Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [Takeda] Dai

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Bez udawanie że się jest innym, niż się jest...

Imię- Michał
wiek-22 lata

zainteresowania:
Muzyka- właściwie staram się jej nie zamykać w ścisłych ramach stylów i gatunków. Ogólne lobię muzykę "dobrą", przy czym trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co kryje sie pod tym terminem. Na pewno muzyka klasyczna, chóralna, klasyka muzyki rozrywkowej- początki rocka, metalu i jeszcze parę innych.
Poza muzyką na pewno historia, w jakimś stopniu filozofia, socjologia, psychologia i psychologia społeczna. Do tego sport, podróże, literatura.

Jaki jestem?
Ogólnie spokojny. opanowany i zdystansowany, choć w realnym świecie zdarza mi sie wpaść w złość z błahego powodu... Nie lubię głupoty i ignorancji. Bywam ironiczny i sarkastyczny a w realnym życiu nieznośny i upierdliwy.

Forum.

Początki na forum to rozmowy z dziedziny kosmologii i filozofii. A także dyskusje z Szarakiem i Mistrzem na tematy związane z DB.
Kilka nietrafionych tematów, kilka udanych.
A potem to już jakoś poszło..

Najważniejsze wydarzenia(kolejność dość luźna):

-szereg dyskusji prowadzonych w Hyde Parku z frankiem, Q, focusem, Szarakiem;
-dyskusje o DB, które w znacznym stopniu poszerzyły moje spojrzenie na Dragon Balla;
-awans na moderatora;
-zwycięstwo w pierwszej edycji Surva;
-założenie Klanu Takeda;
-znajomość z wieloma niezwykłymi ludźmi-, między innymi Albertem, Mackiem, Dominiką, Anią, Bartoszem i Frankiem;


Co mi dało forum...?
Forum to ludzie. Zatem najwięcej, co forum może mi dać , to znajomości, które udało mi sie tu zawiązać. Paru rzeczy się nauczyłem. Poznałem ciekawe poglądy i wypróbowałem własne w ogniu wielu dyskusji. To chyba największa wartość naszego Forum

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Dai , z tego co zauważyłem jesteś osobą o szerokich horyzontach [ ort! ]. Potrafisz bronić swoich racji ,ale jakoś nie zauważyłem żebyś się przytym zacietrzewiał , co jest cholernie pozytywne. Bardzo fajnie mi się z tobą rozmawiało , i jak zauważyłeś czaem były to naprawdę długie wymiany zdań. Jak już bendę miał domowego kompa ( na razie korzystam [ ort! ] z służbowego ojca) połączonego z netem , to warto byłoby do tego wrócić. Z minusów , wydaje mi się że nie doceniasz wartości nauk ścisłych , ale to dotyczy chyba większości humanistów.
PS. Czy wg. ciebie jest jakaś wyraźna granica ( data , wydarzenie) w historii , po której można by [ ort! ] oceniać działania np. polityków. Słowem czy historyk współczesności , żyjący w tych samych realiach co przedmiot jego dociekań może poddawać ocenie moralnej pewne działania , czy też powinien być biernym obserwatorem , kronikarzem?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Czy wg. ciebie jest jakaś wyraźna granica ( data , wydarzenie) w historii , po której można by [ ort! ] oceniać działania np. polityków. Słowem czy historyk współczesności , żyjący w tych samych realiach co przedmiot jego dociekań może poddawać ocenie moralnej pewne działania , czy też powinien być biernym obserwatorem , kronikarzem?
Ocenę wydarzeń współczesnych zostawiłbym dziennikarzom, socjologom, filozofom, etykom, politologom itp.
Rolę historyka ograniczałbym do roli kronikarza.
Trudno jest bowiem oceniać wydarzenie z punktu widzenia historii nie znając jego faktycznych, dalekosiężnych skutków.
Tak w ogóle historycy, nie tylko historycy współczesności, winni uciekać od oceniania wydarzeń(także pod względem moralnym), bo ich rolą jest przede wszystkim mówienie o faktach i wydarzeniach "bez gniewu i pasji".
Co nie jest łatwe...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.192
Posty: 633
Skąd: Kielce
Dai jako pierwszy z modów sprowadził mnie do parteru, przez co na początku nie było między nami jakiejś szczególnej sympatii. I chociaż pozostajemy na gruncie neutralnym, to myślę, że jesteś człowiekiem wartościowym i myślę, że godnym bliższego poznania.
Dai Kaiosama napisał(a):
Bywam ironiczny i sarkastyczny
w tym to akurat jesteś mistrzem ;p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.123
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ale staruch aż 3 lata ode mnie starszy. Hmmm, taki senior trochę

Dai Kaiosama napisał(a):
muzykę "dobrą", przy czym trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co kryje sie pod tym terminem
Ja tam nie widzę takiego problemu ;]

Dai Kaiosama napisał(a):
Na pewno muzyka klasyczna, chóralna, klasyka muzyki rozrywkowej- początki rocka, metalu i jeszcze parę innych.
Jakieś zespoły, nazwiska?

Dai Kaiosama napisał(a):
Ogólnie spokojny. opanowany i zdystansowany
Brakuje tutaj takich ludzi ;p

Kyasarin napisał(a):
w tym to akurat jesteś mistrzem ;p
Nie mów tak, bo przestanie nauki pobierać i co wtedy?

[ Dodano: 20.03.2008, 16:02 (po 58 sekundach) ]
Dai Kaiosama napisał(a):
Trudno jest bowiem oceniać wydarzenie z punktu widzenia historii nie znając jego faktycznych, dalekosiężnych skutków.
Dlaczego historycy mieliby nie znać skutków, a ww. tak?

edit:
A właśnie. Ortografia u Ciebie kuleje

Dai Kaiosama: Spoko, Szarak czófa:D

Szarak: Rze niby ja mam czófaci Hyba śinisz!?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shounen: 20.03.2008, 17:37
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.615
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Daiu. Pierwsza osoba z Nao, z którą się zgadałem na gadu. Umyślnie czy nie, zawsze byliśmy w jednej grupie: najpierw zwykłych userów, później przyjął mnie do Takedy (jako jednego z pierwszych, nie chwaląc się), nawet moderatorstwo zdobyłem kilka miesięcy po nim. Jak już pisałem i podkreślałem – znajomość z nim uważam za jedną z najlepszych rzeczy jakie wyniosłem z forum. Człowiek który zawsze potrafi coś doradzić. Miły i uprzejmy, przy czym czasem nie żałuje jednak ostrzejszych słów. Lubię w nim właściwie wszystko, bo nawet zainteresowania mamy podobne. Liczę że poznam go na jakimś zjeździe Takedy bądź nawet całego Nao.

Aha, przypominam że to jest temat o Daiu, nie o historykach, Pani Historii i dziedzin mniej lub bardziej pokrewnych. Te, Admin, nie zagalopuj się.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.802
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ach! Jak mogłam jeszcze nic tu nie napisać!!

Michała znam już jakiś czas. Muszę przyznać, że dość długo. Na forum jest krócej niż ja. Jego pojawienie się zauważyłam dość szybko. Jego posty zawsze czyta się z przyjemnością. Jest inteligentny, wyrozumiały, ma świetne poczucie humoru.
Jest doskonałym i sprawiedliwym przywódcą naszego Klanu Takeda. To dzięki Niemu jesteśmy w kupie i stanowimy zgraną paczkę. Bardzo ucieszył mnie fakt, że zaprosił mnie do tej małej wspólnoty.
Znaliśmy się już wcześniej. Napisał do mnie na gg. Z początku byłam nieco wystraszona. O czym może gadać taki czub jak ja z kimś tak elokwentnym?? Jednak poszło w miarę gładko i dość szybko nasze rozmowy zaczęły się wydłużać. Nie zapomnę rozmowy, po której zaczęłam patrzeć na siebie zupełnie inaczej. Nie w krzywym, a w przejrzystym i gładkim zwierciadle. Dzięki Michałowi mój stosunek do własnej osoby sporo się zmienił. Za co jestem mu dozgonnie wdzięczna.
Pamiętam też rozmowę, w której zaczęliśmy gadać o obieraniu ziemniaków, a skończyliśmy na temacie uczuć, a w szczególności miłości. Nie sądziłam, że takie coś może mieć miejsce.

Reasumując. Michał jest osobą, bez której forum i moje życie wyglądało by inaczej. Cieszę się, że mogłam poznać kogoś tak wartościowego jak Ty. Pozdrawiam Cię serdecznie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Przypomniałem sobie hasło.
Buahahahaha

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 34
Dni na forum: 7.009
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Great job!

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Po poznaniu Cię w realu stwierdzam,że jesteś całkiem fajnym gościem. Nie znaczy to,że zanim Cię w realu nie znałam Cię nie lubiłam.Tu na tym forum z dawnych modów miałeś u mnie ogromny szacunek Podziwiałam Twą pracę moderatorską i mądrość życiową.
Pozdrawiam serdecznie i ciepło

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Dzięki Olga:-)
To miłe uczucie- wrócić po latach i widzieć, że ludzie mnie pamiętają.
Dużo się zmieniło. Także na forum.
Zobaczymy co będzie dalej

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 34
Dni na forum: 7.009
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ja już o Tobie zapomniałem : )

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ja o Tobie też, więc noł problemoł Shiro.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dai Kaiosama napisał(a):
Dzięki Olga:-)
To miłe uczucie- wrócić po latach i widzieć, że ludzie mnie pamiętają.
Dużo się zmieniło. Także na forum.
Zobaczymy co będzie dalej

pozdrawiam
Nie ma za co ;] Ja nigdy bym nie mogła Cię zapomnieć

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 34
Dni na forum: 7.009
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Dai Kaiosama napisał(a):
Ja o Tobie też, więc noł problemoł Shiro.

pozdrawiam
Zuch

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.600
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ja nigdy bym nie mogła Cię zapomnieć
Wszystkie kobiety tak mówią

Dai Kaiosama: Co ta wypowiedź wniosa do tematu?



Dai Kaiosama: Absolutnie nic.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.882
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
ty to masz kompleksy xD

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Takeda] Dai
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook