Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Origin (Ramayana?)

Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 5.016
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Przeglądając ostatnie tematy na forum Dragon Ball natknąłem się na post kogoś, kto spytał się czy inni forumowicze nie słyszeli przypadkiem, że DB został stworzony na bazie japońskiej mitologii. Pytanie to nieco mnie zdziwiło, bo wydawało mi się, że jest nowina już dawno nienowa, tak jak to, że pierwsze odcinki serii są alegorią legendy o chińskim (czy bodaj tybetańskim) filozofie Tripitace: "Podróży na Wschód". A ty jednak.

Ciekaw jestem jak wielu widzi w Dragonball podobieństwa do "Ramayany". Motywy stamtąd są wręcz uderzające pod względem, a najbardziej chyba postać małpiego księcia Hanumana, który potrafił latać (buku jutsu?) i rosnąć na żądanie (kiodayka?). Jest też demoniczny władca Ravana, który ma sześć rąk (shiyoken?) i trzecie oko na każdej z siedmiu głów, jak Tenshinhan.

Pewnie są jeszcze jakieś podobieństwa do motywów z mitologii azjatyckiej. Jakie znacie wy?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem, czy jest sens wymieniać podobieństwa, bo wg wiki autor Wędrówki na Zachód mógł brać motywy po prostu z Ramayany:

Aspects of the Chinese novel Journey to the West were also inspired by the Ramayana, particularly the character Sun Wukong, who is believed to have been based on Hanuman.

A Toriyama jednak brał już bezpośrednio z Wędrówki na Zachód, o czym może świadczyć imię Son Goku (czyli Sun Wukong w japońskim).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 08.01.2011, 22:59
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Origin (Ramayana?)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook