Forum Dragon Ball Nao

» Liga Światowa 2009

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
W ten weekend rozpoczęły się zmagania najlepszych reprezentacji siatkarskich w ramach LŚ, Polacy rozpoczęli rozgrywki od porażki z mistrzami świata- Brazylią na ich terenie, dodam, że nasz zespół występuje w zmienionym składzie, podstawowi zawodnicy drużyny, albo leczą kontuzję, albo odpoczywają po sezonie, ale powrócą na ostatnie mecze LŚ.
Pierwszy mecz z Brazylią według mojej opinii był dobry w naszym wykonaniu jedynie w pierwszym wygranym przez nas secie do 23, potem było niestety już tylko gorzej kontuzja wyeliminowała Bartka Kurka z dalszej gry.
Pozytywnie zaprezentował się w pierwszym secie Kuba Jarosz, jego zagrywka była na dosyć wysokim poziomie.
W grupie D LŚ, rywalami Polaków są również Finowie, Wenezuelczycy.
Wczoraj miałem okazje także obejrzeć mecz Francja-Serbia, w którym to Francuzi wygrali to spotkanie 3:0 ich przewaga była niepodważalna, byli we wczorajszym meczu zespołem lepszym.
Trafiłem także na końcówkę spotkania Włochy-Chiny niestety nic więcej nie mogę powiedzieć, bo zdążyłem zobaczyć tylko wynik końcowy 3:0 dla Włochów.
Zapraszam ludzi interesujących się siatkówką, do komentowania spotkań LŚ.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Jak to zazwyczaj bywa po sezonie olimpijskim, następuje reselekcja i odmłodzenie składów poszczególnych ekip. Tegoroczna Liga Światowa nie jest priorytetem dla większości zespołów, ale pozwoli zgrać ze sobą mało doświadczonych zawodników oraz przećwiczyć poszczególne warianty gry. Myślę, że poważne roszady w składach nadadzą smaczku turniejowi, wyniki meczów będą na prawdę trudne do przewidzenia, a przy okazji będzie też świetna okazja dla młodszych zawodników, aby pokazać swoje duże umiejętności i zostać zauważonym przez właścicieli i trenerów znaczących klubów siatkarskich Europy .
Po dzisiejszym meczu meczu z Brazylią trudno mi jest sobie wyobrazić obecność polskiej ekipy w Final Six, jednak zdaję sobie sprawę, że nasi zawodnicy potrzebują jeszcze sporo czasu na aklimatyzację oraz zgranie z poszczególnymi reprezentantami. Wyrażam jednak wielką nadzieję, że przy wyeliminowaniu prostych błędów będziemy toczyć równą walkę z Brazylijczykami w trakcie rewanżu w Polsce, o pokonaniu Wenezueli i Finlandii już nie wspominając.
Moim cichym faworytem w tym roku jest Kuba ;p.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zacznę może od wczorajszego spotkania Chiny-Włochy zakończonym zwycięstwem graczy z Chin 3:0 w każdym z tych trzech setów było widać walkę o piłkę, a ostatni 3 set to majstersztyk w wykonaniu reprezentantów Chin, walka o każdy punkt zaprocentowała wygraną, każdy z graczy dawał na boisku z siebie 100%. Powiem więcej jeżeli reprezentanci Chin nadal będą pokazywali taką waleczność podczas spotkań z innymi ekipami to mogą być czarnym koniem tegorocznych rozgrywek.
Według mnie za wcześnie jest jeszcze na wytypowanie murowanego faworyta do zwycięstwa w LŚ, groźni będą gracze z USA, Włosi, Francuzi, Brazylijczycy, jednakże nie przekreślam szans na końcowy sukces Polskiej reprezentacji, wygrać z Brazylią jest trudno, a do tego, jak dodamy gdzie były rozgrywane te pierwsze mecze, w jakich składach wystąpiła nasza reprezentacja.
Mam nadzieję, że w meczach rewanżowych na naszym terenie Polska pokaże na co ją stać.
Moim cichym faworytem jest reprezentacja Francji.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Liga Światowa 2009
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook