Forum Dragon Ball Nao

» Żużel

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jak mogło zabraknać tutaj tematu o czołowym polskim sporcie O_0

Co to żuzel pisac nie bede za to zapraszam tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Sport_%C5%BCu%C5%BClowy

Jak wiadomo przyszła wiosna, a co za tym idzie w ryk silników zaopatrzyły się sporty motorowe. Nie inaczej jest z żużlem od dobrych kilku tygodni zespoły sprawdzają sie w sparingach a co bogatsi zawodnicy przebywaja we włoszech czy chorwacji aby potrenować przed zbliżającym sie sezonem. 5 kwietnia tj. pojutrze rusza najlepsza liga świata polska ''Speedway ekstraliga'', tak jak to dumnie brzmi, ale nigdzie indziej w zadnym innym kraju nie idzie zarobic tyle co u nas,a raczej ''dało'' sie zarobić bo główna przeszkądą w tym roku może być nie tylko pogoda, ale też kryzys gospodarczy który dał po kieszeni klubam (min: dlatego Polonia Bydgoszcz ma taki skład jaki ma -_-). Pogoda równiez ma ważny wpływ, zwłaszcza w ostatnich dniach gdzie płatała figla i sporo zawodników jeszcze nie trenowało. Mimo tych ''uszczerbków'' sezon zapowiada sie pasjonująco, składy są wyrównane każdy moze wygrac, każdy moze przegrać.

Kluby Center Net Mobile Speedway Ekstraligi 2009:
1. Unibax Toruń
2. Unia Leszno
3. Falubaz Zielona Góra
4. Włókniarz Częstochowa
5. Atlas Wrocław
6. Caelum Stal Gorzów
7. Polonia Bydgoszcz
8. Lotos Gdańsk

Moje typy:
1. Unia Leszno
2. Caelum Stal Gorzów
3. Falubaz ZG


Żużel to sport nie tylko drużynowy, ale przede wszystkim indywidualny. Toteż swiatową ranga ciesza sie zawody Grand Prix, rozgrywane od 1995r. (wczesniej były to jednodniowe IMŚ), 11 turnieji które wyłaniaja mistrza świata. Jak zwykle bedziemy kibicowac naszemu najlepszemu zawodnikowi Tomaszowi Gollobowi, którego mozna smiało nazwac pechowcem, tyle startów i ani jednego złota.....Ponadto kciuki bedziemy sciskac za 3 pozostałych rodaków: Rune Holte (dla mnie to nie polak, no ale obywatelstwo robi swoje..), Sebastiana Ułamka oraz Grzegorza Walaska. Najwięcej tytułów na swoim koncie, ma niejeżdżący już Tony Rickardsson, lecz coraz bardziej zbliża sie do niego ubiegłoroczny MŚ Nicki Pedersen, ale czy to mu sie uda zobaczymy w pazdzierniku

Lista uczestników tegorocznego GP:
1. Nicki PEDERSEN
2. Jason CRUMP
3. Tomasz GOLLOB
4. Greg HANCOCK
5. Hans ANDERSEN
6. Leigh ADAMS
7. Andreas JONSSON
8. Rune HOLTA
9. Scott NICHOLLS
10. Fredrik LINDGREN
11. Chris HARRIS
12. Kenneth BJERRE
13. Grzegorz WALASEK
14. Sebastian ULAMEK
15. Emil SAYFUTDINOV

Moje Typy:
1, Nicki Pedersen
2. Tomasz Gollob
3. Leigh Adams


zapraszam do wypowiadania sie w temacie

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
hehe widzę jest popyt na temat...

Dobra, sezon 2009 dobiegł już końca i ze względu na błogie zainteresowanie tematem podam tylko najważniejsze wyniki:

DMP:

1. Falubaz Zielona Góra
2. Unibax Toruń
3. Włókniarz Częstochowa

spadek: Lotos Gdańsk awans: Unia Tarnów

IMP:

1. Tomasz Gollob
2. Krzysztof Kasprzak
3. Janusz Kołodziej

IMŚ:

1. Jason Crump (Australia)
2. Tomasz Gollob
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)

DPŚ:

1. Polska
2. Australia
3. Szwecja

Tak więc był to sezon zaskoćzen szczególnie jeśli chodzi o naszą najlepszą ligę świata, cieszymy się ze srebra Golloba w Grand Prix i złota polaków w drużynowym czempionacie. Mimo, że z Grand Prix pożegnała się dwójka polaków (Walasek i Ułamek) to nie możemy narzekać bo awans do światowej czołówki uzyskał Jarosław Hampel. Szykują się spore emocje na rynku transferowym a co za tym idzie także wróżyc bedzie niesamowite emocje.


Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co się stało, że Hampel był nieobecny w tym roku w Grand Prix? W moim mniemaniu był zawsze niezły.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Co się stało, że Hampel był nieobecny w tym roku w Grand Prix? W moim mniemaniu był zawsze niezły.
wypadł z cyklu 2 lata temu, ale jak napisałem wyżej od przyszłego roku znów będzie stałym uczestnikiem. Często tak jest, że dobrze sie jeżdzi w lidze, ale nie potrafi się tego przełożyć na GP

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Możliwe, minęło z 8-10 lat odkąd przestałem śledzic żużel.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wreszcie, po 37 latach, polak znowu najlepszy na świecie!. Tomasz Gollob po sobotnim zwycięstwie w GP Włoch w Terenzano zapewnił sobie tytuł IMS na żużlu w finale pokonując Chrisa Harrisa, Grega Hancocka i Nicki'ego Pedersena. Oprócz golloba medal MS będzie miał także Jarosław Hampel, ale jakiego koloru ta odpowiedź padnie po ostatnich zawodach w Bydgoszczy (9 października). Gollob został drugim polskim złotym medalista, wcześniej w 1973 r. uczynił to dość przypadkowo J.Szczakiel.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Zajebiście. Zasłużył. Co roku coraz wyżej w generalce. Dwa poprzednie sezony kończył kolejno na 3, i 2 miejscu. W tym sezonie był klasą samą dla siebie, nikt nie był w stanie mu zagrozić. Gratulacje.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Był to z pewnością fenomenalny sezon dla polaków w tej dyscyplinie sportu. Po zdobytym w lipcu drużynowym pucharze świata, nadszedł czas Golloba, a dzisiaj kropkę nad "i" postawił także Jarek Hampel który obronił drugą pozycje podczas Grand Prix Final w Bydgoszczy. Zawody, na których miałem okazje być same w sobie były nudne, gdyż jedynie walka o srebro pozostawiała jedyną niewiadomą. Zawody zakończyły się zwycięstwem "miejscowego" Szweda Andreasa Jonssona, który wyprzedził Brytyjczyka Chrisa Harrisa i innego z naszych reprezentantów Janusza Kołodzieja, który także miał fenomenalny rok i może szefowie BSI przychylą się ku naszemu rodakowi i dadzą mu tak zwaną stałą dziką kartę na starty w GP 2011. Zawody same w sobie były nudne, gdyż tylko batalia o druga pozycje była jedyna atrakcją i niewiadoma, świetna atmosferę zgotowali także kibice, którzy mimo chłodnej pory stawili się w liczbie ok. 20.000. Szkoda, że zawodów nie ukończył Gollob, który na treningu nabawił się kontuzji i tylko pozostaja mroczne domysły jakby to było jakby 2 tygodnie temu nie zapewnił sobie tego tytułu.


Klasyfikacja końcowa GP 2010 (czołowa
1. Tomasz Gollob (Polska), 166pkt
2. Jarosław Hampel (Polska), 137pkt
3. Jason Crump (Australia), 135pkt
4. Rune Holta (Polska), 109pkt
5. Greg Hancock (USA), 107pkt
6. Chris Harris (Anglia), 107pkt
7. Kenneth Bjerre (Dania), 106pkt
8. Chris Holder (Australia), 96pkt

Końcowa tabela Drużynowych Mistrzostw Polski (pierwsza "3")
1. Unia Leszno
2. Falubaz Zielona Góra
3. Unibax Toruń


Tytuły zdobyte w tym sezonie przez Janusza Kołodzieja:
- Złoty Kask 2009 (przeniesiony z zeszłego roku, na marzec tego roku)
- Złoty Kask 2010
- Indywidualne Mistrzostwo Polski
- Drużynowe Mistrzostwo Świata (z Polską)
- Drużynowe Mistrzostwo Polski (z Lesznem)
- Drużynowe Mistrzostwo Szwecji (z Vetlandą)
- Kilka mniejszych, towarzyskich turnieji

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Żużel to bardzo brutalny sport. Większość wypadków jest niegroźna i zawodnicy wracają do gry jeszcze w tym samym meczu, ale są takie, co kasują zdrowie i karierę, a nawet życie. A Gollob jeździ od bardzo dawna.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Żużel
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook