Informacje

Dragon Ball

Informacje » Manga » Tankōbon » Tom 16
Tom 16
龍虎相討つ!
Ryūko Aiutsu!
Starcie potęg
 
Odcinki: 181 - 192
 
Pierwsze wydanie: 15.02.1989
Weekly Jump: 1988 #31 - 1988 #42
Autor: Akira Toriyama
Wydawca: Shūeisha (集英社)
 
 
Odcinek 181
神の誤算 | Kami no Gosan
Boska pomyłka
Weekly Jump: 1988 #31

Piccolo i Kami-sama stali naprzeciw siebie. Ten drugi bardzo się denerwował. Nie przypuszczał, że jego przeciwnik osiągnie aż tak wysoki poziom. Tenshinhan powiedział, że ci dwaj przekraczają granice wszelkiej wyobraźni. Shen w myślach stwierdził, że w tym pożyczonym ludzkim ciele trudniej mu się walczy. Piccolo na to "Pożyczonym...?" Na to Kami-sama odpowiedział coś w swoim ojczystym języku. I wywiązała się rozmowa, której nikt poza nimi nie mógł zrozumieć.

Po sekundzie Shen wyciągnął z kieszeni małą buteleczkę i postawił ją na ringu. Wkrótce potem krzyknął "Mafūba" i przystąpił do wykonywania tej techniki. Ale niestety... Piccolo zdołał ją sparować i odwrócić. Kami-sama zdążył jeszcze zwrócić ciało, które pożyczył, i krzyknąć do Gokū, by zabił Szatana na nic nie zważając.

Po umieszczeniu Kami-samy w butelce, Piccolo szybko zatkał ją korkiem i spojrzał z zadowoleniem. Son Gokū, Kuririn, Yamcha, Tenshinhan i Kame sen'nin bardzo się przelękli.

 
Odcinek 182
因縁の対決! 孫悟空対ピッコロ | Innen no Taiketsu! Son Gokū Tai Pikkoro
Tak chciał los - Gokū kontra Piccolo
Weekly Jump: 1988 #32

Komentator liczył leżącego na ringu Shena. Po chwili ogłosił Ma Juniora zwycięzcą pojedynku. Shen w końcu się ocknął i zaraz zapytał komentatora, czy to "nie jest przypadkiem ring Turnieju o tytuł Najlepszego pod Słońcem". Czym prędzej uciekł na widownię, i zastanawiał się skąd w ogóle się tam wziął, a po chwili spotkał synka. Tymczasem ogłoszono 10 minut przerwy. Kame sen'nin poszedł porozmawiać z chłopakami.

Piccolo zszedł z ringu, i na oczach wrogów połknął buteleczkę z Kami-samą, po czym poszedł dalej. Wtedy zjawił się tam Żółwi Pustelnik i od razu powiedział "Gokū, mów co tu się dzieje". Ten nie miał wyjścia, i zaczął wyjaśniać - że Kami-sama walczył w ciele Shena, że Ma Junior to syn Piccolo Daimaō, i to znacznie silniejszy od ojca, że Kami-sama i Piccolo Daimaō to była kiedyś jedna osoba. Tenshinhan stwierdził, że nie pokonają wroga nawet działając razem.

Tymczasem Piccolo podsłuchał ich rozmowę, i powiedział, że Kami-sama najwyraźniej zaniedbał treningi, dlatego dał się pokonać. Później zapowiedział, że na tej planecie będzie "wspaniały świat opanowany przez zło".

Nareszcie obaj zawodnicy wyszli na ring. Przedtem Kuririn zapytał przyjaciela, czy jest pewien wygranej, ale on odparł na to, że "nic, a nic". Kiedy walka się zaczęła, zielonoskóry zrzucił z siebie swój biały płaszcz. Obaj ruszyli na siebie.

 
Odcinek 183
小手調べ | Kote Shirabe
Rozgrzewka
Weekly Jump: 1988 #33

Piccolo i Gokū wymieniali się ciosami. W pewnym momencie Gokū oberwał, ale zaraz oddał. Nagle Ma Junior wydłużył swoją rękę, ale wtedy przeciwnik ją chwycił, po czym wyrzucił Szatana w powietrze. Ale tamten szybko się ocknął, ścisnął pięść, wystawił ją momentalnie przed Gokū i wypuścił pocisk Ki. Ten opadł na ring, a komentator nawet zaczął liczyć. Kuririn i reszta bali się o przyjaciela.

Sekundant doszedł do trzech, ale Piccolo powiedział mu, by "się zamknął", bo i tak wyliczanie nie ma sensu. I rzeczywiście, po chwili Gokū się podniósł, jak gdyby nigdy nic, i stwierdził, że znowu ma podarte ubranie. Później Piccolo zapowiedział, że powoli zacznie odsłaniać karty, a wtedy jego przeciwnik ujrzy "różne oblicza strachu".

Kame sen'nin i inni byli pod wielkim wrażeniem. Piccolo ostrzegł, że wykorzysta każdą chwilę nieuwagi. Zawodnicy ponownie na siebie ruszyli.

 
Odcinek 184
両者 真剣勝負 | Ryōsha Shinken Shōbu
Pojedynek na poważnie
Weekly Jump: 1988 #34

Piccolo i Son Gokū bili się. W pewnym momencie chwycili się za ręce i zaczęli siłować. Piccolo strzelił promieniami z oczu, jednak jego przeciwnik zdążył pochylić głowę ku dołowi, a następnie zaatakować nogami, po czym zniknął. Nikt nie mógł go dostrzec, ale Piccolo trafił go łokciem w twarz, tak że poleciał na ścianę. Niewiele mu to zrobiło, bo zaraz pojawił się za Szatanem, zadając mu cios nogą.

Po tym ataku, Piccolo uniósł się wysoko nad ziemię i postanowił zniszczyć cały ring. Gokū zawołał do przyjaciół, by uciekali, ale że już było i tak za późno, wyskoczył w stronę wroga. Gdy zielonoskóry wystrzelił potężną kulę energii, Gokū nie miał innego wyjścia, jak ją odbić, i tak też się stało. Eksplodowała ona gdzieś daleko od ringu zawodów, ale jej wybuch był tak potężny, że i tam musiano go odczuć.

Kame sen'nin stwierdził, że gdyby nie interwencja Gokū, nic by z widowni nie zostało. Tymczasem Gokū postanowił zaatakować Super (Chō) Kamehamehą.

 
Odcinek 185
超かめはめ波 | Chō Kamehameha
Super Kamehameha
Weekly Jump: 1988 #35

Gokū szykował się do użycia Chō Kamehamehy, jednak gdy miał wymówić ostatnie "ha", Kame sen'nin powstrzymał go, przypominając, że jeśli zabije Szatana, to zginie też Kami-sama.

Piccolo postanowił wykorzystać sytuację i "zaprezentować wspaniałości piekła". Zaraz napiął mięśnie i rozpoczął zbieranie energii, miał zamiar zmieść z powierzchni ziemi wszystkich zebranych tam ludzi. Gokū nie wiedział, co robić, aż w końcu Kuririn wpadł na pomysł, że Kami-samę będą mogli ożywić dzięki Smoczym Kulom.

Wreszcie Piccolo puścił atak, z obu dłoni, a jego przeciwnik odpowiedział Chō Kamehamehą. Raczej bez problemów Kamehameha sparowała pocisk Ki Szatana, po czym zaatakowała go samego. Ale, ku zdziwieniu głównie Gokū, Piccolo nadal żył i wisiał w powietrzu, miał jedynie poniszczone ubranie.

 
Odcinek 186
武道会場騒然!! | Budōkaijou Sōzen!!
Panika na widowni
Weekly Jump: 1988 #36

Wiszący w powietrzu Piccolo powiedział przeciwnikowi, że nawet go tym atakiem, co prawda na krótko, ale wystraszył. Po chwili wrócił na ring. Kamehameha spowodowała, iż z zielonoskórego spadł jego turban, zasłaniający czułki. Widownia zaczęła teraz zauważać u niego podobieństwa do Piccolo Daimaō, który jeszcze niedawno terroryzował przecież ich planetę. Ma Junior zaraz głośno krzyknął, że jest nowym wcieleniem tamtego Szatana, i że gdy zabije Gokū, znowu zostanie królem.

Ludzie, kiedy to usłyszeli, natychmiast zaczęli się wynosić jak najdalej, wskutek czego na widowni pozostali tylko Bulma, Lunch, Ūron, Puar, Kame sen'nin i reszta przyjaciół, oraz komentator. Po chwili Gokū poprosił ich, by także się trochę oddalili. Piccolo wykorzystał kolejną technikę - napiął mięśnie, po czym jego ciało stało się parę razy większe niż normalnie. Wszyscy, którzy to widzieli wpadli w szok, nawet Gokū, który zaraz został zaatakowany i upadł na ring. Tenshinhan chciał pomóc, ale tamten zabronił, gdyż wtedy nie będzie mógł wygrać oficjalnie Turnieju.

 
Odcinek 187
ピッコロ大魔王 超巨身術 | Pikkoro Daimaō Chōkyoshinjutsu
Sztuka gigantyzacji Szatana Piccolo
Weekly Jump: 1988 #37

Piccolo, większy niż normalnie, stał zadowolony przed Gokū. Po chwili wypuścił z gęby pocisk Ki, ale tamten zrobił unik, po czym przewrócił olbrzyma, chwycił za rękę i wyrzucił kawałek na bok. Kidy zielonoskóry się podniósł, Gokū powiedział mu, że takiej wielkości się nie przestraszy. Toteż w parę sekund, Piccolo powiększył się jeszcze bardziej, co dosłownie wszystkich mocno zaskoczyło.

Ale Son Gokū tylko na to czekał. Zaraz podskoczył na wysokość twarzy przeciwnika, rzucił pocisk Ki w stronę przeciwną, po czym momentalnie wlazł do jego organizmu. Piccolo zaczął się krztusić, aż w końcu wypluł tego, który to spowodował. Gokū stanął na ringu i rzucił coś Tenshinhanowi - była to buteleczka z zamkniętym Kami-samą, który zaraz odzyskał wolność.

 
Odcinek 188
孫悟空の試合 | Son Gokū no Shiai
To mój pojedynek!
Weekly Jump: 1988 #38

Zdezorientowany Kami-sama pytał co się stało, ale zaraz przypomniał sobie, że Piccolo odwrócił jego Mafūbę. Kame sen'nin powiedział mu, że to Gokū wydostał go z zamknięcia.

Piccolo tymczasem wrócił do normalnej postaci. I walka znowu się zaczęła, obaj zniknęli. W pewnym momencie Gokū zrobił Kamehamehę nogami (Ashi Kara Kamehameha), dzięki temu mając wolne ręce, którymi oberwał Szatan. Jednak niewiele mu to zrobiło, bo zaraz z czułek wysłał promienie Ki, trafiając nimi przeciwnika, który znowu opadł na ring.

Piccolo szykował się do zadania ciosu pięścią, Gokū nie miał szans na unik, więc do akcji wkroczył Kami-sama, zatrzymując atak Szatana. Jednak Gokū nie miał zamiaru korzystać z pomocy, ponieważ on sam musi wygrać ten pojedynek, aby wygrać tym samym Turniej. Toteż pozwolił przeciwnikowi na zadanie ciosu, którego wtedy Kami-sama sparował.

 
Odcinek 189
大魔王 最後の賭け!! | Daimaō Saigo no Kake!!
Piccolo stawia wszystko na jedna kartę!
Weekly Jump: 1988 #39

Na ringu Tenkaichi Budōkai widać bardzo wiele zniszczeń. Piccolo stwierdził, że po Gokū nareszcie zaczęło być widać zmęczenie, jednak tamten powiedział to samo o przeciwniku. Gokū poprosił Kami-samę, by się nie wtrącał do walki, o to samo zaapelował Tenshinhan, mówiąc, iż ich przyjaciel raz już uratował tę planetę.

Po małej rozmowie z przeciwnikiem, Gokū powiedział mu, że rozpracował jego techniki. Kami-sama tymczasem stwierdził w myślach, że nawet nie zauważył, kiedy uczeń go przerósł. Gokū zapowiedział, że wygra tę walkę. Nagle Szatan zaatakował pociskiem Ki. Gokū odskoczył, ale owy pocisk zaczął go gonić. Więc tak to wykombinował, że szybko podbiegł przed Piccolo, a gdy kula Ki się zbliżała, momentalnie uciekł na bok.

Piccolo nieźle oberwał, tak mocno, iż jedną rękę miał już do niczego. Jednak ten zaraz ją całą wyrwał, po czym na jej miejscu pojawiła się nowa. Potrafił się regenerować. Po chwili Szatan zapowiedział, że nie daruje tego, i zaraz zaprezentuje potężną technikę. Gokū zawołał do przyjaciół, by szybko stamtąd uciekali.

 
Odcinek 190
ふんばれ!! 孫悟空 | Funbare!! Son Gokū
Nie daj się Son Gokū!
Weekly Jump: 1988 #40

Piccolo koncentrował w sobie wielką energię. Gokū powiedział, iż tak wielkiej Ki jeszcze nigdy nie czuł, więc kazał przyjaciołom uciekać, a najlepiej odlecieć z wyspy. Kami-sama powiedział mu, by uciekał razem z nimi, bo sam też przecież może zginąć, ale ten oczywiście nie miał zamiaru. Tenshinhan za pomocą Kikōhō zrobił w ziemi średniej wielkości krater, do którego wszyscy się schowali, a Kami-sama został do niego wkopany przez Lunch, bo sam nie pomyślał, by tam wejść.

Nagle Piccolo zawołał "Zdychaj", po czym podnosząc ręce do góry, wyzwolił ogromną ilość energii. Była to technika Chōbakuretsumaha. Spowodowała ona olbrzymią eksplozję. Ring i wszystko wokół przestało istnieć. Piccolo sądził, że już po wszystkim, jednak Gokū jak stał tak stał. Kuririn i reszta byli bardzo zadowoleni z tegoż powodu. Wkrótce Gokū zapowiedział, że czas sięgnąć po wygraną.

 
Odcinek 191
10カウント | Ten Kaunto
Do dziesięciu...
Weekly Jump: 1988 #41

Gokū stwierdził, że Piccolo pewnie już nie ma żadnych sił, po wykorzystaniu tak potężnej techniki. Zaraz na niego wyskoczył. Zadał parę bardzo mocnych ciosów, a na końcu rzucił w wycieńczonego Szatana Kamehamehą.

Piccolo leżał w samym środku zagłębienia spowodowanego ostatnim atakiem. Gokū zawołał do sędziego, by zaczął wyliczać. Komentator zapytał, czy przeciwnik aby jeszcze żyje, ale Kami-sama odparł, że skoro żyje on, to i Szatan jeszcze żyć musi.

Sędzia doszedł już do dziewiątki, wszyscy myśleli, że to już koniec walki, ale wtem zielonoskóry ocknął się, i momentalnie z ust wystrzelił pocisk energii, robiąc w ciele Gokū - po drugiej stronie niż serce - sporej wielkości dziurę.

 
Odcinek 192
万事休す!! | Banji Kyūsu!!
I co stanie sie teraz?!
Weekly Jump: 1988 #42

Son Gokū oberwał promieniem Ki, i padł na ziemię. Kame sen'nin, Kuririn i reszta przerazili się. Gokū zaczął nawet wyć z bólu. Piccolo podniósł się i powiedział, że nadszedł czas pomszczenia Piccolo Daimaō.

Kuririn, Tenshinhan i Yamcha wyskoczyli, by pomóc koledze, jednak Piccolo machnął ręką i zrobił przed nimi niezły rów w ziemi. Tymczasem Gokū zdołał wstać. A kiedy przeciwnik zaatakował, ten zrobił unik, i zadał cios, ale Piccolo w mgnieniu oka oddał kopniakiem. Szatan stwierdził, iż Gokū ledwo widzi na oczy, i zaraz zdzielił go łokciem, a następnie kolanami złamał mu obie nogi. Później promieniem Ki z palca unieszkodliwił jego lewą rękę.

Piccolo się uniósł i postanowił zakończyć wreszcie tę morderczą walkę. Tymczasem Kami-sama mówił Tenshinhanowi, by go zabił, a wtedy zginie i Szatan, lecz ledwo żywy Gokū zabronił tego, mówiąc, że zdoła jeszcze wygrać. Piccolo wyprostował rękę i wyrzucił pocisk Ki.

 
autor: *Shounen

<- Tom 15

<- powrót
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker