taki jest status między tymi dwoma państwami) zachodzi podejrzenia zdrady stanu. To tak na rozruszanie. Zachęcam do dyskusji.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Czemu wyprawili mu takie pożegnanie?

Skoro aktywista, to ciężko mówić o zdradzaniu kraju, zresztą pewnie nie jakiś przypadkowy gość. Ciekawa sytuacja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie jestem pewien czemu, ale jestem pewien, że to była inscenizacja. Machali tzw. flagami zjednoczenia, których się używa przy różnych wspólnych inicjatywach. Pod taką flagą obie reprezentacje olimpijskie weszły podczas otwarcia w Pekinie (albo Atenach, nie pamiętam już).
Aktywista pojechał do Korei Północnej na własną rękę (przynajmniej złamał oficjalny południowokoreański protokół i zapomniał przed udaniem się do Korei Północnej zahaczyć ponownie o Południową i dopełnić właściwych formalności), ale widocznie był na tyle niefrasobliwy, że zapomniał o tym prawnym szczególe. Północ była tego świadoma, dlatego zrobiono mu takie ciepłe przyjęcie i polecono zrobić raban, kiedy go zatrzymają służby Południa. W ten sposób prozjednoczeniowy aktywista przyjeżdża rozmawiać o sprawach ważnych do Pjongjangu, a zły rząd w Seulu go bezczelnie za to aresztuje. Myślę, że tak to wyglądało i taki był cel Północy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Świat] Korea
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook