Forum Dragon Ball Nao

» [Technika] Rasengan

Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.832
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Spuścizna po Czwartym, sztuczka Ero-Senina albo, jak kto woli, najsilniejsza technika Naruto. I to jaka - zero pieczęci, zero taktyki, tylko zagęścić i viola - mamy Wirującą Sferę.

Technika na pewno ciekawa, lecz zarazem taka... Dragon Ballowa? No nie wiem, jakoś tak mi się wydaję... Zarazem jest bardzo efektowna i efektywna, o czym w niedługim czasie przekonał się Kabuto... Jej moc dewastacji jest ogromna, co można uświadczyć na zbiorniku wodnym w tomie 20...

Jak zwykle przy takich tematach; jakie jest wasze zdanie?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.673
Posty: 127
Skąd: Limanowa
TEz mi sie podoba Rasengan. I tak jak powiedziałes wydaje mi sie "Dragon Ball`owa". Moze dlatego mi sie tak podoba.

shiro: Nie chce nic mówić, ale w tej wypowiedzi nie zawarłeś żadnej własnej argumentacji z której wynikałoby, że widziałeś tą technikę. To tak jakby czyste nabicie sobie posta, taka pozorna wiedza na temat tej techniki. Nie chcę czepiać się, ale jak już piszesz to powinieneś z głową.

ObrazNAKARMObrazNAKARM
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.890
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Ja wiem czy ta technika jest DB-owa. Ja dla mnie kawał wirującej czakry jest jak najbardziej Narutowy. A to że jest potężna to fakt. Ta dziura w zbiorniku naprawdę robi wrażenie, bo ta po chidori to niezbyt.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.288
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Uhh... Tak szczerze mówiąc twórcy mangi i anime mają ciągły problem z db. Wiele ataków co by chcieli ludzie zrobić od razu [ ort! ] przez fanów były by kojarzone jako db.
To był taki krótki wstęp. Bardzo fajna technika, ale w wypadku silniejszego czy szybszego przeciwnika była nieskuteczna. Kabuto oberwał z tej techniki i przeżył bez problemu, szybki przeciwnik ucieknie. Kolejną wadą tej techniki, że nie może być dystansowa, co odrużnia ją od db.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.272
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
BioBrolly napisał(a):
Kabuto oberwał z tej techniki i przeżył bez problemu
Oj, nie powiedziałbym. Przeżył tylko dzięki swoim nadzwyczajnym zdolnościom regeneracyjnym. Inny ninja na podobnym poziomie (chociażby Kakashi, by nie szukać daleko) zapewne by zginął. Zresztą, chociaż Kabuto udało się przeżyć, kosztowało go to sporo chakry i nie był zdolny do dalszej walki. 0:1 dla Naruto.

Liberales!
Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.288
Posty: 202
Skąd: Warszawa
A co myslcie na temat tego uleprzonego Rasengan wzmocnionego mocą wiatru.
Całkiem potęrzny, zadaje duży damage. Tyle, że Naruto go w pełni nie opanował. M tylko 50%, że mu się ta technika powiedzie. Kolejnym minusem tej techniki jest to, że Naruto przy tej technice obrywa. Obrażenia z Naruto są niewyleczalne przez jutsu.
Z tego co dziś przeczytałem to zdecydowano, że Naruto nie może już uzywać tej techniki. Troche lipnie, trenował po to by niemuc używać. Ten Rasengan przypomina mi mocą big beng atak...
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Dragon napisał(a):
To był taki krótki wstęp. Bardzo fajna technika, ale w wypadku silniejszego czy szybszego przeciwnika była nieskuteczna. Kabuto oberwał z tej techniki i przeżył bez problemu, szybki przeciwnik ucieknie. Kolejną wadą tej techniki, że nie może być dystansowa, co odrużnia ją od db.
>
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Oj, nie powiedziałbym. Przeżył tylko dzięki swoim nadzwyczajnym zdolnościom regeneracyjnym.
Ponadto Naruto ulepszył pod tym względem swoje Jutsu podczas treningu z Ero Sennin.

A co do 50% techniki, to być może 100% nie będzie zadawało takich obrażeń użytkownikowi. Mnie zastanawia, kiedy on ją podrasuje. Już sam fakt w Shippuden'ie mnie zirytował, że Naruto nie potrafi jedną ręką stworzyć Rasengana i potrzebuje do tego swojego klona [no nie potrzebuje, ale ułatwia sobie życie], a do Shuriken Rasen... aż 2... Do czego dojdzie, że kiedyś stworzy technikę, do której będzie potrzebował 10 klonów?
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.288
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Nie jestem pewien czy naruto nie umiałby stworzyć rasenger 1 ręką. Wydaje mi się, że po prostu przyspiesza sobie czas dzięki klonowi.
Pamiętam, że na przemianie w liska, tworzy rasenger jedną ręką.
A opanować swojego ultimate Naruto chyba nie zdąży. Coś mi się wydaję, że Kish powoli zaczyna kończyć. Ale mogę się mylić.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
BioBrolly napisał(a):
Nie jestem pewien czy naruto nie umiałby stworzyć rasenger 1 ręką. Wydaje mi się, że po prostu przyspiesza sobie czas dzięki klonowi.
Pamiętam, że na przemianie w liska, tworzy rasenger jedną ręką.
On nie potrafi tak dobrze panować, nad chakrą i dlatego nie mógł jedną ręką wykonać tej techniki, co prawda z czasem coraz lepiej nad nią panuje, ale utrzymanie jej i obracaniu w każdym kierunku jest dla niego zbyt trudne. A jeżeli mowa o 'przemianie' [ja to raczej nazwałbym czasowym opętaniem] w liska [na pewno chodzi Ci o walkę z Sasuke], to on kontrolował jego ruchy, a co za tym idzie przepływ chakry przez ciało i dlatego mu się udało...
Kaka
Wojownik
Wojownik
Kaka
Wiek: 31
Dni na forum: 6.154
Ostrzeżenia: 2
Posty: 32
Skąd: Chociule
teraz to on wymiata widzieliscie odama rasengam normalnie cudo !!!
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.538
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Nie pisz takich krótkich postów... Poza tym ten twój odama rasengana to cienizna, w porównaniu z tym co Naruto i Kakashi zrobią później z tą techniką...
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.156
Posty: 222
Skąd: Leszno
Rasengan to technika ktorą naruto opanowal od Ero-senseia...
to zdecydowanie najlepsza broń naruto ktroa stosował wiele razy
I rzeczewiscie technika ta jest brdzo podobna do techniki z dragon ball'a typu kamehameha czy big bang
interesuje mnie czemu naruto podczas 2 lat trenigu z Ero-senseiem nie nauczył stosowac sie tej techniki jedna ręką ?

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
wysek Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 5.925
Posty: 36
Fūton Rasengan co myślicie o ulepszonym resangen jest ukończony w 50 % czy uda sie Narto opanować go w 100%. a może po śmierci Jiraiy pozna jakieś nowe potężniejsze techniki. Kto tym razem będzie trenował Naruto.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.824
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Rasengan- no cóż można by o tym powiedzieć, fajna technika. To ona uratowała naszemu głównemu bohaterowi w kilku sytuacjach tyłek. To nią zaatakował Naruto np. Kabuto w którymśtam odcinku. On często używał rasenganu jako tzw. broni ostatecznej, jak już ostatkiem sił się bronił. Po pewnym czasie rasenganu używał znacznie częściej. Zawsze do tego potrzebuje klona by stworzyć rasengana. Rasengan to bardzo potężna broń. Może zabić nawet tłumy ludzi, albo nawet zniszczyć bardzo duży obszar(przypuszczam). Świetna technika przeciwko silnym przeciwnikom.To dzięki niej Naruto wygrał wiele walk. Używał rasengana również mistrz Jiraya, który jest twórcą tej techniki. Pamiętam, że użył rasengana przeciwko Painowi.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Technika] Rasengan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook