Forum Dragon Ball Nao

» DB a inne anime...

Strony: 1, 2, 3  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Czy sądzicie, że jakieś anime jest na tyle dobre by dorównać DB ?? Ja powiem, że , powód ? Jest ich wiele ! Otóz prawdą jest to, że powstało bardzo wiele wspaniałych anime takich jak Tosho Daimos, Captain Tsubasa, czy nawet Hellsing. Lecz jak chyba każdy wie, one różnią się od siebie klimatem, a co z tym idzie - są inne, więc trudno je porównać, ale mimo to uważam, że nigdy nie powstanie lepsze anime (manga) od DB... niestety

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 08.03.2006, 15:44
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Poweim tez, ze nic nie przebije DB. Też widziałam wiele dobrych anime ale DB jest o prostu najlepszy!

Hellsing czy jak to się tam zwało było naprawdę dobre. Ach te wampiry. Moja słabosć Ale DB to DB. Chyba juz nigdy nie wymyśląc nic lepszego niż DB. Po prostu the beast!!

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
W moim prywatnym rankingu DB bynajmniej nie jest na szczycie. Jest świetne pod względem fabuły, ma gitową muzę, kreska niczego sobie (od Cell sagi właściwie), fabuła ciekawa. DB krótko mówiąc ma w sobie to 'coś' co nie pozwala oderwać się od kompa/telewizora. Z rodzaju tych anime/mang w których pełno jest mordobicia, jest jednym z najlepszych, ale... Oglądałam wiele innych tytułów ciekawszych i moim zdaniem lepszych. Przykład: Ninja Scroll czy my precious ROLW
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Nie ma szans nic przebić DB. Jedyni jeżeli chodzi o populrność to tylko Pokemony przebiły DB. Poza tym nic się nawet nie równa .

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
Jedyni jeżeli chodzi o populrność to tylko Pokemony przebiły DB.
Wydaje ci sie , za to za sprawą, ze DB ma swoj 'rocznik' a Poke'mnony sa 'nową' nie ukrywajac produkcja, a wiekszosc fanów DB zostala w ukryciu i tak zwane nowe pokolenie rzucilo sie na pokemony, ale ty sie nie boj ... fani DB wiedza swoje , zadne debile z kulek nie przebija mocy sayianów <lol>

END
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Nie ma sensu porównywać popularności różnych anime w Polsce, gdyż Polacy znają się na tym, jak Mietek z podpisu Majina na fizyce kwantowej...

Ja osobiście nie natknąłem się jeszcze w mych poszukiwaniach na mangę/anime przewyższającą DB. Smocze Kule to klasa sama w sobie. Chociaż muszę przyznać, że spotkałem się już z wieloma dziełami, którym było naprawdę bardzo blisko do zdobycia pierwszego miejsca w moim prywatnym rankingu (od niedawna do tego zacnego grona można zaliczać Naruto).

EDIT: Słowa te pisałem dość dawno temu i w tej chwili ciężko mi wręcz uwierzyć, że to ja byłem ich autorem. Na dzień dzisiejszy moja sympatia do DB zmalała praktycznie do zera, momentami spadając nawet niżej. To dziecinny i płytki do bólu shounen o schematycznej fabule i marnej kresce. Wydaje się żałosny na tle innych produkcji, nie ustępujących mu wcale wiekiem. Akira jest AFAIR o dwa lata starsza, a przewyższa dzieło pana Toriyamy pod każdym względem o co najmniej dziesięć głów! Obiektywnie rzecz biorąc, DB - mimo popularności - jest po prostu słaby...

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Xan: 15.02.2007, 21:32
Szelong Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.774
Posty: 18
dla mnie najlepszy jest Dragon Ball, ponieważ jest bardzo duzo odcinkow jednej serii. widzialem Anime co maja tylko trzynascie, ale dla mnie to stanowczo za malo. DB jest na mojej top liscie jako pierwszy jest krotko mowiac THE BEST
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
DB rules! ! ! Nic Go nie przebije - nigdy.

Jest wiele fajnych mang ale przy Dragonie lecą na pysk


Tak w ogóle [ ort! ] to niektórzy nie wiedzą (nawet by nie przypuszczali) że tak sławne u nas "Muminki" czy "Pszczułka Maja" to też anime!


A 1szą anime którą pojawiła się w polskich telewizorkach to "Kot w butach" jeszcze za komuny!

Pozdro dla fanów mangi!

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
jeżeli chodzi o populrność to tylko Pokemony przebiły DB
o nie... pokemony nie przebiły DB...
DB rządził światem fanów mangi i anime ponad 20 lat!!! I wciąz trudno o nim zapominac
Pokemony nigdy nie osiągnęły ani juz nie osiągną takiego sukcesu.
DB 4 ever
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
pokemony przeminely i te wymyslanie nowych poksow na sile to po prostu paranoja... a za to db nie przeminal i my o tym dobrze wiemy
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Mi sie podoba Fabula w db Wiec postawilbym na szczyt Db

pulkarecordzz.phorum.pl
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Moim zdaniem nic nie przebiło i nie przebije Dragon Ball A powód to świetny klimat, kreska, fabuła itd. itp.

DB rules
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
chyba nie zdziwie nikogo tą wypowiedzią:
DB było jest i bedzie zdecydowanie najlepszym anime no chyba że urodzi sie drugi Akira....
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
EDIIIIT.

Dojrzałem. . . Muhaha. W każdym razie, chciałem napisać że DB jest słabe. Manga i tak niezła, anime jednak to porażka. Naprawdę, jest tyle tytułów zdolnych przebić DB, że dziwie się przybywaniu nowych użytkowników.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 09.01.2007, 17:25
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Oeszem sa lepsze mangi i anime od db... przede wszystkim pod wzgledem kreski np chociazby taka vampire princess miryiu czy jakos tam albo chociazby neon genesis evangelion...
Po za tym kazdy autor poprzez tresc mangi, lub anime chce przekazac co innego, wienc to juz nie nam dane jest oceniac... ale mniejsza
Po za tym: dobre, złe to pojęcie względne. Dla jesnych lepsze jest jedno dla innych drugie- taki juz mamy przesolony swiat

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Moim skromnym zdaniem, DB nie kroluje na innymi tytułami, nie zajmuje pierwszego miejsca nie jest najlepsze. Owszem to dla mnie swietna manga i wspaniale anime, ale znajdzie sie kilka pozycji, ktore dzieło Akiry wyprzedzaja w swojej wielkosci
Chocby Berserk, Wolf's Rain, GTO... chcialbym zwrocic jednak uwage na to iż DB jest typowym tasiemcem, a wiekszosc tytulow sklada sie co najwyzej z 50 epkow. Dlatego porownanie jest tutaj niewapliwie trudne. Łatwiej zachowac niepowtarzalny klimat w 25 epizodach znacznie trudniej w 153 DB i 291 DBZ. Dlatego chwala Akirze za to, iz to karkolomne moim zdaniem przedsiewziecie zakonczylo sie takim sukcesem. A w moim przekonaniu 291 epizodów w niepowtarzalnym klimacie to cos naprawde godnego pochwaly.
Dragon Ball byl i zawsze bedzie czescia mnie, to od niego zaczela sie moja przygoda z m&a to dzieki niemu zaczepilem sie o ten wspanialy swiat. To wlasnie dzielo motywowalo mnie do dzialania, to przy nim 1 raz poplynely mi lzy, to dzieki Goku i przyjaciołom chcialem byc lepszy, zarowno dla innych jak i dla siebie. DB juz na zawsze bedzie goscic w moim sercu bedzie czescia mojej duszy. Mimo uplywu lat nie zmienia sie nic, mimo zmian DB wciaz budzi we mnie tak pozytywne emocje... moge zaryzykowac stwierdzenie ze to dzieki tematowi przewodniemu forum jestem dzis taki jaki jestem, a tak sobie mysle ze calkiem ok ze mnie czlowiek.
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Zależy...ja nie porównuję, bo byłoby to trudne. Każde anime ma swoje najlepsze i najgorsze punkty. Ale powiem tak...zawsze znajdzie się coś lepszego, tak samo jak coś gorszego. A może nie powinniśmy klasyfikować anime w ten sposób, tylko powiedzieć zamiast "gorsze" po prostu [ ort! ] "INNE"?

I was buried alive...
I was born dead...
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
TV, nie było anime zdolnego przebic Dragon Ball'a ( może Slayersi )
Zupełnie się z tym nie zgadzam, anime które było w TV i bije Dragon Ball'a to oczywiście Aoki Densetsu Shoot.

No więc, Dragon Ball jest tytułem naprawdę cieszącym się oglądalnością, i nie tylko. Niektórzy japońskie anime czy też mangę kojarzą tylko i wyłącznie z Dragon Ball'em . Jest jednak wiele tytułów które biją DB na głowę , mimo że są znacznie krótsze, i nie mają tak rozległej fabuły.

Na pierwszym miejscu stawiam " Piłkę w Grze". Dla mnie jest to po prostu klasyk, anime jest "realniejsze" opisuje ono. miłość , spełnianie marzeń i bliską mojego sercu piłkę.

Kolejnym anime bijącym DB jest również Hellsing. Krótka ściśliwa fabuła, animowany horrorek jest naprawę udaną (jednakże ciężką do zrobienia) mangą czy też anime..

Mógłbym rozpisać się jeszcze na temat Bleach , ale uważam, że jest on na równi z Dragon Ball'em

Pozdrawiam.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Legolas napisał(a):
Zupełnie się z tym nie zgadzam, anime które było w TV i bije Dragon Ball'a to oczywiście Aoki Densetsu Shoot.
Zaś ja się z tym nie zgadzam. Szczerze mówiąc, to Anime nie ruszyło mnie ani o milimetr ^_^. Moim zdaniem, było, wybacz, nudne.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Jak widać wszystko zależy od gustu.

I was buried alive...
I was born dead...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » DB a inne anime...
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook