Forum Dragon Ball Nao

» Resident Evil 7: Biohazard

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Lub po japońsku BIOHAZARD 7: resident evil, kolejna częśc kultowej serii gier.

Nigdy nie grałem w żadną częśc z tej serii, ale postanowiłem zagrać w tę grę, głównie dlatego, że nie łaczy się z żadnymi poprzednimi częściami, więc chyba nic nie tracę. Jest to swoisty comeback do struktury pierwszych części, kiedy gra była survival horrorem, a nie typowym shooterem.

Jestem w sumie po dosyc mocnym początku i gra daje radę, zwyczajne jumpscare'y uzupełnione dobrym udźwiekowiem, które swoje robi, jeżeli chodzi klimat.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Oglądam gameplaye na YT i gra ogólnie miodna jeśli chodzi o klimat.

Grupa Mirai
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zagrałem trochę ponad dwie godziny i na początku bardzo mi się podobało. Gdy okazało się, że przeciwnik jest niezniszczalny, odechciało mi się.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Endzik napisał(a):
Gdy okazało się, że przeciwnik jest niezniszczalny, odechciało mi się.
O to chodzi w tego typu grach, Ojczulka pozbywasz się jeszcze w domu, później się pojawi ale wielkim problemem nie będzie ; p

Dzisiaj przeszedłem, bardzo dobra gra, ale nie epicka jak opisały ją branzowe portale. Zarzuty mam głównie do poziomu łamigłówek, które opanowałaby nawet małpa, tylko 2 razy zdarzyło mi się nad czymś trochę pomyśleć, raz w tej taśmie o urodzinach, gdzie nie wpadłem na to, żeby tę lunetę wyciągniętą z kibla przemyć w tej wodzie xD i na statku, grając Mią, nie zauważyłem klapy w windzie i latałem w te i we wte jak głupi. Drugi zarzut mam do wyboru, bo skoro koleś pojechał tam po żonę, dał sobie uciąć łapę i spędzić czas w tym piekle i nagle gra się pyta kogo chcesz ocalić Mię czy Zoe, babkę której w ogóle sie nie zna, która udzieliła kilku rad przez telefon, WTF? Logika nie jest mocnym punktem tej gry, tak jak przy okazji nogi, jak nam tatusiek ją odrąbie i mamy przy apteczkę, to możemy ja z powrotem przyłożyć do miejsca, polać i już działa z powrotem ; o Gra jest też krótka, ale to nawet dobrze.

Klimat bardzo dobry, ale największy chyba w głównym domu, później się lekko rozmywa, ale wraca chociażby w pokoju dziecięcym, gdzie idziemy po rękę, muszę przyznać, że prawie tam popuściłem. Końcówka spoko, ale z racji tego, że jesteśmy na maksa uzbrojeni już nie straszy, walka z ostatnim bosem słaba i w sumie niepotrzebna.

Ogólnia gra zainspirowana wieloma horrorami, slasherami z lat 80, Ringiem, Sierocincem czy Piłą. Inspiracje trzeba też umieć wykorzystać i to się firmie Capcom udało.

Podobał mi się też główny theme:
https://www.youtube.com/watch?v=QzCyF0lrioc

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Katz napisał(a):
Endzik napisał(a):

Gdy okazało się, że przeciwnik jest niezniszczalny, odechciało mi się.

O to chodzi w tego typu grach, Ojczulka pozbywasz się jeszcze w domu, później się pojawi ale wielkim problemem nie będzie ; p
Niby tak, ale jeżeli gra daje mi pistolet, to oczekiwałbym, że 14 strzałów w banię z metra będzie skuteczną metodą pozbycia się ścierwa. Jeśli nie, to to jest wada przy projektowaniu gry. Nie grałem w pierwsze RE, ale grałem w SH i jak czytałem w recenzjach, że to powrót do klimatu sprzed 15 lat, to zakładałem, że broń jest śmiertelna.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Resident Evil 7: Biohazard
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook