Cienie północy
Kącik fana

Dragon Ball

Klub Fana » FanFicki » The Warriors of Universe! » Saga II » Rozdział III
The Warriors of Universe! (Wojownicy Wszechświata!)
Saga II: Nerset!
Rozdział III
 

Vegeta wylądował na planecie Terent i wziął się za poszukiwanie Jakena. Saiyan nie kojarzy tego Jakena i nie ma pojęcia, dlaczego on najął przeciw niemu zabójców. Saiyan czuje, że musi się tego dowiedzieć. Wie jedno, zrobi wszystko, aby dowiedzieć się, kim jest ten Jaken i czego od niego chce. Książę ma dziwne przeczucie, że ten Jaken nie działa sam. Podejrzewa, że Jaken jest tylko posłańcem. Po za tym dowiedział się, że Jaken w rozmowie z tym gościem od zabójców użył słowa "Narset", co znaczy po Saiyańsku "zwycięstwo", choć mógł mieć na myśli ten mityczny miecz Narset, zwany inaczej Mieczem Zwycięstwa, to bardzo zastanawia księcia. To była ważna informacja, ten Joy nawet nie wiedział jak to była istotna rzecz. Książę szuka czegoś na temat Jakena na tej planecie. Leci nad górami. Leci powoli i nisko tuż nad górami. Saiyan nie wie dlaczego temu Jakenowi tak zależało, aby go uśmiercić. I czy to ma coś wspólnego z tą mityczną Demoniczną Wojną. Vegeta zna doskonale mit o tej Demonicznej Wojnie, jak był dzieckiem jeszcze na ojczystej planecie wiele razy go słyszał. Pierwszy raz, gdy miał gdzieś dwa lata.

"Pewnego dnia już dwuletni książę ma zajęcia z starym Saiyańskim mentorem, który mówi mu o tym co wiadomo o pierwszym Saiyańskim królu.

– Demoniczna Wojna?! – zapytał zdziwiony książę.

– Tak, książę! Demoniczna Wojna to był wielki konflikt, w który włączyli się Saiyanie pod wodzą pierwszego Saiyańskiego króla Vegety, twojego przodka, książę! – powiedział mentor.

– Czy dużo wiadomo o tej wojnie? – spytał chłopak.

– Tyle czasu minęło, że prawda trochę się rozmyła w domysłach. Znane są fakty jak i ! Jak było naprawdę nikt do końca nie wie! – powiedział mentor.

– Kto z kim walczył? – spytał dzieciak.

– Po jednej stronie dziwne istoty zwane demonami, a po drugiej wiele ówcześnie żyjących ras, w tym i nasza rasa, która wtedy dopiero co założyła swoje królestwo! – powiedział mentor i opowiedział księciu wszystko co wiedział o bitwach.

– Narset?! – powiedział książę.

– Tak, to według wszystkich przekazów historycznych potężna magiczna broń, miecz. Niestety Narset zaginął tuż po Demonicznej Wojnie.

Później nikt już nie widział tej broni! – rzekł mentor.

Na tym skoczyły się te zajęcia."

Książę nadal szuka odpowiedzi na pytanie co sprawiło, że nieznana mu osoba chce go zabić. Co może mieć przeciw niemu ten Jaken? Musi się tego dowiedzieć.

 
autor: Ania

<- Rozdział II

<- powrót
Kącik fana ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker