Forum Dragon Ball Nao

» Manga Dragon Ball GT?

Strony:   1, 2, 3  
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Spin-offowej mangi Dr. Slumpa nie mam niestety (posiadam tylko oryginalną serię Toriyamy), a co do Heroes to posiadam kilka rozdziałów, ale akurat te bez motywów SSJ4.

Co do Goku Jr. polecam obejrzeć najlepiej odcinek specjalny. Trwa około 40 minut.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Szkoda.

Obejrzę. Coś czuje, że będzie ciekawe.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Mam kilka zaległych odpowiedzi. Najpierw wyjaśnienie używanych pojęć.
Prince Diamand napisał(a):
Pojęcie mangi nie jest związane z pochodzeniem twórców. Twoje stwierdzenie jest zwykłym rasizmem. Wynika z niego, że tylko Japończycy potrafią robić mangi a to nieprawda.
Prince Diamand napisał(a):
Manga nie jest komiksem, a czymś pośrednim między komiksem a książką. Zgoda, że ludzie poza Japonią zmienili znaczenie tego terminu zastępując nim mangę.
Z rasizmem przegiąłeś. Ja nie wyrażałem swojej opinii, tylko terminologię używaną w codziennym języku.
Osobiście sobie nazywaj komiksy kartoflami, jeśli wolisz, ale nie wymagaj tego od innych.

Może i pierwotnie pojęcie mangi oznaczało "niepohamowane obrazy", ale kto dziś czyta mangi Katsushiki Hokusaia? Nikt, bo to pojęcie zmieniło znaczenie. Japończyk widząc komiks powie "manga". Ale w pozostałych krajach mangą nazywamy tylko komiks, który narysował/a mangaka.
Stąd są spory, czy "Usagiego Yojimbo" można nazwać mangą. Natomiast komiksy z innych krajów też dorobiły się swoich nazw np. manhwa z Korei. Stąd też powstał termin animanga na odróżnienie od mangi. Co innego manga tworzona na podstawie anime (np. "Wilcze dzieci"), a co innego komiks stworzony bezpośrednio z kadrów anime, jak miało miejsce w przypadku specjala DBGT.

Prince Diamand napisał(a):
Sam jestem artystą i naukowcem i wiem, co mówię. Łatwo jest pisać i mówić, żeby się coś zrobiło oraz wytykać innym błędy, trudniej już niestety czegoś dokonać, stworzyć jakieś dzieło. Przepraszam, że się tak zapytam... Czy ty kiedykolwiek, cokolwiek napisałeś i opublikowałeś? Np jakiś artykuł historyczny czy jakąś książkę?
Zdziwiłbyś się, akurat źle wybrałeś cel swojego ataku. Miło, że mnie krytykujesz, nic o mnie nie wiedząc.


A teraz o DBGT.

Mimo tego, każdy ma prawo skomentować, co myśli o komiksie DBGT. Sam pomysł jest ciekawy, ale niestety wykończenie bardzo marne.

Prince Diamand napisał(a):
Z tego co mi wiadomo Toriyama oprócz rysunków nakreślił również fabułę GT. Firmuje serię swoim nazwiskiem, więc ją uznał. Ma z resztą z tego niezłe pieniądze. W czym mają zatem problem sfrustrowani przeciwnicy GT?
Bo on nie firmuje jej swoim nazwiskiem. Na początku openingu masz tylko napisane, że fabuła jest na podstawie mangi Akiry Toriyamy. Jeśli jesteś naukowcem, to doskonale wiesz, że trzeba szanować prawa autorskie - dlatego musieli to napisać.

Więcej informacji o malutkim wkładzie Toriyamy w DBGT masz tutaj: http://www.kanzenshuu.com/production/toriyama/#gt
Są tam wszystkie wykonane szkice, poza tym z SSJ4, którego Toriyama nie zaprojektował.
Obraz
Szczegółowe tłumaczenie znajdziesz tutaj http://www.kanzenshuu.com/translations/drago ... ama-intro/
Zwróć proszę uwagę na For instance, one of Nakatsuru-kun’s designs was “Super Saiyan 4″, which appears in GT, and the picture above is a portrait that I drew looking off it. Did I draw it well? i nie rozsiewaj dalszych plotek. Takie upieranie się wobec widocznych argumentów nazywa się właśnie trollowaniem

PS. Mangę Dr. Slump możesz znaleźć pod hasłem "Chotto Dr Slump v01-04e.rar".
Niestety nie ma tam więcej kadrów z DB oprócz tej strony.
Obraz
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Gdzie widzisz te argumenty????? Nie podałeś póki co żadnych argumentów merytorycznych! Chyba, że zawierają się one w zdaniu: "Mimo tego, każdy ma prawo skomentować, co myśli o komiksie DBGT. Sam pomysł jest ciekawy, ale niestety wykończenie bardzo marne". Marne? Ale dlaczego? Zero argumentów merytorycznych z Twojej strony. Odpowiedź na zasadzie "marne, bo marne". Po prostu przeszkadza Ci, gdy ktoś ma swoje zdanie.

Na strony internetowe bym się nie powoływał, bo jak wikipedia to stek bzdur pisanych przez fanów. Kto co tworzył w GT wiedzą jedynie twórcy, w tym Toriyama. Myślisz, że Toriyama to jakiś bóg od mang? Przecież serii "Super" też on sam nie robił.

Nie wkładaj w moje usta słów, których nigdy nie napisałem. Animanga jak sama nazwa wskazuje to też manga tylko powstała z kadrów anime. Co w tym złego? Dobrze, że w końcu ukazało się to w papierze. Ja się przekonać nie dam. GT jest o niebo lepsze niż Super czy Z. Cały ten spór o terminologię uważam za bezsensowny. Lepiej podyskutować o wątkach z GT.

Co miałeś na myśli pisząc: "Zdziwiłbyś się, akurat źle wybrałeś cel swojego ataku. Miło, że mnie krytykujesz, nic o mnie nie wiedząc"?

Po pierwsze ja Ciebie nie atakuje tylko przeszkadza Ci, że podoba mi się GT i się nim zachwycam. To Ty masz z tym problem. Ty również odebrałeś moje zdanie jako "atak" na swoją osobę... Nie krytykuje cie. Po prostu mam inne zdanie i nie podzielam Twojego. Nie mów komuś jak ma myśleć, jakie ma mieć zdanie

Napisałeś "zdziwiłbyś się". Tzn.? Jesteś pracownikiem naukowym? Masz doktorat w jakiejś dziedzinie? Publikowałeś w zagranicznych periodykach? Pytam z ciekawości, bo ja owszem. To jednak bez znaczenia. Na forum toczą się dyskusje o DB zamiast o tym kto co w życiu osiągnął i kim to jest itp.

Za wszelkie informacje o Dr Slumpie i DB bardzo dziękuje. Zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Bez względu jednak na to czy wkład Toriyamy był mniejszy czy większy, czy wymyślił Goku SSJ4 to i tak GT podoba mi się najbardziej ze wszystkich serii. Jeśli większość tej serii zrobili jacyś uczniowie Toriyamy czy inni niezależni i niezwiązani z nim twórcy to z pewnością go przerośli.

W tych databookach zawarte są informacje o postaciach z GT. Czy są tak podane jakieś statystyki? Chodzi mi zwłaszcza o dane o sile ciosu niektórych postaci. Możesz je podać na forum?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Prince Diamand: 09.11.2016, 17:25
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Prince Diamand napisał(a):
Na strony internetowe bym się nie powoływał, bo jak wikipedia to stek bzdur pisanych przez fanów. Kto co tworzył w GT wiedzą jedynie twórcy, w tym Toriyama.

Bez względu jednak na to czy wkład Toriyamy był mniejszy czy większy, czy wymyślił Goku SSJ4 to i tak GT podoba mi się najbardziej ze wszystkich serii. Jeśli większość tej serii zrobili jacyś uczniowie Toriyamy czy inni niezależni i niezwiązani z nim twórcy to ujmę to z pewnością go przerośli.
W takim razie kilka zdjęć ode mnie. Wkład Toriyamy w serię DBGT (wszystko to pokrywa się z informacjami ze strony Kanzenshuu, ale skoro lubisz mieć na papierze fakty:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Oryginalny projekt Goku SSJ4. Twórca nie jest Toriyama, a Nakatsuru. Projekt dołączony jest do wywiadu z nim, gdzie opowiada historię jego powstania.
Obraz

Bibliografia
Dragon Ball GT Perfect Files vol. 1 i 2
Super History Book
Dragon Ball Anime Illustration Collection: The Golden Warrior

Wszystkie publikacje zostały wydane w Japonii przez Shueishę, wydawce mangi DB.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Teraz wszystko jasne. Zapamiętam nazwisko rysownika. Dzięki. Fakty to podstawa. Jak masz coś udokumentowane to wiesz na czym stoisz Wiesz co? Mimo wszystko, że nie Toriyama rysował Goku SSJ4 to i tak mi się bardzo podobają te postacie i cała seria GT. Plusy GT podałem w temacie o tej serii, którą wolicie GT czy Super? Druga ze wspomnianych serii też ma swoje plusy, lecz u mnie jest na drugim miejscu.

Odpowiesz na moje pytanie o te statystyki postaci z tych databooków?

Proszę nie cytować niepotrzebnie całych postów, a w szczególności wielkich obrazków.
Shounen
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Prince Diamand napisał(a):
Na strony internetowe bym się nie powoływał, bo jak wikipedia to stek bzdur pisanych przez fanów.
Widzisz, nie każdy fan pisze stek bzdur. Zalinkowana strona to jedno z najwiarygodniejszych źródeł dot. DB w internecie, bo informacje czerpią przede wszystkim z oficjalnych materiałów, bo "fakty to podstawa". Jeśli nadal zamierzasz je kwestionować, bo treści tam zawarte nie zgadzają się z Twoimi opiniami, to szkoda czasu na dyskusje. W prawdziwych encyklopediach nie znajdziesz informacji o DB. Tak samo jak pojęcia "animanga" w słowniku wyrazów obcych

Tak się składa, że wiemy bardzo dużo o produkcji DB. "Wiedzą jedynie twórcy" byłoby dobre 15 lat temu, gdy internet dopiero się rozwijał i fani praktycznie nie mieli dostępu do databooków i innych materiałów - do których teraz mają m.in. dzięki stronom internetowym.

Ktoś puścił plotkę, że SSJ4 został stworzony przez Toriyamę i jak widać, część fanów sądzi tak do dziś. Bo przecież strony ze "stekami bzdur" nie są wiarygodne

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Prince Diamand napisał(a):
Po prostu przeszkadza Ci, gdy ktoś ma swoje zdanie.
Moja odpowiedź padła wcześniej:
kinichi napisał(a):
Mimo tego, każdy ma prawo skomentować, co myśli o komiksie DBGT.
Prince Diamand napisał(a):
Co miałeś na myśli pisząc: "Zdziwiłbyś się, akurat źle wybrałeś cel swojego ataku. Miło, że mnie krytykujesz, nic o mnie nie wiedząc"? (...) Napisałeś "zdziwiłbyś się". Tzn.? Jesteś pracownikiem naukowym? Masz doktorat w jakiejś dziedzinie? Publikowałeś w zagranicznych periodykach? Pytam z ciekawości, bo ja owszem. To jednak bez znaczenia.
Dokładnie, to bez znaczenia tego tematu. Poza tym nie lubię się chwalić. Jednak Ty założyłeś o mnie co innego, stąd cała ta niepotrzebna dyskusja. Traktuj swoich rozmówców na równi i z szacunkiem, dopóki nie wiesz o nich nic pewnego.

Prince Diamand napisał(a):
Po pierwsze ja Ciebie nie atakuje tylko przeszkadza Ci, że podoba mi się GT i się nim zachwycam. To Ty masz z tym problem.
Bardzo lubię DBGT. Ale anime.
Odkąd przeczytałem część komiksu, pozbyłem się go. Był naprawdę marnie narysowany. Przykładowa strona:
Obraz
Co innego o animandze, ten specjal z DBGT mam na półce.

Specjalnie odróżniam te rodzaje, żeby łatwiej było zrozumieć, o czym mówię. Krytykowałem samą czarno-białą "mangę", a nie DBGT. Sam zobacz, że wydawcy też to rozróżniają:
Obraz

Prince Diamand napisał(a):
Ty również odebrałeś moje zdanie jako "atak" na swoją osobę... Nie krytykuje cie. Po prostu mam inne zdanie i nie podzielam Twojego. Nie mów komuś jak ma myśleć, jakie ma mieć zdanie
Mam wrażenie, że mnie cytujesz.

Prince Diamand napisał(a):
Bez względu jednak na to czy wkład Toriyamy był mniejszy czy większy, czy wymyślił Goku SSJ4 to i tak GT podoba mi się najbardziej ze wszystkich serii. Jeśli większość tej serii zrobili jacyś uczniowie Toriyamy czy inni niezależni i niezwiązani z nim twórcy to z pewnością go przerośli.
Sęk w tym, że z początku uparcie twierdziłeś:
Prince Diamand napisał(a):
GT to jakaś nieprawdziwa? Toriyama sam nakreślił fabułę i stworzył postać Goku SSJ4. Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem. Nie rozumiem ludzi? Co się z Wami dzieje? Co chcecie od GT?
Nie wiem, czy rozumiesz swój błąd. Ale cieszę się, że Cię z niego wyprowadziliśmy.
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
Prince Diamand napisał(a):
Odpowiesz na moje pytanie o te statystyki postaci z tych databooków?
Nie ma tam, po Namek liczby głównie pojawiały się w grach. W ramach ciekawostki w animandze GT pojawia się sugestia, że Vegetto może być silniejszy od SSJ4.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
PoProstuMateusz napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Odpowiesz na moje pytanie o te statystyki postaci z tych databooków?
Nie ma tam, po Namek liczby głównie pojawiały się w grach. W ramach ciekawostki w animandze GT pojawia się sugestia, że Vegetto może być silniejszy od SSJ4.
Vegetto? Masz na myśli Wego walczącego Buu w Z czy Gowegetę? Jeśli tego pierwszego to na 100 % nie dorównuje nawet Goku SSJ4 z sagi "Baby".

DB Z

Energia KI
J - Jednostki

Goku SSJ2 - 150 000 000 J
Vegeta SSJ2 - 150 000 000 J

Obaj nieco mocniejsi niż Dabla i Cell.

Jaką moc miał Wego?

Pomyślmy...

Jeśli najpotężniejszy atak w Gowegety z GT, tj. "big bang kamehameha" to 100 razy silniejszy atak niż "kamehameha" a "10 x kamehameha" jest 10 razy silniejsza niż kamehameha i zarazem 10 razy słabsza niż "big bang kamehameha" to

Goku SSJ4 (saga "Baby") - 7 000 000 000 J
Gowegeta - 70 000 000 000 J

Analogicznie Wego - powstać powstała ze scalenia Goku i Wegety na poziomie SSJ2 byłby 10-krotnie silniejszy niż Goku czy Wegeta na poziomach SSJ2. W związku z tym:

150 000 000 J (siła bojowa Goku lub Wegety SSJ2) x 10 =1 500 000 000 J

Z tego by wynikało, że Wego jest prawie 5 razy słabszy niż Goku SSJ4 w sadze "Baby" czy Vegeta SSJ4 z sagi "Shadow Dragon". Byłby jednak mocniejszy niż Metal Rild i Ubub.

Dodano po 6 minutach
Shounen napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Na strony internetowe bym się nie powoływał, bo jak wikipedia to stek bzdur pisanych przez fanów.
Widzisz, nie każdy fan pisze stek bzdur. Zalinkowana strona to jedno z najwiarygodniejszych źródeł dot. DB w internecie, bo informacje czerpią przede wszystkim z oficjalnych materiałów, bo "fakty to podstawa". Jeśli nadal zamierzasz je kwestionować, bo treści tam zawarte nie zgadzają się z Twoimi opiniami, to szkoda czasu na dyskusje. W prawdziwych encyklopediach nie znajdziesz informacji o DB. Tak samo jak pojęcia "animanga" w słowniku wyrazów obcych

Tak się składa, że wiemy bardzo dużo o produkcji DB. "Wiedzą jedynie twórcy" byłoby dobre 15 lat temu, gdy internet dopiero się rozwijał i fani praktycznie nie mieli dostępu do databooków i innych materiałów - do których teraz mają m.in. dzięki stronom internetowym.

Ktoś puścił plotkę, że SSJ4 został stworzony przez Toriyamę i jak widać, część fanów sądzi tak do dziś. Bo przecież strony ze "stekami bzdur" nie są wiarygodne
Widzisz dla odmiany ja nabrałem się na tą plotkę. Tylko, że dla mnie tożsamość twórcy nie ma znaczenia. Poziom mi się podoba jak i cała seria GT. Ma też słabe strony, ale plusów jest zdecydowanie więcej.

Ok. Strona akurat zawierała prawdzie informacje. Jednak nie jest to normą, a wręcz należy do niechlubnych wyjątków. Słowniki rzeczywiście nie definiują takich pojęć jak manga, animanga czy anime. Z trudem można w nich znaleźć definicję pojęcia komiks.

Powiedzmy, że internet upowszechnił wiele informacji. Jednak dość częśto są to informacje wyssane z palca. Pytałem przed chwilą o statystyki postaci w databookach. Okazało się, że nie zawierają takich danych.

Ja mam swoje przemyślenia. Chętnie się z nimi dzielę. Jak z resztą widzisz...

Dodano po 14 minutach
kinichi napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Po prostu przeszkadza Ci, gdy ktoś ma swoje zdanie.
Moja odpowiedź padła wcześniej:
kinichi napisał(a):
Mimo tego, każdy ma prawo skomentować, co myśli o komiksie DBGT.
Prince Diamand napisał(a):
Co miałeś na myśli pisząc: "Zdziwiłbyś się, akurat źle wybrałeś cel swojego ataku. Miło, że mnie krytykujesz, nic o mnie nie wiedząc"? (...) Napisałeś "zdziwiłbyś się". Tzn.? Jesteś pracownikiem naukowym? Masz doktorat w jakiejś dziedzinie? Publikowałeś w zagranicznych periodykach? Pytam z ciekawości, bo ja owszem. To jednak bez znaczenia.
Dokładnie, to bez znaczenia tego tematu. Poza tym nie lubię się chwalić. Jednak Ty założyłeś o mnie co innego, stąd cała ta niepotrzebna dyskusja. Traktuj swoich rozmówców na równi i z szacunkiem, dopóki nie wiesz o nich nic pewnego.

Prince Diamand napisał(a):
Po pierwsze ja Ciebie nie atakuje tylko przeszkadza Ci, że podoba mi się GT i się nim zachwycam. To Ty masz z tym problem.
Bardzo lubię DBGT. Ale anime.
Odkąd przeczytałem część komiksu, pozbyłem się go. Był naprawdę marnie narysowany. Przykładowa strona:

Co innego o animandze, ten specjal z DBGT mam na półce.

Specjalnie odróżniam te rodzaje, żeby łatwiej było zrozumieć, o czym mówię. Krytykowałem samą czarno-białą "mangę", a nie DBGT. Sam zobacz, że wydawcy też to rozróżniają:

Prince Diamand napisał(a):
Ty również odebrałeś moje zdanie jako "atak" na swoją osobę... Nie krytykuje cie. Po prostu mam inne zdanie i nie podzielam Twojego. Nie mów komuś jak ma myśleć, jakie ma mieć zdanie
Mam wrażenie, że mnie cytujesz.

Prince Diamand napisał(a):
Bez względu jednak na to czy wkład Toriyamy był mniejszy czy większy, czy wymyślił Goku SSJ4 to i tak GT podoba mi się najbardziej ze wszystkich serii. Jeśli większość tej serii zrobili jacyś uczniowie Toriyamy czy inni niezależni i niezwiązani z nim twórcy to z pewnością go przerośli.
Sęk w tym, że z początku uparcie twierdziłeś:
Prince Diamand napisał(a):
GT to jakaś nieprawdziwa? Toriyama sam nakreślił fabułę i stworzył postać Goku SSJ4. Powiedzenie, że GT to nie jest prawdziwą mangą jest kłamstwem. Nie rozumiem ludzi? Co się z Wami dzieje? Co chcecie od GT?
Nie wiem, czy rozumiesz swój błąd. Ale cieszę się, że Cię z niego wyprowadziliśmy.
Dzięki za zdjęcia komiksu. Wszystko jasne. Mówisz, że nie warto kupować tego komiksu... Musiałbym caly obejrzeć, żeby to ocenić. Tak w ogóle w którymś z tych dwóch tomów są w ogóle kadry z sagi "Super 17" i "Shadow Dragon"? Czy te kadry następują po sobie chronologicznie jak w anime?

To może zdradzisz czym się zajmujesz? Jesteś rysownikiem?

Błąd rozumiem i dziękuje za wyjaśnienia. Może macie jakieś zastrzeżenia co do danych liczbowych, które podałem? Chętnie bym o tym podyskutował...

Mangami w rodzaju "Dragon Ball" interesuje się jak każdy na tym forum.
Murzin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 4.090
Posty: 51
Skąd: Polska
Skąd masz te poziomy mocy poszczególnych bohaterów? Z tego co słyszałem po sadze Namek oficjalnie nie było pokazanych poziomów mocy w jednostkach armii Freezy, jedynie w sadze Buu były jednostki Babidiego (kili?)
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Przyłączam się do pytania o te poziomy mocy. Skąd te ko(s)miczne liczby?
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Prince Diamand napisał(a):
Mówisz, że nie warto kupować tego komiksu... Musiałbym caly obejrzeć, żeby to ocenić. Tak w ogóle w którymś z tych dwóch tomów są w ogóle kadry z sagi "Super 17" i "Shadow Dragon"?
Znowu mylisz pojęcia.
Strona jest z wielotomowej (a nie 2-tomowej) wersji komiksu narysowanej przez, jak sie okazalo, Chinczyka. Okladki wklejalem na poczatku. Z tego co wiem, nigdzie i tak tego nie kupisz Ewentualnie jak dobrze poszukasz, mozesz pobrać.

Natomiast wyszly 3 tomy np. po niemiecku. Okladki tez prezentowalem wczesniej.
Tom 1 - animekomiks ze specjala DBGT "Goku Jr" https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-So ... 3551771812
Tom 2 i 3 - databook, opisy sag DBGT, ciekawostki, postacie itd. https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-Pe ... 3551771820 https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-Pe ... 19EBPWB5T5

PS. Linki wklejam orientacyjnie, jako źródło danych i dokładnego opisu W żadnym razie nie reklamuje tych aukcji.
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Murzin napisał(a):
Skąd masz te poziomy mocy poszczególnych bohaterów? Z tego co słyszałem po sadze Namek oficjalnie nie było pokazanych poziomów mocy w jednostkach armii Freezy, jedynie w sadze Buu były jednostki Babidiego (kili?)
Wszystko można ustalić na podstawie analiz walk i niektórych szczątkowych danych podawanych na stronach i w mandze.

Np Jaką moc ma Goku SSJ2 w GT na podstawie walki z Gohanem i Gotenem. Tak samo jest z Ububem i innymi. Goku w GT zmienia się w złotą małpę. Małpa to 10-krotnie większa moc. Stąd SSJ2 x 10.
Niekiedy można jedynie oszacować siłę bojową.

Żadne kili. Nazwa tych jednostek brzmiała kiri.

W żadnym razie SSJ2 nie jest równy SSJ2. Wszystko zależy od energii danego Saiyanina. Tak samo jak Goku SSJ2 z "Buu sagi" nie jest równy Goku SSJ2 z GT.

Dodano po 2 minutach
Łukasz napisał(a):
Przyłączam się do pytania o te poziomy mocy. Skąd te ko(s)miczne liczby?
Czemu kosmiczne??? Widać, że w ogóle nie orientujesz się w poziomach mocy i energii postaci z DB. Masz w ogóle pojęcie jaka chłopie różnica w energii KI dzieliła Goku SSJ2 z sagi "Buu" z Goku SSJ z sagi "Freeza"? Analogicznie jaka była różnica między Goku SSJ2 z sagi "Buu" a Goku SSJ2 z GT?

Dodano po 12 minutach
kinichi napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Mówisz, że nie warto kupować tego komiksu... Musiałbym caly obejrzeć, żeby to ocenić. Tak w ogóle w którymś z tych dwóch tomów są w ogóle kadry z sagi "Super 17" i "Shadow Dragon"?
Znowu mylisz pojęcia.
Strona jest z wielotomowej (a nie 2-tomowej) wersji komiksu narysowanej przez, jak sie okazalo, Chinczyka. Okladki wklejalem na poczatku. Z tego co wiem, nigdzie i tak tego nie kupisz Ewentualnie jak dobrze poszukasz, mozesz pobrać.

Natomiast wyszly 3 tomy np. po niemiecku. Okladki tez prezentowalem wczesniej.
Tom 1 - animekomiks ze specjala DBGT "Goku Jr" https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-So ... 3551771812
Tom 2 i 3 - databook, opisy sag DBGT, ciekawostki, postacie itd. https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-Pe ... 3551771820 https://www.amazon.de/Dragon-Ball-GT-Band-Pe ... 19EBPWB5T5

PS. Linki wklejam orientacyjnie, jako źródło danych i dokładnego opisu W żadnym razie nie reklamuje tych aukcji.
Ja nie mylę żadnych pojęć a pytałem jedynie o ten komiks. Zainteresował mnie. Na stronach widziałem, że można zamówić. Czy w tych niemieckich databookach są podane dane dotyczące siły bojowej postaci?


Dzięki za linki. Obejrzę te aukcje. Mimo wszystko kupiłbym ten komiks. Lepszy rydz niż nic.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Prince Diamand: 09.11.2016, 22:19
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Gdzie widziałeś, że można zamówić komiks? Nigdzie tego nie ma przecież.

Nowości od grupy DBmangi
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Pam Mateusz
Super Saiyanin
Super Saiyanin

Dni na forum: 2.729
Posty: 373
To jest 1 tom "Perfect file", czyli databook, ale nie japońskie wydanie.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez kinichi: 09.11.2016, 23:33
Prince Diamand Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Prince Diamand
Dni na forum: 2.707
Ostrzeżenia: 1
Posty: 55
Skąd: Warszawa
PoProstuMateusz napisał(a):
To jest 1 tom "Perfect file", czyli databook, ale nie japońskie wydanie.
Dobrze wiedzieć. Zastanawiam się w tym momencie czy go kupić. Wolałbym komiks.
Najlepsza seria a tak trudno dostępna.

Dodano po 2 minutach
kinichi napisał(a):
Prince Diamand napisał(a):
Możesz wkleić okładki tych komiksów z GT?
Szkoda, że nie umiesz przewinąć tematu do początku. Już podawałem to zdjęcie.
Stary nie rozśmieszaj mnie.
Zamuliło mi komputer, dlatego nie mogłem.
Mam mnóstwo plików na dyskach. Nie wiele wolnego miejsca, co spowalnia pracę systemu.

Które tomy dotyczą sagi "Super 17" i "Shadow Dragon"?
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Manga Dragon Ball GT?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook