Forum Dragon Ball Nao

» L'Arc~en~Ciel - download ocena: 8,75 (głosy: 4)110

Strony: 1, 2  
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Temat do Laruku jest, jednak tam zamieszczam newsy i linki do najnowszych singlii. A panowie z Larku grają już 16 lat, więc trochę dyskografii się uzbierało.

Na sam początek "DUNE". Tak naprawdę jedyna indiesowa płyta. Wydana w wytwórni Danger Crue Records. Jedyny singiel promujący płytę to "Flood of Tears", który został wydany w edycji limitowanej, tj. 1000 sztuk. Rozeszły się wszystkie. Zanim album został wydany, w zespole panował wielki ruch. Na początku istnienia zespołu, tj. w roku 1991, skład stanowili:
Tetsu - bas i lider
Hide (późniejszy Hyde) - wokal
Hiro - gitarzysta
Pero - perkusista

Jednak na rok 1992 dwóch ostatnich odeszło. Zastąpili ich Ken (gitara) i Sakura (perkusista i bynajmniej nie kobieta, jak mogłoby wskazywać imię).

"DUNE" (Wydma)

Obraz

1. "Shutting from the Sky" (sł. hyde muz. Hiro)
2. "Voice" (sł. hyde muz. ken)
3. "Taste of Love" (sł. hyde muz. ken)
4. "Entichers" (sł. hyde muz. hyde)
5. "Flood of Tears" ("Dune Mix") (sł. hyde muz. tetsu)
6. "Dune" (sł. hyde muz. tetsu)
7. "Be Destined" (sł. hyde muz. ken)
8. "Tsuiouku no Joukei" (sł. hyde muz. Hiro)
9. "As if in a Dream" (sł. hyde muz. ken)
10. "Ushinawareta Nagame" (sł. hyde muz. ken)

Skład zespołu:
hyde - wokal
tetsu - bas
ken - gitara
sakura - perkusja

LINK: http://www.mediafire.com/?5q6w1f31oz3

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
"Dune" sprzedał się w nakładzie 60 000 sztuk, co sprawiło, że panowie z Larku trafili na pierwsze miejsce listy Oricon Indies Charts. Odbyły się dwie trasy koncertowe "Feel of Dune" oraz "Close to Dune". Był to dla nich dość ciężki okres. Jeździli w "samochodzie Laruku" po całej Japonii. Zawsze prowadził Tetsu. Hyde był straszliwe ostrożny i jeździł tak wolno, że wszystkich szlag trafiał. Sakura nie znał trasy, więc gubili się i tracili mnóstwo benzyny. Ken za to był piratem drogowym i skoro Tetsu i tak nie spał musząc pilnować Kena, to stwierdził, że sam będzie dzierżyć kierownicę.
Około roku 1993 zainteresowała się nimi wytwórnia Ki/oon Records, co zaowocowało pierwszym oficjalnym singlem "Blurry Eyes" oraz kolejnym albumem. "Tierra", mimo, że formalnie "majorowa", posiadała wiele elementów indiesowych. Tetsu i spółka nie porzucili visual kei, ale nie był już tak wyrazisty.

"Tierra" z hiszpańskiego "Ziemia"

Obraz

1. "In the Air" sł. hyde, muz. hyde
2. "All Dead" sł. hyde, muz. hyde
3. "Blame" sł. hyde, muz. tetsu
4. "Wind of Gold" sł. hyde, muz. ken
5. "Blurry Eyes" sł. hyde, muz. tetsu
6. "Inner Core" sł. hyde, muz. sakura
7. "Nemuri ni Yosete" sł. hyde, muz. ken
8. "Kaze no Yukue" sł. hyde, muz. hyde
9. "Hitomi no Utsumoro" sł. hyde, muz. ken
10. "White Feathers" sł. hyde, muz. ken

Skład zespołu:
hyde - wokal
tetsu - bas
ken - gitara
sakura - perkusja

LINK: http://www.mediafire.com/?6vb4ofxad0z

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
"Tierra" sprzedała się dwa razy lepiej niż poprzedniczka, czyli w ilości 161 000 sztuk. 6 lipca 1995 roku został wydany zupełnie nowy singiel "Vivid Colors", niedługo potem "Natsu no Yuutsu-time to say goodbye". W końcu 1 września (sądna data) 1995 roku światłu dziennemu ukazał się trzeci album Laruku - "Heavenly". Tak jak poprzedniczki liczy sobie 10 utworów. Magrano dodatkowy teledysk do utworu "And She Said". Pod koniec roku Hyde skrócił włosy i zaczął robić to sukcesywnie. Tetsu także poszedł z ślad qmpla. Muzykę do "Shizuka no Umi de" skomponował niegdyś Hiro. Jest to też najdłuższy utwór w całej działalności zespołu. Z początku jest nieco wnerwiający, ale rozkręca się Moje typy: "Garasu Dama", która rozpoczyna się relaksującym szumem morza oraz "The Rain Leaves the Scar", która przypomina mi brzmieniem wczesne lata działalności Lady Punk (nie wiem skąd to skojarzenie)

"Heavenly: "Niebiańsko":
Obraz
1. Still I'm with You - sł. hyde, muz. ken
2. Vivid Colors - sł hyde, muz. ken
3. And She Said - słowa i muzyka : hyde
4. Garasu Dama - sł. hyde, muz. ken
5. Secret Sings - sł. hyde, muz. ken
6. C'est la Vie - sł. hyde, muz. ken
7. Natsu no Yuutsu-time to say goodbye- - sł. hyde, muz. ken
8. Cureless - sł. hyde, muz. tetsu
9. Shizuka no Umi de - sł. hyde, muz. Hiro
10. The Rain Leaves the Scar - sł. hyde, muz. ken

Skład zespołu:
hyde - wokal
tetsu - bas
ken - gitara
sakura - perkusja

LINK:
http://d.turboupload.com/de/1380102/hqyqletzne.html

Gomen, że ten dziwaczny TurboUpload, ale linki z mediafire mi wcięło. Postaram się je odzyskać.

EDIT: Gdyby kogoś denerwował TurboUpload, to zapraszam tu: http://www.mediafire.com/?81ib41xmo2e

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
"Hevenly" został sprzedany w nakładzie 391 000 sztuk.

8 lipca 1996 roku ukazuje się kolejny singiel. "Kaze ni Kienaide" Rozpoczął przygotowania do, chyba najbardziej popowego albumu Laruku, "True". Zanim został wydany ukazały się jeszcze dwa, a właściwie trzy single. "Flower", "Lies and Truth". Z singlem "The 4th Avenue Cafe" był problem. Sakura został aresztowany za posiadanie narkotyków i trafił do więzienia. Jednak album udało sie wydać. 12 grudnia ukazał sie na sklepowych półkach. Był to ogromny sukces. Album stał się platynowy (sprzedano aż 1 428 000 sztuk!). Kariera Larusiów dostała niezłego kopa (w pozytywnym sensie). W tym okresie powstał przodek P'unk~en~Ceil, czyli D'ark~en~Ciel. Tetsu był wokalistą, Ken perkusistą, Hyde gitarzystą, a Sakura basistą. Po trasie koncertowej "Carnival of True" Sakura oficjalnie odchodzi z zespołu. Singiel "The 4th Avenue Cafe" został wydany dopiero 30 sierpnia 2006 roku. Pozostała trójka krąży po Japonii i jako The Zombies wykonują covery znanych zespołów, np. Nirvany czy Buck-Ticka. Jednak nie trwa to długo. Na początku roku 1997 do zespołu przyłącza się nowy perkusista Yukihiro. Ciekawostką jest, że Yuki już ok. roku 1993 znał się z Hyde. Zespół, razem z nowym członkiem, udaje się do Niemiec, gdzie pracują nad nowym singlem. Tym nowym singlem jest niemalże hymn Laruku. Jeden z największych hitów, symbol powstania z popiołów i kryzysu jaki wystąpił z powodu odejścia Sakury. "Niji" ("Tęcza") został wydany 17 października 1997 roku, a teledysk został nagrany w Niemczech. W styczniu ukazał się singiel "Winter Fall". W końcu 25 lutego 1998 roku fani otrzymali "Heart". Nakład przekroczył 1 500 000 sztuk. Po raz pierwszy wystąpili w Tokyo Dome, gdzie pobili absolutny rekord. Wejściówki na koncert "Reinkarnation in Tokyo Dome" rozeszły się w niespełna 4 minuty! Zaczął się okres chwały zespołu, który trwał aż do 2001 roku.


"True" "Prawda":
Obraz
1. "Fare Well" sł. hyde, muz. ken
2. "Caress of Venus" sł. hyde, muz. ken
3. "Round and Round" sł. i muz. hyde
4. "Flower" sł i muz. hyde
5. "Good Morning Hide" sł. sakura, muz. hyde
6. "The 4th Avenue Cafe" sł. hyde, muz. ken
7. "Lies and Truth" sł. hyde, muz. ken
8. "Kaze ni Kieanide" sł. hyde, muz. tetsu
9. "I Wish" sł. hyde, muz. tetsu
10. "Dearest Love" sł. hyde, muz. tetsu

Skład zespołu:
hyde - wokal
tetsu - bas
ken - gitara
sakura - perkusja

LINK: http://www.mediafire.com/?edld3mrydy0

"Heart" "Serce":
Obraz
1. "Loreley" sł. i muz. hyde
2. "Winter Fall" sł. hyde, muz. ken
3. "Singin' in the Rain" sł. i muz. hyde
4. "Shout at the Devil" sł. hyde, muz. ken
5. "Niji" sł. hyde, muz. ken
6. "Birth!" sł. i muz. hyde
7. "Promised Land" sł. hyde, muz. ken
8. "Fate" sł. hyde, muz. ken
9. "Milky Way" sł. hyde, muz. tetsu
10. "Anata" sł. hyde, muz. tetsu

Skład zespołu:
hyde - wokal
tetsu - bas
ken - gitara
yukhiro - perkusja

LINK: http://www.mediafire.com/?bwmzdy2ertb

Następny post także będzie zawierać dwa linki. Dlaczego? Bliźniaków nie wypada rozdzielać. A "Ark" i "Ray" to właśnie "złote bliźniaki". Dlaczego? To następnym razem.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Ściągnąłem "True", ale przy próbie rozpakowania albumu, okazało się, że są jakieś błędy i w ten sposób uzyskałem tylko jakąś połowę utworów ...

Pozdrawiam i dzięki za "Tierra" i "heavenly" "True" jeszcze poszukam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No tak, o tej stronie pamiętałem, ale udało mi się też znaleźć link, gdzie można pobrać cały album od razu (ściągać każdą piosenkę oddzielnie... Nie bardzo mi się chciało !). Niestety, z linkiem do "Heart" pojawił się ten sam problem 0_0

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hmmm.... nie wiem skąd te problemy. Ciekawe czy inni też mieli takie problemy? Edhel chyba już wcześniej miała te albumy, więc nie pobierała. Tak mi sie wydaje

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Laru-chan napisał(a):
Ciekawe czy inni też mieli takie problemy? Edhel chyba już wcześniej miała te albumy, więc nie pobierała. Tak mi sie wydaje
Tak, tak Ale brakowało mi "True', więc pobrałam.... bez problemów

Pozdrawiam^^

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
No tak, z samym pobieraniem to i ja nie miałem kłopotów. Problemy pojawiły się dopiero gdy próbowałem wypakować album

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Przepraszam, że tak późno, ale okres świąteczny nie należy do zbyt komfortowych. Jak na razie przedstawię jednego z dwójki bliźniaków, czyli "Ark"

Rok 1999, to rok największej popularności Laruku. Jednego dnia, 1 lipca, postanowili wydać aż dwa albumy. Dziewczynka "Ark" (arka) jest raczej spokojna (chociaż są wyjątki). Opiszę każdy utwór po kolei.

"ARK":

1) "Forbidden Lover": piosenka ma piękny i smutny tekst. Hyde śpiewa z dużym natężeniem emocji, muzyka ładnie się komponuje. Wszystko wychodzi bardzo nastrojowo. Jeden z lepszych kawałków na płycie.

2) "Heaven's Drive": Jeden z moich ulubionych. Pełen energii, świetnie brzmiący (Hyde postanowił wziąć gitarę w ręce). Teledysk nagrany został w jednym z nocnych klubów w Las Vegas. Tak, nie ściemniam. Larce postanowili się wybrać do USA i spędzili tam jakiś czas. W tekście pada słowo "arka" (tylko, że po japońsku), stąd nazwa płyty.

3) "Driver's High": kawałek dobrze znany fanom GTO, gdyż utwór ten stanowił openig to tegoż anime. Jeden z fajniejszych teledysków w ich działalności, w szczególności polecam "Making of Driver's High" (można znaleźć na YouTube). Również kręcony w Las Vegas (nawet jadą ulicami tego miasta). Jest jeden z najbardziej lubianych singli Larusiów. Fani zawsze głupieją przy nim na koncertach.

4) "Cradle": najspokojniejszy kawałek na płycie. Z początku uważałam, że nawet mętny i ciągnący się, ale z czasem go polubiłam. Muzykę skomponował Yuki, co jest niecodziennym procederem bo zazwyczaj pisze muzykę do mocniejszych utworów. Przez pewien czas puszczałam go mojej siostrze w ramach kołysanki. Przestałam, gdy okazało się, że w tekście padają słowa: "Zamknij oczy i nigdy ich nie otwieraj" Wyobraźcie sobie jej przerażenie .

5) "Dive to Blue". Moim zdaniem najlepszy kawałek na płycie. Znam go prawie na pamięć, klaskanie szybko wpada w ucho, więc można wtórować Tetsiakowi, Kenowi i Yukiemu (Hyde był zajęty śpiewaniem). Na teledysku można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, np. Hyde z grzybkowatą fryzurą i w powyciąganym sweterku, w dodatku ze sweet kotkiem, Tetsu przebranego za kobietę i Yukiego leżącego w łóżku z kobietą (ochhh).

6) "Larva" Dzieło Yukiego o "wdzięcznym" tytule. Nie posiada słów. Jest to średnio długi kawałek a'la techno. Nie lubię takich elektronicznych cudów, ale "Larva" Jest całkiem fajna. Do tego idealnie komponuje sie z następnych kawałkiem, którym jest...

7) "Butterfly's Sleep": Moja siora jest wielką fanką tej piosenki i twierdzi, że głos Hyde brzmi jak głos visual keiowego wokalisty. Zresztą też tak sądzę. Ma oryginalne brzmienie. Polecam wykonanie live ze "Smile Tour".

"Perfect Blue". Dzieło Tetsu. Brzmi jak piosenka rodem z Hawajów. Hyde ma strasznie śmieszny głos i dzięki temu kawałek jest lekki jak piórko.

9) "Shinjitsu to Gensou to": nastrojowy, spokojny, pytamy "Rzeczywistość czy Fantazja?"

10) "What is Love": piosenka jest bardzo zmienna. Na początku powolna, a w refrenie tak szybka, że przy śpiewaniu język mi się zwija (a wymowę japońską mam całkiem spoko). Dobra na poprawienie humoru, bo tutaj Hyde też ma prześmieszny głos.

11) "Pieces": Gdy przeczyta się tytuł tak, jak się pisze wyjdzie coś śmiesznego. Odkryła to moja niezawodna siostra. Gdy robiłam ciasto, zapytała się "Co Pieces?". Teraz konkretniej. Jest to jedna z ładniejszych i najsławniejszych ballad Laruku. Tekst jest wyjątkowo piękny, zaczyna się słowami: "Nie płacz, nie płacz tymi pięknymi oczami". Teledysk jest bardzo złożony. Hyde nie dość, że sie nie ogolił (niektórzy sądzą, że wygląda jak Johny Deep), to jeszcze zabił na koniec Tetsu, który napisał do tego utworu muzykę. "Pieces" często leci na koniec różnych koncertów.


"ARK" "Arka":

Obraz

1. "Forbidden Lover" sł. hyde, muz. ken
2. "Heaven's Drive" sł. i muz. hyde
3. "Driver's High" sł. hyde, muz. tetsu
4. "Cradle" sł. hyde, muz. yuki
5. "Dive to Blue" sł. hyde, muz. tetsu
6. "Larva" sł. -, muz. yuki
7. "Butterfly's Sleep" sł. hyde, muz. ken
8. "Perfect Blue" sł. i muz. tetsu
9. "Shinjitsu to Gensou to" sł. hyde, muz. ken
10. "What is Love" sł. hyde, muz. tetsu
11. "Pieces" sł. hyde, muz. tetsu

LINK: http://www.mediafire.com/?5wfm0wvdyj3

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Lepiej późno niż wcale. Czas na drugiego bliźniaka. Moim zdaniem "Ray" jest jedną z najlepszych płyt Laruku. Lepszą niż "Ark". W wielu piosenkach pojawia się druga gitara. O ile większość muzyki na "Ark" pisał Tetsu, to na "Ray" pałeczkę kompozytora wziął głównie Ken. Płyta jest przez to bardziej rockowa niż popowa.

1) "Shi no Hai" (Popiół Śmierci): mimo, to popowy Tetsu napisał muzykę do tego utworu, to muszę przyznać, że daje kopa. Ciekawostka. Jak powstała muzyka do "Shi no Hai"? Tetsu kupił sobie gitarę. Chciał ją wypróbować, więc brzdąkał sobie na niej. Przez przypadek wybrzdąkał melodię, którą najbardziej słychać w pierwszych sekundach utworu. Jak dla mnie Hyde trochę daje ciała w refrenie, ale nigdzie więcej nie fałszuje. To tylko moja opinia.

2) "It's the End": genialny kawałek, moja siora go uwielbia. Ma nieco straszny tekst, bo jest o rozstaniu. Podmiot liryczny nie ma raczej dobrych wspomnień o minionym związku i nie waha się zabić byłej dziewczyny.

3) "Honey": najsłynniejszy singiel Laruku. Nic dziwnego. Hyde napisał fajne słowa i super muzykę. Wszystko składa się w porywającą i szaloną całość. Prawdziwy przebój. Do tego żółto-czarny teledysk z gołą panienką zlizującą miód z ręki (ohhhhh....). Z początku myślałam, że "Honey" oznacza kochanie, ale w trakcie tłumaczenia wyszło, że jednak "miód".

4) "Sell My Soul": "Diabeł chce mojej duszy". Pierwsze słowa piosenki. Ma fajny, lekki klimat. Już po jednym przesłuchaniu śpiewa się "I always see You in my dreams".

5) "Snow Drop". Płatek śniegu to niewątpliwie jeden z fajniejszych singli Larusiów. Jest wesoły i przyjemny. Na teledysku Hyde wygląda jak 10-letni blond chłopczyk. Zresztą Tetsu i Yuki też. Jedynie Ken wygląda w miarę dorośle. Mieli wtedy po 27 lat.

6) "L'heure". Odpowiednik "Larvy". Leci sobie monotonna muzyczka, a w tle gada sobie para Francuzów.

7) "Kasou" (Kwiecisty Pogrzeb) Jedna z moich ulubionych piosenek Laruku. Jest genialna. Głos Hyde przeszywa w refrenie i koi w zwrotce. Z tego co mi wiadomo angielska część, gdy Hyde szepcze, niektóre fanki nawet podnieca. Na uwagę zasługuje gitara Kena. Widać tu jego mistrzostwo. Piosenka jest o śmierci i miłości. Na teledysku to widać. Jest trumna, wielki wąż i białe lilie.

"Shinshoku-lose control-" (Zniszczenie-straciłem kontrolę-): piosenka-horror. Genialna. Na teledysku Hyde wygląda jak Gaara . Jeden z mocniejszych utworów. Polecam.

9) "Trick": w całości dzieło Yukiego. Mocny, w ostrymi dźwiękami gitary. Takie nie trafiają się często u Larców. W całości po angielsku. Szczególne wrażenie robi wykonanie live z "15th L'anniversary Live", gdzie wszyscy członkowie zespołu mają w łapkach gitary (Yuki też).

10) "Ibara no Namida" (Cierniowe Łzy): Mój ulubiony kawałek z płyty i jeden z ulubionych w ogóle. Cenię go za wszystko. Za głos Hyde, za dwie gitary. Tetsu i Yuki też są super. Kocham ten utwór.

11) "The Silver Shining". Spokojny, romantyczny i melancholijny. W zwrotce Hyde śpiewa nisko, a w refrenie.... przerażająco wysoko. Tak wysoko, że nie każdy to toleruje. Sama za szybko nie przekonałam się do tej piosenki. Jednak jak już mi sie udało... ach.... Tetsu w chórku jest niesamowicie sexi.

"RAY" "Probień":

Obraz
1) "Shi no Hai" sł. hyde, muz. tetsu
2) "It's the End" sł. hyde, muz. ken
3) "Honey" sł. i muz. hyde
4) "Sell My Soul" sł. i muz. hyde
5) "Snow Drop" sł. hyde, muz. tetsu
6) "L'heure" muz. yuki
7) "Kasou" sł. hyde, muz. ken
"Shinshoku-lose control-" sł. hyde, muz. ken
9) "Trick" sł. i muz. yuki
10) " Ibara no Namida" sł. i muz. hyde
11) "The Silver Shining" sł. hyde, mu. ken

LINK: http://www.mediafire.com/?axfdmdv4tnl

Płytę powinien mieć każdy, kto ma "Ark".

Pozdrawiam i mam nadzieję, że z linkiem nie będzie problemów.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Od tygodnia choruję i nie chodzę do szkoły. Zamiast czuć się lepiej, mój stan się pogarsza. Piszę tego posta z załzawionymi oczami, więc z góry przepraszam, jeżeli będą jakieś literówki.

"Ark" i "Ray" sprzedały się cudnie. W sumie dały: 4 413 000 sprzedanych płyt. Plus single, które osiągały milionowe nakłady, np. "Honey" =1 224 000, czy "Kasou"=1 036 000 "Ark" i "Ray" doczekały się też reedycji w 2006 roku, gdy Laruku obchodziło swoje 15-lecie. Dodatkami były płyty DVD z ciekawymi rzeczami.

"1999 Grand Cross Conclusion" - ta trasa koncertowa miała największe znaczenie. Główny koncert odbył się na świeżym powietrzu, na specjalnie budowanej na tę okazję scenie. Kopuła, która okalała scenę kosztowała ok. 6 bilionów jenów. Koncert oglądało ponad 650 000 fanów. Odwiedzili też Tajlandię i Taiwan. Na koniec roku wydali kilka nowych singli zapowiadających nowy album. W Sylwestra 1999/2000 wydali noworoczny koncert "RESET *000". Zresztą bardzo fajny.

W 2000 roku nie mieli zamiaru odpoczywać. Wydali dwie płyty. 28 czerwca "Ectopomorphed Works" (tej nie posiadam, bo nie przepadam za techno), która zawierała remiksy kilkunastu utworów Laruku. Remiksy sporządził Yuki.
30 sierpnia ukazała się kolejna perełka. Album "Real" zrobił furorę na MTV Asia Awards. Okazał się najlepszym albumem w kategrii "rock", a teledysk do "Stay Away" otrzymał nagrodę za najlepszy videoclip.
Odbyła się trasa "Real Tour". Pod koniec roku panowie z Larc postanowili odpocząć. Hyde zdecydował się na wytchnienie w ramionach poślubionej 25 grudnia 2000 roku żony, Megumi Oishi. Podobno w podróż poślubną udali się do Disneylandu No cóż, grunt, że się kochają.

1) "Get Out From the Shell". W całości po angielsku. Yuki napisał muzykę, więc słychać trochę elektroniki. Szczególnie fajnie wygląda wykonanie live z "Shibuya 7 Days", gdzie Hyde wykonał ją po japońsku.

2) "The Nepenthes" - Hyde, jak do tej pory, o seksie pisał dwuznacznie, krążył wokół. Nie pisał wprost. Tutaj jest inaczej. Tekst "The Nepenthes" jest zarezerwowany raczej dla pełnoletnich fanów. Co do muzyki, ostre dźwięki gitary dopełniają atmosfery ostrego.... stosunku płciowego.

3) "Neo Universe" - piosenka specjalnie na nowe milenium. Na teledysku widać i roboty i wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądała przyszłość.

4) "Bravery" - piosenka skierowana do fanów. Apel, by nie wierzyć tylko w to, co widzi się w telewizji. Nawet jeśli członkowie Larc są weseli w programach, uśmiechnięci na zdjęciach, to nie zawsze musi to być prawda, że często jest to tylko "robienie dobrej miny do złej gry". Oni też mają prawo się smucić i mieć problemy, mimo, że na ekranie tego nie widać.

5) "Love Flies" - piosenka o miłości, z lekka przesycona erotyzmem. Przyszłościowy teledysk i hologram kobiety wijącej się wokół Hyde....

6) "Finale" - jedna z piękniejszych ballad Laruku. Została wykorzystana jako ending do "Ring 1". W tekście Hyde wykazuje swoje współczucie dla Sadako. Teledysk kręcony w styczniu na Hawajach. Piękna sceneria i elementy nawiązujące do filmu.

7) "Stay Away" - hymn Tetsu, który zawsze przed rozpoczęciem utworu na koncercie daje popis swoich "basowych" umiejętności. Często gra bananem, a nie palcami. Utwór jest o wolności ponad wszystko. Na teledysku słynny układ taneczny.

"Route 666" - temat: szalona i niebezpieczna jazda samochodem w kanionie de Chelly. Jazda na złamanie karku. Jeden z lepszych kawałków na płycie.

9) "Time Slip" - jeden z łagodniejszych kawałków. Podoba mi się partia gitarowa i przyjemny głos Hyde.

10) "A Silent Letter" - piosenka posiada przepiękny, romantyczny i smutny tekst. Przy tłumaczeniu nawet uroniłam łezkę. Muzyka jest szalenie spokojna, więc jeśli ktoś nie zna tekstu, to może wydawać się nudna.

11) "All Year Around Falling in Love" - piosenka o miłości, bardzo lubiana, przyjemna dla ucha. Każda kobieta chciałaby usłyszeć takie słowa.

"REAL" "Autentyk" , "Realizm"...

Obraz

1. "Get Out from the Shell" sł. hyde, muz. yukihiro
2. "The Nepenthes" sł. hyde, mzu. ken
3. "Neo Universe" sł. hyde, muz. ken
4. "Bravery" sł. i muz. tetsu
5. "Love Flies" sł. hyde, muz. ken
6. "Finale" sł. hyde, muz. tetsu
7. "Stay Away" sł. hyde, muz. tetsu
8. "Route 666" sł. hyde, muz. ken
9. "Time Slip" sł. hyde, muz. ken
10. "A Silent Letter" sł. hyde, muz. ken
11. All Year Around Falling in Love" sł. i muz. hyde.

LINK: http://www.mediafire.com/?1dfitov1mgf

pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Laru napisał(a):
Od tygodnia choruję i nie chodzę do szkoły. Zamiast czuć się lepiej, mój stan się pogarsza. Piszę tego posta z załzawionymi oczami, więc z góry przepraszam, jeżeli będą jakieś literówki.
Dominiko, nie męcz się przed kompem, tylko lepiej odpoczywaj Ukłony w Twoją stronę, za link mimo choroby

Dominika napisał(a):
Koncert oglądało ponad 650 000 fanów.
Jakoś nie chce mi się wierzyć w te dane Chodzi o to, że zorganizowanie koncertu dla takiej ilości osób jest po prostu technicznie niemożliwe. Po pierwsze potrzeba by było na to duuuużo miejsca (nawet mimo tego, że koncert odbył się powietrzu), a do tego aby każdy mógł coś zobaczyć, potrzebne byłyby olbrzymie, wręcz gigantyczne telebimy.
Hmm, Dominiko, może trafiłaś na jakieś wątpliwe dane. Może autor tekstu dodał niechcący o jedno zero za dużo ^_^

Pozdrawiam!

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kamzo napisał(a):
Jakoś nie chce mi się wierzyć w te dane Chodzi o to, że zorganizowanie koncertu dla takiej ilości osób jest po prostu technicznie niemożliwe. Po pierwsze potrzeba by było na to duuuużo miejsca (nawet mimo tego, że koncert odbył się powietrzu), a do tego aby każdy mógł coś zobaczyć, potrzebne byłyby olbrzymie, wręcz gigantyczne telebimy.
Hmm, Dominiko, może trafiłaś na jakieś wątpliwe dane. Może autor tekstu dodał niechcący o jedno zero za dużo ^_^
Koncert odbył się w jakimś mega parku, nie pamiętam w tej chwili nazwy. Oglądałam kilka występów z tego koncertu (całego niestety nie mam) na YouTube i było kilka oddaleń od sceny, a tam ogrom ludzi. Chociaż może.... w Tokio Dome mieści się 55 000 osób.... sprawdzę jeszcze te dane, możliwe, że masz rację. Liczba mogła dotyczyć łącznej liczby fanów, którzy przybyli na wszystkie koncerty z tej trasy. Jednak oglądałam taki program z Larusiami i taka liczba padła. Jeszcze go poszukam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Laru-chan napisał(a):
Oglądałam kilka występów z tego koncertu (całego niestety nie mam) na YouTube i było kilka oddaleń od sceny, a tam ogrom ludzi. Chociaż może.... w Tokio Dome mieści się 55 000 osób....
Normalnie mieści się 50,000 Oczywiście liczba ta bywa większa gdy pojawiają się dodatkowe miejsca na bardzo ważnych koncertach (przykład - The Last Live X JAPAN). Ale właściwie już tam można zauważyć, że to ogrooom ludzi.
Przypuszczam, że liczba jaką podałaś faktycznie może dotyczyć ilości osób jaka widziała całą trasę. To brzmi już realnie ^_^

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Kamzo napisał(a):
Normalnie mieści się 50,000
Na oficjalnej stronie jest podana ta większa liczba

Kamzo napisał(a):
Przypuszczam, że liczba jaką podałaś faktycznie może dotyczyć ilości osób jaka widziała całą trasę. To brzmi już realnie ^_^
Pech chciał, że z YouTube usunęli ten program.... jest tylko pierwsza część. Jednak postaram się go ściągnąć. Jestem pewna, że tam padła liczba fanów, którzy byli na koncercie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Laru-chan napisał(a):
Pech chciał, że z YouTube usunęli ten program.... jest tylko pierwsza część. Jednak postaram się go ściągnąć. Jestem pewna, że tam padła liczba fanów, którzy byli na koncercie.
Jak na razie dowody mi usunęli. Jednak jestem prawie na 100% pewna, że to byłą prawdziwa liczba. Jednak jak na razie, nie jestem w stanie tego udowodnić.

Póki co czas na kolejną płytę L'arc. Po wydanu "Real" chłopcy stwierdzili, że pora zwolnić. Zresztą mieli prawo być zmęczeni. Postanowili na jakiś czas pójść każdy w swoja stronę. Jednak, żeby fani nie czuli się porzuceni, wydali płytę "Clicked Singles Best 13". Uprzednio na swojej stronie internetowej zamieścili listę swoich singli i zrobili głosowanie, w którym brali udział fani. 12 piosenek, które uzyskały najwięcej głosów pojawiły się na albumie. 13 oznacza, że powinno być 13 utworów. Tak też było. Nagrali nową piosenkę. Przepiękną balladę "Anemone". Zarówno słowa jak i muzykę napisał Hyde. Podobno zrobił to specjalnie dla Megumi. Zresztą słowa piosenki mówią same dla siebie.
Album został wydany 14 marca 2001 roku. Sprzedał sie w ilości 1 242 000 sztuk. Poem wydali jeszcze 3 płyty typu "the best of" i jedną zawierającą piosenki, które ukazywały się tylko na singlach, tzw. "cw". Te trzy płyty wydali jednego dnia: 19 marca 2003 roku. Łącznie te trzy płyty sprzedały się w ilości ponad pół miliona egzemplarzy.

Od 2001 roku Larusie rozpoczynają swoje solowe projekty.
Hyde po roku spędzonym z żonką wyjeżdża do Wlk. Brytanii i tam nagrywa swój pierwszy solowy album "Roentgen", który ma 3 swoje wersje. Normalna, limitowana i wersja angielska. Pod koniec 2003 roku wydaje drugi oddmienny album "666" i jednocześnie w październiku zostaje tatusiem Hyde-juniora.

Tetsu zmienia ksywę na Tetsu69. Wydaje kilka singli i jeden pełny album "Suite November".

Ken razem z Sakurą (który wychodzi z więzienia) zakładają zepół S.O.A.P. Dołącza do nich basista Ein. Pod koniec 2004 roku rozpadają się.

Yukihiro wkracza w elektroniczne rytmy i zakłada zespół Acid Androids, który działa do dziś.

To skrót historii lat 2001-2004. A teraz linki do płyt:

"Clicked Singles Best 13" w wolnym tłumaczeniu "Kliknij 13 najlepszych singli"

Obraz

1. "Blurry Eyes" - sł. hyde, muz. ken
2. "Flower" - sł. hyde, muz. hyde
3. "Lies and Truth" - sł. hyde, muz. ken
4. "Niji" - sł. hyde, muz. ken
5. "Winter Fall" - sł. hyde, muz. ken
6. "Dive to Blue" - sł. hyde, muz. tetsu
7. "Honey" - sł. hyde, muz. hyde
8. "Heaven's Drive" - sł. hyde, muz. hyde
9. "Pieces" - sł. hyde, muz. tetsu
10. "Neo Universe" - sł. hyde, muz. ken
11. "Driver's High" - sł. hyde, muz. tetsu
12. "Stay Away" - sł. hyde, muz. tetsu
13. "Anemone" - sł. hyde, muz. hyde

LINK:http://www.mediafire.com/?c4lt61xq8ny

"The Best of L'arc~en~Ciel 1994-1998"

Obraz

1. "In the Air" - sł. hyde, muz. hyde
2. "Blurry Eyes" - sł. hyde, muz. ken
3. "Vivid Colors" - sł. hyde, muz. ken
4. "And She Said" - sł. hyde, muz. hyde
5. "Natsu no Yuutsu -time to say good-bye" - sł. hyde, muz. ken
6. "Kaze ni Kienaide" sł. hyde, muz. tetsu
7. "Flower" - sł. hyde, muz. hyde
8. "Lies and Truth" - sł. hyde, muz. ken
9. "Caress of Venus" - sł. hyde, muz. ken
10. "The Fourth Avenue Cafe" - sł. hyde, muz. ken
11. "Niji" - sł. hyde, muz. ken
12 "Winter Fall" - sł. hyde, muz. ken
13. "Shout at the Devil" - sł. hyde, muz. ken
14. "Fate" - sł. hyde, muz. ken
15. "Anata" - sł. hyde, muz. tetsu

LINK: niestety mi nie działa Jednak, jeśli ktoś pobierał wszystkie płyty jakie tu wrzucałam, to ma wszystko.

The Best of L'arc~en~Ciel 1998-2000"

Obraz

1. Dive to Blue" - sł. hyde, muz. tetsu
2. "Honey" - sł. hyde, muz. hyde
3. "Shinshoku -lose control-" - sł. hyde, muz. ken
4. "Kasou" - sł. hyde, muz. ken
5. "Snow Drop" - sł. hyde, muz. ken
6. "Forbidden Lover" - sł. hyde, muz. ken
7. "Heaven's Drive" - sł. hyde, muz. hyde
8. "Pieces" - sł. hyde, muz. tetsu
9. "Trick" - sł. yukihiro, muz. yukihiro
10. "Driver's High" - sł. hyde, muz. tetsu
11. "Love Flies" - sł. hyde, muz. ken
12. "Neo Universe" - sł. hyde, muz. ken
13. "Finale" - sł. hyde, muz. tetsu
14. "Stay Away " - sł. hyde, muz. tetsu
15. "Get out from the Shell" - sł. hyde, muz. yukihiro

LINK: tak jak w przypadku "the best of 1994-98"

"The Best of L'arc~en~Ciel C/W" muszę wgrać, więc to trochę potrwa.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Laru-chan napisał(a):
"The Best of L'arc~en~Ciel C/W" muszę wgrać, więc to trochę potrwa.
Nie sądziłam, że aż tak długo. Żeby wgrać coś na Mediafire potrzeba 5 godzin. Muszę więc podać linki do pojedynczych piosenek. Ogólny link jest jeden. Potem klika się na zieloną strzałeczkę przy tytule piosenki i włącza się nowa strona. Czeka się kilka chwil, aż link się pokaże i ściąga się.

The Best of L'arc~en~Ciel C/W

Obraz

1. "Brilliant Years" (z singla "Vivid Colors") sł. i muz. hyde
2. "Anata no Tameni" (z singla "Natsu no Yuutsu") sł. hyde, muz. ken
3. "I'm so Happy" (z singla "Kaze no Kienaide") sł. i muz. hyde
4. "Sayounara" (z singla "Flower") sł. i muz. hyde
5. "Sai wa Nagarareta" (z singla "Lies and Truth") sł. tetsu, muz. ken
6. "The Ghost in My Room" (z singla "Niji") sł. i muz. hyde
7. "Metropolis" (z singla "Winter Fall") sł. hyde, muz. ken
8. "Peeping Tom" (z singla "Dive to Blue") sł. i muz. hyde
9. "A Sweel in the Sun" (z singla "Snow Drop") sł. hyde, muz. yukihiro
10. "Kasou 1014 mix" - sł. hyde, muz. ken, remix - yukihiro
11. "Hole" sł. -, muz. yukihiro
12. "Get Out from the Shell" (po japońsku) - sł. hyde, muz. yukihiro

LINK: http://www.4shared.com/dir/2802966/7d304870/ ... el_cw.html

Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na "Anata no Tameni", "The Ghost in My Room" i "Metropolis". Moje ulubione kawałki z tej płyty.

W "Anata no Tameni" (pl. "Dla Ciebie") podoba mi się niski głos Hyde i świetna muzyka napisana przez Kena. Ten zawodzący głos to wbrew pozorom nie Tetsu Więc kto to? Nie mam zielonego pojęcia.

"The Ghost in My Room" (pl. "Duch w moim pokoju") to wesoły kawałek i śmieszny głos Hyde. To bodajże pierwszy kawałek Larc, który przetłumaczyłam na polski. Zawsze podobała mi się solówka Kena.

"Metropolis" można tłumaczyć jako miasto, gdzie ludzie żyją obok robotów. Ja interpretuję ten utwór jako "senne marzenie" pewnego androida. "Senne marzenie", to jakby ktoś nie wiedział, sen o zabarwieniu erotycznym. Piosenka w zasadzie jest o seksie. Zwrot "seiki wo iyashite" zna każdy fan Larc. Można go tłumaczyć jako "ulecz mój seksualny organ", "pieść moje...hmmm... narządy rozrodcze mężczyzny" i tak dalej. Słowo "iyashite" dosłownie oznacza "wulgarność" , "nieprzyzwoitość". W tym kontekście jednak oznacza męskie klejnoty. Zresztą wystarczy obejrzeć jakieś wykonanie live. Ręka wokalisty zawsze ląduje tam gdzie trzeba. Utwór ma lekki podkład. Muzyka jakby płynie. Ken od czasu do czasu klimatycznie brzdąknie na gitarze. Relaksacyjny utwór i na pewno jedyny w rodzaju. Zupełnie odmienny od wulgarnego "Nepenthes", w którym żadnych metafor nie ma i śmiało brzmi "chcę lizać całe twoje ciało". Ohhh.... ci to mają pomysły na piosenki

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Jak już wcześniej wspomniałam, po 2000 roku chłopcy zaczęli solowe projekty. Jednak w 2001 roku pozostawili jednego singla. Tym singlem jest znany fanom Final Fantasy "Spirit Dreams Inside". Utwór został wykorzystany w filmie "Final Fantasy Spirit Within". Jest w całości po angielsku i w całości stworzony przez Hyde. Ci, którzy kupili singiel mogli się też zapoznać w inną wersją, zwrotkami po japońsku.
Obserwując poczynania L'arc~en~Ciel w ciągu lat, można było zauważyć, że po przerwie pojawi się jakiś album. Tak też było. Zanim to się stało pojawił się jeszcze dwa single. 4 lipca ukazał się "Ready Steady Go!". Energetyczny utwór został wykorzystany jako opening do anime "FMA".
Niecały miesiąc później, 3 marca pojawił się "Hitomi no Juunin" ("W Twoich Oczach"). Dla odmiany śliczna ballada. Jednak teledysk jest trochę... e... dziwny.

Trzy single to wystarczający powód, by wydać album. Tak więc 31 marca 2004 roku ukazał się "SMILE". Pyszczek z okładki przypomina tego z Nirvany. Podejrzewam, że to z zamiłowania Hyde do zespołu Kurta Cobaina. Zawsze lubił ten zespół (nawet głos ma czasem podobny do Kurta) i dlatego projektując okładkę, umieścił na niej "coś takiego".
Jeśli chcesz się wybrać na cosplay, to wystarczy, że do niebieskiego garnituru założysz na głowę żółte pudło i wszyscy będą widzieli jakiego japońskiego zespołu słuchasz .
W "Smile'u" charakterystyczne jest to, że głos Hyde się zmienił. To dlatego, że na swojej solowej płycie "666" (wydanej w 2003 roku) śpiewał głośno, mocno i nie oszczędzał gardła, przez co nabawił się chrypy. Nie wiem, czy to jest konkretny powód tego "załamania", ale od 2004 roku żadna płyta Larc nie osiągnęła nakłady pół miliona. "Smile" sprzedał się w ilości 378 784 sztuk. Odbyły się dwie trasy koncertowe. Jedna w Japonii "Smile Tour" oraz koncert w USA. Odbył się w Baltimore na imprezie "Otakon" dot. anime i mangi. Zebrało się 12 000 osób. Tam też po raz pierwszy wykonali najnowszy singiel "Jiyuu en no Shotai" ("Zaproszenie do Wolności").

Wraz z wydaniem tego singla rozpoczyna się nowy rozdział w działalności zespołu. w Japonii zaczyna się mówić o P'unk~en~Ciel. Na singlu "JenS" pojawił się utwór "Milky Way" z płyty "Heart". Jednak w innej wersji. Muzyka inaczej zagrana, w wokalu zamiast Hyde śpiewał Tetsu. Otóż panowie postanowili odświeżyć nieco swe utwory.

Oto skład P'unk~en~Ciel:
Tetsu Punk - wokal
Yuki Punk - bas
Ken Punk - perskusja
Hyde Punk - gitara

Od tej pory na każdym singlu zespołu jest jakaś punkowa wersja Larcowej piosenki.

Dosyć pisania, czas na coś do słuchania. Jeśli ktoś to przeczytał, to ślicznie dziękuję.


"SMILE"

Obraz

1. "Kuchizuke" ("Pocałunek").(broń Boże "Seppun", niby to samo znaczy, ale to nie jest prawidłowa nazwa) - sł. hyde, muz. ken
2. "Ready Steady Go!" - sł. hyde, muz. tetsu
3. "Lover Boy" - sł. i muz. ken
4. "Feeling Fine" - sł. hyde, muz. ken
5. "Gime Goes On" - sł. i muz. tetsu
6. "Coming Closer" - sł. hyde, muz. ken
7. "Eien" ("Na zawsze") - sł. i muz. hyde
8. "Revelation" - sł. hyde, muz. yukihiro
9. "Hitomi no Yuunin" ("W Twoich Oczach") - sł. hyde, muz. ken
10. "Spirit Dreams inside" - sł. i muz. hyde

LINK: http://www.mediafire.com/?50atg9mdmz2

Miłego słuchania.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » L'Arc~en~Ciel - download
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook