Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Nieznajomi Strangers (2008)

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Właśnie przed chwilą skończyłem oglądać i od razu chciałem zapytać was, co sądzicie o tym filmie?
Ostatecznie podane było, iż film jest na faktach, co mi trochę nie pasuje. Co wy o tym sądzicie?

Ja film podzieliłem sobie na dwie połowy :

Pierwsza (00:00- 00:45 min) - Dobra, nieprzewidywalna, tajemnicza, trzymająca w napięciu. Naprawdę całość zapowiadała się zacnie. Zabawa w kotka i myszkę, robienie nastroju i tak naprawdę zaskakiwanie tym, że zaskoczenia nie było. To mi się podobało i zdziwiło jak na film roku 2008.

Druga ( 00:45- do końca filmu) - Tu już trochę gorzej. Owszem cały czas tajemniczość ale zarazem więcej ujawnienia. Momenty w których widz powinien się przestraszyć nie wypalają. Braknie tej nieprzewidywalności, którą mamy w pierwszej połowie. Fabuła zaczyna się rozmywać, zaczyna zbiegać się zbyt wile postaci w jedno miejsce, co psuje klimat.

Przyznaję, że zakończenie było zaskakujące i pozostawiające widza z pewnymi wątpliwościami, pytaniami (przynajmniej mnie). Osobiście czuje pewien niedosyt i niewyjaśnioną sprawę.
Ogólnie rzecz biorąc, film nie zalicza się do najgorszych, a gdyby kazano mi oceniać, według mojej pokręconej skali wyszło by 6/10


Ps.(resztę może dopowiem nieco później, bowiem teraz jedno oko mam zamknięte, w drugim obraz mi przyćmiewa, a z ust zaczynają lecieć literki "ZzzzZZ", więc nie jestem w stanie się dłużej rozwodzić na ten temat.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.762
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Szybka reakcja.
Mam przyspieszenie jak po laksygenie.
Nie dziwię się, że autor tematu podzielił film na części. Początek stosunkowo trzyma w klimacie, dalej jest tylko gorzej: wazelinowość, styropianowość, głupota i tandeta. Końcówka ujdzie. Nie chcę być wylewny jak siki z nocnika, ale tak prezentuje się film.
Najbardziej denerwujące jest motto filmu : "To stało się naprawdę"! A tu klops, naciągana strategia komercyjna, zwykłe kłamstwo. Powinni za coś takiego frajerów do pierdla wsadzić. Kłamią na lewo i prawo, przy okazji zarabiając na czysto ponoć 45 melonów zielonych (budżet ponoć 9, zyski ponoć 54).
Po prostu system kija i marchewki.
Film ma tyle czadu co kakadu i daję 5-/10. Bardzo ale to bardzo przeciętny, nie warto marnować czasu.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Horror] Nieznajomi Strangers (2008)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook