Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Tajemnice Smallville

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
opowiadający o młodzieńczych latach Supermana – Clarka Kenta. Wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych przez Warner Bros., na antenie zadebiutował w 2001 roku. Do dziś zrealizowano siedem sezonów serialu. 26 stycznia 2006 roku został wyemitowany setny odcinek Smallville pt. Reckoning.

W Polsce Tajemnice Smallville emitują telewizje: TVN (do tej pory stacja wyświetliła trzy sezony serialu – czwarty jest emitowany od 1 lipca, w niedziele w godzinach wieczornych) oraz TVN Siedem (emisje powtórkowe po TVN).
Fabuła:
„Tajemnice Smallville” przedstawiają życie legendarnego Supermana w czasach jego młodości. Akcja serialu rozpoczyna się w 1989 roku, kiedy na małe amerykańskie miasto spada deszcz meteorytów, a wraz z nim kapsuła, w której na Ziemię przybywa kilkuletni Superman. Młodego chłopca znajdują Martha i Jonathan Kentowie i postanawiają go przygarnąć. Deszcz meteorytów wywołał jednak tragiczne skutki w żyjącym swoim spokojnym rytmem miasteczku Smallville. Jeden z meteorytów zabija rodziców Lany Lang. Państwo Langowie stali się jednymi z wielu ofiar tego wydarzenia. Mimo tych szkód po kilkunastu latach mieszkańcy starają się żyć tak jak przed zdarzeniem.

Clark dorasta – zaczyna poznawać i próbuje panować nad swoimi nadludzkimi zdolnościami. Chłopak potrafi m.in. przenikać wzrokiem przez ściany, rozpalać oczami ogień czy podnosić niesamowicie ciężkie przedmioty. Z czasem okazuje się, że Superman ma także słabości – nie może przebywać zbyt długo w towarzystwie kryptonitu, czyli materiału skalnego, który przybył razem z nim na planetę. Powoduje on nagły spadek formy i utratę nadprzyrodzonych zdolności Clarka. Na swoje nieszczęście, chłopak jest narażony na jego częstą obecność, ponieważ Kryptonit jest wszechobecny w Smallville. To właśnie dzięki temu meteorytowi wielu innych mieszkańców miasta "otrzymało" niespotykane dotąd moce. Niestety, większość z nich wykorzystuje je do złych celów, a młody Kent – czując się za to odpowiedzialny – walczy w każdym odcinku serialu z jakimś człowiekiem-mutantem, który zagraża miastu lub jego przyjaciołom.

„Tajemnice Smallville” to także perypetie miłosne. Clark podkochuje się w szkolnej koleżance Lanie Lang, której także nie jest obojętny. Tymczasem inna znajoma – Chloe Sullivan, młoda dziennikarka – jest z kolei zauroczona Clarkiem. Wynika dość nieciekawa sytuacja, a pikanterii dodaje fakt, że Lana i Chloe są bliskimi przyjaciółkami.

Ważnym bohaterem serialu jest Lex Luthor. Pojawia się on już w pierwszych odcinkach i daje się poznać jako dociekliwy i dążący do celu biznesmen. Po wypadku, z którego uratował go Clark (korzystając ze swojej niezwykłej siły), obaj stają się przyjaciółmi, jednak Clark nie ma zamiaru wyjawiać w jaki sposób ocalił Lexa. Z czasem Luthora coraz bardziej zaczynają dręczyć pytania: W jaki sposób tak naprawdę został uratowany od śmierci w zatopionym aucie? Jak udało się przeżyć Kentowi uderzenie przez jego samochód na chwilę przed wypadnięciem z mostu? Skąd miał jeszcze siły, aby mu pomóc? Ciekawość narasta i staje się obsesją Lexa.

Najlepszym szkolnym kolegą Clarka jest Pete Ross, który jako pierwszy – poza rodziną – poznaje możliwości swojego przyjaciela. Ta informacja z początku jest wielkim szokiem dla Pete’a, ale po ochłonięciu nie zmienia on stosunku do Clarka i jest pod wrażeniem jego mocy.

Źródło wikipedia
Wypowiadajcie się na temat serialu.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Smallville bardzo fajne, jeden z mych ulubionych seriali, jednak oglądam tylko w tv, bo w necie trzeba płacić za ściąganie, a mi się nie śpieszy do wydawania kasy za coś, co mam za darmo co tydzień. Co prawda się pogubiłem, na TVNie puszczają nieregularnie i wszystko się pląta. Z tego co pamiętam, wyszło już 7 sezonów... Albo 6. Nie wiem, może więcej. W każdym bądź razie, chciałbym zobaczyć wszystkie. I po kolei.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Ale czub, niby jak płacić, ja mam all sezony na kompie (ee.. się znaczy na płycie )
Smallville, niezły serial, trzeba przyznać, że jak na tyle sezonów, mieli pomysła: O
Choć im dłużej oglądam, tym bardziej mnie nuży, preferuje bardziej House'a, nijeżeli Smallville, poza tym co za dużo to nie zdrowo;p
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Daichi napisał(a):
jednak oglądam tylko w tv, bo w necie trzeba płacić za ściąganie, a mi się nie śpieszy do wydawania kasy za coś, co mam za darmo co tydzień
Co prawda to prawda, ja też tak próbowałem, ale nie za bardzo się to opłaca.
Tenshi napisał(a):
Ale czub, niby jak płacić, ja mam all sezony na kompie
Po pierwsze primo, nie zaczyna się zdania od "ale", a po drugie jak jesteś taka cwana to powiedz skąd pobrałaś te odcinki?

Co do samego serialu. Moim zdaniem jest lepszy od Dr. House'a. Akcja poukładana, muzyka pasująca do klimatu serialu. Aktorzy potrafiący grać swoje rolę. Serial bardzo dobry, jedyne co mnie irytuje to późne godziny emisji, np. wczoraj. Tajemnice... leciały po północy . Co do sezonów podobnie jak Dajak chciałbym obejrzyć je wszystkie .
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Dark Sky napisał(a):
Po pierwsze primo, nie zaczyna się zdania od "ale"
Woh!.. jaki fachowiec!: O

Dark Sky napisał(a):
a po drugie jak jesteś taka cwana to powiedz skąd pobrałaś te odcinki?
Po pierwsze nie ja, tylko brat, On jest zagorzałym fanem tego serialu, jak i PB. Po drugie, trudno na torrentach poszukać, na bezpłatnych też są. Co do serialu, nie przepadam za takimi, co ciągnom się w nieskończoność, sezonów nabijają jak nie wiem, a czasem odcinek nudny jak flaki z olejem.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jak nie ma nic innego do oglądania, a ja mam akurat potrzebę pogapienia się w ekran to włączam. Fanką nie jestem, nie byłam i nie będę. Po prostu czasem obejrzę dla zabicia nudy. Jakoś mnie specjalnie nie wciągnął..

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Tenshi napisał(a):
Ale czub, niby jak płacić, ja mam all sezony na kompie
Ja nie korzystam z torrentów ;p Jak ściągam, to zazwyczaj ze stron.

Dark Sky napisał(a):
Po pierwsze primo, nie zaczyna się zdania od "ale", a po drugie jak jesteś taka cwana to powiedz skąd pobrałaś te odcinki?
, po pierwsze, zanim zaczniesz kogoś poprawiać, upewnij się czy sam nie robisz błędów, kochanie.
Dark Sky napisał(a):
Akcja poukładana, muzyka pasująca do klimatu serialu. Aktorzy potrafiący grać swoje rolę.
W Housie tego nie ma? Hm.
Tych seriali nie powinno się porównywać w ogóle, całkiem się od siebie różnią.

Swoją drogą, marzy mi się, by puszczali Smallville od początku. I żeby to było wszystko po kolei, pookładane i o wcześniejszej porze. Na przykład, tak jak Prison Break - o 20, dwa odcinki co tydzień. I byłoby dobrze.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Daichi napisał(a):
Ja nie korzystam z torrentów ;p Jak ściągam, to zazwyczaj ze stron.
Boś lama
Zgram na płytki raz jeszcze i Ci podaruje;p - maniakuxD

Daichi napisał(a):
Tych seriali nie powinno się porównywać w ogóle, całkiem się od siebie różnią.
Chodziło mi o to, że bardziej mnie wciagnął film.
Poza tym później gdy Lex jest zły, jakoś mi się to kupy nie trzyma, zakręcony to i przypuszczam, że jak zrobią jeszcze z dwa sezony, to będzie to denne, bezpółciowe, tylko po to by zrobić, a podobno i 8 sezon ma wyjść.

Edit:
(by mi się tu nie denerwowali moderatorzy)
Nie wiem Freez ile ogladałeś sezonów, ale nie wypowiadaj sie na temat Lex'a, skoro nic nie wiesz, po drugie, serial zajmuje około 10 płyt, zastanów się co mówisz, bo Daichi, że tak lekko to ujmę, jest mi kimś bliskim i robie to z czystej przyjemności, poza tym obiecałam mu prezęcik;p, a ty, no cóz, pomyśl... Wiec jakbym mogła dac coś Tobie, co juz obiecałam jemu?... Nawet mi przez myśl to nie przechodzi, a mówiłam, na torrentach są odcinki.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Lilu: 08.07.2008, 17:07
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tenshi napisał(a):
Zgram na płytki raz jeszcze i Ci podaruje;p - maniakuxD
Ja bym też reflektował , a jak nie to zapytaj się proszę brata skąd ściągał te odcinki ok?

Tenshi napisał(a):
Poza tym później gdy Lex jest zły
Lex sam od siebie nigdy nie jest zły, wydaje mi się, że to z winy ojca, bo on ma na niego taki wpływ.
Tenshi napisał(a):
przypuszczam, że jak zrobią jeszcze z dwa sezony, to będzie to denne
Nieprawda!! Takich seriali niech będzie dużo . Ja jestem za a nawet przeciw .

emate: Dobra dobra, proszę bez offtopu!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Serial] Tajemnice Smallville
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook